Jump to content
Sign in to follow this  
TheAlbatros

Bugowanie Broni

Recommended Posts

junx
23 minutes ago, vinis88 said:

Szkoda tylko, że na odnalezieniu i zaraportowaniu ta zabawa się nie kończy. 

Ale chociaż wiedzą wiedzą jak oni to robią, poza tym nie czekałem długo na odpowiedź od nich, klasyczna, że wiedzą i naprawią, ale zawsze to coś. 

• Upvote 1

Koyek
On 14.02.2018 at 10:07 AM, Bimbasek said:

Coś w tym jest, pominę obecnie znany mi sposób. Jednakże zrealizowane to będzie chyba dopiero w momencie, w którym dodadzą animację leczenia czy ładowania amunicji do magazynku. Bo teraz można użyć leków i przeładować broń. Kolejkowanie akcji by to uniemożliwiło.

Wydaje mi się, że wystarczyłoby samo kolejkowanie akcji powiązanych z ogólnie rozumianym pojęciem broni. Głównie przeładowania i wyciągania/dobywania broni. Leczenie, używanie środków przeciwbólowych czy jedzenie/picie raczej nie ma wpływu na bugowanie broni. Dla mnie jest to po prostu denerwujące, że przy każdym naciśnięciu skrótu leczenia jest odgłos rozpoczynania go, nie ma to szczególnego wpływu na rozgrywkę.

2 hours ago, vinis88 said:

Ludzie bugujący broń nie różnią się wg mnie od klasycznych cheaterów... ale DOBRZE, że to robią teraz i że umieszczaja filmy na YT - dzięki temu BSG może załatać dziury. Szkoda tylko, że na odnalezieniu i zaraportowaniu ta zabawa się nie kończy. 

Intencjonalne wykorzystywanie błędów w grze dla osiągnięcia korzyści to ogólnie forma cheatowania, jeżeli nie jest to umyślnie dodane przez twórców. Gdyby to nie była Beta prawie na pewno posypałyby się bany, ale teraz Devsi są pomiędzy młotem a kowadłem. Teoretycznie mogą za to banować, ale pojawiłby się problem "przecież ja właśnie padłem ofiarę błędu gry, jak tak może być?" i innych blabla. Oczywiście przecież można zrobić system raportowania, ostrzeżeń, automatycznego banowania po np. trzecim potwierdzonym użyciu, ale to wszystko wymaga nakładu pracy z ich strony, czyli zmniejszenia siły roboczej przy innych częściach projektu. W skrócie, nie opłaca się ;) Pozostaje nam liczyć, że w najbliższym czasie uda im się wykombinować jakiś sposób na zablokowanie tego. Oby szybko.

SFRaven
On 12.02.2018 at 6:28 PM, Crisu said:

Bugowanie broni to obecnie dziwna kwestia. No bo tak:

Ostatnio grałem z dwoma koleżkami, mapa Woods. Obydwoje lootowali bunkier, kiedy ja obstawiałem wyjście i na szczęście była to dobra decyzja, gdyż nawinął mi się pod lufę BEAR, który szybko stał się tarczą strzelniczą. Padł na schody pyskiem w przód, nieprzyjemna śmierć, ale ja nie o tym. Rzecz w tym, co wydarzyło się chwilę później.

Dla mnie był to zwyczajny bambik z kosą - ale kosy nie miał w dłoni. W ekwipunku również. Był po prostu opędzlowany do czysta, a przecież dopiero co wbiegł mi pod AK, więc w teorii powinien mieć chociaż kosę lub nieśmiertelnik, w praktyce jednak był golutki. @Gyoshii również nie stwierdził żadnego sprzętu na tym gościu, jak również w jego ekwipunku, jednak trzeci z nas jak najbardziej widział broń. Broń, którą martwy trzymał w dłoni, jednak nie było jej w ekwipunku. I nie był to pistolet, zatem bugowanie z wykorzystaniem kontenerka tutaj nie mogło mieć miejsca, bo przecież RSASS w długiej wersji nie ma prawa zmieścić się do żadnego z kontenerków.

No i... Koleżka nie miał na sobie absolutnie nic. Totalny golas z RSASSem?

Myślę, że to 'bugowanie', o którym jest mowa w temacie wątku to nie jakaś celowa rzecz, a totalny przypadek, błędna wymiana pakietów między klientami, a serwerem. Poniżej partyzancki screen wykonany przez trzeciego z nas (tego, który widział tę broń) telefonem w ekran (:D).

27993895_2209075432653209_1858996315_n.jpg

Do kontenera nie ale do pielgrzyma tak. Robią to analogiczne z tym ze bron wraca sie z wyrzuconym plecakiem na drugi dzien z ubezpieczeniem! Glitchujmy wszyscy to moze ktos zwróci na to uwage????

Moim zdaniem twórcy nawet kosztem ograniczenia grywalności w jakikolwiek sposób powinni ten glitch usunąć po kliku dniach od wykrycia a nie od 2017  roku jest to wałkowane, kolejne patche wchodzą i nic się z tym nie dzieje :(

WoolWolf

Zwłaszcza, że sprawa wydaje się bardzo prosta..   brak możliwości wkładania broni/hełmów/nokto do kontenera. W całkowite usunięcie kontenerów nie wierzę.

TheWay

Zostanie to naprawione, tak jak było naprawiane w przeszłości.

SFRaven

A puki co EFT jest krainą Hatchetów i glitcherów aż chce się grać!!!

Glitch działa z kontenerem i plecakami jakby ktoś nie wiedział, kolesie mają speedhacka a przynajmniej dwa tygodnie temu miałem przyjemność spotkać takiego jegomościa. Wysłałem zgłoszenie i otrzymałem odpowiedź że mityczny anticheat czuwa :P. Nie ma co na te problemy zwracać uwagi bo dostaniem za to glocka z patchem i kolejną falę hatchetów przy open becie i cheaterów próbujących swoje nowe wynalazki bez ryzyka utraty głównych kont. Temat glitchy ciągnie się od tamtego roku.

Edited by SFRaven

TheWay

@SFRaven

Anticheat działa, bany są codziennie nadawane, jednak nie jest to system automatyczny, tylko każde zgłoszenie jest przeglądane, aby uniknąć błędów jakie w przeszłości pojawiły się przy wielu grach gdzie system zbanował wielu graczy, a później okazało się, że jednak byli niewinni, graczy przeproszono, oddano konta, a jednak niesmak pozostał.

Co do glitchowania, tak jak pisałem w przeszłości było to już naprawiane, jednak niestety znajdują na to nowe sposoby, twórcy nad tym pracują i zostanie to naprawione. Sam muszę przyznać, że nie rozumiem po co takie osoby w EfT grają.

junx
17 hours ago, SFRaven said:

Glitch działa z kontenerem i plecakami

Wysłałem raport i dałem film z yt jak to się robi. 

• Like 1
  • Upvote 1

SFRaven

@TheWay

Nawet jeśli nie macie zamiaru banować za używanie glitchy to ok ale to nie trzeba było rozgłaszać tego wszędzie i nikomu potwierdzać. Zamiast tego podać info że developerzy zastanawiają się nad taką możliwością i znacznie zminiejszyła by się liczba glitchujących Januszów Tarkova. Było by jak jest za wyjątkiem mniejszej ilości cwaniaczków.

Edited by SFRaven

TheWay

@SFRaven

Taką politykę wybrało BSG i moim zdaniem jest ona dobra, glitch to błąd gry. PUBG swojego czasu miał błąd, że niektóre osoby zaraz po wylądowaniu na mapie widzieli przez budynki i mogli strzelać nie martwiąc się o tekstury, które powinny stać na drodze, z tego co wiem postanowiono zbanować takie osoby, ponieważ powinni oni automatycznie wyjść z gry i nie korzystać z tego.

W pełni potrafię zrozumieć to, że powinni wyjść z gry, żeby grać fair, jednak ludzie to ludzie, a na pewno nie uważam, że te bany były uzasadnione, to w końcu z winy twórców miało miejsce, a nie z winy graczy.

Crisu
8 hours ago, TheWay said:

nie rozumiem po co takie osoby w EfT grają.

To taka sama kwestia, jak w zabawie w berka na podwórku za dzieciaka czy w airsofcie podczas ciężkiego ostrzału.

Koleżka mnie goni, jest kroczek za mną, ale nikt nas przecież nie widzi. Jak mnie dotknie to przystanie i zacznie uciekać w drugą stronę pewien swego, bo przecież on stara się trzymać zasad, ale zawsze mogę wymigać się w stylu "Nie dotknąłeś mnie przecież!". Może mnie dziabnąć kijem w plecy nawet do krwi, ale i tak obstaję przy ściemie - to otarcie z domu o szafkę, on mnie nie dotknął i kropka. Nadal goni. Inni nie widzieli, nie ma kto sądzić, podwórko nie posiada anticheatów. Wymigałem się raz, wymigam i ponownie, bo widzę, żę to działa. Easy win.

W airsofcie istnieje pojęcie terminatorów. Typ może ewidentnie przyjąć potężną serię, ale nie odkrzyczy trafienia, bo on jest przecież nieśmiertelny. Nikt nie widział. A jeśli ktoś widział, to kumple z jego drużyny, którzy będą za nim murem. Nie dostał. Plastik 6mm wystrzelony z siłą nieco ponad dżula nie dziurawi ciuchów. Żadnych dowodów, a to, że ktoś widział? Przywidziało się. Desync w realu.

Gardziłem, gardzę i gardzić będę każdym, kto oszukuje na tego typu sposoby. Koleżka przyłapany na oszukiwaniu w berka wylatywał i zgarniał niezłe obelgi, terminator na strzelance w airsofcie przyłapany na nie oszustwach był wykluczany z kolejnych strzelanek. Jedyna słuszna droga to usuwać takie pomioty bez możliwości jakiejkolwiek apelacji.

Ludzie robią to dlatego, że nie mają jaj, by uczestniczyć w czymś uczciwie. Wiedzą doskonale, że są niżej w łańcuchu, niż ta mrówka pod ludzkim butem, ale rekompensują sobie własne nieudacznictwo wszelkimi rodzajami oszustw, exploitów, glitchy i temu podobnych. Tylko tyle mogą. Dla nich "tylko" tyle, dla nas "aż" tyle.

Niestety anticheat w EFT bywa dziurawy, a siła ludzka w BSG nie ma takiej mocy przerobowej, by dorwać każdego, kto czyni taką oszukańczą trzodę. Nie mamy również możliwości raportowania graczy, popierając raport obszernym opisem i dowodami w postaci nagrań czy logów, jak w przypadku wielu innych gier z early accessu/alfy/bety/whatever. A szkoda.

Zgłaszanie tego do BSG obecnie nie ma sensu. Mam już trochę zgłoszeń, niektóre z nich to bugi typu gamebreaking. A dlaczego twierdzę, że szkoda zgłaszać coś takiego? Ponieważ rok czasu trwa walka o to. Schematyczna walka.

Znajduję bug > Zgłaszam bug > Otrzymuję odpowiedź, że to znany błąd, który już naprawiają > Rok później nie naprawili.

Reality.

• Upvote 1

Koyek
4 hours ago, TheWay said:

@SFRaven

Taką politykę wybrało BSG i moim zdaniem jest ona dobra, glitch to błąd gry. PUBG swojego czasu miał błąd, że niektóre osoby zaraz po wylądowaniu na mapie widzieli przez budynki i mogli strzelać nie martwiąc się o tekstury, które powinny stać na drodze, z tego co wiem postanowiono zbanować takie osoby, ponieważ powinni oni automatycznie wyjść z gry i nie korzystać z tego.

W pełni potrafię zrozumieć to, że powinni wyjść z gry, żeby grać fair, jednak ludzie to ludzie, a na pewno nie uważam, że te bany były uzasadnione, to w końcu z winy twórców miało miejsce, a nie z winy graczy.

TheWay, ale nie uważasz, że sytuacja jest trochę inna niż ta z PUBGa? Tam faktycznie te osoby nie miały wpływu na błąd gry - pojawiały się w grze i po prostu był. My mamy do czynienia z sytuacją kiedy gracz (w 99% przypadkach, nie mówię o pechowcach) ma świadomość istnienia danego błędu i wykorzystuje go na swoją korzyść. Musi wykonać daną czynność w celu uaktywnienia błędu gry. W 100% zgodzę się z Tobą, że bany za błąd z PUBG nie były słuszne, ale w przypadku glitchowania broni w EFT uważam, że krótkoterminowe bany nie byłyby czymś krzywdzącym dla osób, które bądź co bądź naruszają zasady fair-play.

Oczywiście rozumiem, że takie podejście wymagałoby znacznego nakładu pracy i jeżeli problem zostanie rozwiązany w najbliższych dniach to nie ma o co się awanturować ;) Oby tylko było to rozwiązanie na stałe, a nie na najbliższy miesiąc. I sensowne ;)

Tak pisząc w ramach żartu to w sumie nie rozumiem dlaczego BSG nie wykorzystało sytuacji. Jakby zacząć banować za glitchowanie to i problem z desyncami znacząco by się zmniejszył z powodu gwałtownego obniżenia ilości graczy na serwerach :D

SFRaven

@TheWay

Tak czy inaczej ciśnijcie do devsów niech coś z tym zrobią jak najszybciej. Strata broni w tej grze nie powinna być dla nikogo czymś strasznym. Jak jest obrót sprzętem to każdy się bawi raz dostajemy w plecy a raz na farcie zgarniamy loot to chyba jedna z podstawowych zasad tej gry. Niekiedy nawet po dobrej walce przeciwnik nie lootuje a nawet doda do znajomych i podziękuje za dobrą napierdzielane.

PS @TheWay

Apropos tematu na bieda rajdach masz racje to do niczego nie prowadziło ale niepotrzebnie koleś wjeżdza z problemem do mnie indywidualnie. Dzięki.

TheWay

@Koyek @SFRaven

Naprawienie tego jest dla twórców priorytetem.

Co do banów, obecnie mamy fazę testów, myślę, że jeśli takie rzeczy działyby się po premierze gry to reakcja byłaby nieco inna.

Crisu

Oficjalnie z changeloga obecnej łatki wiemy już, że "Naprawiono glitch, który pozwalał na używanie broni z zabezpieczonego kontenera". Na tę chwilę masa ludzi nie może zainstalować aktualizacji, bo launcher nie znajduje nowej wersji, jednak pewnie znajdzie się również masa graczy, która przeszła przez ten proces pomyślnie.

Może ktoś potwierdzić lub zaprzeczyć temu wpisowi? W sensie: glitchowanie broni to faktycznie jest już historia czy nadal ten nowotwór nie został wycięty?