Jump to content
Sign in to follow this  
TheAlbatros

Bugowanie Broni

Recommended Posts

Witam, ostatnio zdarza mi się zabić ludzi, którzy bugują broń . Mianowicie mają oni broń w rękach, ale jak się przeszukuje ciała nie ma jej i nie da się jej podnieść . Czy za takie coś są bany, mam screeny i gdzie to zgłosić ?

W chwili obecnej nie ma banów za wykorzystywanie bugów, ale możesz wysłać raport o tym że ktoś wykorzystuje taki błąd. Może dev'si dojdą jak to robi i usuną ten błąd w którymś patch'u.

Tak jak kolega wyżej napisał. Zawsze możesz też upublicznić nicki takich cwaniaków, może zrozumieją, że dzięki dogtagom widać, kto jest tchórzem i przegrywem ;) i przestaną (ja i moja udawana nadzieja w ludzkość...) 

@TheAlbatros Aktualnie nie ma banów za wykorzystywanie błędów gry. Zachęcam natomiast do zgłaszania błędów w języku angielskim pod tym adresem.

@Forien Forum to nie miejsce na linczowanie osób, które twoim zdaniem wykorzystują błędy gry.

Bugowanie broni to obecnie dziwna kwestia. No bo tak:

Ostatnio grałem z dwoma koleżkami, mapa Woods. Obydwoje lootowali bunkier, kiedy ja obstawiałem wyjście i na szczęście była to dobra decyzja, gdyż nawinął mi się pod lufę BEAR, który szybko stał się tarczą strzelniczą. Padł na schody pyskiem w przód, nieprzyjemna śmierć, ale ja nie o tym. Rzecz w tym, co wydarzyło się chwilę później.

Dla mnie był to zwyczajny bambik z kosą - ale kosy nie miał w dłoni. W ekwipunku również. Był po prostu opędzlowany do czysta, a przecież dopiero co wbiegł mi pod AK, więc w teorii powinien mieć chociaż kosę lub nieśmiertelnik, w praktyce jednak był golutki. @Gyoshii również nie stwierdził żadnego sprzętu na tym gościu, jak również w jego ekwipunku, jednak trzeci z nas jak najbardziej widział broń. Broń, którą martwy trzymał w dłoni, jednak nie było jej w ekwipunku. I nie był to pistolet, zatem bugowanie z wykorzystaniem kontenerka tutaj nie mogło mieć miejsca, bo przecież RSASS w długiej wersji nie ma prawa zmieścić się do żadnego z kontenerków.

No i... Koleżka nie miał na sobie absolutnie nic. Totalny golas z RSASSem?

Myślę, że to 'bugowanie', o którym jest mowa w temacie wątku to nie jakaś celowa rzecz, a totalny przypadek, błędna wymiana pakietów między klientami, a serwerem. Poniżej partyzancki screen wykonany przez trzeciego z nas (tego, który widział tę broń) telefonem w ekran (:D).

27993895_2209075432653209_1858996315_n.jpg

Edited by Crisu

2 hours ago, TheAlbatros said:

Witam, ostatnio zdarza mi się zabić ludzi, którzy bugują broń . Mianowicie mają oni broń w rękach, ale jak się przeszukuje ciała nie ma jej i nie da się jej podnieść . Czy za takie coś są bany, mam screeny i gdzie to zgłosić ?

Mi się ostatnio przydarzyła ciekawa sytuacja w której próbowałem podnieść kivera który w momencie przeniesienia do mojego plecaku zaczął migać, co jest rzeczą normalną podczas przenoszenia itemów z postaci do ekwipunku. Coś się wtedy zawiesiło i nadal trupek miał na sobie kivera, u mnie migał w plecaku natomiast fizycznie go nie posiadałem oraz sloty w plecaku były zajęte przez "niewidzialny" obiekt. Po powrocie do bazy się okazało, że nie zabrałem go ze sobą. Gra jest dopiero w becie i możliwe jest natrafiać na ciekawe artefakciki w silniku gry co nie zawsze znaczy, że dana osoba cheatuje. owszem dla czystego sumienia video można oczywiście wysłać do devsów którzy w przypadku podejrzeń sprawdzą sobie delikwenta w logach serwera i ocenią czy był to bug czy celowe działanie.

@Crisu Czasami w grze są sytuacje, że po zebraniu z trupa broni ona nadal jest widoczna w jego rękach. Najprawdopodobniej tak też było z tym "RSSASEM" .  Ktoś musiał go zebrać w całości dlatego leżał golas ;) 

Jak na moje to ten RSSAS to 16' bez tłumika, takowy się mieści do Epsilona.

Nie ma co ukrywać, że broń też się buguje, w tym wypadku polecam alt+F4 i ponowne połączenie oraz sprawdzić teren w promieniu 50m. Ostatnio odniosłem wrażenie, że po zabiciu komuś broń wypadła, jak to miało miejsce w głębokiej alphie. Broni nie widziałem, no więc zrobiłem reconnect i broń leżała naprzeciw trupa.

No ale Ci co bugują broń w kontenerach to są jeszcze gorsi aniżeli haczety. Bo haczeta Ci nic nie zrobi jeśli nie ma desyncu, natomiast taki RSSAS zje Cię jednym dobrym strzałem. On zupełnie nic nie traci a może jedynie zyskać, Ty zaś możesz jedynie stracić, na moje do czasu ogarnięcia przez devów tego buga, Epsilon powinien być zmieniony lub wyłączony.

Na razie spotkałem parę razy na Fakrotce takich, co M4 zbugowali, no ale w końcu sposób trafi do tylu osób, że znów stanie się to plagą. 

2 hours ago, creXe said:

Ktoś musiał go zebrać w całości

Nope. Chronologicznie:

- Wbiegał jedynym wejściem do bunkra
- Zabiłem go na miejscu i nie było w okolicy nikogo innego (prócz niego już martwego oraz nas trzech)
- Chwilę później osobiście sprawdziłem zwłoki nie biorąc z niego absolutnie nic (bo u mnie niczego na sobie nie miał)
- Zwłoki sprawdził kolejny z nas i także nie zebrał zupełnie niczego (bo dla niego też niczego nie miał)
- Trzeci z nas stwierdził RSASSa w łapie martwego gościa, choć w ekwipunku go nie było

No i staliśmy tam dobre dwie minuty głowiąc się, co jest grane. Jak więc widzisz nie ma możliwości, by ktokolwiek go zebrał pomiędzy jego śmiercią, a moim sprawdzeniem. Ani częściowo, ani w całości. Ot, całkiem porządny bug, w końcu mamy betę. Chyba, że faktycznie istnieje jakiś sposób na bugowanie broni długiej i jeśli tak jest to miejmy nadzieję, że sposób się wyda i zostanie załatany.

A może ktoś napisać jak było przeprowadzane gliczowanie broni z kontenerka, przed tym jak to zostało naprawione? Z czystej ciekawości pytam, bo uważam takie działanie za mega krótkofujarowate (dicky needles ;)) i niegodne prawdziwego gracza. Dołączyłem do gry jak to już zostało zablokowane, ale zawsze mnie to ciekawiło jak oni to robili - nosili pistolet w kontenerku i strzelali z niego? Jak? Przecież, żeby broń była sprawna, musi być w slocie "ręcznym"... Oczywiście jak jakiś sposób nadal działa, to proszę go publicznie nie podawać, zawsze się znajdzie jakaś menda społeczna...

18 hours ago, WscieklyGaming said:

Coś się wtedy zawiesiło i nadal trupek miał na sobie kivera, u mnie migał w plecaku natomiast fizycznie go nie posiadałem oraz sloty w plecaku były zajęte przez "niewidzialny" obiekt.

To co opisujesz to zupełnie inna sytuacja związana tylko i wyłącznie z zawieszaniem się wyposażenia, która nie ma nic wspólnego z bugowaniem broni. W większości przypadków wystarczy, że schowasz się gdzieś na chwilę i zrestartujesz grę, ekwipunek powinien zacząć funkcjonować normalnie. Sprawa bugowania broni nie wiąże się z przypadkowym błędem przy migracji danych tylko z intencjonalnym wykorzystywaniem błędu gry.

Co do samej sytuacji to problem rzeczywiście zaczyna powoli narastać, jeszcze trochę i zacznie robić się naprawdę irytujący, ale zablokowanie Epsilona to jakaś hardcorowa propozycja. Równie dobrze można usunąć Gamme, Bete (złożony AKS mieści się bez problemu razem z 60 solidnymi argumentami w magazynku) a nawet Alphe, bo przecież można tam wepchnąć krewetkę z przeciwpancernymi pociskami. Nie ma co bawić się w takie rzeczy, po prostu Devsi muszą ogarnąć problem zanim stanie się to prawdziwą plagą.

• Like 1

10 minutes ago, Koyek said:

ale zablokowanie Epsilona to jakaś hardcorowa propozycja.

pełna zgoda. Od tego jest beta, żeby szukać i eliminować luki... Jesli zablokują epsilon, to nie będziemy w stanie znaleźć tego błędu - proste. 

On 12.02.2018 at 4:59 PM, Forien said:

Zawsze możesz też upublicznić nicki takich cwaniaków, może zrozumieją, że dzięki dogtagom widać, kto jest tchórzem i przegrywem ;) i przestaną (ja i moja udawana nadzieja w ludzkość...) 

Proszę Cię.... zaraz Twój/ jego post zostanie usunięty tak jak to było w przypadku cheterów. Zaraz ktoś tu powie "Że tak nie było, nikt nikomu nie zabraniał upubliczniania nicków"... Temat przerabiany ;)

Właśnie wróciłem z Customs, na 4 graczy których spotkałem dwóch było gołych a dwóch grających w drużynie bugowało broń. Wstyd. Powiem, że dodając to do armor buga i działania serwerów w godzinach wieczornych dzisiaj to aż odechciało mi się grać.

Bugowanie broni to na chwilę obecną popularna praktyka. Głównie woodsy i Remington z termo ;) Biegają tylko z bronią i kampią na graczy. Znam wiele takich osób które jawnie się do tego przyznają. Niestety niema na to sposobu. Głównie wykrzesują do tego Epsilona ale każdą bronią to zrobisz o ile zmieści się w twój kontener. Jednak robiąc to bugują pozostałe rzeczy na sobie i tak np. jak podniosą coś i będą chcieli dać komuś innemu osoba ta ani żadna inna nie będzie widziała. Dodatkowo chyba też jeżeli zabijesz taką osobę a będzie miała jakiś armor czy hełm nie będziesz w stanie przenieść tego  bezpośredni do swojego ekwipunku róbcie wtedy discard i ponoście z ziemi. Podobno nie potrafią tego naprawić. Na tą chwilę chyba jedynie zablokowanie możliwości przenoszenia broni do kontenerów dałoby jakiś efekt.

Pistolety i ogólnie bronie kiedyś bugowało się ultra prosto. Sam pistolet wystarczyło przenieść do kontenera gdy trzymało się go w dłoni, następnie wystarczyło spamować guzikiem do wyboru pistoletu (domyślnie 1) podczas trwania animacji chowania broni. Broń była wtedy widoczna w ręku, ale migotała w kontenerze, był to znak, że jest zbugowana. I tak to działało z każdą bronią, która się do kontenera zmieściła.

Długie bronie bugowało się na tej samej zasadzie, jednakże trzeba było do tego użyć plecaka, następnie plecak wyrzucić w bezpieczne miejsce, by nikt go nie znalazł. Wtedy przy śmierci broń zostawała w plecaku, nie naszej dłoni i wracała z ubezpieczenia.

Znam jeden sposób obecnie, na same pistolety. Z oczywistych względów się tutaj tym nie podzielę, ale mam pomysł jak można bugować broń długą. Wrócę z urlopu i aż sprawdzę, bo o ile sposób znam to jest jeden mankament - broń wtedy nie zadaje obrażeń. Przynajmniej tak było jakiś czas temu, być może coś się zmieniło...

Jak ktoś chce to i tak znajdzie poradniki na YT. Tak jest trochę śmiesznie tu na forum. Wiem ale nie powiem bo nie wolno. To nie "czit" ale błąd gry w wersji beta, który powinien być upubliczniony by devsi bardziej przyłożyli się do jego wyeliminowania. Może jak by wszyscy tak robili bardziej by się spięli.

8 hours ago, SkyZeWonsem said:

Jak ktoś chce to i tak znajdzie poradniki na YT. Tak jest trochę śmiesznie tu na forum. Wiem ale nie powiem bo nie wolno. To nie "czit" ale błąd gry w wersji beta, który powinien być upubliczniony by devsi bardziej przyłożyli się do jego wyeliminowania. Może jak by wszyscy tak robili bardziej by się spięli.

Devsi o tym wiedzą ale podobno nie wiedzą jatk to naprawić ;) To tak samo jak nie potrafili lub nie chiało im się naprawića  na Customach  zbugowanego breacha drzwi a zrobili otwieranie drzwi bez animacji i sam błąd się zlikwidował :D 

To podam im jedno tymczasowe rozwiązanie. Kontener 3x3 - wystarczy dać w środku jedno pole, które będzie blokowało wsadzenie np. kamizelki. Brakujące pole wystarczy doczepić gdzieś z boku.

Akuray co do drzwi to te ich śmieszne zmiany nic nie dają jak opóźnienia na serwerach mogą mieć parę sekund. Nie raz mam akcję, że gościu przechodzi przez zamknięte drzwi, które magiczne później się otwierają.

Edited by SkyZeWonsem
  • Sad 1

Wątpię, by coś to przyspieszyło, przy tych wczesniejszych bugach bywało i tak, że nic się nie wyniosło - bo wszystko zbugowane, a czasu trochę minęło zanim to naprawili. Ja upublicznię i co dalej? Więcej osób zacznie bugować, w czym to pomoże? Efekt wręcz wyjdzie odwrotny do zamierzonego. Im mniej osób wie tym lepiej, a podobno devsi 'wiedzą' :D

• Like 1

11 hours ago, Bimbasek said:

Pistolety i ogólnie bronie kiedyś bugowało się ultra prosto. Sam pistolet wystarczyło przenieść do kontenera gdy trzymało się go w dłoni, następnie wystarczyło spamować guzikiem do wyboru pistoletu (domyślnie 1) podczas trwania animacji chowania broni.

Nie jestem ekspertem, ale jeżeli obecnie cały czas działa to na tej samej zasadzie to czy najprostszym rozwiązaniem nie byłoby dodanie kolejkowania akcji? Obecnie "komendy" klawiszowe działają na zasadzie "wciśnij - wykonaj", przykładowo leki, które mamy na pasku skrótów - naciskamy AI-2 i cały czas w trakcie użycia teoretycznie możemy użyć Painkillerów (pojawia się odgłos, tylko faktycznie nie dochodzi do zrealizowania komendy). Tak samo jak użycie dokładnie tych samych medykamentów. Zmiana broni (1, 2, 3 domyślnie) wywołuje taki sam efekt. Kolejkowanie powodowałoby sytuację "wciśnij - wykonaj - zakończ" gdzie przykładowo wciśniecie 4 i 5 po sobie powodowałoby  stworzenie dwóch takich komend, ale każdej jako osobne zadanie, nienakładające się na siebie. To samo odnośnie uruchamiania animacji chowania broni do plecaków/kontenerów, które wywoływałyby blokowanie możliwości natychmiastowej realizacji zadania wyciągnięcia broni.

• Like 1

Coś w tym jest, pominę obecnie znany mi sposób. Jednakże zrealizowane to będzie chyba dopiero w momencie, w którym dodadzą animację leczenia czy ładowania amunicji do magazynku. Bo teraz można użyć leków i przeładować broń. Kolejkowanie akcji by to uniemożliwiło.

Do czego zmierzam - bez animacji czułbym się trochę jak debil, bo o ile zdaje sobie sprawę, że skoro się leczę to nie mogę jednocześnie robić czegoś innego (zajęte ręce) o tyle bez odpowiednich animacji wydaję mi się to jako pusty zabieg bez celu. 

Ok, dzięki za wyjaśnienie - jakoś nigdy nie natrafiłem na YT na poradnik "jak gliczować broń w EFT", choć trzeba przyznać, że nie szukałem. Jak się to czyta, to nóż się w kieszeni otwiera - toż to czysta pedofilia i sk..yństwo. Osobiście nie rozumiem po kiego grzyba robić coś takiego, choć czasy takie, że nic mnie już nie zdziwi. Ostatnio widziałem jakiś materiał  na YT z PUBG, gdzie autor mówił, że połowa obecnie rejestrowanych kont to fake'owe, tworzone tylko po to, żeby czitować.... Chyba gra się dla własnej satysfakcji, a co to za satysfakcja, jeśli pokonało się innego gracza nieuczciwie. Nie rozumiem tego, ale stary już jestem ;)

Na yt znalazłem jak to się robi, wysłałem do supportu film na którym gość Dokładnie opisał jak to się robi. 

Jak takim osobom szkoda broni to po co ją kupowali?  

Nie rozumiem takich osób. 

1 hour ago, junx said:

Nie rozumiem takich osób. 

Ja zostałem uświadomiony ze dwa lata temu w czasie grania w R6, że ludzie płacą za cheaty :P Miałem kilka lat przerwy w graniu na PC, więc trochę mnie ta informacja uderzyła jak obuchem, zwłaszcza, że ostatnie oszustwo jakiego użyłem w grze to był kod "donaldtrump" w Airline Tycoon :P 

No ale taki jest świat. Są ludzie normalni i są tacy, którzy radość potrafią czerpać tylko z oszukiwania innych. Ludzie bugujący broń nie różnią się wg mnie od klasycznych cheaterów... ale DOBRZE, że to robią teraz i że umieszczaja filmy na YT - dzięki temu BSG może załatać dziury. Szkoda tylko, że na odnalezieniu i zaraportowaniu ta zabawa się nie kończy.