Jump to content
Dimitri468

Sunucu değer kontrolü

Sunucu Kontrolü  

72 members have voted

1. 1. Hangi sunuculara bağlanıyorsunuz ?

• EU/ FR-SBG
      40
    • ME/ TR
      54
    • Diğer sunucular (Bu şıkkı seçenler yorum kısmında hangi sunucuya bağlandıkları belirtmelidir)
      0
  2. 2. Aldığınız PİNG değeleri nedir ?

• 5-10
      13
    • 20-30
      22
    • 40-50
      13
    • 60-70
      25
    • +100
      28
  3. 3. İnternet hızınır nedir ?

• 8-16 megabit
      22
    • 24-50 megabit
      34
    • +100 megabit
      12

Recommended Posts

53 minutes ago, Dimitri468 said:

Açıklama isteyen şıklar için post atınız!

EU serverlarında 80 90 TR serverlarında 30-40

Resim suan tr server shorlineda genelde spike desync cok olur bende.. pinge baksak genelde RTT 25 50 arası ama oyunanışta daha fazla oldugu farkediliyor. 16mbps ttnet kullanıcısıyım. :(

IMG-20180503-WA0000.jpeg

Edited by Sivrisnake

Tr sunucusunda bir sıkıntı var. Sabahları girdiğimde  40-50 arasın ping ile rahat oynuyorum. Galiba oyuncu sayısı artınca ping yükseliyor. Akşamları 100-150 arasında değişiyor.  Bazen 300-400 buluyor. Arkadaşımda aynı problem var. Ve ben Akdeniz bölgesindeyim o Karadeniz bölgesinde, bundan dolayı Tr sunucusunun bir problemi olduğunu düşünüyorum. Bence Sunucu kapasitesinde bir problem var. Not: avrupa sunucularında 70-90 arası ping ile oynuyorum. Not 2: Elimden geldiğince Tr sunucularında oynamaya çalışıyorum. Sunucu Kapanır vs. diyerekten.

Edited by MrP0bloc
  • Upvote 1

BSG Radore'u seçmekle çok büyük bir hata yapmış.. Malesef en kötü şirketlerden birisi.. Buyrun aşağıdaki linkten okuyun bu şirket nesi ile ünlü. Eğer BSG bu şirketle devam edecekse biz alışmaya başlayalım haftada en az 2 gün down olan serverlara.

Ekşi link

Ortada bir problem olduğu kesin. Normal şartlarda 18-20 arası olan ping prime time denilen zaman aralığında 1k+. Sunucu şirketini değiştirmeniz gerekiyor malesef ki. Anketle çözülecek durum değil çünkü , problem ortada. Bizlerin bağlantısı değil server dan kaynaklı ping problemi yaşanmaktadır. 

3 minutes ago, MentalEnemy said:

Ortada bir problem olduğu kesin. Normal şartlarda 18-20 arası olan ping prime time denilen zaman aralığında 1k+. Sunucu şirketini değiştirmeniz gerekiyor malesef ki. Anketle çözülecek durum değil çünkü , problem ortada. Bizlerin bağlantısı değil server dan kaynaklı ping problemi yaşanmaktadır. 

Ben server a 4 km uzakta oturuyorum, pingimin 10 un üstüne çıkmaması lazım normal şartlarda, dün 600 gördüm. Şirket fena

Arkadaşlar, yıllık mı sözleşme imzaladınız ne yaptınız bilmiyorum ancak, ne yapın edin şu host şirketini değiştirin. Bakın geçen gün attığım posttan bu yana değişen hiç bir şey olmadı. Yine en yoğun zamanda (ki o zamanda bile oyuncu bulmak zor serverlarda) 1k nın üzerine çıkıyor pingler. Hayır şimdi eu ya geçilir edilir tamam da region lock tekrar devreye girince (girecek elbet) o zaman ne olacak? Bunu lütfen iletin.

1. beyler bu oyunda oyuncumu çok botmu anlayabilmiş değilim. oyunu buyüzden ara verdim.
  2. bende ping sorunu yok Superonline kullanıyorum ama oyunda daha iyi grafik beklerdim.
Edited by hamitcagdasince

Türkiye sunucusunda oynamaya devam ederek topluluğumuzu ayakta tutabiliriz. Oyuncu sayılarına bakar büyük ihtimalle BSG. Sayılar yüksek olursa TR serverındaki problemlerde minimuma inecektir diye düşünüyorum. Ben TR serverında oynuyorum. 400-500+ ping olduğunda doğrudan kaçıp, bir daha giriyorum, düzeliyor. Bence oyuncu sayılarıyla alakalı değil, haritaya göre oluşturulan server bazında bir sıkıntı var. 500 pingli customs'dan çıkıyorum, shoreline'a geçiyorum 20 ping görüyorum. Sonra tekrar customs'a giriyorum yine 20-30 ping. Tekrar Shoreline'a geçiyorum 800-1000 ping :) Bir sorun olduğu kesin.
@Dimitri468 TR serverını kapatma gibi bir düşünce var mı? Belki en azından Türk oyuncuların halen EU serverlarını tercih ettiğini aktarabilirsiniz BSG'ye sıkıntılardan dolayı ki yanlış bir düşünceye girmesinler :D 

1 hour ago, Rawarg said:

Türkiye sunucusunda oynamaya devam ederek topluluğumuzu ayakta tutabiliriz. Oyuncu sayılarına bakar büyük ihtimalle BSG. Sayılar yüksek olursa TR serverındaki problemlerde minimuma inecektir diye düşünüyorum. Ben TR serverında oynuyorum. 400-500+ ping olduğunda doğrudan kaçıp, bir daha giriyorum, düzeliyor. Bence oyuncu sayılarıyla alakalı değil, haritaya göre oluşturulan server bazında bir sıkıntı var. 500 pingli customs'dan çıkıyorum, shoreline'a geçiyorum 20 ping görüyorum. Sonra tekrar customs'a giriyorum yine 20-30 ping. Tekrar Shoreline'a geçiyorum 800-1000 ping :) Bir sorun olduğu kesin.
@Dimitri468 TR serverını kapatma gibi bir düşünce var mı? Belki en azından Türk oyuncuların halen EU serverlarını tercih ettiğini aktarabilirsiniz BSG'ye sıkıntılardan dolayı ki yanlış bir düşünceye girmesinler :D 

Hayır tabi ki böyle bir düşünceye sahip değiller. Biz sunucularda ki sorunları raporladık hatta direkt geliştiriciiler ile iletişime geçtik. İlgileneceklerini söylediler. Sunucu kapatma veya bir süreliğine kaldırma söz konusu değil. Sorunları çözmeleri için gereken tüm desteğide veriyoruz kendilerine. Bakalım neler olacak :)

• Like 2