Jump to content
Sign in to follow this  
TheWay

Event - Chciwość Handlarza!

Recommended Posts

TheWay

Drodzy Uciekinierzy!

Podczas gdy wszyscy przebywający w Tarkov szykują się i z niecierpliwością wyczekują kiedy nadejdzie następna aktualizacja, handlarze cały czas myślą jak się wzbogacić i znaleźli na to sposób!

Od teraz wszystkie poziomy lojalności zostały odblokowane, a handlarze dostali zwiększone dostawy towarów, więc ich towary są nieograniczone, ale ceny również poszły w góre, w końcu jak mówi stara dobra zasada: jest popyt, to jest i podaż!

A więc nie zwlekajcie, sięgnijcie po wasze głęboko upchnięte ruble i nie wahajcie się powiedzieć handlarzowi przysłowiowe "Pokaż mi swoje towary", bo event Chciwość Handlarza właśnie się rozpoczął!

EfT_Post_TradesGreed_2En.thumb.jpg.44b96f02da48cf3532f74d2577d82dc5.jpg

K4MP3R

Ceny Dogtag'ów też poszły w górę, teraz jeden poziom=1600 rubli.

Golasów z siekierką znowu zabija się z przyjemnością ;]

Edited by K4MP3R

LechuPL

Mam nadzieje że to nas przybliża do aktualizacji.

sirmati

Uff... Jako że mam wszystkich na maxa. I zobaczyłem że IFAK 11k to pomyślałem że zwariowali... 

Generalnie czy tylko mi tak na szybko wydaje się że nie warto biegać  po mapie za sprzętem tylko za ludźmi?? 2 apteczki w cenie kałacha...

Dobrze że schomikowane mam bronie 70k za AKM...

PS. Można się spodziewać teraz jeszcze więcej gołych i wesołych...

Edited by sirmati

SFRaven

@TheWayDo kiedy ten pseudo event???

Edited by SFRaven

TheWay

@SFRaven

Nie wiadomo.

===========================

UWAGA

===========================

Mechanik zgubił gdzieś swoje zapasy bitcoin'ów i podobno znacznie łatwiej je teraz znaleźć!

Dziwne rzeczy dzieją się ostatnio w Tarkov...

HellcatPL

Jak długo to potrwa? Mam nadzieje że niezbyt długo, bo ceny mają naprawdę wygórowane.

• Upvote 1

creXe

Po mojemu pomysł na event nie trafiony.. przed wipem o wiele lepiej sprawdzał się event cen o połowę w dół, wtedy zdecydowanie więcej ludzi biegało ze sprzętem/testowało.

• Upvote 3

MIchalC
2 hours ago, creXe said:

Po mojemu pomysł na event nie trafiony.. przed wipem o wiele lepiej sprawdzał się event cen o połowę w dół, wtedy zdecydowanie więcej ludzi biegało ze sprzętem/testowało.

Dokladnie, pozatym event zrobiony dla starych wyjadaczy, czyli malego grona ludzi, nowi gracze raczej beda jeszcze bardziej sfrustrowani tymi zaporowymi cenami, mam nadzieje ze to tak bedzie max tydzien I ruszy ta legendarna Open Beta :begreat:

• Upvote 1

Adamus78
32 minutes ago, MIchalC said:

Dokladnie, pozatym event zrobiony dla starych wyjadaczy, czyli malego grona ludzi, nowi gracze raczej beda jeszcze bardziej sfrustrowani

To już widać np. na faktorce. Wpadają koksy lutują wszystko jak leci i czekają do ostatnich minut a każdy pojawiający się scav jest zdejmowany w oka mgnieniu. Wczoraj grając jako scav stwierdziłem, że poczekam cierpliwie.... 20 minut kampienia, chowania się po kontach... 20 minut... tylko słyszałem jak koksy latają i zdejmują co się da 10 minut przed końcem opuścili lokal  więc ruszyłem przejrzeć co zostało a zostało nie wiele...

SFRaven

Event chory moim zdaniem zamiast zbić ceny wypuścić ludzi i niech sobie po testują sprzęt do woli przed wipe to utrudnia im się to. Jak w każdej grze kilka procent ludzi używa forum i  nie wie że jest to Event. W przypadku gdy ktoś sobie nie radził przed eventem a teraz widzi te ceny to na pewno jest zadowolony :D

Edited by SFRaven

Rhotax

To oznacza, że nowy update z wipem będzie na Święta (prawdopodobnie wejdzie w piątek lub sobotę przed samymi Świętami). Ciekawe po kiego grzyba ludzie się tak spinają na kasę, skoro wiadomo, że wipe już zaraz wejdzie - chcą być bogaci tydzień dłużej?. Widziałem ostatnio stream z Kottonem - wnerwił się i odinstalował EFT do czasu wipe. Ja chyba też sobie odpuszczę grę, wolę zczyścić sobie napakowane konto, niż stracić nerwy w grze z rozgrzanymi do czerwoności koksami...

vinis88
51 minutes ago, SFRaven said:

Event chory moim zdaniem zamiast zbić ceny wypuścić ludzi i niech sobie po testują sprzęt do woli przed wipe to utrudnia im się to

Tez totalnie nie rozumiem logiki tego wydarzenia... 

Przecież większość graczy ma korony już dawno u wszystkich handlarzy... a ta część, która nie miała koron to raczej nie ma też niesamowitej ilości growej gotówki, więc podwojone ceny utrudniają im rozgrywkę jeszcze bardziej. Czasami BSG robi rzeczy, których totalnie nie rozumiem i to jest właśnie kolejna :P 

Adamus78

Tak swoją drogą śmiesznie to wygląda,. Mam na myśli wrzucenie eventu do gry, który rozwalił widok u handlarzy. Takie niby nic a przez jakiś czas był problem. Oby update był updatem a nie dodatkiem kolejnej porcji błędów.

szafir1978

A wpadliscie panowie na to ze testuja handlarzy?

Generalnie ruch w handlu.

vinis88
5 minutes ago, szafir1978 said:

A wpadliscie panowie na to ze testuja handlarzy?

Generalnie ruch w handlu.

Do testowania potrzebne są odpowiednie warunki. Nie wydaje mi się, żeby obecnie panowały odpowiednie... część graczy zastopowała granie czekając na patch/wipe, część będzie rozwalać uzbieraną kasę skoro wipe niedługo a cierpią niedzielni i nowi gracze. 

szafir1978

Wlasnie to moga przetestowac:bewhink:

Ile osob skusi loot, kto gra, kto czeka, kiedy wywala sie handlarze itp pierdoly :bewhink:

SkyZeWonsem

Nie wiem po co tak się spinacie. Większość ma pewnie kasy w pip i chowa ją gdzieś po walizkach. Podobnie z bronią. Jest to zrobione tylko i wyłącznie by tą kasę stracić przed resetem bo i tak wszystko pójdzie w piździec. Jak ktoś przez ten Event zacznie biegać z siekierką bo mu szkoda (czegoś tam) to jest lekko dziwny.

1 hour ago, Rhotax said:

Ciekawe po kiego grzyba ludzie się tak spinają na kasę, skoro wiadomo, że wipe już zaraz wejdzie - chcą być bogaci tydzień dłużej?

Na początku myślałem, że dobrze podchodzisz do tematu. Jednak

1 hour ago, Rhotax said:

Widziałem ostatnio stream z Kottonem - wnerwił się i odinstalował EFT do czasu wipe. Ja chyba też sobie odpuszczę grę, wolę zczyścić sobie napakowane konto, niż stracić nerwy w grze z rozgrzanymi do czerwoności koksami...

Ale tu się sam spinasz. Stracisz nerwy przez rozgrzanych koksów ? Te koksy właśnie podchodzą normalnie. Napierdzielają się a nie buczą, że stracą jakiś sprzęt bo jest drogo. Dla mnie to są normalni gracze bez spiny. I tak będzie reset.

Ja to sobie chyba sam teraz zresetuję konto by było śmieszniej. Chce ktoś walizki z kasą i sprzętem ?

Edited by SkyZeWonsem

TheWay

W pełni rozumiem, że event wzbudza mieszane opinie.

Zrozumieć musicie jedną kwestię, to jest Beta test, my nie gramy w grę dla zabawy, tylko ją testujemy, ta kwestia jest poruszana między innymi przy każdym resecie - "Dlaczego zabieracie mi mój ciężko zdobyty sprzęt, jaki w tym sens, po co go zdobywałem tyle czasu" etc.

Grać dla zabawy i progresu postaci będziemy po premierze, wtedy nie będzie już resetów, a wszystkie elementy będą dodane.

W przyszłości tego typu event'y będą miały miejsce, np. "Handlarz nie dostał dostawy towaru", więc ilość asortymentu na jakiś czas będzie ograniczona lub "Kontakty handlarza zostały zerwane przez atak USEC na dzielnicę", więc handlarz oferuje mniejsze ceny za wasz sprzęt, etc.

Jest to po prostu sprawdzenie jak zmieni się ekonomia w przypadku takiego event'u.

• Like 1

Rhotax
3 minutes ago, SkyZeWonsem said:

Ale tu się sam spinasz. Stracisz nerwy przez rozgrzanych koksów ? Te koksy właśnie podchodzą normalnie. Napierdzielają się a nie buczą, że stracą jakiś sprzęt bo jest drogo. Dla mnie to są normalni gracze bez spiny. I tak będzie reset.

Wiesz, że dzwoni dzwon, ale nie wiesz gdzie on. Nie spinam się, bo stracę gear (i tak stracę), tylko dlatego, że rozgrywka przestaje być przyjemna - gram solo i unikanie band nastawionych na killowanie graczy za wszelką cenę, mnie nie pociąga. Nadstawianie się i wchodzenie na rajdy tylko po to, żeby komuś podwyższyć statystyki też mnie nie bawi. Normalna rozgrywka jest wtedy kiedy część graczy lootuje skrzynki, część robi zadania, część poluje PvP - w tym tyglu się można jakoś poruszać. W eventowym chaosie nie bardzo. Nie przywiązuje się do gearu, tylko nie lubię dostawać w czapkę za friko i za każdym razem - wolę przeczekać aż będą normalne zasady rozgrywki.

MIchalC
27 minutes ago, SkyZeWonsem said:

Te koksy właśnie podchodzą normalnie. Napierdzielają się a nie buczą, że stracą jakiś sprzęt bo jest drogo. Dla mnie to są normalni gracze bez spiny. I tak będzie reset.

@SkyZeWonsem wystarczy wlaczyc jakikolwiek stream z tymi tak zwanymi komsami np. uKappy, oloo92, Eroktic itp. i dowiesz sie co mysla o EfT w jakim stanie jest i raczej nie sa rozgrzani do czerwonosci z zapalu do grania w EfTa ale dlatego ze jest w takim oplakanym stanie technicznym.

Edited by MIchalC

SkyZeWonsem

Rhotax spinasz się ale się nie spinasz ;) W swojej wypowiedzi sam sobie zaprzeczasz. Sory, że akurat na ciebie padło tylko wiedzę, że więcej ludzi do tego źle podchodzi. Grajcie jak chcecie lub też nie grajcie. W sumie mogli by zrobić event, że tylko z siekierką można biegać. Też by było śmiesznie.

SkyZeWonsem
3 minutes ago, MIchalC said:

wystarczy wlaczyc jakikolwiek stream z tymi tak zwanymi komsami np. uKappy, oloo92, Eroktic itp. i dowiesz sie co mysla o EfT w jakim stanie jest i raczej nie sa rozgrzani do czerwonosci z zapalu do grania w EfTa.

Sam cisnę po EFT/BSG. Nie piszę tu o samej grze - jak działa itp. tylko o evencie przed restartem, który nic tak w sumie nie zmienia bo i tak będzie reset. Jeżeli te kappy, olosy i erosy płaczą z powodu eventu. Proszę. To jakieś bobiki ;)

PrivateLogin

Jeśli dają taki event , to ja jestem ucieszony  bo wipe tuż tuż i updejtes .      Czekam  niecierpliwie , oby był spory  i naprawił netcode  bo czasem ma kaprys  jak gościowi strzelam z sks w glowe a ten w podskokach ucieka (koleś bez hełmu),   przypominam kaliber  7,62 mm   Cuda w tarkovie..  Cuda..

Adamus78
35 minutes ago, Rhotax said:

gram solo i unikanie band nastawionych na killowanie graczy za wszelką cenę, mnie nie pociąga. Nadstawianie się i wchodzenie na rajdy tylko po to, żeby komuś podwyższyć statystyki też mnie nie bawi. Normalna rozgrywka jest wtedy kiedy część graczy lootuje skrzynki, część robi zadania, część poluje PvP - w tym tyglu się można jakoś poruszać. W eventowym chaosie nie bardzo. Nie przywiązuje się do gearu, tylko nie lubię dostawać w czapkę za friko i za każdym razem - wolę przeczekać aż będą normalne zasady rozgrywki.

To są mankamenty tarkova, bety, mało dostosowanego świata i podejścia graczy a może dojrzałości.

Obecnie grając w teamie rozgrywka wygląda podobnie. Zajmuje się najbardziej kamperskie miejsca i czeka aż się wszystkich odstrzeli, wali się do każdego haczeciaża i liczy ilu zabiło wiadomo 0 playerów to później spacerkiem pompuje się plecaki bo boty nie stanowią problemu chyba ze się na desynca trafi itp. Sama rozgrywka też staje się monotonna po pewnym czasie i wygląda - przejdz z punktu A do B i przeżyj albo poleć na shorline obłów się i szybko zmykaj...

Jak dla mnie gra w drużynie powinna być obarczona jakimś zadaniem - znajdz cos podłuż nadajnik oczyść teren odbij punkt A, wyeliminuj drużynę przeciwną ... może to w przysżłości....

Gra solo też mogła by wygladać inaczej... obecnie lubie sobie porobić misje, polatać z siekierą w nocy - skradać się nie zauważonym z jednego punktu do drugiego albo bezszelestnie wykańczać skawów

robi się offtop
wracając...

Jeżeli jest to testowanie eventów to nie te ramy czasowe. Testy nie będą miarodajne i nic nie pokażą. To samo tyczy się ekonomii, którą można testować na samym końcu robi się wipe i dopiero wtedy testuje jak sie zachowają gracze.... obecnie wyobrażam sobie gości którzy mają po kilka milionów jak szanują kase i tych nowych graczy którzy dostają w czape zaraz po wejściu więc muszą później kampić przez 30minut i liczyć że jakiś pistolet na mapie zostanie

aaa i dodam... przed eventami lepiej testować poprawki silnika, pozbycie się lagów desynków, optymalizacji i tym podobnych.... eventy, ekonomiaaa pffyfffyyffyfy to jak by testować jazde na prototypie bez kół i silnika i z górki go a klientów pytać się ile są gotowi zapłacić za pełny produkt

Edited by Adamus78
  • Like 1

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Create New...
b38e7c858218a416ef714554dce933a2