Jump to content
pacjent_1972

Przychodzi "baba" do lekarza...

Recommended Posts

pacjent_1972

Przykład: Dowolne zadanie, nowy gracz... Przykładowo zegarek dla Prapora. 

Koleś świerzak ale ambitny, chce robić zadania, wchodzi na Customs, tam prócz niego wszyscy na 30-40 levelu, termiczne celowniki, full gear... szanse zrobienia zadania tego człowieka?

Piszę na własnym przykładzie bo miałem z tym do czynienia. Chyba ktoś gdzieś się zagalopował i zapomniał że tego typu gra powinna sortować graczy poprzez serwery w/g posiadanego poziomu. Czy mają to w zamyśle finalnym, nie wiem, ale jest to tak oczywiste jak włożenie do jednej klatki MMA kolesia z superciężkiej i piórkowej.

No oportuniści do dzieła. :)

• Sad 3

TheWay

@pacjent_1972

Obecnie to w co grasz jest Beta testem, który ma służyć testowaniu mechanik i wyłapywaniu błędów.

Gra po premierze będzie wyglądać zupełnie inaczej, wliczając w to zadania oraz fabułę.

woterl
4 minutes ago, TheWay said:

Gra po premierze będzie wyglądać zupełnie inaczej

A to dobre :D Taki żarcik ? :D

pacjent_1972
58 minutes ago, TheWay said:

@pacjent_1972

Obecnie to w co grasz jest Beta testem, który ma służyć testowaniu mechanik i wyłapywaniu błędów.

Gra po premierze będzie wyglądać zupełnie inaczej, wliczając w to zadania oraz fabułę.

Ależ szanowny @TheWay, dziwnie się składa że pisze się i mówi o wielu zmianach w tej grze ale akurat nic o tym o czym wspomniałem w temacie. Ja jestem na tyle świadomy że wiem iż to Beta, wszystko kumam, ogarniam i jest super, ale są jednak pewne konkretne "ale" do tej gry prócz "animacji leczenia" czy "dźwięku wybuchu granatu". Twórcy mają łby jak ruskie czajniki... gra jest zajebista, ale miło by było gdyby ktoś tam w BSG pomyślał o sprawach bardziej przyziemnych. :)

TheWay

@pacjent_1972

Piszesz:

1 hour ago, pacjent_1972 said:

Czy mają to w zamyśle finalnym, nie wiem, ale jest to tak oczywiste jak włożenie do jednej klatki MMA kolesia z superciężkiej i piórkowej.

Więc odpowiadam:

1 hour ago, TheWay said:

Czyli mówię, że zostanie to zmienione, ponieważ system zadań i rajdów będzie wyglądał inaczej, więc co tu więcej pisać?

Koyek
1 hour ago, pacjent_1972 said:

Koleś świerzak ale ambitny, chce robić zadania, wchodzi na Customs, tam prócz niego wszyscy na 30-40 levelu, termiczne celowniki, full gear... szanse zrobienia zadania tego człowieka?

Obecnie wygląd serwerów kształtuje krótka długość sezonów gry (2-3 miesiące, ostatnio trochę dłużej) i rozwalona ekonomia pozwalająca na bardzo łatwe zbieranie ogromnej ilości kasy. Nie wspominając o obecnym sezonie, który zbiegł się z astrologiczną koniunkcją planet "Glitch" i "Duplikowanie" ;) Dlatego wszędzie pojawiają się koksy, bo co tu nie ukrywać sezon zmierza ku rychłemu zakończeniu. Przynajmniej dla nas graczy, bo na dobrą sprawę nie dość, że nie ma już co robić w grze, to dodatkowo brakuje sensu.

Przy takim modelu po każdym resecie trzeba zaczynać możliwie jak najszybciej granie. Jeżeli zna się zadania to spokojnie można zrobić znaczną ich część (przynajmniej te krytyczne, dające dostęp do następnych poziomów lojalności) zanim w grze zaczną regularnie pojawiać się koksy. Z tego co pamiętam z forum miałeś pecha dołączyć do nas w momencie kiedy sezon był już mocno napoczęty? Albo jakoś pod koniec poprzedniego albo po 3-4 tygodniach obecnego? Z każdym sezonem, który będziesz grać będzie coraz łatwiej :)

A odnośnie samej "segregacji poziomowej" to nie wiem czy to taki szalenie dobry pomysł. Wyobraźmy sobie, że np. do poziomu 15 nie widzisz w dłoniach innych PMC nic innego niż makarona, bo na scavy wystarcza a lootu z innych PMC i tak nie zdobędziesz. Nuda ;) A np. po 40 poziomie nie możesz iść bez pełnego wyposażenia. Też niefajnie.

@TheWay Tak przy okazji. Może zagoniłbyś innych Emisariuszy, żeby jakoś przekazywać informacje o tym co dzieje się w ramach zmian w grze? Nie wiem jak na innych forach w poszczególnych językach, ale u nas nie było żadnej informacji o zmianach odnośnie wartości sprzedaży. O wycofaniu dowiedziałem się z Twojego posta na angielskiej części, do którego link był w zupełnie innym temacie. Fajnie gdyby te rzeczy pojawiały się w jakimś osobnym, przypiętym temacie, a nie w treści tematów o wersjach patcha. Gdyby to był jeden wzór (i tematu i postów) dla wszystkich forów, wstawienie go przez Emisariusza danej społeczności zajmowałoby sekundy (typu: Obniżyliśmy wartość sprzedawanych przedmiotów o 50%; Zmieniliśmy statystyki amunicji; itp.). Nawet teraz nie ma chyba nigdzie rzetelnej informacji, bo wartości nie powróciły do standardowych.

TheWay

@Koyek

Popracuję nad nimi. ;)

Przepraszam za brak informacji.

• Thanks 1
  • Upvote 1

pacjent_1972
2 hours ago, Koyek said:

A odnośnie samej "segregacji poziomowej" to nie wiem czy to taki szalenie dobry pomysł. Wyobraźmy sobie, że np. do poziomu 15 nie widzisz w dłoniach innych PMC nic innego niż makarona, bo na scavy wystarcza a lootu z innych PMC i tak nie zdobędziesz. Nuda ;) A np. po 40 poziomie nie możesz iść bez pełnego wyposażenia. Też niefajnie.

Czy szalenie dobry to nie wiem, czy dający szansę nowemu graczowi? Chyba i owszem, "segregacja" 0-10, 10-20, 20-30, 30 - full, moim skromnym nic nie znaczącym zdaniem ma to sens i daje szansę na równi każdemu graczowi. Piszę ze swojej perspektywy, nie jestem dobrym graczem  i pewno nigdy nie będę, sądzę że takich jak ja jest sporo i dawało by to jakąś szansę na sensowną grę (robienie zadań), bo bieganie bez celu po mapach i łapanie ciągle headów od cwaniaków z 30 + full level nie jest dobrą zabawą.

Edited by pacjent_1972

Koyek
Just now, pacjent_1972 said:

dawało by to jakąś szansę na sensowną grę (robienie zadań)

Problem w tym, że mamy do czynienia właśnie z taką grą, która wymaga od gracza zainwestowania dużej ilości czasu na naukę. Granice poziomów nie zniwelują tego, że 1 poziom może mieć gracz, który jest tutaj od Alphy i ma za sobą setki przegranych godzin, a człowiek na 30 poziomie może mieć rozegrane zaledwie 50.

Ja sam gram dopiero 2 sezon, ale widzę ogromną różnice w porównaniu do poprzedniego. Teraz od początku wiedziałem co chcę osiągnąć, jak zrobić zadania, etc. Właściwie w pierwszym tygodniu wykonałem prawie wszystkie kluczowe zadania. Prawda jest taka, że te zadania są w znacznej części bardziej denerwujące niż trudne ;) najtrudniej tak jak zawsze jest zacząć :)

epvpjkmd
On 6/20/2018 at 12:21 PM, TheWay said:

@pacjent_1972

W takim razie po co testować coś co i tak jest inne od tego co ma być po premierze? XD

Edited by epvpjkmd

TheWay
3 hours ago, epvpjkmd said:

W takim razie po co testować coś co i tak jest inne od tego co ma być po premierze? XD

Tak jak napisałem, testujemy mechaniki, które pojawią się w głównej grze, działanie serwerów, zachowania broni, Sztuczną Inteligencję, itd.

Ptachu222

Najlepszy balans to brak balansu :) Gra sama przez się mówi żeby biegać w grupie. Zresztą to survival a nie niedzielny FPS. Wszystkim którym to nie odpowiada (zabrzmię jak zły charakter) muszą opuścić mury tarkova. Taka prawda wykładam kawę na ladę. Podam nawet przykład dlaczego powinno i ma tak być.Niech wystarczy to że po Zamkniętej i Open Becie ludzie się spłakali jak gówniaki z przedszkola z powodu DMG broni. Wiecie że kiedyś Makarov z amunicją SP7 składał KAŻDEGO bez kamizelki na max 2 strzały ? Że strzelby ze śrutu kładły każdego bez kamizelki na odległość do 75m na 1-2 pociski ? Nam od Zamkniętej Alphy to odpowiadało. Ale przyszli inni i chcą robić z tej gry koko-jumbo. Panowie nie traktujcie tego jako protest czy pretekst do dowalenia komuś ale nie odpowiada to nie zmieniajcie gameplay-u pod siebie. Odejdźcie :)

• Like 3

WoolWolf

Krew mnie zalewa jak czytam teksty w stylu "równe szanse"..    Socjal w pełnej okazałości, może jeszcze wprowadzić Wam "500+" bo sobie nie radzicie z kasą w grze ?  Ta gra wcale nie jest trudna jak ją większość opisuje. Problem polega na tym, że "słabi" gracze nie chcą się uczyć, rozwijać i wyciągać wniosków ze swoich porażek. Latają cały czas na pałę w otwartym polu, w trakcie walki wychylają się za każdym razem z tego miejsca, lootują bez sprawdzenia terenu, strzelają od razu jak kogoś zobaczą, nie skanują obszaru w których aktualnie się znajdują, nie planują trasy, brak analizy sytuacji i wiele wiele innych błędów.  

Ja nie jestem b.dobrym graczem, ale dobrym na tyle żeby sobie radzić.. Jestem w Tarkovie od Alfy mam przegrane może z 200 godzin i to wystarczyło żeby nauczyć się na własnych i cudzych błędach rozgrywki. Poświęciłem trochę czasu na przeczytanie książki o taktyce wojskowej piechoty, walki w terenie zurbanizowanym. Samo nic nie przyjdzie

Aktualnie chyba najłatwiej jest zabić graczy w pełnym sprzęcie.. wystarczy jedna pestka w głowę.   Jeśli jesteś ze słabym sprzętem, a zauważyłeś kolesi na "full" to na miłość boską nie wal do nich, nie biegnij w ich stronę na pałę.. śledź ich, poczekaj aż się zatrzymają, zaczną lootować, przeładowywać czy cokolwiek i strzelaj w głowę. Po odwaleniu jednego zmień pozycję, czekaj przeanalizuj sytuację i działaj dalej..     taktyk na rozegranie takiej walki jest wiele ;) 

• Like 1
  • Upvote 1

caleb59
7 hours ago, Ptachu222 said:

Najlepszy balans to brak balansu :) Gra sama przez się mówi żeby biegać w grupie. Zresztą to survival a nie niedzielny FPS. Wszystkim którym to nie odpowiada (zabrzmię jak zły charakter) muszą opuścić mury tarkova. Taka prawda wykładam kawę na ladę. Podam nawet przykład dlaczego powinno i ma tak być.Niech wystarczy to że po Zamkniętej i Open Becie ludzie się spłakali jak gówniaki z przedszkola z powodu DMG broni. Wiecie że kiedyś Makarov z amunicją SP7 składał KAŻDEGO bez kamizelki na max 2 strzały ? Że strzelby ze śrutu kładły każdego bez kamizelki na odległość do 75m na 1-2 pociski ? Nam od Zamkniętej Alphy to odpowiadało. Ale przyszli inni i chcą robić z tej gry koko-jumbo. Panowie nie traktujcie tego jako protest czy pretekst do dowalenia komuś ale nie odpowiada to nie zmieniajcie gameplay-u pod siebie. Odejdźcie :)

Tak to jest jak się grało całe życie w strzelanki multiplayer na normalu, gdzie widać celownik, jest regeneracja zdrowia, cały HUD z minimapą no i pakowanie po pół magazynka by kogoś położyć - tak wygląda statystyczne granie większości osób w gry pokroju Battlefield czy CoD, czyi jedne z popularniejszych tytułów multiplayer i stąd takie protesty jak opisałeś ze strony innych graczy...

Pamiętam te wojenki śmiechowe z gatunku "co lepsze" - normal czy hardcore (hardcore w takim Battlefield czy CoD oferował obrażenia mniej więcej takie jak Tarkov, bardziej realistyczne) - naturalnie zawsze było więcej zwolenników normala co jasno ukazywało ogólne podejście graczy i takich serwerów było zawsze więcej do wyboru niż serwerów hardcore...

• Like 1

TerrorBilly
5 hours ago, caleb59 said:

Tak to jest jak się grało całe życie w strzelanki multiplayer na normalu, gdzie widać celownik, jest regeneracja zdrowia, cały HUD z minimapą no i pakowanie po pół magazynka by kogoś położyć - tak wygląda statystyczne granie większości osób w gry pokroju Battlefield czy CoD, czyi jedne z popularniejszych tytułów multiplayer i stąd takie protesty jak opisałeś ze strony innych graczy...

Pamiętam te wojenki śmiechowe z gatunku "co lepsze" - normal czy hardcore (hardcore w takim Battlefield czy CoD oferował obrażenia mniej więcej takie jak Tarkov, bardziej realistyczne) - naturalnie zawsze było więcej zwolenników normala co jasno ukazywało ogólne podejście graczy i takich serwerów było zawsze więcej do wyboru niż serwerów hardcore...

Problem z Hardcore w BF polegał na tym że np. bronie nie były odpowiednio dopasowane do tego trybu co skutkowało ograniczeniami na serwerach zwłaszcza snajperki, DMRy a większość graczy nie lubi jak im się coś zabrania.

Koyek
12 hours ago, Ptachu222 said:

Zresztą to survival a nie niedzielny FPS.  (...) Wiecie że kiedyś Makarov z amunicją SP7 składał KAŻDEGO bez kamizelki na max 2 strzały ?

Powiedziałbym, że na razie Tarkov jest zdecydowanie bliżej niedzielnego FPSa niż survivalu ;) Obecnie jedyną prawdziwie "hardcorową" rzeczą jest desync i tego typu atrakcje.

A z SP7 teraz jest inaczej? Przecież nadal bardzo często wystarczy pojedynczy strzał w klatę i jest to sprawie :) 2 w klatę to już gwarancja ;)Nawet przy waleniu w nogę czy rękę wystarczą maksymalnie 4 strzały i to nie licząc szansy na fragmentację. Niestety już niedługo, bo ma pojawić się zarówno rework amunicji jak i zmiany odnośnie legmety.

vinis88
4 hours ago, caleb59 said:

Pamiętam te wojenki śmiechowe z gatunku "co lepsze" - normal czy hardcore (hardcore w takim Battlefield czy CoD oferował obrażenia mniej więcej takie jak Tarkov, bardziej realistyczne)

Przygode z BF1 zacząłem niedawno, po długiej przerwie (od BF2), w CoD na multi nie grałem wcale... ale wydaje mi się, że te gry nie są stworzone do trybów hardkorowych (może poza zagraniem w nie jako w forme ciekawostki). Mapy, tempo, bronie... to wszystko przystosowane jest do konkretnej rozgrywki i narzucanie innych zasad może się wiązać z kontrowersjami i nie musi oznaczać, że wszyscy jak jeden mąż gracze to casuale poza enklawą zapaleńców z forum EFT :P

Z rezerwą podchodzę też do kolejnych mechanik zapowiadanych w EFT. Rok temu byłem zachwycony pomysłem animacji leczenia, z niecierpliwością czekałem na karmę itd... teraz jakoś mam dystans do tych wszystkich pomysłów, bo wg mnie hardkor jest super, pod warunkiem, że jest dobrze zrobiony. Co mi z hardkorowych mechanik w grze, jeśli zabawę będą psuć lagi i błędy? Jasne - testujemy. Tylko, że nawet po forum widać, że coraz mniej testerów i coraz mniej zapału... Ja grałem ze stałą ekipą od czasów alfy i dzisiaj już nie mam z kim, bo wszyscy się wysypali, bo ile można robić te same zadania, które bardziej denerwują niż daja jakąkolwiek satysfakcję. A przecież tu już nie ma czego testować za bardzo - znamy mechanikę tych zadań, wiemy jakie ma mocne (haha) i slabe strony. No ok, ale są potrzebne, żeby levelować handlarzy... a po co te lvl handlarzy? Wiemy jak wygląda ta mechanika i znamy jej mocne i słabe strony... Ekonomia w grze nie istnieje, więc moglibyśmy zrezygnować z udawania, że jest. 

• Like 1

SkyZeWonsem

@vinis88 Nic dodać, nic ująć.

RobKul86

Witam, jestem nowy. Właśnie przymierzam się do kupna gry (najtańsza wersja za 35 euro). Pytanie moje, na jakim etapie jest rozwój gry? Zbliża się do premiery? Twórcy coś o tym myślą? Jak z błędami, częstotliwością ich występowania. Bliżej Tarkovowi do normalnie działającej gry, czy wersji testowej. Pytam z czystej ciekawości, bo wydawać 200 zł na "wieczną betę" średnio mi się widzi.

Jednocześnie po 1600 godzin grania w BF1 mam zwyczajnie dość, męczy mnie ta "arcadowość" rozgrywki, błędy, problemy z serwerami (kupiłem podstawkę za 160 zł a potem jeszcze premium za dodatkowe 170), a hajp nakręcany nowym BF'em średnio mnie jara...

Wolałbym coś bardziej realistycznego. I chyba padnie na EfT.

Koyek
1 hour ago, RobKul86 said:

Zdecydowanie nie ma co mówić o bliskiej premierze. Open Beta była zapowiadana już miesiące temu i nadal nie znamy nawet przybliżonej daty. Błędów jest dużo, a właściwie każdy nowy patch gwarantuje pojawienie się nowych. Jest pula starych błędów, które pomimo naprawiania cały czas pojawiają się ponownie. Są regularne problemy z FPSami, desyncami i netcodem.

Ciężko nazwać to "normalnie działającą grą" na obecnym etapie prac. W ramach wyjaśnienia: jest w co grać i jest to naprawdę dobry pomysł. Przynajmniej za pierwszym razem kiedy masz zabawę z nauką gry. Po jakimś czasie zaczynasz zauważać minusy. Na następnym etapie minusy zabijają większość zabawy płynącej z gry.

Jeśli zdecydujesz się na kupno, ostatnie co mogę Ci polecić, to zaczekać na reset obecnego sezonu. Teraz jesteśmy na etapie wchodzenia na rajdy z pełnym sprzętem. Kiepski moment na naukę podstaw gry, kiedy każdy gracz będzie wychodził z porządnym sprzętem, a Ty nie będziesz nawet wiedział gdzie masz iść na mapie ;)

Adamus78

Jak już chcesz kupić to bierz podstawke

Jak napisał @Koyek  obecnie to czas koksów. Natomiast ze swojego doświadczenia ( też kupowałem gre w czasie fulgirów) nie ma co panikować i czekać na wipa. IMO to dobry czas by nauczyć się ginać bez spiny :). Poznać mapy, podstawy mechaniki etc. Po wipe na pewno będzie Ci znacznie łatwiej na starcie.

Pamiętaj też, że to Beta i brak jeszcze konkretnej daty kiedy Beta, Betą być przestanie.

vinis88
11 hours ago, RobKul86 said:

na jakim etapie jest rozwój gry? Zbliża się do premiery?

Cieżko powiedzieć na jakim etapie dokładnie, bo nie wiadomo czym ma być produkt finalny. Czy zbliża się do premiery? Myślę, że tak. Podobnie jak każdy dzień przybliża nas do śmierci, ale nikt nie wie kiedy ona nastąpi. 

Jak z błędami, częstotliwością ich występowania.

Raz lepiej, raz gorzej - BSG to małe studio, które porwało się z motyką na słońce. Wymyślili i zaczęli robić grę, która może zrewolucjonizować rynek, ale brakuje im ludzi i umiejętności. Robią co mogą, często oznacza to pracę po 24/7, ale postępy nie są ogromne - bierz to pod uwage przy zakupie gry. 

Pytam z czystej ciekawości, bo wydawać 200 zł na "wieczną betę" średnio mi się widzi.

Wszyscy tutaj gorąco kibicujemy BSG, żeby dali radę, ale opóźnienia są ogromne. Rok temu na którychś targach Nikita wspominał "planujemy zamknięta betę na początek lata i otwartą betę na koniec lata/jesień"... no cóż, minął rok a o otwartej becie nic nie wiemy. To trochę pokazuje jak studio jest niedoświadczone i nie potrafi planować. Nie mniej - porównując grę z tym co mieliśmy rok temu - jest lepiej. Niewiele lepiej. Ale lepiej. 

Jednocześnie po 1600 godzin grania w BF1 mam zwyczajnie dość, męczy mnie ta "arcadowość" rozgrywki, błędy, problemy z serwerami (kupiłem podstawkę za 160 zł a potem jeszcze premium za dodatkowe 170), a hajp nakręcany nowym BF'em średnio mnie jara...

Przypuszczam, że na początku zachłyśniesz się innością. Sam klimat rozgrywki, świadomość ciągłego zagrożenia - wow! To kopie w Tarkovie bardzo mocno na początek. Plus możliwości modyfikacji broni, dobieranie gearu... ja swoje pierwsze 100-150h wspominam super, mimo, że gra była wtedy oficjalnie w alfie. 

Natomiast po pierwszych zachwytach zaczną przeważać irytacje. Bo AI zabije Cię jednym strzałem z nikąd, bo cziterzy, bo różne dziwne rozwiązania ekonomiczne które irytują, bo debilne questy, które trzeba robić a nic do gry nie wnoszą... Odpalisz sobie BF1 (albo V już) i zobaczysz, że postać w grze może sie płynnie poruszać :P że można grać na dużych mapach w stabilnych fps itd... 

Mam przegrane w EFT około 300 - 400h (co dla mnie, 30 latka jest ogromną liczbą godzin) i kocham tę grę, ale jednocześnie strasznie mnie irytuje :P

RobKul86

Najważniejsze (na tę chwilę) pytanie: czy cena gry przy zakupie wacha się w zależności od kursu Euro. Zakładam, że tak. Ale na teraz 212 zł to trochę dużo. Ponoć po zakończeniu okresu wakacyjnego kurs euro może trochę spaść i się co nieco zaoszczędzi. Chyba się zdecyduję na zakup :D Zbyt mnie korci :D

Edited by RobKul86

vinis88
1 hour ago, RobKul86 said:

Najważniejsze (na tę chwilę) pytanie: czy cena gry przy zakupie wacha się w zależności od kursu Euro. Zakładam, że tak. Ale na teraz 212 zł to trochę dużo. Ponoć po zakończeniu okresu wakacyjnego kurs euro może trochę spaść i się co nieco zaoszczędzi. Chyba się zdecyduję na zakup :D Zbyt mnie korci :D

Jeśli wahania kursu euro robią Ci różnicę, to proponuję zaczekać na obniżkę z jakiejś okazji (sprawdź sobie na forum jakie to okazje, bo te obniżki cyklicznie się powtarzają), wtedy urwiesz cały vat. Inną możliwością jest zakup wielopaka - szukasz ludzi, którzy też chcą kupić i wtedy za każdą kolejną kopie (max 4) macie większą zniżkę. 

F4113n

lel,fail,im wiecej dostaniesz wpiernicz tym lepiej nauczysz sie grac,to jest hardcore survival a nie wycieczka na grzybki...prosze bez spamu takimi pierdolami