Jump to content
caleb59

Optymalizacja Customs i Shoreline - serio?

Recommended Posts

caleb59

Normalnie jestem w szoku, nie spodziewałem się cudów ale żeby kompletnie nic się nie zmieniło to jest jakieś nieporozumienie - dalej w tych samych miejscach fps spada losowo na łeb na szyję, do tego występują losowe przycinki co jakiś czas, które towarzyszą nam wszystkim od Alphy - na jednym ze screenów udało mi się nawet złapać moment takiej przycinki do 3fps (sic!), jestem przeczulony na tym punkcie i wyłapuję takie rzeczy w przeciągu kilku minut - komputer do słabych nie należy, owszem ma swoje lata ale wszystko ciągnie na wysokich/ultra w zależnosci od gry cały czas więc wszelakie teksty o słabej konfiguracji nie mają tu racji bytu, zresztą w angielskim dziale już widziałem kilka postów na ten sam temat u innych...

Sprzęt: i7-2600K 3.40GHz, 16GB DDR3 RAM, GTX 970 OC 4GB GDDR5 RAM, Windows 10 Pro x64

Detale graficzne: 1680x1050, domyślny preset High bez modyfikacji, limit 60fps

jKm5Zd6.jpg

Więcej screenów z licznikiem fps w albumie: https://imgur.com/a/7WSvkeo

Dzielcie się swoimi opiniami bo sprawę trzeba nagłośnić, właśnie piszę ticketa do supportu w tej sprawie, trzeba to ruszyć bo tak być nie może, kto to testuje przed wypuszczeniem w ludzi - chyba tylko osoby z i7-7700K, 32GB RAM, GTX 1080Ti bo na to wygląda...

Edited by caleb59

kondziowy

Dlaczego męczysz się tak na High. Low spróbuj i Medium tekstury. Jak miałem kartę 4GB to High tekstury były zbyt duże.

epvpjkmd

Podkręć procka do co najmniej 4,2ghz i obserwuj wzrost fps o jakieś 10-15.

caleb59

To nie jest rozwiązanie problemu tylko półśrodki, doceniam Wasze sugestie, wiem o tym ale mimo wszystko gra nadal nie jest zoptymalizowana a podkręcanie CPU czy obniżanie detali to tylko pudrowanie problemu, który nadal jest obecny...

• Like 1
  • Upvote 3

epvpjkmd

Typie, masz 7letniego procka i to niekręconego i dziwisz się, że gra, która w dużej mierze wykorzystuje procesor słabo chodzi xD

EDIT: Chociaż nie, słabo nie chodzi skoro jesteś w stanie grać na wysokich. Jak chcesz mieć stałe 60 klatek to kup sobie lepszego procka, proste.

Edited by epvpjkmd
  • Sad 3

caleb59

Może poczytaj kilka wypowiedzi ostatnich w angielskim temacie dotyczącym nowego patcha zanim będziesz doradzał wszystkim naokoło kupno procesora...

woterl

@caleb59

Juz się powines przyzwyczaić do tego ze nie można liczyć na jakiekolwiek zmiany performance gry :P 

tosky81

wy naprawde wierzycie ze ta gra kiedys bedzie prawidlowo dzialac? nigdy nie zostanie skonczona i nigdy nie bedzie dobrze zooptymalizowana,sama gra jest fajna i wciagajaca ale wykonanie zenujace ,tragiczne szkoda słow co sie w niej wyrabia.Po wipe jak pojawil sie antyaliasing...kurwa jak go wlaczylem to parsklem smiechem ! 3-5 fps ! hahaha.Sam juz nie wiem czy ludzie ktorzy tworza ta gre sa tak nieudolni,czy to po prostu wina silnika,naprawde wykonanie tej gry to kpina i zarty z ludzi zwlaszcza z tych ktorzy kupili ja za 600 zl.

Edited by tosky81
  • Like 2
  • Upvote 1

TerrorBilly

Intela przynajmniej kręcić można i jakieś efekty są a AMD w Tarkovie to dopiero parodia. Wykręciłem ze swojego Fx8320 4.4 GHz i efektów brak. Jak wykorzystanie procka nie przekraczało 45% tak nic się nie zmieniło.

• Like 1

caleb59

Najlepsze jest to, że nawet obniżenie detali nie pomaga i nadal w tych samych miejscach, które widać na moich screenach są ostre spadki (najlepiej widoczne podczas jednoczesnego przycelowania przez przyrządy celownicze), do tego kilka osób w angielskim temacie raportowało już, że problem z lunetami i powiększeniem powyżej x2 jest również obecny i fps szlag trafia.

Koyek

Może spróbuj zmodyfikować swoje ustawienia według nagrań odnośnie wydajności (nie chodzi mi o zmianę detali). Jeżeli chodzi o same FPSy to podobno jest parę ustawień, które włączone pożerają po 2-3 czy 5 FPSów. Grosz do grosza i może będzie u Ciebie ciut stabilniej.

Co do samych zacięć - ciężko powiedzieć co tak naprawdę jest ich przyczyną. Czy jest to kwestia sprzętu, połączenia czy dowolnej kombinacji wymienionych lub dodatkowych rzeczy. U mnie przy grze solo nic takiego nie działo się w tym sezonie. Przy grze drużynowej czasami, bardzo rzadko, coś się trafi, ale na oko wygląda to bardziej na kwestię problemów z  połączeniem ze strony serwera.

Nie wiem na co liczyłeś przy ich "optymalizacji", ja osobiście miałem nadzieję na powiedzmy 5 FPSów w zakresie samej ich stabilności ;)

Azbest

Chcieli zoptymalizować grę przez wycięcie renderowania większej ilości elementów. Zauważycie, że patrząc przez lunetę często postacie będą wisiały w powietrzu. Przykładowo wczoraj na shoreline stoimy na skałkach przy tunelu i patrzymy w stronę portu. Okazało się, że ktoś siedzi na wieży i widać tylko jego posturę, wieża nawet nam się nie zrenderowała. Drugi przykład jesteśmy na customs w czerwonym hangarze, wchodzimy na powalony regał i patrzymy przez okna na garaże. Oczywiście garaży wcale nie było (nie wczytały się) a my widzimy jak gracze i scavy chodzą po płaskim terenie. Jak tak ma wyglądać ich optymalizacja (która swoją drogą nie wiele dała) to jeszcze długo poczekamy na naszą ukochaną grę.

SkyZeWonsem

Ja tam się srogo zawiodłem na EFT. Mamy szumne zapowiedzi i wieczne problemy. Niestety to co jest teraz niczego dobrego na przyszłość nie wróży. W EFT jest tylko dobry początek - bo jest coś innego. Niestety jako gra EFT będzie cienki. Można tak wróżyć bo:

- walka porażka przez ścinki, przycinki i wszelkiej maści błędy

- historia a raczej jej brak. Nie spodziewam się jakiejś wielkiej rewolucji w podejściu do tematu. Taka gra tekstowa. 

- misje j.w. Gra tekstowa połączona z durnym zbieractwem

Obecnie mamy najdroższy "symulator" modowania broni i ubioru w wersji beta. To im w miarę wychodzi i widać, że na to mają ciśnienie bo co chwila raczą nas nowymi obrazkami luf, kolb, czapek itp. Naprawdę fantastycznie to wygląda - no ale nie za taką kasę.

Edited by SkyZeWonsem

kondziowy

Dla porównania tu to samo miejsce (tryb online, wczesna faza raidu), na Ryzen 1600 i RX Vega64.

465056372_2018-06-2311-49_-121.3-3.7-99.1_0_00_60.0-0.8(0).thumb.png.3507a67b1723ba354d3a68721ecafd3c.png

Detale low, tekstury High, 1080p+2xSSAA. Ograniczeniem tu jest nadal CPU.

Poza resortem no to wszędzie już zwykle 70+fps na Shoreline. Ten patch dla mnie był super, mogę wreszcie swobodnie walczyć w resorcie bo o ile 45fps to nadal tragedia to responsywność jest super i machając myszką czuję że mam pełną kontrolę bo przedtem to chyba framepacing był schrzaniony.

Tu np jak jest w korytarzach: https://imgur.com/a/11qp3tV

Customs też super po tym patchu ja jestem mega zadowolony :)  

Nie spodziewam się aby ta gierka wyszła z bety przed rokiem 2021 także chyba znudzi nam się zanim nastąpi optymalizacja. Niestety po graniu w tarkov wszystkie inne gierki wyglądają jak zabawki.

junx

Pograłem na Customs'ach to się wypowiem. Ogólnie jak dla mnie lepiej jest, nie ma (w końcu) tych ścinek na 1-2 sek., ogólnie patch na razie na + ode mnie :D

Ustawienia - 1080p, wszystko na low/off/suwaki w lewo

Komputer - i7 3770, GTX 660, 16GB, Win10 x64

Screeny - https://imgur.com/a/Rjnvirn

SkyZeWonsem
54 minutes ago, kondziowy said:

Niestety po graniu w tarkov wszystkie inne gierki wyglądają jak zabawki.

Naprawdę ?

W EFT:

- za dobrze się nie strzela

- wydajność i optymalizacja leży

- zasięg rysowania coraz bliższy a co za tym idzie grafika "taka se"

- spotkać normalnego gracza to cud - siekiera żądzi

- kupa bezużytecznego syfu

- handel w jakiś dziwnych powijakach

- misje biedne

- lokalizacja dźwięku beznadziejna (np. słychać odbezpieczanie granatu z drugiego końca mapy)

- jakaś dziwna mutacja. Ani to FPS, ani RPG a już na pewno "surwiwal". Wychodzi na to, że BSG niczego nie przemyślało przed przystąpieniem do prac. Niczego nie zaplanowali, nie rozpisali założeń. Jadą na żywca i mamy to co mamy - wieczny chaos i zmiany.

• Like 1

caleb59

Ja wiem, że trwają testy i trzeba być wyrozumiałym - sam nie raz o tym pisałem i nie chcę wyjść na hipokrytę ale niestety muszę się zgodzić z niektórymi kolegami wyżej - takie akcje nie wróżą dobrze na przyszłość, prace nad grą trwają już sporo czasu a wiecznie wracają jak bumerang te same problemy - wydajność, desync, glitche, cheaterzy - czy tak trudno ustalić priorytety i zająć się najbardziej palącymi sprawami? Zdaję sobie sprawę, że twórcy ciężko pracują - to fakt, poprawił się ogólny kontakt z community, dosyć często wychodzą patche/hotfixy ale cały czas mam wrażenie tak jak niektórzy testerzy, że coś tu nie gra i nie ma się co oszukiwać. Cały czas wierzę w tę produkcję i jej kibicuję ale BSG nie pomaga mi by tę wiarę podtrzymywać - po prostu nie widać postępu w kwestiach technicznych - jedni mają mniejszy stopień tolerancji, inni potrafią przymknąć oko ale nie na tym to polega - ostatecznie wszyscy się męczą z takimi czy innymi problemami, angielski temat dotyczący nowego patcha aż puchnie od narzekań.

Proszę Was na koniec aby raportować supportowi każdy napotkany błąd/spadek wydajności/glitch/desync bo jeśli nie będziemy tego robić to ostatecznie nic się w tej kwestii nie zmieni, a tylko to możemy zrobić jako testerzy o ile zależy nam na EFT i jej przyszłości...

kondziowy

No nie wiem,

-można wziąc model strzelania z tej gry i wsadzić do każdej innej i będzie hit. PUBG z takim modelem byłby petardą

- jak w każdej grze early access, 

- grafika to jedna z mocniejszych stron tej gry, wszystkie krzaczki i drzewa i trawa się ruszają, to jedyna gra w której na serio można się w krzaku ukryć, i "zniknąć" nawet jeśli przeciwnik widział nas 3 sekundy wcześniej 

- 3 razy grałem teraz na shoreline i za każdym razem spotkałem 4-5 graczy. Niestety wszyscy polegli, a z jednym zrobiłem team bo wiglował i oblutowaliśmy calutki resort :D 

- ?

- ?

- misje mają być zmienione i ma być pełnoprawna kampania tylko kiedy...

- lokalizacja dźwięku beznadzieja to fakt

- nie dziwna tylko oryginalna i inna niż wszystkie inne gry

caleb59

Do tego zauważyłem, że gra zaczęła mi się losowo wieszać na ekranie startowym co kilka uruchomień czego nie doświadczałem nigdy przed wczorajszym patchem, problem oczywiście zgłoszony do supportu...

SkyZeWonsem
19 minutes ago, kondziowy said:

- grafika to jedna z mocniejszych stron tej gry, wszystkie krzaczki i drzewa i trawa się ruszają, to jedyna gra w której na serio można się w krzaku ukryć, i "zniknąć" nawet jeśli przeciwnik widział nas 3 sekundy wcześniej 

EFT krzakiem stoi. I nic więcej. Połóż się w trawie :) Ciemne korytarze na końcu są jasne jak w dzień - epickość rozwiązania bije po oczach. Krzaczki i drzewa się ruszają :) Masz poczucie humoru. Odpal starego Far Cry 2. Tam roślinność reagowała jak trzeba. W EFT drgają i w cudowny sposób przenikają przez ciało.

Tu ciekawe porównanie. Chciał bym aby tak EFT działał i wyglądał (chociaż w FC5 popłynęli). Zobacz jak reagują BOTY. Niech BSG popatrzy i się uczy.

- misje mają być zmienione i ma być pełnoprawna kampania tylko kiedy...

Już więcej wiem o Cyberpunk 2077 choć mało co wiem :)

- nie dziwna tylko oryginalna i inna niż wszystkie inne gry

Oby BSG się nie zdziwiło jak wyjdzie coś podobnego. Monopolu nie mają. Oni robią a inni wydadzą.

Edited by SkyZeWonsem

kondziowy

No ale jednak jak się porówna grafikę Far Cry 2 z Tarkovem no to miazga pod względem realizmu, można nawet na randomowym filmiku z youtube to stwierdzić. Brakuje tylko dobrego AA bo SSAA jest kosztowny.

Oby właśnie wyszło coś podobnego, bo nie ma w co grać :D

Poza tym multiplayer vs single player to szkoda porównywać.

Edited by kondziowy

SkyZeWonsem

Reakcje botów to im wyszły w FC2. Fajnie to wygląda nawet teraz.

vinis88
54 minutes ago, SkyZeWonsem said:

Naprawdę ?

W EFT:

- za dobrze się nie strzela

Ze wszystkim co napisałeś się zgadzam w mniejszym lub większym stopniu ale nie z tym :P Jeśli chodzi o strzelanie to nigdzie wg mnie nie ma tak miodnego systemu broni (mówię zarówno o odczuciu, dźwięku samego strzelania jak i customizacji - co to za słowo...) 

34 minutes ago, caleb59 said:

po prostu nie widać postępu w kwestiach technicznych

Tylko technicznych? Może inaczej... działanie gry to jedyny aspekt, w jakim wg mnie widać jakiekolwiek postępy. Gra chodzi zdecydowanie lepiej niż rok, pół roku temu, są mniejsze problemy z desynkami (przecież dawniej w co drugim rajdzie mieliśmy desynki po trzy minuty), netcode jest odrobinę poprawiony. Ale ciągle te postępy są zbyt wolne niestety... 

Natomiast ja nie widzę postępu w żadnym innym aspekcie. Np. zadania - przecież one są koszmarne!!! Tymczasem BSG zamiast je modyfikować, dostosowywać, wzbogacać, to dokłada kolejne i się cieszą, bo dają ludziom coś do roboty. Testy... Glitch z kontenerkiem został w końcu poprawiony czy nie? Bo jego rzekoma naprawa pojawiła się w kilku patchnotesach już. Co z kryjówką? Bo jakoś umilkli z tematem totalnie... 

Cholera, nie gram w EFT już ponad miesiąc bo jak już gdzieś napisałem wykruszyła mi się ekipa. Czytam ciągle forum i reddita mając nadzieję na jakąś poprawę i powód, żeby wrócić do tej gry, bo ciągle jest dla mnie czymś potencjalnie niesamowitym. Ale z każdym tygodniem czuję większą frustrację, że BSG sobie absolutnie nie radzi i boi się do tego przyznać :/ 

pacjent_1972

Jak spojrzę wstecz na ten wszystkie "oragstyczne" zachwyty nad planami i zarysami EFT, fora Stalkera, StalkerTeam, Stalker.pl O.o, czy pomniejsze inne portale od gier :P (mowa tu o polskim podwórku). Nowe screeny z gry, trailery, ochy i achy nad tym co powstaje, piana lała się szerokim korytem niczym rzeka :D.

Kurz opadł, i zaczęło się narzekanie. Wszystko przestało się podobać, wszystko jest do d***. Jakie to polskie, wiecznie niezadowoleni.

Jeden napisze że gra ma błędy to zaraz jest nagonka na niego że narzeka, że się nie zna, ze ma kompa ze styropianu, że musi mieć i7, że to Beta, etc ;). Za kilka dni ten sam typ co rypał tego pierwszego też już narzeka, ale oczywiście wszystko ok,  bo jemu wolno, on ma piecyk z kosmosu i super graczem znającym się na wszystkim.

I tak bez końca.

Widzę że nawet pojawili się "jasnowidze" którzy zapowiadają rychły koniec i upadek EFT. Ciekawe z czego wróżą? :D

Też by mi było szkoda 600 stów na testy gry i kiepsko idące prace nad nią, dlatego kupiłem LBE i ze spokojem będę czekał co dalej. ^_^

p.s. lagi są jak były, potwierdzam tą wersję narzekania. ;)

Edited by pacjent_1972

caleb59

Francuski moderator zbiera opinie odnośnie wydajności - możecie się dołączyć w temacie:

Dla ułatwienia:

- Pierwsze pytanie dotyczy ogólnej poprawy wydajności na Shoreline

- Drugie pytanie dotyczy mikroprzycięć na Shoreline

- Trzecie pytanie dotyczy ogólnej poprawy wydajności na Customs

- Odpowiedzi: OUI (TAK), NON (NIE), C'EST PIRE (JEST GORZEJ)

Prosiłbym Was o udział w tej ankiecie...

Osobiście zagłosowałem 3x NIE, tak jak Pawlak w filmie:

aMuzKaiPawl3.JPG

Edited by caleb59