Jump to content

Planowana lista zmian w patchu 0.9

NuclearMessiah
 Share

Recommended Posts

Dla tego częste resety zachęcają wielu graczy do zakupu cheatów a te po każdym wipe cieszą się co raz to większą popularnością i to nawet bardziej wkurza niż sam wipe. Niby lista zbanowanych co jakiś czas a za dwa dni nowa.lepsza wersja cheta a wraz z nią obietnice " obecnie pracyjemy nad ulepszeniem systemu antycheat" i tak w koło Macieju od wipe do wipe. 

• Upvote 1

4 hours ago, Adamus78 said:

w full gearze nudne, z haczetą nudne, na golasa nudne, lewelowanie nudne... bieg 20minut przez całą plansze do extraktu nudne. Czas oczekiwania na nowości przyprawia o irytacje a wciąż jesteśmy kuszeni co będzie przy pełnoprawnej wersji, mglistymi obietnicami.

No dokladnie, a jesli ktos zacznie marudzic na mechaniki gry, ekonomike, itp., to zaraz wyskoczy @TheWay ze gra bedzie calkiem inaczej wygladac po wydaniu pelnej wersji i wszytko sie zmieni......???? WTF :bewhatev: Naprawde rence opadaja, to w co my gramy i testujemy calkiem inny produkt, moze faktycznie zmieni to nazwe w pelnej wersji i bedzie ta legendarna "Russia 2028" a premiery doczekamy sie pewnie w tytulowym 2028 roku ??? :begreat:

ps. Poziom Trajlerow spada z filmu na film, widac ewidentnie jak sie zaczyna starzec EfT na tle innych produkcji, tutaj nawet nowszy silnik Unity nie pomoze, pozatym jak by ktos nie wiedzial Unity jest kierowane na systemy mobilne i w tym kierunku optymalizowany (Android), czytaj dobra wydajnosc tylko na telefonach i tabletach. :bemaybe:

Edited by MIchalC

Wipe akurat był potrzebny, że ludzie sobie dorobili min. siłę jadąc na exploitach i wypadałoby wyrównać szanse z tymi, którzy nabijali punkciki legitnie.

Ale tak, to mi osobiście entuzjazm do gry opadł po ogłoszeniu aktualizacji, skoro wipe już za rogiem... tylko fajnie by było wiedzieć kiedy dokładnie.

12 hours ago, mockingbird said:

Wipe akurat był potrzebny, że ludzie sobie dorobili min. siłę jadąc na exploitach i wypadałoby wyrównać szanse z tymi, którzy nabijali punkciki legitnie.

No i co z tego, że się dorobili i maja pełno kasy, siły czy czego tam jeszcze. Już sobie wyobrażam szaleńców którzy grają 20h dziennie, takim też trzeba wyzerować albo po prostu tym lepszym żeby za dobrze nie mieli.

Jedyny sens w wipie widzę gdyby BSG naprawdę coś testowało. Ekonomie, levelowanie ale to są puste wipy nic nie wnoszące do całości. Ot nudno więc pierdzielniemy wipa. Ludzie rzucą się na keybary albo żeby szybko wbić traderów, nawalić kasy czy czego tam jeszcze

To będzie mój 3 łąjp i już mi się nie chce ponownie wbijać wszystkiego od nowa.

Mam podobnie jak kolega wyżej.. gram od alfy i robienie tego samego już mi wychodzi bokiem. Grać będę grał, ale na pewno mniej.. 

1 hour ago, Adamus78 said:

Jedyny sens w wipie widzę gdyby BSG naprawdę coś testowało. Ekonomie, levelowanie ale to są puste wipy nic nie wnoszące do całości. Ot nudno więc pierdzielniemy wipa. Ludzie rzucą się na keybary albo żeby szybko wbić traderów, nawalić kasy czy czego tam jeszcze

To będzie mój 3 łąjp i już mi się nie chce ponownie wbijać wszystkiego od nowa.

Yep... wipe ma sens przy testowaniu ekonomii czy ogólnopojętych mechanik sprzedaży, ale przecież tutaj od dawna nic sie nie zmiania. W przypadku, kiedy nic tutaj sie nie zmienia to wipe jest sztuką dla sztuki. Chciałbym poznać powody, dla których przy obecnym stanie gry nie możemy po prostu mieć dostęp do całości gearu. 

1 hour ago, vinis88 said:

Chciałbym poznać powody, dla których przy obecnym stanie gry nie możemy po prostu mieć dostęp do całości gearu. 

Jak to dlaczego? BSG nie posiada żadnego nowego ciekawego kontentu do wprowadzenia i w ten sposób kupuje sobie dodatkowy czas. Pewnie, aż wprowadzą nową mapę i następny pełny wipe... Ot cała filozofia 

BSG już dawno się zorientowało, że najwieksza ilość graczy przypada na okres waipu a później systematycznie spada, gdyż na dzień dzisiajszy endgame kończy się na wbiciu 40 lvl i później wieje nudą. 

Edited by Bartci
  • Like 1

On 7/17/2018 at 11:27 AM, Adamus78 said:

Co mnie strasznie wkurza to Łajpy. Po cholere one są. Pewnie Devsi myślą, że to jakiś powiew świeżości a osobiście mnie to irytuje. Wciąż od nowa lewelowanie.... nuda, nuda nuda...

Problem w tym, że te nudne podnoszenie poziomu i realizacja zadań to obecnie jedyne cele w tej grze. Mimo, że nie są moją ulubioną częścią gry to po wykonaniu ich dalsze granie traci sporo sensu. Kiedyś można było jeszcze podnosić umiejętności. Teraz wbicie ważnych umiejętności zajmuje taką ilość czasu, że można o tym zapomnieć. Można jeszcze zbierać kasę. Ale po co? Będzie jakaś nagroda dla najbogatszego gracza? Order Nikity? Albo dresik abibasa dla postaci?

Doskonale zdaję sobie sprawę z faktu, że nie należę do grupy graczy, które poświęciły niewiele czasu na Tarkova w tym sezonie i mam świadomość, że wipe może być frustrujący dla tych, którzy dopiero co osiągają sensowny poziom czy ilość kasy. Jednocześnie widzę ile w lobby jest osób z wyższym poziomem (przyjmijmy poziom powyżej 40), dla których prawdopodobnie przyjemność z gry wygasła lub skończyła się. Widzę też jak bardzo spada ogólna ilość graczy.

Przy obecnej sytuacji reset jest koniecznością w Tarkovie, bo wcześniej czy później znaczna część graczy będzie na etapie gdzie ma tyle zasobów, że może wychodzić na każdy rajd jako FG, a strata sprzętu nie jest nawet odczuwalna. A jest to etap gdzie gra traci wszystkie swoje reklamowane walory. Owszem fajnie sobie postrzelać, ale bez wyraźnego celu odechciewa się grać.

Tyle, że każdy reset powinien wnosić sporo nowości do gry, a z tych zapowiedzianych na patch 0.9 prawdziwą nowością może być jedynie znacząca zmiana ekonomii. Niestety, nie mamy żadnego faktycznego obrazu jak będzie to wyglądać, więc pozostaje tylko mieć nadzieję, że nie okaże się to jedynie kolejną porażką ze strony BSG.

• Like 1

Zgodzę się z Koyek.Dla mnie gdy był event wszystko dostępne praktycznie za free po kilku dniach gra straciła sens.Gra stała się nudna,zero celów.Wejść,przeżyć,wyjść....tyle.NUDA.Zagrać 5 rajdów i koniec bo monotonia....zero przyjemności.Każdy na FG,pełno ifaków,granatów.Owszem EFT daleko jeszcze do survivalu ale misje,levelowanie czy loot to obecnie jedyna przyjemność z gry.Idąc bez nogi przez pół mapy na jednej morfinie i salewie robi się wyzwanie.Wipe może faktycznie irytować ale zawsze to jakaś odmiana i nowe wyzwania niż mieć +40lev, wszystko dostępne bo ile tak można grać czerpiąc przyjemność z gry?Miesiąc?Poczekamy zobaczymy co nam czas przyniesie.

Jak nie było wipa, to było narzekanie, jak ma nowy gracz na customsach robić questy pośród full gearów.

Jak nie było wipa, to było narzekanie że w lobby sami 40 levelowcy (żeby było smieszniej, później spotykasz takich na rajdzie z samą siekierą).

Jak nie było wipa, to było narzekanie, że ludzie mają wbity exploitem maksymalny poziom strength i endurance, przez co ludzie z nich niekorzystający mają pod górkę.

Jak nie było wipa, to było narzekanie, że nie już ma w grze co robić.

itp. itd.

Ludziom się po prostu nie dogodzi (:

3 hours ago, vinis88 said:

Chciałbym poznać powody, dla których przy obecnym stanie gry nie możemy po prostu mieć dostęp do całości gearu. 

Bo wtedy, jestem w stanie się założyć, by było narzekanie w inną mańkę - a gdzie progresja w grze, skoro wszystko od razu  jest.

Większość ludzi teraz w becie nie ma ochoty na faktyczne testowanie gry (czyli wypróbowywanie wszystkich, nawet najbardziej bzdurnych parametrów i zgłaszania co się wysypie). Nie ma co mieć o to pretensji, bo testowanie to jest praca, a nikt nie chce płacić całkiem niemałych pieniędzy za grę żeby jeszcze potem przy niej pracować (aczkolwiek w dobie free to play MMOPGR to różnie bywa). Trochę to wina BSG, która upiera się nazywać betę alfą,  trochę to wina tego, że "bety" gier AAA tak naprawdę są niemal gotowe do wydania i ludzie się przyzwyczaili że to jest normą.

Nie wiem na ile nasze testowanie jest wartościowe dla BSG, nie wiem też co dokładnie chcą sprawdzać. Pewnie w jakimś stopniu ciągły napływ betowców finansuje tę całą imprezę więc chcą żeby ich było jak najwięcej i stąd zagrania pod publiczkę, żeby tylko w świat nie poszła fama, że projekt jest martwy. 

Także stoimy sobie w rozkroku, gra jest niby betą a niby nie jest, my niby jesteśmy testerami, niby nie jesteśmy. Ale możemy sobie poudawać że gramy w grę i się przy tym bawimy.

• Like 1
  • Upvote 1

Nie zgodzę się z wami, że wipe jest konieczny... przy takim założeniu 3 miesiące i po zabawie. Kryjówka, bosowie, tony sprzętu tego nie zmienią w końcu staną się nudne.

Kurcze gry takie jak CS, dla niektórych BF dla mnie GRP gdzie latałem po 5 mapach przez 3 lata i wciąż miałem ochotę. Miodność gry nie zależy od wciąż pojawiających się nowości, eventów, skórek i innych pierdół.

Co z miodnością rozgrywki a optymalizacja....

Przykład, dźwięk który w EFT jest bardzo ważny bo gramy przeważnie na słuch a tu bugi strzały/kroki znikąd. Wciąż nie rozumiem jak można słyszeć otwieraną torbę/kroki/głos  piętro wyżej - kartonowe konstrukcje ?. Czy ultra cybernetyczne wszczepy w uszach - psuje to mój realizm do którego odwołuje się EFT.

Wracając do samego wipa:
Co się robi zaraz po łajpie... lata z haczetą na dormsy, po klucze, po misje - dla mnie to pomoc mierzona kilometrami. Każdy chce mieć keybara, docsy...
LateGame - FullGiry biegają żeby się postrzelać bo im się nudzi więc konstrukcja na customsach jest oblegana. - typowe PvP, gdzie ta "ucieczka"
Można też się przykampić w krzaczorach przez 20minut by porobić mniej uważnych
Można polatać w nocy... a nie w nocy już nie latam bo odkąd ludzie wykorzystują dopalacze gammapanele, reszajsy to nocki straciły klimat.
Można jeszcze zamknąć się w jakimś kiblu przesiedzieć 35minut z wodą a pod koniec wyjść i pozbierać truchło ot zawsze to jakaś atrakcja.

Potrzeba jest więcej schematów rozgrywki

1 hour ago, Furiat said:

Zgodzę się z Koyek.Dla mnie gdy był event wszystko dostępne praktycznie za free po kilku dniach gra straciła sens.Gra stała się nudna,zero celów.Wejść,przeżyć,wyjść....tyle

Ale tutaj chodzi o coś innego. Odblokujmy wszystkich handlarzy, ale resetujmy stashe, więc nie będzie można sobie od początku pozwolić na totalny FG, bo Cię nie będzie stać.  

1 hour ago, mockingbird said:

Jak nie było wipa, to było narzekanie, jak ma nowy gracz na customsach robić questy pośród full gearów.

[...]

W sumie masz rację... czegokolwiek by nie zrobili to zawsze jakaś część graczy będzie narzekać. Nie do przeskoczenia. 

Większość ludzi teraz w becie nie ma ochoty na faktyczne testowanie gry (czyli wypróbowywanie wszystkich, nawet najbardziej bzdurnych parametrów i zgłaszania co się wysypie).

No tak, tylko, że jeśli gracze mówią o błędach to się im mówi, że to beta  i żeby dać czas :P Bądźmy konsekwentni :P 

Nie wiem na ile nasze testowanie jest wartościowe dla BSG, nie wiem też co dokładnie chcą sprawdzać.

Po wielu miesiącach wydaje mi się, że jesteśmy średnio przydatni. Po prostu potrzebowali kasy, więc sprzedali nam grę na etapie produkcji i doczepili metkę testowania. Ok... no skądś tę kasę wziąć muszą. 

12 minutes ago, Adamus78 said:

Kurcze gry takie jak CS, dla niektórych BF dla mnie GRP gdzie latałem po 5 mapach przez 3 lata i wciąż miałem ochotę. Miodność gry nie zależy od wciąż pojawiających się nowości, eventów, skórek i innych pierdół.

Od pierwszej iteracji z questami krzyczę (nie tylko ja), że taki system zadań jest bez sensu bo nie daje żadnej satysfakcji ani motywacji do gry. EFT wg mnie porzebuje zadań do realizacji W TRAKCIE rajdu. Czyli misji w stylu: znajdź, zabezpiecz, broń przez 15 minut.  Kilka podobnych mechanik i mamy zabawy a zabawy.... no ale póki co mamy idiotyczne "zabij 20 scavów" a potem "zabij 20 scavów". Oczywiście NIki wspominał o tym, że to tylko część planowanych aktywności... no ale jakoś nic się w tej materii nie zmienia. Po mojemu progresu właśnie w tym kierunku potrzebujemy w podobnym stopniu co poprawek netcode'u czy optymalizacji. Z drugiej strony mam wrażenie, że ogrom ludzi po prostu lubi biegać po mapach i strzelać do wszystkiego co się rusza bez ładu i składu... ale niech mnie ktoś uszczypnie - na prawdę tak ma wyglądać EFT? 

16 minutes ago, Adamus78 said:

Można polatać w nocy... a nie w nocy już nie latam bo odkąd ludzie wykorzystują dopalacze gammapanele, reszajsy to nocki straciły klimat.

E tam :P nocne latanie nie miało sensu już w alfie... W czasach kiedy nie dało się ręcznie zmienić pory dnia i byłes skazany na rajdy wg zegara. No trudno... bieganie z nokto ma klimat, więc ok. Ale jednak szlag trafiał jak po 3 - 4 rajdach i zabiciu około 10 - 15 graczy nie znalazłeś żadnego nokto, ale sam traciłeś swoje w kolejnym rajdzie :P

Tutaj znowu mamy do czynienia z logiką BSG. Dlaczego NVG są takie drogie? Czemu to ma służyć? Przecież wszyscy wiemy, że 90% graczy będzie latało na podciągniętej gammie. Nie prościej byłoby obniżyć cenę nokto do jakiejś chorej sumy w stylu 3000 rubli? Każdego byłoby stać, każdy by mógł z nokto latać. Ale nie :P Realizm! Tia :P

• Like 1

Dzisiaj dowiedziałem się o ukrytej dla mnie optymalizacji Shoreline, od ostatniego hotfixa/patcha nie grałem na tej mapie więc dzisiaj tak dla jaj chciałem sobie pyknąć rundę no i dupa zbita za każdym razem crash gry w tym samym momencie. Dzięki BSG oby tak dalej, już nie mogę się doczekać patcha 0.9 by zobaczyć co spapraliście dla mnie tym razem :)

1 hour ago, NegativePL said:

Kup se nowego kompa lub sama grafikę jeżeli masz radeona 

bo nagle po ponad roku jedna mapa nie działa? Już biegne po duet 1080Ti :)

• Like 1

2 hours ago, Adamus78 said:

Nie zgodzę się z wami, że wipe jest konieczny... przy takim założeniu 3 miesiące i po zabawie. Kryjówka, bosowie, tony sprzętu tego nie zmienią w końcu staną się nudne. (...)

Wracając do samego wipa:
Co się robi zaraz po łajpie... lata z haczetą na dormsy, po klucze, po misje - dla mnie to pomoc mierzona kilometrami. Każdy chce mieć keybara, docsy... (...)

I to mnie najbardziej martwi - pytanie czy BSG będzie w jakikolwiek sposób w stanie utrzymać nasze zainteresowanie kiedy nie będzie resetów. Każdy wipe jest z grubsza taki sam, to prawda, latasz, nabijasz co musisz, jeśli masz Standard zgrzytasz zębami nabijając poziomy potrzebne do zakupu skrzynek, kumulujesz kasę i zaczynasz biegać ze sprzętem, który aktualnie najszybciej zabija przeciwnika. Pomimo, że jest to monotonne, cały czas masz jakiś cel - zdobyć 24 poziom, znaleźć keybara, itd. Ale oczywiście masz rację, dopóki model gry nie zmieni się w znaczący sposób 3 miesiące i jest po zabawie.  Jeżeli ktoś gra więcej to powiedziałbym, że nawet bardziej 1-2 miesiące.

Nie wiem czy jest sens porównywać Tarkova do gier typu CS czy BF. Dla mnie już sama nazwa tych produkcji oznacza shootera, w którym najzwyczajniej nie ma innego celu niż zabić i wygrać grę. Z mojej perspektywy nie jest to w stanie przyciągnąć mojej osoby do regularnego, długotrwałego grania. Ja zdecydowałem się sięgnąć po EFT dla zupełnie innych doznań :)

W tym sezonie mogę na palcach jednej dłoni policzyć ile razy byłem z hatchetem na rajdzie (w innym celu niż szybkie przekazanie komuś małych przedmiotów). Mam wykonane każde zadanie, a docsów i keybarów zdobyłem tyle, że miałem wystarczająco dla siebie, a nawet do rozdania innym  ;) Jeżeli nie sprawia Ci przyjemności zasuwanie z samą siekierą to jak widać nie ma takiej konieczności ;)

Ale tutaj chodzi o coś innego. Odblokujmy wszystkich handlarzy, ale resetujmy stashe, więc nie będzie można sobie od początku pozwolić na totalny FG, bo Cię nie będzie stać.  (...)

EFT wg mnie porzebuje zadań do realizacji W TRAKCIE rajdu. Czyli misji w stylu: znajdź, zabezpiecz, broń przez 15 minut.  (...)

Tylko, że pieniądze są bardzo łatwe do zdobycia. Od pierwszego dnia będziemy mieli do czynienia z dużymi grupami graczy biegającymi jedynie w pełnym, porządnym wyposażeniu. Przy jednoczesnej większości graczy, których nie będzie stać nawet na podstawowy pancerz. Wtedy dopiero zaczęłoby się narzekanie na niesprawiedliwość ;) Teraz oczywiście będzie podobnie, tylko na mniejszą skalę, bo osoba grająca dobrze i długo będzie w stanie bez większych trudności osiągnąć maksymalnych poziom u sprzedawców w ciągu 2-3 dni, bo usuwa się czasochłonny aspekt szukania przedmiotów do zadań, szukania graczy do zabicie itd.

Vinis, wyobraź sobie teraz, że masz siedzieć 15 minut przy cysternie na mapie. Co realistycznie na tym etapie sprowadzałoby się do siedzenia przez 15 minut w krzaku ;)

5 hours ago, mockingbird said:

Nie wiem na ile nasze testowanie jest wartościowe dla BSG, nie wiem też co dokładnie chcą sprawdzać. Pewnie w jakimś stopniu ciągły napływ betowców finansuje tę całą imprezę więc chcą żeby ich było jak najwięcej i stąd zagrania pod publiczkę, żeby tylko w świat nie poszła fama, że projekt jest martwy. 

Także stoimy sobie w rozkroku, gra jest niby betą a niby nie jest, my niby jesteśmy testerami, niby nie jesteśmy. Ale możemy sobie poudawać że gramy w grę i się przy tym bawimy.

Im bardziej przyglądam się temu naszemu testowaniu tym bardziej nie wiem co tak naprawdę testujemy, chyba siłę naszych nerwów.

Weźmy np. umiejętność kontroli odrzutu ile osób zdobyło max. lvl i sprawdziło jaki to ma wpływ na broń i podzieliło się wrażeniami. Może na max lvl dodatki zmniejszające odrzut będą zbędne Xd. O pozostałych umiejętnościach już nie wspomnę. Jak mamy wiedzieć czy coś nie jest zbyt mocne lub słabe skoro 99,9% graczy nigdy nie dociera do maksymalnego lvl a co dopiero podzielić się wrażeniami.

Czy komuś udało się zdobyć max. lvl w ładowaniu magazynków?

1 hour ago, Koyek said:

Vinis, wyobraź sobie teraz, że masz siedzieć 15 minut przy cysternie na mapie. Co realistycznie na tym etapie sprowadzałoby się do siedzenia przez 15 minut w krzaku ;)

Szczerze? Jak najbardziej jestem w stanie sobie to wyobrazić w takiej konfiguracji:

1. na początku rajdu każdy dostaje info: masz zająć i bronić cysternę przez 15 minut. Takich miejscówek na każdej mapie powinno być kilka. Podobnie też kilka różnych wariantów zadań. Mogłyby być właśnie losowe i przedstawiane na początku rajdu (np. przy liście ektrakcji)
2. w momencie zajęcia cysterny w niebo strzela raca (wszyscy wiedzą, że cysterna jest przejmowana)
3. Teraz każdy ma wybór (poza składem, który zajmuje cysternę, bo oni już wybrali) co robić: albo idziemy odbić miejscówkę albo zajmujemy się radosnym lootowaniem.
4. Drużyna, która zajmie i obroni przez 15 minut cysternę oraz wyjdzie z rajdu (w końcu escape...) otrzymuje jakąś gratyfikację (np. w takiej formie jak obecnie nagrody za zadania). Niech to będzie np. 30k rubli (nie dużo, nie mało) + dodatkowe 1,5k exp (podobnie: nie za dużo, nie za mało) za wykonane zadanie. Wielkość gratyfikacji powinna w jakiś sposób kompensować to, że zespół nie udał się na radosne lootowanie. Dodatkowo np. niech będzie 3% szans na dropnięcie wartościowych itemów (keybar, docscase) lub kluczy (faktorka?)... 

Serio? Nie kusiłby Was taki model rozgrywki? Ile zabawy w ustawieniu się w obronie i samym bronieniu... a ile zabawy w ataku? Kiedy np. trzy albo cztery zespoły zdecydują się na zajęcie miejscówki... Dla mnie bomba. Przy okazji ciągle dowolność! Chce ktoś biegać z hatchetą? Proszę bardzo... Ktoś woli radosne lootowanie zamiast walki? Proszę bardzo. 

Edited by vinis88
  • Upvote 1

(...)

Szczerze to chyba niezbyt. Patrząc z perspektywy obecnej rozgrywki, tego jak zachowują się ludzie i jak działa mechanika to widzę niestety praktycznie same luki, wady czy jakby to ładnie nazwać niedoskonałości.

1. Ciężko byłoby znaleźć miejsca na takie "imprezy" na obecnych mapach. Większość terenu jest świetnie widoczna z rożnych pozycji. Często wystarczyłby jeden gracz z dobrą optyką i drużyna broniąca mogłaby się pożegnać i z nagrodą i z istnieniem. Konsekwencje? Nikt nie chce ryzykować sprzętu do obrony. Oczywiście jeżeli nie istniałby limit odległości od bronionego obiektu można się rozstawić dalej. Co przy większej drużynie tworzyłoby śmiertelną pułapkę na resztę graczy. Konsekwencje? Nikt nie chce ryzykować sprzętu do ataku. Oczywiście można w tej sytuacji zawęzić obszar obrony. Powoduje to, że drużyna broniąca jest znowu wystawiona na ostrzał z daleka albo działanie granatów. Konsekwencje? Nikt nie chce ryzykować sprzętu do obrony.

2. Nagrody dla obrońców - przy obecnej ekonomii taka forma nagród spowodowałaby, że najzwyczajniej bym się roześmiał, machnął ręką i poszedł rabować resort. Wchodzę do pierwszego pokoju i zarobiłem większą lub porównywalną ilość gotówki. Punkty doświadczenia? Powyżej 40 poziomu nie mają znaczenia. Keybary/doscy/klucze? Chyba najciekawsza opcja, ale jednocześnie ile można ich mieć? Nie zapominając o tym, że dla gwarancji otrzymania ich trzeba by wielokrotnie wykonać misję.

3. Nagrody dla atakujących - pomijam aspekt ewentualnych nagród, których źródłem nie są inni gracze. Główną nagrodą jest sprzęt poległych obrońców. Kwestia jaki to będzie sprzęt. Odnosząc się do obecnego modelu rozgrywki znacznej części graczy, istnieje duże prawdopodobieństwo, że zamieniłoby się to szybko w konkurs długości hatcheta. Mając w perspektywie zdobycie 5 hatchetów, ewentualnie Makarona lub 133, rzeczywiście warto będzie biec jak wariat przez całą mapę, żeby ostatecznie dostać HS od Scava, który wyszedł zza rogu ;)

4. Podstawy obozowania, czyli jak rozbić namiot i rozpalić ognisko... Znaczy się kamperzy. Na mapie typu Customs bezczelnie łatwo byłoby posiedzieć i złapać takich obrońców na jednym ze zwężeń mapy kiedy spokojnie zmierzają do wyjścia. W sumie nawet łatwiej niż ich atakować na miejscu. Na mapie typu Shoreline. Ryzyko znacznie mniejsze, ale w sumie tam nawet nie warto gonić w miejsce obrony, jeżeli realny czas przybycia to 7-8 minut.

Edited by Koyek

Odnośnie numeracji, to patrząc na to, że chociażby kiedyś była taka wersja "0.2.120.435" to polecam poczytać https://semver.org/ bo zapewne w mniejszym lub większym stopniu się do tego stosują, jedynie czwartą cyferkę dali chyba do numeru buildu. A tak w skrócie chodzi po prostu o to, że pierwsza cyferka jest podwyższana jak coś się całkowicie zmieni (u nich będzie to pewnie już oficjalne wydanie gry), druga jeśli są jakieś nowe rzeczy (bronie, maski, itp.), a trzecia jak coś naprawią (np. bug z kasą) i tak jak pisałem wcześniej, czwartą zapewne dali po to, żeby numerować buildy gry (czyli jak ktoś tam im skompiluje kody źródłowe do pliku .exe). Czyli to że teraz będzie 0.9.x.x, to nie oznacza, że kolejna wersja to 1.0.x.x, tak samo jak będzie już 0.10.x.x to kolejną wersją może być (i zapewne będzie) 0.11.x.x, itd.

Edited by Sebul

1 hour ago, Koyek said:

Nagrody dla obrońców

Nagrody musiałyby być tak dopasowane, żeby opłacało się wykonywać zadania - to przecież jasne. Nie mniej ciągle miałbyś wybór, żeby olać sprawę i iść lootować resort - Twoja sprawa. 

1 hour ago, Koyek said:

Odnosząc się do obecnego modelu rozgrywki

Mechaniki takiego typu jak opisałem totalnie zmieniłyby grę, więc ciężko porównywać to do obecnego modelu rozgrywki, który nie daje Ci żadnego wyboru i żadnego celu. 

1 hour ago, Koyek said:

Powyżej 40 poziomu nie mają znaczenia. 

Osiągnięcie 40 lvl to kilkadziesiąt godzin gry... poza tym nie wiemy jaki będzie lvl cap... on się może zwiększać co jakiś czas. 

1 hour ago, Koyek said:

Patrząc z perspektywy obecnej rozgrywki, tego jak zachowują się ludzie i jak działa mechanika to widzę niestety praktycznie same luki, wady czy jakby to ładnie nazwać niedoskonałości.

Reasumując: owszem, z perspektywy obecnej rozgrywki nie ma to sensu. Ale też nic nie ma sensu. Z perspektywy obecnej rozgrywki ludzie grający od alfy zaczynają się nudzić. Ci, którzy przyszli później zaczną się nudzić za wipe lub dwa. Nie ma sensu proponować żadnych zmian "z perspektywy obecnej rozgrywki". To co opisałem to nie jest gotowa recepta na nowy, świetny tryb... to jest opis stworzony w 5 minut, nad którym trzeba byłoby się pochylić i dostosować. 

2 hours ago, vinis88 said:

Szczerze? Jak najbardziej jestem w stanie sobie to wyobrazić w takiej konfiguracji:

1. na początku rajdu każdy dostaje info: masz zająć i bronić cysternę przez 15 minut. Takich miejscówek na każdej mapie powinno być kilka. Podobnie też kilka różnych wariantów zadań. Mogłyby być właśnie losowe i przedstawiane na początku rajdu (np. przy liście ektrakcji)
2. w momencie zajęcia cysterny w niebo strzela raca (wszyscy wiedzą, że cysterna jest przejmowana)
3. Teraz każdy ma wybór (poza składem, który zajmuje cysternę, bo oni już wybrali) co robić: albo idziemy odbić miejscówkę albo zajmujemy się radosnym lootowaniem.
4. Drużyna, która zajmie i obroni przez 15 minut cysternę oraz wyjdzie z rajdu (w końcu escape...) otrzymuje jakąś gratyfikację (np. w takiej formie jak obecnie nagrody za zadania). Niech to będzie np. 30k rubli (nie dużo, nie mało) + dodatkowe 1,5k exp (podobnie: nie za dużo, nie za mało) za wykonane zadanie. Wielkość gratyfikacji powinna w jakiś sposób kompensować to, że zespół nie udał się na radosne lootowanie. Dodatkowo np. niech będzie 3% szans na dropnięcie wartościowych itemów (keybar, docscase) lub kluczy (faktorka?)... 

Serio? Nie kusiłby Was taki model rozgrywki? Ile zabawy w ustawieniu się w obronie i samym bronieniu... a ile zabawy w ataku? Kiedy np. trzy albo cztery zespoły zdecydują się na zajęcie miejscówki... Dla mnie bomba. Przy okazji ciągle dowolność! Chce ktoś biegać z hatchetą? Proszę bardzo... Ktoś woli radosne lootowanie zamiast walki? Proszę bardzo. 

Kolega chyba dużo grał w The Division w strefie mroku bo cały pomysł jest bardzo podobny do tego co ma do zaoferowania gra Ubisoftu i nie powiem - sprawdzało się to dobrze i w strefie mroku zawsze było co robić i z kim pograć (coop/pvp) ale arcade'owy styl rozgrywki potrafił zniechęcić.

Tego typu zadania o jakich piszesz, jak również różne inne aktywności (może coś w deseń dziennych osiągnięć w Quake Champions) lub global eventy z The Division - takie coś jest w planach i Niki o tym wspominał w jednym z podcastów o czym zapewne większość z Was wie.

6 minutes ago, caleb59 said:

Kolega chyba dużo grał w The Division

A właśnie nie :P Grałem w TD zaraz po premierze i w tamtym czasie strefa mroku to był śmiech na sali z cziterami itd... Tak jak piszesz - w TD zniechęcał dodatkowo arcade'owy styl rozgrywki. Założenia EFT mogą dać ciekawsze podwaliny pod tego typu gameplay. 

Ale faktycznie, pewnie nieświadomie się w jakiś sposób zainspirowałem, natomiast bardziej w głowie miałem scenariusze ze strzelanek ASG. 

Edited by vinis88

On 7/13/2018 at 7:24 PM, NuclearMessiah said:

Uciekinierzy ! Dzisiaj prezentujemy wam wczesną listę zmian w patchu 0.9 !

Wipe będzie częściowy. Reputacja u handlarzy zostanie zapisana.

Dodano:

• Pierwszy z planowanych bosów Scavów. "Dystrybutor" często nawiedza akademiki i stację benzynową na Customs. Jego zdolności przywódcze pozwoliły zebrać wokół jego boku oddział złożony z byłych pracowników fabryki. Dobrze uzbrojeni, siłą wprowadzają swoje zasady w Tarkovie. "Dystrybutor" unika wyrównanych starć, szybko wycofując się na bezpieczne pozycje pozostawiając swoich ziomków z tyłu by pozbyli się problemu. Szef nie pojawią się na lokacji za każdym razem, jego obecność jest określona ustaloną szansą.
  • Granaty oślepiające (flashbang)
  • Granaty dymne
  • Intergracja Nvidia Highlight, oprogramowania pozwalającego na zapisywanie nagrań ze swoich strzelanin, oczywiście, jeżeli twoja karta obsługuje tę technologię.
  • Opaski na ramię w podstawowych kolorach, gracze mogą wybrać kolor opasek, by odróżnić swojego od wroga podczas wymiany ognia.

Nowe modyfikacje broni:

• Muszla oczna na lunetę Vulcan MG
  • Luneta EOtech Vudu 1-6x
  • Montaż celowników Nightforce 30mm
  • Celownik noktowizyjny Armashight Vulcan MG Bravo 3.5x
  • Przejsciówka pod celownik Vulcan MG 3.5x
  • Latarka Zenith 2U Klesch
  • Tłumik płomienia Annihilator pod kalibry 7.62x39, 5.56x45 i 9mm
  • Montaż typu mostem do P226
  • Ogumowany chwyt pistoletowy do P226
  • Kolba EMOD
  • Adapter tłumika Salvo 12 do broni SOK, VPO itd.
  • Tłumik SilencerCo Salvo 12
  • Kolimator Sig Sauer Romeo 4
  • Montaż do kolimatora SIG Romeo 4
  • 10 calowy rail od Alexander Arms
  • 3 calowy rail od Alexander Arms
  • Kolimator Holosun HS401G5
  • Chwyt pistoletowy MOE do AK
  • Chwyt przedni MK10 do AR-15 i pochodnych
  • Montaż 30mm Burris 
  • Luneta Burris FullField TAC 30 1-4x24
  • Zestaw - chwyt przedni i tuba gazowa od TROY Industries
  • Rączka przeładowania Raptor do AR-15
  • Kolba Zenit PT-1
  • Blokada kolby PT dla AKM i AK-74
  • Aluminiowy magazynek od Izhmash 7.62x39 o pojemności 10 naboi
  • Bakelitowy magazynek 7.62x39 o pojemności 40 naboi
  • Suwadło dla Glocka 18C
  • Lufa z kompensatorem dla Glocka 18C
  • Kolba Zhukov-S dla AK
  • Szczerbinka DS Arms Holland dla SA-58
  • Przejściówka dla skladanej kolby do SA-58
  • Chwyt pistoletowy w stylu SAW dla SA-58 od TAPCO
  • Tłumik płomienia DS Armos dla SA-58
  • 20 nabojowy magazynek dla SA-58/FAL (7.62x51)
  • Chwyt przedni z risami dla SA-58
  • Lufa 280mm dla SA-58
  • Kolba F93 Pro
  • Latarkoa LAS/TAC 2 Steiner
  • Lekki chwyt pistoletowy dla AR-15
  • Chwyt taktyczny SE-5
  • Kolba Fab Defense UAS dla AK
  • Chwyt pistoletowy typu SAW dla SKS od TAPCO
  • Prowadnica kolby TAPCO
  • Polimerowa kolba INTRAFUSE dla SKS od TAPCO
  • Montaże Troy QARS

Nowy ekwipunek:

• Wizjer do hełmu Kiver
  • Pancerz BNTI Kirasa-N
  • Pancerz IOTV Gen4 (wersja mobila)
  • Pancerz IOTV Gen4 (wersja szturmowa)
  • Pancerz IOTV Gen4 (pełna ochrona)
  • Kamizelka kuloodporna 5.11 Tactec 
  • "Paso-szelki" Blackhawk! Commando
  • Pakiet Ana Tactical Beta 2 Combat
  • Kominiarka Momex
  • Hełm LShZ
  • Maska p.gaz GP-5
  • Okulary balistyczne 6B34
  • Aktywne ochronniki słuchu GSSh-01
  • Maska Deadly Skull
  • Obtarta lekka wzmocniona maska
  • Hełm balistyczny DEVTAC Ronin 
  • Czapka z pomponem
  • Kapelusz Miltec
  • Bandana
  • Neoprenowa maska na twarz
  • Shemagh (v.2)
  • Czarna czapka USEC
  • Czarna czapka BEAR
  • Hełm Highcom Striker ACHHC IIIA Olive
  • Hełm Highcom Striker ACHHC IIIA Black
  • Hełm Highcom Striker ULACH IIIA Tan/Coyote
  • Hełm Highcom Striker ULACH IIIA Black
  • Opaska na rękę (żółta, zielona, niebieska, czerwona, biała)

Nowe bronie:

• Glock 18C 9x19
  • DS Arms SA-58 OSW Para 7.62x51

Dodano nowe questy

• 5 dla Mechanika
  • 4 dla Ragmana
  • 5 dla Skiera

Dodano nowe schowki i nowy loot na lokacjach:

• Factory
  • Woods
  • Customs

Dodano nowe płatne wyjścia na lokacjach:

• Customs 
  • Interchange

Zmiany:

• Zmieniono szanse spawnu lootu na wszystkich mapach
  • Balans cen broni, granatów i modyfikacji
  • Zwiększono cenę potężnej amunicji
  • Kamizelki i słuchawki można włożyć do pojemnika na przedmioty
  • Zwiększono wielkość pojemnika na amunicję (teraz 6x6)
  • Zmniejszono czułość myszy podczas patrzenia przez celowniki o dużym przybliżeniu
  • Zmieniono niektóre nagrody za questy
  • Zmieniono niektóre wymagania dla questów
  • Zmieniono konfigurację kamizelki Alpha
  • Zwiększono penetrację naboi SP-5 i SP-6
  • Różne poprawki modyfikacji i parametrów pancerzy
  • Poprawiono zachowanie indywidualnych przeciwników AI
  • Optymalizacja geometrii obiektów na lokacjach
  • Poprawiono zbieranie danych o crashach/wylotach

Naprawiono:

• Naprawiono różne glitche
  • Brak widoczności i słyszalności strzałów z SR-1MP dla innych graczy
  • Pancerz zatrzymuje pocisk prawidłowo (o ile nie było penetracji)
  • Naprawiono niepoprawne wymiary niektórych przedmiotów
  • Inne poprawki wizualne

I się zaczęło za kilka godzin będziemy mieć upragniony patch 9..., Czy będzie ewolucja ?

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...