Jump to content

2018 Escape From Tarkov Geliştirici Planları!


Dimitri468

Recommended Posts

Dimitri468

Herkese merhaba!

2017 yılından beri söz verdiğimiz yıllık planlarımızı beklediğinizi biliyoruz. Maalesef (ya da neyse ki), yılın başından beri ve şu ana kadarki gelişime itina ile odaklanıyoruz. Yıllık bir video oluşturmak, çok sayıda geliştiricinin mevcut görevlerinden sapmasını gerektirir; Bu nedenle raporu askıya aldık. Yıllık raporda, genellikle gelecek yılın planları hakkında konuşuruz. Bu nedenle, 2018 yılında Escape From Tarkov'a ne geleceğini anlamanız için bu planları en azından bir metin şeklinde sunmaya karar verdik.


Her şeyden önce, Açık Beta Testinin başlatılmasına hazırlanıyoruz. Bu lansmanla her şeyin sorunsuz bir şekilde ilerlediğinden emin olmak için şu anda oyunun teknik yönlerini her şeyin üstünde tutuyoruz:


Oyunu veya oyunu bozan olası tüm hataları düzeltiyoruz:

 

 • Performans düşmesine neden olan hatalar
 • Oyunun çökmesine neden olan hatalar
 • Oynamınızı daha fazla etkileyen hatalar(her tür envanter ve silahla ilgili bekletme ve donma)
 • Nadiren ortaya çıkan ancak oynamaya izin vermeyen diğer teknik hatalar.

Ağ kodunu optimize ediyoruz ve düzeltiyoruz, desync durumlarını ortadan kaldırmaya, gecikmeleri azaltmaya ve kesintileri ortadan kaldırmaya çalışıyoruz.

 

 • Çalışmaların bir kısmı zaten yapılmış ve gecikmeler önemli ölçüde azaltılmıştır, ancak süreç devam ediyor.
 • Matchmaker ayarı konusunda da çalışıyoruz ve oyuncular için minimum gecikmeyi sağlamak için doğruluğunu arttırıyoruz.
 • Sunucular CPU kullanımı, bellek ve trafik bakımından da optimize edilir, sunucu makinelerinin kaynaklarını daha verimli kullanır. Bu şekilde çevrimiçi oyunun genel kalitesini yükseltmiş olur.
 • Sunucu taraf(server-side) hatalarını düzeltme, sunucu uygulamasının performansında önemli düşüşlere neden olur, bu da desyncs ve bağlantı kesilmelerine neden olur.

Oyun performansını optimize etme

 

 • Anormal derecede yüksek CPU yükünün olası tüm nedenlerini araştırıp onarmak. Escape From Tarkov'u oldukça stres altına sokan CPU'nun düşük performansa sahip olmasının başlıca nedenleri şunlardır: fizik, animasyon sistemi, oyun içi mantık, CPU tabanlı grafik işlemesi. İlk iki sebep genel oyun performansının yarısından fazlasını aldığını saptadık, bu yüzden bu bileşenlerin düzeltilmesi ve optimize edilmesine odaklandık. Fizik üzerinde ise refactoring yapıyoruz ve bu arada animasyon sistemini optimize ediyor ve animasyon olaylarını basitleştiriyoruz.
 • Konumları optimize etmek için yeni ek araçlar geliştirdik. Örnek vermek gerekirse, yeni Kavşak(Interchange Haritası) haritası yeni yöntemlerin tam çalışması için yapılır ve yayınlanmasından sonra tüm eski haritaları da optimize etmeyi unutmayacağız.
 • Genel olarak, güvenle söyleyebiliriz ki hala optimizasyon için önemli bir potansiyel var.

OBT için teknik hazırlıkların yanı sıra, oyundaki her şeyi dengeliyoruz, yeni içerik ve anahtar özellikleri ekliyoruz. Açık Beta, yeni Kavşak konumunu, yeni görevleri, silahları, ekipmanı ve diğer öğeleri size gösterecek. Tüm bunlar, testler için Açık Beta yayınlanmadan önce gelecek birkaç düzeltme yamasının bir parçası olarak yüklenecektir.


Ayrıca Unity 2018'in yeni sürümüne geçişini başlattığımızı ve motor sahiplerinin bizlere sunduğu tam desteği söylemenin de faydalı olacağını düşünüyoruz.


Ve şimdi, bu yıl oyuna dahil edilmesi planlanan yeni özellikler hakkında biraz bahsedelim.


Daha da önemlisi, Escape From Tarkov'un gerçekcilik yolunda çok daha fazla yol kat edeceğini bildirmek istiyorum. Başka bir deyişle, oyun daha gerçekçi ve zor hale gelecektir. İstenen dalma derecesi ve gerçekçilik, mevcut sistemi tamamlayan çeşitli özelliklerin sunulmasıyla elde edilecektir. Planlanan listenin en üstünde bulunan bazı özelliklerini gözden geçirelim.

Zaman alıcı magazin yükleniyor

 

Bu özellik zaten uygulanmaktadır. Baskında, şarjörlerinizi fişek ile doldurmazsınız. Her fişeği yüklemek zaman alacaktır ve yalnızca envanterde yapılabilir. Aynı şey, şarjörden boşaltılması için de geçerlidir (bir fişeği boşaltmak için gereken süre, onu yüklemek için gereken zamandan az olsa da). Daha sonra, cephane yükleme ve boşaltma özel animasyonları ekleyeceğiz. Bu özellik, başka bir yeniliğe yakından bağlı olacak. Kalan merminin değeri envanterden kaldırılacak. Şarjör ve tüfeğin içinde kalan mermi sayısını kontrol etme seçeneğini kullanmanız gerekecek.Yükleme veya boşaltma hızı, karakter sağlık durumu, beceri ve/veya silah ustalığından etkilenir. Baskının dışında, cephane hemen yüklenmiş/boşaltılmış olacak ve sayısı her zaman tam olarak belirlenecektir.

Tıbbi malzeme, gıda ve diğer tüketilen malzemeler için animasyonlar


Siz ateş etmeye devam ederken bu tür eşyalar şu an "arka planda" kullanılmaktadır ki bu kesinlikle  gerçekçi değildir. Gelecekte, tedavi veya yemek yerken, silah kullanamazsınız.

Baskın dışı tedavi ve sağlığa kavuşma


Baskında çıktıktan sonra sağlığın ve diğer parametrelerin sihirli olarak tamamen iyileştirilmesinden kurtulacak çok önemli bir yenilik. Şimdi baskın sonrasında sağlığın iyileştirilmesi için belli bir süre bekletilmesi ya da tıbbi kitler, yiyecek ve su kullanılması gerekecek. Sağlık rehabilitasyon hızı, başka bir önemli özelliğe bağlanacaktır - Hideout.

Gaz bombası


Gaz bombasının animasyon ve efekt modellerini zaten hazırladık. Hem Btının hemde Sovyet/Rusya'nın. Tehlikeli durumlarda duman ekranları oluşturmak için faydalı olacaklardır. Duman fiziksel olarak yeterli ve kapalı mekanlarda olması çok güzel.


Silah altı bombaatarları
Özellikle ağ mantığının bir parçası olarak oyuna eklerken çok fazla zorluk çıkaran, uzun süredir ilan edilen bir özelliktir. Bununla birlikte, UBGL(Silah altı bombaatar) oyuna uzun süre sonra eklenecek.


Sorun giderme, Tutukluk yapma, yanlış hizalama ve yanlış ateş alma. Mermi kalitesi.


Bu özelliğin tanıtımı, oyuncuların cephane kalitesini ve silah durumunu izlemelerine dikkat edecek. Kim bilir, belki tedavülden kalkmış bir AK tutukluk yapıp suratınızda patlayıp sizi öldürebilir. Ancak, bu durum silahların aşırı ısınmasından da kaynaklanabilir.

Tıbbi malzemelerin iyileştirilmesi. Uyarıcılar. Bağımlılık, aşırı doz ve ilacın yan etkileri.


Uyarıcılar terapist tarafından satılacak ve sınırlı bir süre için yeteneklerinizi (maksimum seviyenin ötesinde bile) artıracaktır. Yine de yan etkilerine dikkat et!

Yeni yeteneklerin tanıtımları


Özellikle, yalnızca belirli PMC için mevcut olacak özgü beceriler.

Scav liderleri


Yeni PvE hedefleri ekliyoruz.Scav liderleri, eşsiz bir görünüm, ekipman ve davranış. Böyle bir liderin her biri, şefini etrafını sert bir şekilde savunacaktır.

Kişisel görevler


Oyunun ince detaylarını çıkaran kişisel araştırmalar. Bilinmeyen kişi kimdir? Tarikatın amacı ne ? Tarkov'un düşüşü neden başlasın, bu neye yol açacak ?

Bit pazarı


Kendi mallarınızı satabileceğinizi sağlayan özellik. Ayrıca El kitabı (incelenen tüm öğeler burada kaydedilecektir), arama sistemi (örneğin, AK-74N ile ilişkili tüm satışları bulma imkânı sağlayacak) ve Kitleri (özelleştirilmiş silah takımlarından tasarruf etme, bunları paylaşma ve eksik parçaları alabilme becerisi.


VoIP


Konumlandırma ve işitme aralığı ile baskın esnasın da sesli iletişim.

Karakter görünümünü değiştirme


Tüccarlar tarafından sağlanan özel bir hizmet olacak, karakterlerinizin üst ve alt gövde parçalarının görünümünü değiştirmenize izin verecektir. Bu noktada, her faction için hazırlanmış 5 set hazır giyim var. Bu sayede camo'yu belli görevde, gündüz ve arazide daha uygun seçme şansına sahip olacaksınız.

Konumlardan yeni çıkış türleri


Daimi çıkış yerleriniz olmayacak, yeşil fişeği gördüğünüz de o alanlardan çıkabileceksiniz, bundan dolayıd fişekler herkesin dikkatini çekecek. Ayrıca, baskınlara girmeden özel çıkış satın alabileceksiniz.

Saklanma yeri


Kendi gizliliğinizin yapısını ve yönetimini etkiliyen büyük bir özellik ekleyeceğiz. Yükseltme ve donanım, depolamayı arttıracak, rehabilitasyon hızını artıracak, farklı eşyaları craftlayarak eklemek mümkün olacak. Ev yapımı likör ve bitcoin farm yapımı dahil olacak. Tüm içerikler zaten tamamlandı. Şimdi programlama mantığı ve arayüzleri ayarlaya sıra geldi.

Arena


İlginç yeniliklerle dolu ayrı bir oyun modu. Rekabetçi ve heyecan verici. Arena'da geniş kapsama alanı daha sonra açılacaktır.
Yukarıda belirtildiği gibi, oyunda olacak tüm özelliklerin listesini bildirdik.

Ayrıca, bu sene performansı etkilemeden grafik iyileştirmelerinin yinelemesini, güncelleştirilmiş aydınlatma, bitki örtüsü, gölgelendirmeler, post efektler - alacağımıza dikkat etmeniz gerekiyor. Ayrıca, güncellenmiş karakter animasyonlarının testleri devam ediyor.


Üstelik, bunun üzerine, fonksiyonel iki namlu av tüfeği ve revolver da dahil olmak üzere yeni silahlar ve onlar için özelleştirmeler yükleyeceğiz. Yeni ekipmanlar, 10 + kask, vücut zırhı, yeni taktik yelekler, diğer şapkalar, gözlük, yün başlıklar, kulaklıklar içermektedir.


Ve tabii ki yeni yerler - Kavşaktan sonra Tarkov Sokakları ile devam edeceğiz. Paralel bir pistte, Factory ile aynı CQB ruhuna sahip kapalı bir mekan kurmaya başlayacağız - TerraGroup Lab. Bu yıl, bu yıl tüm bölgeleri bitirp yayınlamayı umuyoruz.


Gördüğünüz gibi, 2018 için planlar oldukça müthiş. Bununla birlikte, desteğinizle çalışmalarımız daha hızlı gidiyor. Bizimle birlikte olduğunuz için teşekkür ederiz! Hayat için Escape From Tarkov! DAHA FAZLA KORKU -- DAHA FAZLA EKİPMAN!

EfT_Post_Plans2018_V1En.jpg.7bb3bc47061f6049c50fe3e9ba54636d.thumb.jpg.3baf13252619587e0ed6155cb6a057f9.jpg

 • Like 1
 • Hot 2
 • Upvote 1
Link to post
Share on other sites

2018'de ortalık daha da kızışacak gibi duruyor. Sabırsızlıkla bekliyoruz. Planlar süper. Hardcore yoldan asla şaşmamalı Tarkov! Umarım Türk topluluğu olarak oyuna yeterli desteği sağlayabiliriz. Herkese iyi kaçışlar!

 • Thanks 1
 • Hot 1
Link to post
Share on other sites
Carpenoctem

Güzel bir haber , teşekkür ederiz , yenilikler heyecan verici fakat "kol bandı" eklentisinin göze çarpmaması biraz düşündürücü açıkçası , belki de küçük ve kolay bir detay olduğu için paylaşılmamıştır diye umut ediyoruz ama yani umarım :)

 • Like 1
Link to post
Share on other sites
Dimitri468
8 minutes ago, Rawarg said:

2018'de ortalık daha da kızışacak gibi duruyor. Sabırsızlıkla bekliyoruz. Planlar süper. Hardcore yoldan asla şaşmamalı Tarkov! Umarım Türk topluluğu olarak oyuna yeterli desteği sağlayabiliriz. Herkese iyi kaçışlar!

Kesinlikle katılıyorum! Yolumuz uzun!

Link to post
Share on other sites
Denizeri23

Tez zamanda daha temiz (çimenlerin, ağaçların olmadığı) bir harita eklemeniz gerek. Sniperler çok işlevsiz şuanda. Ayrıca 24-54x scopeden bakınca hiçbirşey göremiyoruz, ve de çok küçük bir görüş alanı var..

Link to post
Share on other sites
Tuurngait

2018 EFT için güzel bir yıl olacak gibi görünüyor ancak yeni özelliklerden ziyade öncelikle performans ve network sorunlarına çözüm sağlanmalı diye düşünüyorum.

 • Like 1
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Create New...