Jump to content

Planowana lista zmian w patchu 0.9

NuclearMessiah
 Share

Recommended Posts

To, że Ty nie widujesz takich problemów nie oznacza, że ich nie ma - radzę poczytać tez inne działy językowe oprócz naszego, polskiego jeśli dalej uważasz, że problemu nie ma bo np. na angielskim jest jeszcze więcej zwracania uwagi na błędy, które powinny zostać naprawione.

• Like 2

Ja pierdzielę.

1 minute ago, LechuPL said:

To też jest zależne od tego kto na czym gra...

Naprawdę ? Ty tak poważnie ? Może to mieć wpływ ?

Nie no lepiej na bolączki przycięć itp. dokupić kolejne 16 GB RAM, 2x 1080Ti itp.

Nie. Optymalizacja to nie podstawy. Nie ma sensu płakać o to.

No jasne, że tak ale BSG nie ma prawa zakładać, że każdy ma i7-8700K, 32GB RAM, 1080 Ti 11GB i łącze 100/100MB/s bo tak się nie robi gier - muszą to wszystko tak zoptymalizować, by zdecydowana większość graczy mogła komfortowo grać (wiadomo, że nie mam na myśli Ultra detali) i nie męczyć się z mechaniką i problemami serwera.

Większość z Was pewnie myśli, że zebrała się grupka osób, którzy hejtuja grę dla sportu i nie rozumieją, że trwają testy - otóż tak nie jest, osobiście uważam, że im więcej konstruktywnej krytyki i wyliczania poszczególnych rzeczy do naprawy tym lepiej dla nas wszystkich bo od tego są testy i zarówno opinie pozytywne jak i negatywne to "chleb powszedni" każdego testera.

Zamiatanie "pod dywan" i przemilczenie problemów tylko szkodzi samej grze i tacy ludzie nie powinni się udzielać i brać udziału w testach krytykując innych bezmyślnie, że jak to "śmieli śmieć" wskazać jakieś problemy w grze, którą testują - trochę logicznego myślenia...

• Like 3

Gra wymaga dobrego CPU bez niego jest ciężko , i7 6-tej generacji już daje rade - wiem bo zmieniłem z i5 i różnica kolosalna , te osoby muszą liczyć na optymalizację która powoli się poprawia , a nie jak co niektórzy tu piszą nie zmienia się .  Lechu daj sobie spokój oni już wiedzą lepiej , na dziesiecioletnim kompie ma 30 klatek na high ustwaieniach , wniosek zepsuta optymalizacja

Nie chcę wyjść na typowego polskiego malkontenta, ale z tego co napisze trochę będzie to wynikało.

Szumnie zapowiadany patch 0.9 właściwie nie wnosi nic nowego.Kilka dodatków do broni, możliwość modyfikacji sksa, kilka misji (zapewne bez żadnej mechaniki typu zabij nowego bossa, przynieś X przedmiotów albo zabij X scawów na mapie Y).

W dodatku następny wipe muszę przyznać, że z każdym kolejnym coraz mniej mam chęć grać. Kontent właściwie w niezmienionej formie od początku roku. Jaki jest sens częściowego wipe skoro u terapeutki żeby kupić IFQ trzeba zrobić misję... ehh trzeba chyba sobie zrobić przerwę z pół roku.

7 minutes ago, Kapiszon69 said:

Gra wymaga dobrego CPU bez niego jest ciężko , i7 6-tej generacji już daje rade - wiem bo zmieniłem z i5 i różnica kolosalna , te osoby muszą liczyć na optymalizację która powoli się poprawia , a nie jak co niektórzy tu piszą nie zmienia się .  Lechu daj sobie spokój oni już wiedzą lepiej , na dziesiecioletnim kompie ma 30 klatek na high ustwaieniach , wniosek zepsuta optymalizacja

Jeśli będziemy robić tak jak Ty, czyli przy każdej nowej grze wymieniać podzespoły to gaming na PC przestanie mieć sens tym bardziej, że np. moja konfiguracja pozwala mi nadal na spokojne granie na High/Ultra detalach praktycznie w każdą grę jaka istnieje na rynku (50-60fps) więc logicznie wymiana podzespołów jest bez sensu tylko pod Tarkova, tym bardziej czytając opinie osób z nowymi konfiguracjami, które również mają problemy z wydajnością w Tarkovie.

Być może aktualizacja silnika Unity rozwiąże część problemów, nikt z reguły nie bierze tego do wiadomości a taki zabieg już raz znacząco pomógł (DX9 -> DX11).

Edited by caleb59

Taką na serio optymalizację wydajności to akurat robi się najczęściej na samym końcu prac, natomiast w interesie BSG jest grę sprawdzić na możliwie największym przekroju konfiguracji, nie tylko uber high endach.

Ja przyznam że bywają momenty kiedy gra się całkiem komfortowo, ale gdy zaczyna się większy ruch na serwerach to widzę coraz więcej problemów - scavy nagle przyspieszające 100 kmh (często mylone ze speedhackiem, a to po prostu serwer nadgania), przycinki podczas strzelaniny podczas których jednemu z graczy blokuje się na pół sekundy cały input, podczas gdy drugi nawala w niego bezkarnie... gra zrobiła duży progres przez ostatni rok, ale takie rzeczy już dawno powinny być rozwiązane i większość narzekających chodzi właśnie o to.

• Like 3
  • Upvote 1

Osoby kalkulujące na chłodno szumne zapowiedzi patcha 0.9 proszone są o nie zabieranie głosu w dyskusji :betoung:

Nie daj boże urazicie kogoś swoim narzekaniem. :betoung:

Odkopcie wątek po patchu i pośmiejemy się razem. :begreat:

• Upvote 1

7 minutes ago, caleb59 said:

Jeśli będziemy robić tak jak Ty, czyli przy każdej nowej grze wymieniać podzespoły to gaming na PC przestanie mieć sens tym bardziej, że np. moja konfiguracja pozwala mi nadal na spokojne granie na High/Ultra detalach praktycznie w każdą grę jaka istnieje na rynku (50-60fps) więc logicznie wymiana podzespołów jest bez sensu tylko pod Tarkova, tym bardziej czytając opinie osób z nowymi konfiguracjami, które również mają problemy z wydajnością w Tartkovie.

Ale ja nie wymieniłem podzespołów dla tej gry , poprostu nadszedł czas bo w kilku tytułach  nie domagał ( tak to już jest w muli ) , nie mówie o twojej konfiguracji bo 970 to jeszcze dobra grafa a i i7 2600 podkręcony jeszcze da rade , ale gadałem z osobami które mają gtx 650 ti i i5 3 gen i jęczą że im słabo działa no ludzie bedzie działać słabo bo to nie tetris .

4 minutes ago, mockingbird said:

Taką na serio optymalizację wydajności to akurat robi się najczęściej na samym końcu prac, natomiast w interesie BSG jest grę sprawdzić na możliwie największym przekroju konfiguracji, nie tylko uber high endach.

Ja przyznam że bywają momenty kiedy gra się całkiem komfortowo, ale gdy zaczyna się większy ruch na serwerach to widzę coraz więcej problemów - scavy nagle przyspieszające 100 kmh (często mylone ze speedhackiem, a to po prostu serwer nadgania), przycinki podczas strzelaniny podczas których jednemu z graczy blokuje się na pół sekundy cały input, podczas gdy drugi nawala w niego bezkarnie... gra zrobiła duży progres przez ostatni rok, ale takie rzeczy już dawno powinny być rozwiązane i większość narzekających chodzi właśnie o to.

i tu się zgodzę serwery przy dużym ruchu działają kiepsko , ale widać powolny progres , miejmy nadzieje że się z tym uporają

Zaraz usłyszysz - po co do tak prostej gry :)

Ciekawi mnie ta końcowa optymalizacja jak co chwila będą aktualizować unity :)

Edited by SkyZeWonsem

7 hours ago, caleb59 said:

Spokojnie, do 1.0 to zaczekamy jeszcze ze 2 lata przy obecnym tempie, następna w kolejności jest wersja 0.10.x.xxxx

No ja juz w zimie pisalem ze Open Beta bedzie miala wersje 2.0.1 gry, jak to tak beda numerowac w takim tepie, bo wtej chwili to powinna byc Alfa 0.5.1.... patrzac na stan gry, kontent, mapy i jakas wogole fabula, bo te kolejne kapelusze i czapki z pomponem nie mozna nazwac przelomem w powstawaniu gry.

@TheWay Jesli idzie o opaski to jest bardzo sporo niewiadomych, wiele osob jak na forach tak i na YT zastanawia sie jak Devs rozwiaze aby teamy nie mialy tych samych kolorow opasek, wiec nie jest to tylko moj problem :betoung:

Zastanawia mnie czemu nic nie bylo zwiazanego z MS w futbalu w EfT, jakis event, itemy, jak na hellowen? Wygloda mi to na totalne olewe z strony Devs w okresie wakacji i MS futbalu.... :bewhatev: ten pacz 0.9 to widze tak na koniec Wrzesnia? :bewhink:

Edited by MIchalC

@MIchalC Event odnośnie MŚ !?!?!??!

WTF!?!?!?!?!? Olewanie WTF !??!?! :D:D:D:D:D ahahha :D:D:D:D

A propo opasek. Wpadłem wraz z ekipą na to w grudniu 2016 albo lutym 2017. Skontaktowaliśmy się z angielską częścią forum (wtedy było jeszcze niedostępne dla nikogo oprócz testujących fazę ALPHA) i pchneliśmy pomysł dalej. Cisneliśmy ich tylko dlatego o to bo spawny na mapach były losowe dla drużyn. Proponowaliśmy opaski ale nie takie do kupienia u Traderów tylko w zależności od ilości drużyn tyle miało być kolorów. 5 drużyn 5 kolorów. 10 drużyn na mapie 10 kolorów. Bez możliwości ich podnoszenia po śmierci gościa. O ile wzieli to sobie do serca o co ich cisneliśmy to będzie tak jak piszę :) Mam nadzieję że pomogłem chociaż trochę :)

Lub wersja druga. Będą do kupienia/podniesienia z ciała i będzie można bawić się w szpiega :|

Edited by Ptachu222
  • Sad 1

17 hours ago, MIchalC said:

Zastanawia mnie czemu nic nie bylo zwiazanego z MS w futbalu w EfT, jakis event, itemy, jak na hellowen? Wygloda mi to na totalne olewe z strony Devs w okresie wakacji i MS futbalu.... :bewhatev: ten pacz 0.9 to widze tak na koniec Wrzesnia? :bewhink:

Serio? Faktycznie EFT potrzebuje przede wszystkim eventu z piłką zamiast dyni... no bez jaj. 

21 hours ago, LechuPL said:

To też jest zależne od tego kto na czym gra...

Ja jestem obecnie na odstawieniu i od czasu do czasu gram SCAVa tylko zeby zobaczyc jak sie sprawy mają. Ostatnio odpaliłem sobie jedna rundke kilka dni temu i miałem sytuację, w której przeciwnik do którego strzelałem nagle przeteleportował się kilka metrów dalej. Nie był to hacker bo chwilę później zginął... po prostu był desync. Pewnie, że jest o wiele lepiej niż jeszcze pół roku temu, ale z drugiej strony zastanawiam się jaki wpływ na to ma fakt, że na pewno dzisiaj gra o wiele mniej graczy niż na początku roku. 

17 hours ago, MIchalC said:

Jesli idzie o opaski to jest bardzo sporo niewiadomych, wiele osob jak na forach tak i na YT zastanawia sie jak Devs rozwiaze aby teamy nie mialy tych samych kolorow opasek, wiec nie jest to tylko moj problem :betoung:

Z jednej strony zgadzam się z TheWay odnośnie opasek przydzielanych z automatu - to się kłóci z koncepcją EFT. Z drugiej jednak strony mam odczucia podobne do Twoich, że w obecnej formie opaski to będzie taka niewiele dająca wydmuszka. Nic nie wymyślimy bez ogrania sprawy. 

Świetnie, pojawił się trailer ale co z tego? Wciąż brak dat, brak konkretów. Dodawanie do gry nowego kontentu w stylu nowa broń, nowy hełm, scav boss czy jakaś nowa misja jak wspomniał ktoś wyżej o zabiciu x scavów na mapie y to głupota przy takich problemach technicznych. Moim zdaniem devsi chcą pokazać EFT jako super taktycznego shootera a tak na prawdę z aktualizacji na aktualizację coraz bardziej przekonuje się, że robi się z tego drugie Call of Duty z tą różnicą, że biega tu masa uber soldatów nie do zabicia bo są uzbrojeni w super kamizelki.

Edited by F3AR_PL

EFT - gra o emotkach z możliwością modyfikacji broni i swojego ubioru. Gdzieś to już widziałem. Sims ?

Edited by SkyZeWonsem
  • Upvote 1

5 minutes ago, SkyZeWonsem said:

EFT - gra o emotkach z możliwością modyfikacji broni i swojego ubioru. Gdzieś to już widziałem. Sims ?

To po co w nią jeszcze grasz jak ona taka zła? 

Zakładanie miliona różnych chwytów przednich na kałacha tak naprawdę niewiele się różni od zakładania miliona kiecek na lalkę barbie..... tylko trochę inny, za przeproszeniem, target audience.

Także tak.

A co z zapowiadaną we wcześniejszych notach naprawą uzależnienia szybkostrzelności broni od ilości klatek na sekundę (FPS) ?

Na tej liście zmian zostało to pominie. Czyżby nic w tej kwestii się nie zmieniło ?

46 minutes ago, Kapiszon69 said:

To po co w nią jeszcze grasz jak ona taka zła? 

Nie gram.  Jednak lubię patrzeć na co gruba kasa poszła. Jak na razie na czapki, hełmy, uchwyty i inny zbędny syf.

Edited by SkyZeWonsem
  • Like 2
  • Upvote 2

15 minutes ago, mockingbird said:

Zakładanie miliona różnych chwytów przednich na kałacha tak naprawdę niewiele się różni od zakładania miliona kiecek na lalkę barbie..... tylko trochę inny, za przeproszeniem, target audience.

Także tak.

Osobiście mi to nie przeszkadza. Świetnie, że są dodawane nowe zabawki. Czym więcej tym ciekawiej. Tutaj brakuje mi tylko jakiś definiowanych "one click buy" bo kiedy już znajde sobie optymalne dodatki nie chce mi się kupować za każdym razemich osobno.

Ciesze się, że wchodzą powoli acz jednak jakiekolwiek dodatki jak w tym przypadku Bosowie. Szkoda, że tak wolno. Czekam z niecierpliwością na kryjówke. Obecnie fabuła kuleje

Co mnie strasznie wkurza to Łajpy. Po cholere one są. Pewnie Devsi myślą, że to jakiś powiew świeżości a osobiście mnie to irytuje. Wciąż od nowa lewelowanie.... nuda, nuda nuda...

wszystko ciągnie się jak glut z nosa

Edited by Adamus78

3 minutes ago, Bartci said:

A co z zapowiadaną we wcześniejszych notach naprawą uzależnienia szybkostrzelności broni od ilości klatek na sekundę (FPS) ?

To narazie wstępna lista zmian, być może informacja na ten temat pojawi się w liście opublikowanej przed samym patchem? Ale faktycznie jest to dziwna sprawa, bo pamiętam, że na reddicie Niki twierdził, że problem jest zlokalizowany i zostanie usuniety w 0.9. (może chodziło mu o 0.9.xxx? :P). 

1 minute ago, Adamus78 said:

Osobiście mi to nie przeszkadza. Świetnie, że są dodawane nowe zabawki. Czym więcej tym ciekawiej. Tutaj brakuje mi tylko jakiś definiowanych "one click buy" bo kiedy już znajde sobie optymalne dodatki nie chce mi się kupować za każdym razemich osobno.

Zgadzam się w 100% - przecież EFT to gra typu gunboners i nie oszukujmy się... spora część społeczności zwróciła na nią uwagę głównie ze względu na system modyfikacji broni. 

2 minutes ago, Adamus78 said:

Ciesze się, że wchodzą powoli acz jednak jakiekolwiek dodatki jak w tym przypadku Bosowie. Szkoda, że tak wolno. Czekam z niecierpliwością na kryjówke. Obecnie fabuła kuleje

Tutaj też się zgadzam - każdy element wpływający na przebieg rajdu jest na wagę złota. Zwłaszcza w kontekście tego, że obecnie rozgrywka jest biedna... brakuje zadań z krwi i kości. 

3 minutes ago, Adamus78 said:

Co mnie strasznie wkurza to Łajpy. Po cholere one są. Pewnie Devsi myślą, że to jakiś powiew świeżości a osobiście mnie to irytuje. Wciąż od nowa lewelowanie.... nuda, nuda nuda...

Ty tak myślisz, ja tak myślę, a jednak ogromna rzesza ludzi uważa, że wipe powinien być pełny, bo bieganie w full gearze jest już nudne... cholera ja tylko raz miałem okazję wykoronować wszystkich handlarzy (kiedy było ich trzech poza Fencem), bo poza graniem mam też życie. Jeśli faktycznie ten połowiczny wipe oznacza, że znowu trzeba będzie lvl postaci nabijać dla handlarzy to ja odpadam już totalnie... 

26 minutes ago, vinis88 said:

ogromna rzesza ludzi uważa, że wipe powinien być pełny, bo bieganie w full gearze jest już nudne...

w full gearze nudne, z haczetą nudne, na golasa nudne, lewelowanie nudne... bieg 20minut przez całą plansze do extraktu nudne. Czas oczekiwania na nowości przyprawia o irytacje a wciąż jesteśmy kuszeni co będzie przy pełnoprawnej wersji, mglistymi obietnicami.

Obecnie gra cieszy nowych graczy przez około 3miesiace (od wipa do wipa) później gra traci cały swój urok.  Jak sobie pomyśle że znowu będe musiał zbierać keybary, docsy klucze to kręci mi się w głowie

BSG powinno cisnąć poślady bo wyjdzie taki SCUM WW3 i może się okazać że będzie pozamiatane

Edited by Adamus78

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...