Jump to content
Sign in to follow this  
TheWay

Ankieta - zmiana wydajności na Shoreline oraz Customs

Zmiana wydajności na Shoreline oraz Customs po aktualizacji 0.8.6.1424  

40 members have voted

1. 1. Wydajność na Shoreline (poza sanatorium - Health Resort)

• Polepszyła się
      11
    • Bez zmian
      18
    • Pogorszyła się
      11
  2. 2. Wydajność na Shoreline (w samym sanatorium - Health Resort)

• Polepszyła się
      11
    • Bez zmian
      21
    • Pogorszyła się
      8
  3. 3. Wydajność na Customs

• Polepszyła się
      10
    • Bez zmian
      23
    • Pogorszyła się
      7

Recommended Posts

TheWay

Uciekinierzy!

Na francuskim forum utworzona została ankieta dotycząca zmian wydajności na lokacjach Shoreline (poza sanatorum oraz w samym sanatorium) oraz Customs. Wyniki ankiety na francuskim forum pokazują, że wydajność we wszystkich wymienionych przypadkach się polepszyła.

Od wprowadzenia aktualizacji na naszym forum możemy zauważyć dyskusję na ten temat, dlatego postanowiliśmy utworzyć taką ankietę też tutaj.

Tematu nie zamykam, ale proszę jedynie o konstruktywne wypowiedzi dotyczące tematu, czyli wydajności na tych dwóch lokacjach.

TheWay

Jednocześnie proszę o udział w ankiecie na głównym forum, tutaj sprawdzimy jak sytuacja ma się w naszej polskiej społeczności, a tam jak to wygląda uwzględniając całą społeczność gry.

tomyziom92

Jeżeli chodzi o wydajność na customsach to nie zauważyłęm żadnej różnicy . Natomiast jeżeli chodzi o shoreline - Osobiście zauważyłem jedynie zmniejszenie amaplitudy fpsów . Generalnie na terenie health resort delikatna poprawa , nawet na maksymalnym ustawieniu LOD da się grać , klatki w okolicach 25-30 ( wcześniej poniżej 25 ) , w przypadku elektrowni wodnej która nie wiem czemu jest pomijana też delikatna poprawa , rezultaty podobne tzn. około 30 klatek. Natomiast bardzo niepokojące jest zjawisko spadku fpsów na pozostałych obszarach mapy , wcześniej miałem 55-75 klatek ( 75 przy krańcach mapy ) natomiast teraz klatki spadły do około 45 , w porywach do 50 . Podsumowując - mniejsze skoki fps między poszczególnymi lokacjami , ale za to mocno obcięte na terenach przejściowych. Miałbym wątpliwości czy to właściwa droga do "optymalizacji". Swoje zdanie na ten temat przedstawię oczywiście supportowi. Moja konfiguracja PC : i5 4440 4 x 3,1GHz , ram 16 gb 1600mhz DDR3 , GIGABYTE geforce gtx780Ti OC ( 3gb ) , gra zainstalowana na dysku SSD.

Koyek

Osobiście nie mam zielonego pojęcia na co zagłosować.

Wczoraj i dzisiaj popróbowaliśmy/popróbowałem Shoreline. Przy dzisiejszej grze solo miałem tak naprawdę stabilne 60 FPSów (przy blokadzie do 60). Niewielkie spadki na początku rundy (około 20 sekund) i nieliczne sytuacje kiedy wskaźnik odchodził od 60 w losowych momentach. Powiedzmy, ze niczego niższego niż ponad 50 FPSów nie widziałem. Sprawdziłem różne "kluczowe" miejsca na mapie. Przykładowo zachodni dach kierując wzrok w stronę wschodniej części - cały czas 60 FPSów, zero spadków. Nawet przy niedalekiej strzelaninie. W czasie walki do 3 graczy w jednym miejscu - stabilnie. Czyli wychodzi na to, że sytuacja poprawiła się.

Oczywiście jest "ale". Wczoraj graliśmy grupą. FPSy skakały jak zwykle, poprawy raczej nie było, płynność na poziomie powiedzmy akceptowalnej jak na Tarkov. Czyli na skali gdzieś pomiędzy "niegrywalne" a "zaciśnij zęby i rób co możesz". Desync i netcode taki, że szkoda gadać. Dużo gorzej niż w ostatnim czasie. W sumie ciężko mówić o ilości FPSów w sytuacji kiedy nie da się grać przez inne problemy.

Podstawowe różnice między tymi dwoma "testami". Druga sytuacja - sobota wieczór. Pierwsza niedziela w godzinach przedpołudniowych. I chyba najbardziej istotna kwestia. Gra grupowa - wybór serwerów automatyczny (wszyscy gracze z Europy). Gra solo - konkretny serwer pozaeuropejski.

Wnioski?

W moim przypadku na serwerach europejskich nie ma żadnej poprawy. Ciężko powiedzieć czy jest gorzej. Na razie lepiej nie jest, ale z drugiej strony została usunięta znacząca część skrzynek, które na pewno obciążały grę. Plus coś czego nie jestem w stanie potwierdzić namacalnymi dowodami - ogromny spadek w ilości nie tylko samych obiektów do przeszukania, ale także ich zawartości. Szacunkowo po paru rajdach mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że znajduję 50% mniej rzeczy w skrzyniach, itp. W celu zmniejszenie ewentualnych wątpliwości w tym zakresie - pewnie około 75% moich rajdów to gra na Shoreline. Plus mam 37 poziom Attention. Chyba coś tam wiem o zbieraniu lootu ;) Wracając do sedna - nasuwa się pytanie czy jest lepiej dlatego, że coś zostało poprawione czy dlatego, że coś zostało usunięte?

Domyślam się, że amerykańska i rosyjska część graczy (ciężko odnieść mi się do azjatyckiej) zauważy poprawę. Z racji mniejszej ilości graczy. A na naszych europejskich serwerach nadal będzie tak samo jak było ;)

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Create New...
b38e7c858218a416ef714554dce933a2