Jump to content

Planowana lista zmian w patchu 0.9

NuclearMessiah

Recommended Posts

TerrorBilly
3 hours ago, vinis88 said:

Masz rację, tylko trzeba sobie zadać pytanie: bawimy się, czy testujemy... jeśli testujemy to należałoby udostępnić jak najwięcej mechanik dużej grupie testerów. Jeśli natomiast się bawimy, to pora przestać używać argumentu "to jest beta" :P 

i dlatego na kilka dni przed wipem wszyscy powinni mieć dostęp do wszystkiego za każdym razem lub BSG powinno udostępniać wszystko na weekend wtedy ci co w tygodniu zapierniczają mogliby się trochę pobawić. Tak na marginesie nie wiem czy Tarkov zasługuje na miano "bety" patrząc jak to wyglądało/wygląda u innych developerów.

• Upvote 1
  • Replies 220
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• SkyZeWonsem

33

• vinis88

26

• TerrorBilly

14

• MIchalC

13

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Czyli wychodzi na to ,że nie można źle się wypowiedzieć na temat sytuacji w Tarkovie, bo zaraz się zostanie skrytykowanym. Super. Ja też jestem zdania ,że BSG strasznie się ociąga w temacie rozwo

Uciekinierzy ! Dzisiaj prezentujemy wam wczesną listę zmian w patchu 0.9 ! Wipe będzie częściowy. Reputacja u handlarzy zostanie zapisana. Dodano: Pierwszy z planowanych bosów Scavów.

O @SnupGogg jak zwykle w gotowości do "poprawności politycznej i jedynej słusznej prawdy" i dalej nie rozumie, że niektórym ta gra po prostu nie działa dobrze i ma masę problemów niezależnie od posiad

Posted Images

pacjent_1972

Pytanie: Jakiego koloru będzie czapka z pomponem, z wełny czy bawełny, no i jak duży będzie pompon? Masakra. :P

@TheWay Jeszcze pacza niema a juz tam widze jedna absurdalana zecz: Wybor koloru Opaski!

Nie recznie!: Kolor opasek powinien wybierac serwer/matchmaking, dla kazdego teamu lub gracza solo!

inaczej bedzie czesto dochodzilo do tego, ze na mapie beda teamy/gracze solo z tymi samymi kolorami opasek!

Pozatym zaimplementowane kolory opasek powinny byc w takiej samej liczbie jak liczba potecjalnych graczy na danej lokacji/mapie. Nie tylko 5!

Czy tego nie moze Devs odrazu zaimplementowac porawnie a nie bedziemy sie meczyc z recznym wyborem koloru i duplikowaniem na rajdzie przez pare kolejnych update/hotfix zanim zrozumie Devs ze reczny wybor to jest zly pomysl?

A jesli idzie o EfTa, to prawda jest taka ze jesli nic sie nie zmieni w tej grze do jesieni, a nie tylko dodwanie nowych kapeluszy, to w zimie juz o EfT nikt nie bedzie pamietac, w pierszej kolejnosci zabije go WW3 i dobrze licze na ludzi z Gliwic ze sie to im uda! (mam wersje EfTa EOD, najgorzej wydana kasa na gre, nie mala kasa)

Edited by MIchalC
  • Like 2
TheWay

@pacjent_1972

Wybacz późną odpowiedź, data tej aktualizacji jest niestety obecnie nieznana, jak tylko ją poznamy, to ją wszędzie ogłosimy.

===

@MIchalC

W sprawie opasek, właśnie o to chodzi, w konfliktach nie raz dochodzi do sytuacji, gdzie żołnierze używają strojów ich oponentów, aby zyskać przewagę.

Gdyby serwer dobierał kolor opaski w oparciu, że nikt inny nie będzie miał takiego koloru, to byłoby to nierealistyczne.

Moim zdaniem jest to świetnie przemyślane i zawiódłbym się, zresztą tak jak wiele innych użytkowników, których feedback czytałem, gdyby system działał tak jak Ty to opisujesz.

1 hour ago, pacjent_1972 said:

Pytanie: Jakiego koloru będzie czapka z pomponem, z wełny czy bawełny, no i jak duży będzie pompon? Masakra. :P

Tak i czy pompon bedzie liczony jako hitbox? :bemaybe::begreat:

35 minutes ago, MIchalC said:

@TheWay Jeszcze pacza niema a juz tam widze jedna absurdalana zecz: Wybor koloru Opaski!

Nie recznie!: Kolor opasek powinien wybierac serwer/matchmaking, dla kazdego teamu lub gracza solo!

inaczej bedzie czesto dochodzilo do tego, ze na mapie beda teamy/gracze solo z tymi samymi kolorami opasek!

Pozatym zaimplementowane kolory opasek powinny byc w takiej samej liczbie jak liczba potecjalnych graczy na danej lokacji/mapie. Nie tylko 5!

Każdy kij ma dwa końce,w dodatku jest tylko informacja o opaskach.Nie ma info czy tylko teamy mogą je wybrać czy też gracze solo.

Absurdem byłaby opaska dla gracza solo.Zabijasz typka i teraz kminisz gdzie jego koledzy których nie ma.Opaski tylko dla graczy w teamach.Oni mają plus bo nie wystrzelają się a zabijając kogoś bez opaski wiedzą że był sam.Natomiast gracze solo wiedzą iż kolega nie był sam (chociaż jego towarzysze mogli paść i nigdy nie ma pewności ilu ich jest).Więc każda ze stron korzysta ale jednocześnie coś zdradza na niekorzyść.Opaski dla solo won aczkolwiek byłyby małe plusy jak niepewność w teamie czy byłeś sam czy możliwość podkradnięcia się do nich (jakbyś z kolorem się wstrzelił).Więc tylko tyle opasek ile teamów :)

SkyZeWonsem

@MIchalC

Masz rację. Przyjdzie jesień i  EFT będzie pozamiatane. Ile BSG może jechać na "emejzingu". Niestety czar pryska dość szybko w tej grze. Sam czekam na WW3 i mam nadzieję, że naszym się uda.

TerrorBilly
1 hour ago, SkyZeWonsem said:

@MIchalC

Masz rację. Przyjdzie jesień i  EFT będzie pozamiatane. Ile BSG może jechać na "emejzingu". Niestety czar pryska dość szybko w tej grze. Sam czekam na WW3 i mam nadzieję, że naszym się uda.

Dokładnie, jak Nasi spece nie nawalą to kiepsko widze Tarkova. Oby tylko serwery były takie jak chociaż w BF4.

Czy tylko wg mnie to wszystko nie trzyma się kupy? Wersja 0.9 dziwnie blisko wersji 1.0 a gdzie reszta map? Gdzie otwarty świat, gdzie poprawa mechaniki gry?

caleb59

Spokojnie, do 1.0 to zaczekamy jeszcze ze 2 lata przy obecnym tempie, następna w kolejności jest wersja 0.10.x.xxxx

3 hours ago, karnol said:

Czy tylko wg mnie to wszystko nie trzyma się kupy? Wersja 0.9 dziwnie blisko wersji 1.0 a gdzie reszta map? Gdzie otwarty świat, gdzie poprawa mechaniki gry?

Przy obecnym systemie nazewnictwa dojście wersji Beta do 1.0 nie oznacza automatycznego przejścia do pełnej wersji. Nadal może to być Beta tylko w wersji 1.0, 1.1, itd. Po wydaniu zastąpią wersję Beta X.X wybranym przez siebie sformułowaniem typu Full Version 1.0.

Sami dobrze mamy świadomość, że obecny Tarkov raczej nie powinien nazywać się wersją Beta ;)

caleb59

Naturalnie mnie osobiście się nie spieszy i wolę dłużej poczekać ale mieć nadzieję na bardziej dopracowany produkt, chociaż nie oszukujmy się - doskonale każdy wie, że tytuł na premierę nie będzie bez skazy i na pewno po premierze będą nadal wychodzić aktualizacje bo tak obecnie wygląda tworzenie gier - pół biedy, że BSG nie ma nad głową "krzykacza" w postaci wydawcy, który cisnąłby z terminami i wtedy to my gracze stracilibyśmy na tym więcej bo wiele rzeczy zostałoby wycięte z gry by podgonić z terminami bo wydawca wrzeszczy nad głowami.

Na szczęście nie będzie to miało miejsca, przed nami jeszcze aktualizacja silnika Unity do najnowszej wersji (na pewno będzie ich jeszcze kilka do premiery) no i testowanie, chociaż przyznam nie czekam z wypiekami na gębie jak niektórzy na 0.9 bo zapał mi opadł po 8.7, gdzie optymalizacje miały zmienić dużo, a wyszło jak zwykle lub nie było różnicy na większości PC (co zresztą pokazała ankieta w dziale angielskim) - niestety zabawy z przycinaniem pola widzenia to za mało by zoptymalizować ten tytuł, mam nadzieję, że coś się w końcu ruszy w tym względzie tak jak to miało miejsce przy poprzedniej aktualizacji silnika Unity z DX 9 do DX 11.

Edited by caleb59
mockingbird

Z drugiej strony, wydawca z prawdziwego zdarzenia mógłby na przykład zadbać o fajną infrastrukturę serwerową (teraz już nie jest z tym najgorzej, ale po wyjściu z alfy cyrki były nieziemskie) i przytemperować niektóre fantazje deweloperskie, jak na przykład uporczywe wyważanie otwartych drzwi z własnym anticheatem.

Mnie osobiście najbardziej szkoda, że się goście pałują z gównosilnikiem, stają na rzęsach i wyciskają z niego siódme poty (może niewiele mi do szczęścia potrzeba, ale wciąż jeszcze gdy idę do Ikei to mam poczucie przestrzeni), a pewne rzeczy, jak np. lunety z zoomem, albo widoczność graczy na dalekim dystansie wciąż są w szarej dupie.

Ostatnio oglądałem np. developer diary do SCUM i trochę żal pupę ściska, że tam takie rzeczy już są klepnięte na etapie alfy.

SkyZeWonsem
19 hours ago, vinis88 said:

Masz rację, tylko trzeba sobie zadać pytanie: bawimy się, czy testujemy... jeśli testujemy to należałoby udostępnić jak najwięcej mechanik dużej grupie testerów. Jeśli natomiast się bawimy, to pora przestać używać argumentu "to jest beta"

Vinis trafił w 10-kę. BSG nie wie co nam daję. Te ciągłe resety do niczego nie prowadzą. Jeszcze dają jakieś półresety. Wszystko powinno być odblokowane by gracze mogli wszystko testować, każdą część broni jak i same bronie. Jak się zachowują itp. Zaraz pojawią się głosy, że zadania urozmaicają rozrywkę. Szczególnie jak je się robi w kółko. Większość i tak pewnie leci z siekierką by je szybko zaliczyć. Ja tak robię by tą głupotę mieć jak najszybciej za sobą. Więc niech BSG się w końcu okresli. Testujemy czy udajemy, że gramy.

• Like 2
SkyZeWonsem
3 minutes ago, Kapiszon69 said:

Ciągle te same płaczki , załóżcie jakiś klub  :D

Nie płaczki tylko co poniektórzy chcą tą pokrakę jeszcze "testować". Dają kupę niepotrzebnego syfu a podstawa gry leży i kwiczy.

• Like 1
8 minutes ago, SkyZeWonsem said:

(...)Wszystko powinno być odblokowane by gracze mogli wszystko testować, każdą część broni jak i same bronie. Jak się zachowują itp. (...)

Ale przecież każdy i tak używa tych samych nie tylko broni, ale i jej elementów w momencie kiedy ma je odblokowane. U graczy FG widać z 4-5 broni. I to licząc obie wersje AK74. Więc te testowanie wszystkiego sprowadza się na obecnym etapie do tego czy stać Cię na M1A czy musisz latać z M4 lub AK74. Wzorce broni też są podobne, każdy chce mieć jak najmniejszy odrzut i używa tych samych części ;) Jedyną różnorodność w wykorzystaniu broni stanowi właśnie to, że nie każdy ma dostęp do najbardziej pożądanych części.

Kapiszon69
19 minutes ago, SkyZeWonsem said:

Nie płaczki tylko co poniektórzy chcą tą pokrakę jeszcze "testować". Dają kupę niepotrzebnego syfu a podstawa gry leży i kwiczy.

A właśnie że płaczki , w kółko tylko jęczycie na Forum te same osoby , to be tamto be . Chcesz to testuj , a jeszcze jakie to podstawy gry leżą ? 

SkyZeWonsem
23 minutes ago, Koyek said:

Ale przecież każdy i tak używa tych samych nie tylko broni

To wina BST, że raczy nas pierdylionem złomu, którego nikt nie chce testować. Niech będzie wszystko ale np. mogli by zrobić tydzień tylko z M4A1. Ludzie by potestowali daną broń jak się zachowuje z daną modyfikacją. Oczywiście mody też nie wszystkie od razu. Stopniowo. Oczywiście jak to niektórzy piszą - zaraz pojawili by się płaczki, że co to za gra. No albo testujemy albo gramy.

@Kapiszon69

Jakie podstawy się pytasz ? W grze gdzie się strzela mamy ciągłe desynchronizacje, lagi przycinki, spadki wydajności itd. To są podstawy. Przyniesienie 30 tuszonek lub kapeluszy tego nie rozwiąże.

Edited by SkyZeWonsem
  • Sad 1
Kapiszon69
5 minutes ago, SkyZeWonsem said:

To wina BST, że raczy nas pierdylionem złomu, którego nikt nie chce testować. Niech będzie wszystko ale np. mogli by zrobić tydzień tylko z M4A1. Ludzie by potestowali daną broń jak się zachowuje z daną modyfikacją. Oczywiście mody też nie wszystkie od razu. Stopniowo. Oczywiście jak to niektórzy piszą - zaraz pojawili by się płaczki, że co to za gra. No albo testujemy albo gramy.

@Kapiszon69

Jakie podstawy się pytasz ? W grze gdzie się strzela mamy ciągłe desynchronizacje, lagi przycinki, spadki wydajności itd. To są podstawy. Przyniesienie 30 tuszonek lub kapeluszy tego nie rozwiąże.

gram z ekipą codziennie od roku , desync -u prawie niema (raz na 100 rajdów) , lagi są przy starcie kilka sekund zależnie od serwera , spadki do 50 klatek w resorcie . Z tego co widzę te desynci i cheaterów to kiepscy gracze najczęściej widzą , i jedyne co  mogę im polecić to powrót do battlefielda bo widoczne to gra nie dla nich . A i przypominam że to BETA , ale widzę większość płaczących tego nie ogarnia . Pozdrawiam 

• Sad 1
Kapiszon69
1 minute ago, SkyZeWonsem said:

@Kapiszon69

Co ci dają takie buradzkie wpisy ?

Dobra kończę bo żadnych argumentów z twojej strony , płaczcie dalej o urojonych desyncach  których od kilku miesięcy niema  . Miłej niedzieli 

• Sad 1
mockingbird

Zaczął od wycieczki osobistej, skończył tym że dyskusja jest bez argumentów.

Widzę kindersztuba trollingu opanowana.

Przyznaję rację Kapiszonowi. Desynców nie miałem ani razu, lagi tylko przy ładowaniu mapy na starcie. Jedyny poważny problem to ścinki co jakiś czas no i oczywiście cheaterzy. Reszta ok .  P.S piszę o tym wipe'ie

Edited by LechuPL
Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...