Jump to content

Planowana lista zmian aktualizacji 0.8.** - część 2.

TheWay
 Share

Recommended Posts

1 hour ago, K4MP3R said:

Dużo osób tutaj nie wie czym jest DayZ, więc bądź tak uprzejmy i podziel się wiedzą jaki jest postęp tej gry, która też jest w "early acccess". Dev'si DayZ też się tłumaczyli że mają problemy, że czekają na zmianę silnika, że ciężką pracują. Na chwilę obecną ta gra jest nadal w produkcji... od 2013 roku, a końca nie widać. Jeśli nie widzisz podobieństw między obiema grami to brawa dla ciebie. 

Nauczony doświadczeniem nie wierzę już w zapewnienia obietnice i tłumaczenia. Jedyne w co wierzę to twarde fakty, a te obaj wiemy jakie są: brak widocznego postępu, poważne problemu z kodem sieciowym, niska optymalizacja, coraz większe opóźnienia między kolejnymi patch'ami.

Tylko, że w przypadku DayZ twórca gry, moda oraz całego pomysłu (Dean Hall) przestał pracować nad grą (btw. przy tworzeniu standalone co chwilę zmieniał pomysł na grę i spowalniał produkcję, by jak najwięcej pieniędzy wyciągnąć od BI)

9 minutes ago, Adamus78 said:

Bo kontentu coraz więcej co jeszcze bardziej zamula netcode przy braku jego optymalizacji..

Dodam  jeszcze a propos finansów 200zł podstawka EOD 700zł - która gra obecnie kosztuje 700zł ????????. Przy zarobkach w Federacji to kuupaaaa szmaluu. Widzę to tak, że BSG tymczasowo może sobie pozwolić na zatrudnienie kilku dodatkowych osób na czas poprawy netcode - chyba że poprawa kodu obecnie nie jest możliwa...

Już raz to pisałem, ale trudno napiszę jeszcze raz. SPECJALISTÓW OD SIECI BRAKUJE, NIE DA SIĘ ICH ZATRUDNIĆ OT TAK. Poza tym nad grą pracuje aktualnie 80-osobowa ekipa, czyli całkiem sporo ludzi.

@Crisu

Nie wiem dlaczego uważasz, że BSG pod uwagę bierze tylko dwóch streamerów, bo nie zaprosili innych na podcast? Myślę, że jest to bardziej spowodowane ich popularnością i znajomością z Klean'em.

Rosja, to cenzura, jeśli tak by było, to raczej forum zostałoby bardzo szybko zamknięte.

Zawsze jest tak, że pod uwagę bierze się największych streamerów, tak działa świat i nie widzę w tym żadnego faworyzowania, poza tym sam nie raz słyszałem jak Kotton negatywnie wypowiadał się do Netcode'u, Deadly zresztą też. A jeśli to, że potrafią w miarę utrzymać nerwy na wodzy nazywasz ich słabością, czy byciem po stronie dewelopera, to sorry, ale nikt nie będzie współpracować z ludźmi, którzy są stale podminowani i głoszą hate speach, mówię to z własnego doświadczenia i obserwacji rynku. Ludzie zresztą też nie chcą oglądać takich ludzi co widać po ilości oglądających.

• Like 2

Moim zdaniem gra jest super i cały zamysł jak ma działać ja i jej temat. Ale gry tego typu mają jedną wadę. A mianowicie szybko dość wkradajaca się nuda i powtarzalnosc. Na początku zawsze jest fajnie, nowe cele zdobywanie lvl i nowego eq.  Ale niestety po zdobyciu 29lvl mając już sprzedawców na koronkach cel znika i pozostaje tylko strzelanie i nic więcej. Mam nadzieje ze w eft pojawia się jakieś nowe tryby typu zombie lub jakieś eventy typu usec atakuje bazę berkow by ją wysadzić lub coś ukraść i na odwrót. Bo inaczej monotonnosc i nuda zabije ta grę.  A koszt 700zl pozostawi wielki niesmak i uszkodzi serca graczy i może spowodować ze cześć z nas już więcej nie zaryzykuję kupić grę w alfie lub becie.

@NegativePL

To co aktualnie prezentuje EfT to test podstawowych elementów, gra ta będzie miała fabułę, tryb areny, po przejściu wszystkich rajdów odblokuje się tryb free-roam.

Więc nie oceniajcie gry po tym co obecnie prezentuje, bo na razie to tak naprawdę deathmatch z kilkoma innymi elementami.

1 hour ago, TheWay said:

@Crisu

Nie wiem dlaczego uważasz, że BSG pod uwagę bierze tylko dwóch streamerów, bo nie zaprosili innych na podcast? Myślę, że jest to bardziej spowodowane ich popularnością i znajomością z Klean'em.

Rosja, to cenzura, jeśli tak by było, to raczej forum zostałoby bardzo szybko zamknięte.

Zawsze jest tak, że pod uwagę bierze się największych streamerów, tak działa świat i nie widzę w tym żadnego faworyzowania, poza tym sam nie raz słyszałem jak Kotton negatywnie wypowiadał się do Netcode'u, Deadly zresztą też. A jeśli to, że potrafią w miarę utrzymać nerwy na wodzy nazywasz ich słabością, czy byciem po stronie dewelopera, to sorry, ale nikt nie będzie współpracować z ludźmi, którzy są stale podminowani i głoszą hate speach, mówię to z własnego doświadczenia i obserwacji rynku. Ludzie zresztą też nie chcą oglądać takich ludzi co widać po ilości oglądających.

Tak, mówmy same pozytywy albo nie mówmy wcale - to jest rosyjska mentalność, podobne akcje były przy produkcji Stalkerów, zresztą zapytaj pana Denisa to Ci być może opowie bo brał aktywny udział przy produkcjach GSC Gameworld...

@Crisu ma całkowitą rację, popieram go w każdym słowie, za wytykanie problemów wykopali i mnie z moderatorki tutaj...

• Upvote 1

Widze, ze w temat jest jedynie miejscem placzu sfrustrowanych glupcow, ktorzy nie potrafia czytac ze zrozumieniem i obwiniaja devke. Nikt was nie zmuszal do zakupu, a ja osobiscie widzialem co kupuje i nie mam z tym problemu. 

@edit: I najwiecje do gadania maja osoby, co w dupie byli i gowno widzieli na temat gamedevu :C

Edited by SnupGogg
  • Like 1
  • Sad 2

Tu nie chodzi o bycie głupcem tylko o konstruktywne podejście do tematu, dyskusję o problemach jak i dobrych stronach projektu, w tym komentarze pozytywne jak i negatywne bo tak wygląda na chwilę obecną development gry - są wzloty i upadki, nikt źle nie życzy grze czy jej twórcom - jeśli jesteś typem człowieka, który patrzy na świat przez różowe okulary to też jest Twoja opinia i masz do tego prawo - to jest forum dyskusyjne...

• Like 1

Jaki jest cel dyskusji na temat, o ktorym 90% ludiz nie ma pojecia?  Co ci da dyskusja na temat optymalizacji? Nic, to jest tylko napedzanie forumowego trashtalka

• Sad 1

Zastanów się po co my jesteśmy tutaj na tym forum?

Po to by zgłaszać błędy/opinie/problemy i niezależnie czego one dotyczą, dzielić się pozytywnymi jak i negatywnymi doświadczeniami w każdym temacie, a emisariusze są po to by przekazywać opinie graczy wyżej i dawać nam znać o postępach prac nad grą, wszystko się ze sobą zazębia i działa jak dobrze naoliwiona maszyna bo taki jest cel tego forum...

To, że Ty nie masz o czymś pojęcia to nie znaczy by niewygodne tematy pomijać, nie dzielić się opiniami i zamiatać to pod przysłowiowy dywan - jeśli nie interesuje Cię dyskusja na dany temat to się nie udzielasz i tyle, idziesz do innego tematu, na który masz coś do powiedzenia i piszesz swoje...

• Upvote 1

Jesli ten temat jest jednym z tych, w ktorym sie tak utopijnie dzielimy doswiadczeniami to pozdro. Kto chce pomoc ma support - moze zglaszac bledy/uwagi. Ten temat jest podsumowaniem tego, ze duza czesc spolecznosci nie potrafi czytac i analizowac. 

• Sad 1

3 hours ago, popcio2015 said:

Już raz to pisałem, ale trudno napiszę jeszcze raz. SPECJALISTÓW OD SIECI BRAKUJE, NIE DA SIĘ ICH ZATRUDNIĆ OT TAK. Poza tym nad grą pracuje aktualnie 80-osobowa ekipa, czyli całkiem sporo ludzi.

Po co krzyczeć ?, bold na mnie też nie działa. Gram od niedawna w EFT a naczytałem się już sporo Może też to złe doświadczenia z innych gier-beta (GRP, DAY-Z...)a i może też dlatego że jestem już stary a na naszą PLeowską mentalność ponarzekać trzeba. Natomiast widzę to tak:

Sprawa z netcode znana jest nie od dziś więc 80 osobowa ekipa mnie nie przekonuje raczej pytanie ile osób siedzi na netcodem a nie że mamy 20 moderatorów forum - to jest przykład
Sprawa komunikacji BSG - emisariusze -plebs tfu gracze.

26 minutes ago, SnupGogg said:

Jaki jest cel dyskusji na temat, o ktorym 90% ludiz nie ma pojecia?  Co ci da dyskusja na temat optymalizacji? Nic, to jest tylko napedzanie forumowego trashtalka

czyli lepiej nic nie mówić i czekać ?. Tutaj właśnie widze problem w komunikacji patrz wyżej albo masz tu: Sprawa komunikacji BSG - emisariusze -plebs tfu gracze. Poza tym nikt nie każe Ci czytać  tych wypocin które produkujemy ;)

12 minutes ago, SnupGogg said:

Kto chce pomoc ma support - moze zglaszac bledy/uwagi. Ten temat jest podsumowaniem tego, ze duza czesc spolecznosci nie potrafi czytac i analizowac. 

Jeżeli zgłaszasz błąd i otrzymujesz informację "dziękujemy pracujemy nad tym" to rozumiem masz czekać cierpliwie od czasu do czasu na kolanach grzecznie pytać się czy już coś wiadomo albo lepiej się nie pytać tylko cierpliwie czekać.

To mi takim PRLem zalatuje ale rozumiem powinniśmy być w krawatach bo klient w krawacie jest mniej awanturujący się

Edited by Adamus78
  • Like 3
  • Hot 2
  • Upvote 1

4 hours ago, Crisu said:

A my... Nie gramy. W większości. :D

Dokładnie, ja mam co innego do roboty. Będzie patch to ściągnę, pogram z 2-3h i tyle. Na drugi dzień też ze 3h i koniec. Ja nie oceniam bo to beta (w przebraniu jak dla mnie). Ocenie dopiero finalną wersje Tarkov'a bo nie rozumiem tych co już "gotowe" ocenili. 

Każdy kto pograł w EFT więcej niż 200 godzin zna wszystkie jej bolączki. Na forum zostało napisane kilka książek o tym co jest, a co powinno być. Pozostaje czekać i testować "nowości". 

6 hours ago, MIchalC said:

Ja jeszcze mam troche gotowki do czasu wyjscia tego majowego update a wy? :begreat:

Mi zostało 300k rubli 3k dolców i około 1k euro.
Z obserwacji wynika że z Faktorki można wyciagnać około 100k rubli na mecz. Obecnie nawet sprzętu nie ubezpieczam.
Tak z tęsknoty wpadłem wczoraj na faktorke i w drugim meczu desynk pozbawiajac mnie sprzętu zniechęcił mnie do dalszej gry. Ciekawi mnie czy tak jak w filmie odnośnie "szybkostrzelność vs FPS" jest różnica pomiędzy 120 vs 60 - może więc nie warto ograniczać fps do 60 tylko cisnąc na full...

taka wczorajsza sytuacja... faktorka ja na full z mp5 słysze jak biegnie koleś w kanałach, kucam, mierze i czekam. PMC wybiega z za rogu (okazuje się że ma taki sam zestaw jak ja full + mp5) i odrazu do mine wali. Zaczeliśmy strzelać praktycznie w tym samym momencie, może byłem ciut szybszy albo on - nie wiem bo nie nagrywałem. Ginę i teraz się zastanawiam czy poprostu był lepszy czy grał na 120fps czy trafiłem na desynk

i takie dodatkowe pytanie czy mając saige + pełny magazynek - slug. 5 strzałów z przycelowania z bliskiej odległości mierząc mniej więcej w szyje w pmc w forcie powinienem go zdjąć ?
O dziwo gość który lutował zdążył wstać, przy celować i zaczął walić do mnie... udało mi się uciec, przeładować, zdjąć bota i wpaść do kanałów (faktorka). Usłyszałem gościa i zdjąłem go dopiero z Vepra, mniej więcej 3/4 magazynka poszło (6, 7 strzałów) - dla mnie to archiwum X majac na uwadze że dzień wcześniej zdjąłem koksa pistoletem (naszczęście mnie nie widział) około 10-12 strzałów ale z radości wpakowałem mu cały magazynek 18 kulek.

i sam już nie wiem czy poprostu jestem nobem czy ta gra działa jak chce :)

Edited by Adamus78

To sie nazywa early acces i nieukonczony produkt. 

50 minutes ago, Adamus78 said:

Mi zostało 300k rubli 3k dolców i około 1k euro.
Z obserwacji wynika że z Faktorki można wyciagnać około 100k rubli na mecz. Obecnie nawet sprzętu nie ubezpieczam.
Tak z tęsknoty wpadłem wczoraj na faktorke i w drugim meczu desynk pozbawiajac mnie sprzętu zniechęcił mnie do dalszej gry. Ciekawi mnie czy tak jak w filmie odnośnie "szybkostrzelność vs FPS" jest różnica pomiędzy 120 vs 60 - może więc nie warto ograniczać fps do 60 tylko cisnąc na full...

taka wczorajsza sytuacja... faktorka ja na full z mp5 słysze jak biegnie koleś w kanałach, kucam, mierze i czekam. PMC wybiega z za rogu (okazuje się że ma taki sam zestaw jak ja full + mp5) i odrazu do mine wali. Zaczeliśmy strzelać praktycznie w tym samym momencie, może byłem ciut szybszy albo on - nie wiem bo nie nagrywałem. Ginę i teraz się zastanawiam czy poprostu był lepszy czy grał na 120fps czy trafiłem na desynk

i takie dodatkowe pytanie czy mając saige + pełny magazynek - slug. 5 strzałów z przycelowania z bliskiej odległości mierząc mniej więcej w szyje w pmc w forcie powinienem go zdjąć ?
O dziwo gość który lutował zdążył wstać, przy celować i zaczął walić do mnie... udało mi się uciec, przeładować, zdjąć bota i wpaść do kanałów (faktorka). Usłyszałem gościa i zdjąłem go dopiero z Vepra, mniej więcej 3/4 magazynka poszło (6, 7 strzałów) - dla mnie to archiwum X majac na uwadze że dzień wcześniej zdjąłem koksa pistoletem (naszczęście mnie nie widział) około 10-12 strzałów ale z radości wpakowałem mu cały magazynek 18 kulek.

i sam już nie wiem czy poprostu jestem nobem czy ta gra działa jak chce :)

50 minutes ago, SnupGogg said:

To sie nazywa early acces i nieukonczony produkt. 

Tutaj jest najnowszy filmik Eroktic'a odnośnie omawianego przez nas problemu, przy okazji tłumaczy on co powinni robić uczestnicy testów gier ("early access"), twoje dotychczasowe zachowanie też tam jest opisane jako "czego nie robić" ;]

10 minutes ago, K4MP3R said:

Tutaj jest najnowszy filmik Eroktic'a odnośnie omawianego przez nas problemu, przy okazji tłumaczy on co powinni robić uczestnicy testów gier ("early access"), twoje dotychczasowe zachowanie też tam jest opisane jako "czego nie robić" ;]

Prosze mi podac dokladny moment o ktory chodzi

Halo Panowie, takie rzeczy proszę przenosić na prywatne konwersacje.

Wątki na forum nie są miejscem na tego typu rozmowy, nadużycia będą odpowiednio nagradzane.

Cholera... patrząc na bagno, które się nam tutaj narobiło w polskiej sekcji forum (nie wiem kto ma racje - bardziej chodzi mi o sam fakt tego, że kłótnie monotematyczne pojawiają się w każdym nowym wątku), to BSG ma większy problem niż sądziłem. Jeszcze tydzień temu wydawało mi się, że to kolejny kryzys komunikacyjny podobny do tego sprzed roku. Tymczasem teraz chodzi już o coś więcej. Jeśli patch 0.8 nie poprawi sytuacji w sposób znaczący to może być ciężko.

A co się stało z filmem Eroktika linkowanym wyżej? 

Sam go usunął. Nie chcę spekulować dlaczego, bo znowu mnie ktoś posądzi o narzekanie/zaognianie atmosfery. Jak znam Eroktik'a to sam nas poinformuje ;]

4 hours ago, Adamus78 said:

Ciekawi mnie czy tak jak w filmie odnośnie "szybkostrzelność vs FPS" jest różnica pomiędzy 120 vs 60 - może więc nie warto ograniczać fps do 60 tylko cisnąc na full...

Tak przy 60 fps masz ok 600 rpm z M4 a przy 120 ok 692. Dlatego Eroktic radzi by zrobić wszystko by osiągnąć 120fps.

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...