Jump to content

Pierwsza książka Escape From Tarkov - Drapieżca już dostępna w Polskim języku!

TheWay
 Share

Recommended Posts

Drodzy Uciekinierzy!

Z przyjemnością ogłaszamy, że pierwsza książka ze świata Escape From Tarkov - Drapieżca jest już dostępna w języku Polskim!

Książkę możecie zakupić w wersji elektronicznej (epub/doc) pod tym adresem.

Poza wersją Polską w dniu dzisiejszym ukazały się również wersje: Angielska, Niemiecka oraz Chińska.

photo_2018-03-07_13-44-45.thumb.jpg.7ee4933b21760405778cc38ff1da131a.jpg

• Like 1

Dla edycji Edge of Darkness powinna być za darmo...;) @TheWay zagadaj, może się uda jako dodatkowy bonus?

Moim zdaniem i tak za mało dostaliśmy od twórców jak za tak ogromne wsparcie finansowe...

Edited by caleb59
  • Sad 1
  • Upvote 1

6 hours ago, caleb59 said:

Dla edycji Edge of Darkness powinna być za darmo...;)

Ma to sens. Edycja EOD jest edycją limitowaną, a jedyne, co jest w niej unikatowe to koronka przy nicku, zatem EOD jest tak jakby edycją kolekcjonerską. Edycje kolekcjonerskie zawsze mają w zestawie gadżety, a zatem książka byłaby fajnym uzupełnieniem dla EOD-a, bo jak wiemy książka raczej nie jest elementem P2W. :D

• Sad 1
  • Upvote 1

Tak, wyczuwam ironię... ;)

Szczerze to zapewne nic z tego nie będzie bo prawa autorskie, umowy z wydawcą książki ale faktem jest jak napisał @Crisu, że tak na prawdę nie dostajemy nic ciekawego za pieniądze, które zainwestowaliśmy w grę - za taką kasę inne tytuły oferują grube dodatki FIZYCZNE, nie liczę figurek ale także soundtracki na CD, artbooki, jakieś breloczki, mapy etc. - zresztą sami wiecie jak sprawa wygląda w drogich kolekcjonerkach/edycjach limitowanych gier...

Jeśli na premierę nie dostaniemy nic więcej (chociaż cyfrowo) od BSG to będzie słabo...

Do tej pory gra nawet nie reprezentuje adekwatnego poziomu do wpompowanych w nią pieniędzy ale czasu jest jeszcze dużo i prace trwają więc czekamy, obserwujemy, komentujemy...

Edited by caleb59
  • Upvote 1

Nstepne bedzie co? Film czy przedstawienie teatralne pióra Nikity Buyanova? :betoung:

Bo EfT w pelnej wersji napewno nie! :bedizzy:

ps. I prosic ludzi ktorzy kupili juz ksiazke o korekte I odeslanie do BSG, zenada......nawet ksiazki wydaja w Beta wersji...

Edited by MIchalC

Zaraz ludzie będą się pytać, dlaczego do kolekcjonerskiej wersji Wiedźmina 3 nie dodali całej sagi + opowiadań w twardej oprawie...

Książka nie jest częścią gry, nie wiem czemu uważacie, że powinna być za darmo. Żaden subskrybent WoW-a nie dostał żadnej książki w uniwersum Warcrafta za free. Nie potrzebujecie książki do grania, ona nie ma żadnego wpływu na gameplay, czy cokolwiek związanego z grą. No i nigdy nie była wam ona obiecana. Od początku wiedzieliście co EOD dostaje, zgodziliście się na to i wydaliście kasę. Więc schowajcie swoje cebule, bo w tym momencie wysuwanie żądań "no bo wydaliśmy tyle kasy na EOD-a, więc musicie nam dać książkę za free" jest mimo wszystko żałosne.

Chcecie przeczytać 300 stronicową książkę wątpliwej jakości (nieznany autor kompletnie out of nowhere, no i nie udało mi się znaleźć nazwy wydawnictwa, nazwiska redaktora ani informacji, kto robił tłumaczenie/korektę), to wydajcie te 7 dolców, to standardowa w miarę cena małych ebooków. 

Mnie jakoś bardzo nie zależy i na razie sobie odpuszczę. I nie zamierzam też oceniać książki, której nie czytałem. „Metro 2033” też było pierwszym dużym projektem Głuchowskiego, o którym chyba nikt wcześniej nie słyszał, a okazało się całkiem zacną knigą. 

I mimo wszystko cieszę się, że uniwersum Russia 2028 (którego częścią jest Escape from Tarkov) dostaje trochę miłości, bo zawsze lepiej się gra w pozycję, której świat jest rozbudowany i posiada sekrety czekające na odnalezienie. 

Edited by Forien
  • Like 1

4 hours ago, Crisu said:

obraz.png.fde0dc9626da0e23c53638d055ec2388.png

Kontynuując przykład WoW-a. Skoro na Blizzconie uczestnicy dostają darmowe kody, które mogą redeemować w grze, żeby dostać unikalne mounty, pety itp., to znaczy, że każdy subskrybent WoW-a powinien dostawać bilet na Blizzcon za darmo?

I nie, to nie jest "co innego". To jest dokładnie to samo. To jest mały bonus, gift, w podziękowaniu za zakup książki/biletu na blizzcon/ciastków/czegokolwiek. 

Tak czy inaczej, wracając do Twojego błędu rozumowania. Książka NIE MA nic związanego z grą. Za jej zakup dostajesz podziękowanie w formie dość mało przydatnych przedmiotów w grze. Ten bonus prawdopodobnie kiedyś zniknie. A może nie. To nie ma znaczenia. 

Kontynuując, dlaczego Twoje rozumowanie jest całkowicie błędne: gdyby książka była za darmo, to tych broni nikt by nie dostał. Nie byłoby o nich żadnej wzmianki. 

Reasumując: książka nie ma żadnego wpływu na gameplay, grę, ani na Twoją zdolność grania w tę grę.

7 hours ago, SkyZeWonsem said:

A nad grą ktoś pracuje ?

https://yourlogicalfallacyis.com/pl/czarny-lub-bialy

<ironia> Bo oczywiście powszechną wiedzą jest, że z 80 osób pracujących w jakiejś firmie każda z nich jest omnipotentna, i albo wszyscy pracują nad modelami 3D, albo wszyscy nad netcodem, albo wszyscy nad książką. Więc skoro pojawiła się książka, to nikt nie pracuje nad grą. Obviously! </ironia>

Nie przyszło Ci do głowy, że książkę najprawdopodobniej napisał niezależny autor, a wydało ją niezależne wydawnictwo, z BSG jedynie ją sprzedaje za pośrednictwem strony? 

• Thanks 1

A podasz mi jeszcze horoskop na cały rok ? Nie będę oczywiście tak oświeconej osobie wstawiał tekstów (ironia)

Edited by SkyZeWonsem
  • Like 1

@Forien, nie myślałem, że dasz się podejść jak dziecko, ale żeś łyknął bait razem z haczykiem. Nie wiem czy wszedłeś w ten wątek, by naskakiwać na każdego, ale jeśli tak jest to zbastuj. Słabo to wygląda. :D

• Upvote 1

3 hours ago, Crisu said:

@Forien, nie myślałem, że dasz się podejść jak dziecko, ale żeś łyknął bait razem z haczykiem. Nie wiem czy wszedłeś w ten wątek, by naskakiwać na każdego, ale jeśli tak jest to zbastuj. Słabo to wygląda. :D

"Nie umiem odpowiedzieć sensownym i logicznym argumentem w dyskusji, więc użyję ad hominem i zaatakuję rozmówcę tak, żeby wyglądało, że wygrałem dyskusję".

Nie, to nie działa. 

• Sad 1

3 hours ago, Crisu said:

Może w takim razie wytłumaczysz czy istnieje jakiś inny cel tej dyskusji poza wzajemnym naskakiwaniem? Bo ja serio go tutaj nie widzę... Jedni narzekają, że trzeba płacić a inni klepnęli po bekowym poście (twierdząc, że posługują się ironią... ech, dzieci), bo to takie fajne popisać sobie głupoty w internecie. Tak więc co konkretne wygląda słabo? To, że @Forien pękła żyłka, czy to, że polska sekcja forum jest zasrywana bezsensownymi postami, które nie wnoszą żadnej wartości merytorycznej?

On 15.03.2018 at 8:16 PM, caleb59 said:

Dla edycji Edge of Darkness powinna być za darmo...;)

On 16.03.2018 at 2:27 AM, Crisu said:

Ma to sens. Edycja EOD jest edycją limitowaną, a jedyne, co jest w niej unikatowe to koronka przy nicku

Panowie, bądźcież dorośli... Przecież oni nie wydali tej książki żeby wszystkim dookoła było miło, tylko korzystają z tego, że poruszają się w obrębie niezagospodarowanego uniwersum i to jest ich dodatkowy dochód. Grupą docelową tej książki są ludzie, którzy mają EOD (są fanami), więc jaki jest sens dawania im tej książki za darmo? 

Kwestia tego czy warto kupić tę książkę jest mocno dyskusyjna... ot - jakiś noname'owy rosyjski pisarz fantasta dogadał się z BSG, że napisze im książkę (lub książki). Z ciekawości kupiłem i przeczytałem na klopie jakieś 40 stron... Ani to złe ani dobre póki co - lepiej napisane niż harlequiny, tyle mogę powiedzieć na ten moment. Przeczytam do końca, ale będę mocno zdziwiony jeśli powiem, że te 340 stron jest warte blisko 40 zł (bo xsolla, bo vat...). 

1 hour ago, vinis88 said:

Może w takim razie wytłumaczysz czy istnieje jakiś inny cel tej dyskusji poza wzajemnym naskakiwaniem? Bo ja serio go tutaj nie widzę... Jedni narzekają, że trzeba płacić a inni klepnęli po bekowym poście (twierdząc, że posługują się ironią... ech, dzieci), bo to takie fajne popisać sobie głupoty w internecie. Tak więc co konkretne wygląda słabo? To, że @Forien pękła żyłka, czy to, że polska sekcja forum jest zasrywana bezsensownymi postami, które nie wnoszą żadnej wartości merytorycznej?

Panowie, bądźcież dorośli... Przecież oni nie wydali tej książki żeby wszystkim dookoła było miło, tylko korzystają z tego, że poruszają się w obrębie niezagospodarowanego uniwersum i to jest ich dodatkowy dochód. Grupą docelową tej książki są ludzie, którzy mają EOD (są fanami), więc jaki jest sens dawania im tej książki za darmo? 

Kwestia tego czy warto kupić tę książkę jest mocno dyskusyjna... ot - jakiś noname'owy rosyjski pisarz fantasta dogadał się z BSG, że napisze im książkę (lub książki). Z ciekawości kupiłem i przeczytałem na klopie jakieś 40 stron... Ani to złe ani dobre póki co - lepiej napisane niż harlequiny, tyle mogę powiedzieć na ten moment. Przeczytam do końca, ale będę mocno zdziwiony jeśli powiem, że te 340 stron jest warte blisko 40 zł (bo xsolla, bo vat...). 

Czyli ewidentny skok na kase a my gracze w tym posiadacze EOD mamy temu przyklasnąć?Również uważam że książka powinna być dla EOD darmowa tym bardziej iż jest to E-book.

17 minutes ago, komixe said:

Czyli ewidentny skok na kase a my gracze w tym posiadacze EOD mamy temu przyklasnąć?Również uważam że książka powinna być dla EOD darmowa tym bardziej iż jest to E-book.

Ale jaki skok na kasę? Czy ten ebook jest Ci do czegoś potrzebny? Nie, nie jest... Jeśli ktoś będzie chciał go kupić, żeby wesprzeć BSG, to go kupi. Jeśli ktoś będzie chciał sobie poczytać lekturę niewysokich lotów - może kupić... Ale do samego grania w EFT książka nic nie wnosi, więc o co cały ten szum? Kupiłeś EOD wiedząc jaka jest jego zawartość (nie było tam nic o żadnych książkach). Dlaczego więc chcesz książkę? 

Zachowujecie się jakby Was okradali... ale nikt Was nie okrada. Kupując EOD dostaliście dokładnie to co mieliście dostać: grę w fazie alfa/beta, duży stash, etc. Skąd w ogóle pomysł, że ktoś da Wam coś więcej? W imię czego ma dać Wam coś więcej? No bo przecież nie w imię miłości bliźniego... biznes jest biznes.

13 minutes ago, vinis88 said:

Skąd w ogóle pomysł, że ktoś da Wam coś więcej? W imię czego ma dać Wam coś więcej? No bo przecież nie w imię miłości bliźniego... biznes jest biznes.

Gdyby napisał to ktoś z ekiby BSG na drógi dzień mogli by wyłączyć serwery od prądu,chyba nie pomyślałeś o stratach wizerunkowych.Już w tym momencie ludzią wyciągną wnioski.A gamma kontener zawsze można przechandlować od jakiegoś rerola.

Edited by komixe
  • Upvote 1

1 hour ago, komixe said:

Gdyby napisał to ktoś z ekiby BSG na drógi dzień mogli by wyłączyć serwery od prądu,chyba nie pomyślałeś o stratach wizerunkowych.

Nie rozumiem Twojej wypowiedzi, jakich stratach wizerunkowych? Dlaczego ktoś z BSG miałby pisać to co ja napisałem? Czy ja gdzieś napisałem, że BSG powinno coś takiego napisać? Nie... to jest po prostu moje zdanie na ten temat. 

38 minutes ago, Hikaryu said:

Przeczytałem jest spoko ;p

O widzisz, mam kogo zapytać teraz :P Wg Ciebie z treści wynika, że mogą pojawić się kolejne książki tego autora? Zastanawiam się właśnie, czy on im będzie je tłukł po całości, czy zwerbowali kilka osób do pisania. 

Edited by vinis88

3 hours ago, vinis88 said:

Nie rozumiem Twojej wypowiedzi, jakich stratach wizerunkowych? Dlaczego ktoś z BSG miałby pisać to co ja napisałem? Czy ja gdzieś napisałem, że BSG powinno coś takiego napisać? Nie... to jest po prostu moje zdanie na ten temat. 

O widzisz, mam kogo zapytać teraz :P Wg Ciebie z treści wynika, że mogą pojawić się kolejne książki tego autora? Zastanawiam się właśnie, czy on im będzie je tłukł po całości, czy zwerbowali kilka osób do pisania. 

Hmm, wydaje mi się, że ta książka może miieć ciąg dalszy. Akcja zaczyna się od powrotu administratora sieci  z Laboratoriów Terra Group, oraz pierwszych po blokadzie tarkova. Przedstawiane są też gangi oraz nie będę spojlerował kim staje się posać, i możliwe że pojawi się ona w grze jako jedna z osób z zadań :)

@EDIT: Nie wiem czy kiedyś czytałeś jakieś uzupełnienia do fabuły gwiezdnych wojen, ale książkę się przyjemnie i szybko czyta, a z drugiej strony ma bardzo ciekawe plot twisty :)

Edited by Hikaryu

1 hour ago, Hikaryu said:

Nie wiem czy kiedyś czytałeś jakieś uzupełnienia do fabuły gwiezdnych wojen, ale książkę się przyjemnie i szybko czyta, a z drugiej strony ma bardzo ciekawe plot twisty :)

Nie, właśnie nigdy nie czytałem żadnych książek uzupełniających gry czy filmy... Jestem przyzwyczajony raczej do klasycznej beletrystyki :) Kurcze, skoro tak mówisz to zabiorę się do czytania z większym entuzjazmem... :)