Jump to content
Sign in to follow this  
Fistach

Dopiero zaczynam a gram z graczami na wysokim lvl

Recommended Posts

Fistach

Witam wszystkich. Mój pierwszy post i od razu chciałbym zapytać - dopiero zaczynam swoją przygodę z EfT i grając online spotykam jedynie graczy na najwyższym lvl. Co prawda potrafię ich trafić ale jedno trafienie niektórym zabiera aż 1 hp (z TT :D), do tego nie spotykam praktycznie Scavów tak żeby jaką broń zachachmęcić. Rozumiem, że tak ma być?:) są jakieś poradniki online dla początkujących, które byście mogli polecić? :)

NegativePL

YT jest tego pelny wystarczy kliknąć. 

kaktus050

Zauważyłem że gracze na wysokim poziomie zwykle biegają w podobnych miejscach, jak tartak w woodsach czy dormsy w customs. Na początek polecam grać powoli, nauczyć się w których miejscach jest zawsze gorąco i je po prostu omijać :). 

TerrorBilly
8 hours ago, Fistach said:

Witam wszystkich. Mój pierwszy post i od razu chciałbym zapytać - dopiero zaczynam swoją przygodę z EfT i grając online spotykam jedynie graczy na najwyższym lvl. Co prawda potrafię ich trafić ale jedno trafienie niektórym zabiera aż 1 hp (z TT :D), do tego nie spotykam praktycznie Scavów tak żeby jaką broń zachachmęcić. Rozumiem, że tak ma być?:) są jakieś poradniki online dla początkujących, które byście mogli polecić? :)

TT to sobie możesz wsadzić, chyba wiesz gdzie. Aktualnie jeśli chodzi o broń olewasz wszystko za wyjątkiem Vepr 136, SKS i amunicja PS. Kałaszkiem możesz pograć ale dopiero jak odblokujesz przynajmniej amunicje PS/PP lub uzbierasz / zakosisz komuś amunicje BT,BP,BS. Omijaj PRS, FMJ czy SP i reszte badziewia, szkoda kasy i sprzętu chyba że masz już opanowany nawyk walenia po nogach bo w obecnej sytuacji to ci zostaje. Jak najszybciej odblokuj AKM u Prapora a będzie lżej.

WoolWolf

Ogólnie jeśli zaczynasz grę musisz się wykazać dużą cierpliwością, chęcią do nauki mechaniki i rozgrywki. YT będzie pomocny w tej kwestii. 

Pamiętam jak zaczynałem grać to grałem bardzo wolno, dużo nasłuchiwałem, grałem więcej offline żeby rozeznać się w mapach i wyjściach, następnie dodawałem scavy. Dużo graj SCAVEM. Wejście od razu PMC na online może być bardzo brutalne i polecam je tylko facetom z WIELKIMI jajami :) 

Jeśli chodzi o dobór broni.. kolega wyżej już Ci napisał co jest warte zabierania ;) 

• Like 1

Adamus78

Zacząłeś swoja przygodę w momencie w którym i ja, kiedyś zaczynałem. Mianowicie czas "fullgirów" :) - fasty, forty, noktowizje, termale ogólnie sprzęt na wypasie. Będzie ciężko ale tym się nie przejmuj na spokojnie i powoli zaczniesz ogarniać.

11 hours ago, TerrorBilly said:

TT to sobie możesz wsadzić, chyba wiesz gdzie. Aktualnie jeśli chodzi o broń olewasz wszystko za wyjątkiem Vepr 136, SKS i amunicja PS. Kałaszkiem możesz pograć ale dopiero jak odblokujesz przynajmniej amunicje PS/PP lub uzbierasz / zakosisz komuś amunicje BT,BP,BS. Omijaj PRS, FMJ czy SP i reszte badziewia, szkoda kasy i sprzętu chyba że masz już opanowany nawyk walenia po nogach bo w obecnej sytuacji to ci zostaje. Jak najszybciej odblokuj AKM u Prapora a będzie lżej.

Dodam do powyższego, że w Twoim przypadku na zdobywanie sprzętu najlepszy SCAV i w głównej mierze zbieranie padliny. Do czasu aż ogarniesz podstawy, mapy, celowanie etc... to proponował bym bieganie PMC bez wydawania na armorki, chełmy czy wypasione giwery. Trafaiając na fullgira uciekaj :D a jak już wal po nogach lub ostatecznie celuj w pysk (chyba że koleś ma "fasta" -chełm z osłoną z przodu). Jak już chcesz używać pistoletów to osobiście polecam "Gracha", AKS-U dobry karabin na początek ale tak jak wyżej SKS/Vepr zapewnią Ci mały odrzut. Skupiaj się na scawach dobry trening na początek. 

Polecam TeamSpeaka/Discord zawsze znajdziesz kogoś chętnego do gry, kto udzieli Ci jakis wskazowek w praktyce

• Like 1

Fistach
On 6/26/2018 at 5:47 PM, NegativePL said:

YT jest tego pelny wystarczy kliknąć. 

Tak wiem. Oglądałem sporo filmików ale chyba od czasu kiedy zostały stworzone to nieco została zmieniona gra bo np. polecają w nich TTki.

On 6/26/2018 at 9:56 PM, kaktus050 said:

Zauważyłem że gracze na wysokim poziomie zwykle biegają w podobnych miejscach, jak tartak w woodsach czy dormsy w customs. Na początek polecam grać powoli, nauczyć się w których miejscach jest zawsze gorąco i je po prostu omijać :). 

Jasna sprawa. Na razie grałem tak, że brałem Sig p226 ubezpieczonego i 1 magazynek i ganiałem z tym w pouchu. Dopiero jak spotkałem jakiegoś scava to ubijałem i mogłem coś ukraść. Jak ginąłem to nie traciłem broni - parę razy udało mi się uciec i w sumie już to skradanie się jest fajne. Ale jak pisałem w temacie to spotykając "koksa" nie byłem w stanie nic zrobić nawet sprzedając mu bułę :D

Dzięki za pomoc. Popykam SCAVem - nie wiem czemu zapomniałem o tej opcji kompletnie. Mapy Factory, customs, interchange i shoreline jużogarniam (tzn. nie gubię się). Dzięki za pomoc myślę, że jakoś ruszę bo gra jest super - chociażby możliwość zostawienia czy sprawdzenia naboju w komorze. 

kondziowy

Jeszcze Ci wyjdzie bokiem bieganie z pełnym wyposażeniem :D.  Mi się najlepiej gra jak wezmę jakiś pistol albo małego gówno-kałacha aks47u i biegam po mapie kradnąc plecaki, rigi, medy naboje :D Najlepsza faza wtedy jest. 

A jak mam brać moje forty, kaski, m4+ snajperke,  to od razu mam dość jak pomyślę jak wolno będę z tym łajnem biegał.

thesxw

ogólnie niema matchmakingu w tej grze poprostu zbierana jest grupka losowych kont wrzucana jest na mape i tyle

co do broni na początek obadaj sobie szociki: mr133 mp153 lub sajge albo toz'a teraz chyba najmocniejsze bronie po patchu dodajacym face hitbox trafiasz w glowe nawet fasciarza i pada

co do pistoli to moze grach ? dobry na fasty jest a tak zeby tylkos zybko przebiec to nawet p226 lub makarov wszsytko daje rade (z makarova polecam hedy walic bo za malo ammo ma na zabicie kogos jak spudlujesz polowe strzalow xD

co do recoila dodam ze bronie mają pseudo recoil np taki sks jak zaczniesz spamowac LMB i lekko skontrujesz celownik w dół wszystko wejdzie pprzy "full auto" tak samo z prawie kazdą bronią nie liczac duzych recoili

Edited by thesxw

alexkane

Kilka tipow ode mnie:

- nauka map. przyjdzie z czasem ale przynajmniej powinienes ogarniac wyjscia z mapy i wlasnie polozenie scavow. skoro nie potrafisz ich znalezc jak sam zauwazasz to znaczy ze nie znasz jeszcze map.

- to ze biegaja full geary to nie znaczy ze nie masz szans. twoim problemem jest brak doswiadczenia, znajomosc mechaniki i map gry. wielu z nas potrafi wejsc z hatcheta i wyjsc jako full gear z mapy i to nawet nieraz czyszczac caly serwer.

- ZNAJDZ kogos doswiadczonego. kogos kto  ci pokaze wszystko i dzieki niemu szybciej zalapiesz. bo padac bedziesz ciagle..nawet z kims doswiadczonym. to normalne

reszte porad napisali koledzy powyzej.