Jump to content
Sign in to follow this  
Damiano

Q&A z Nikita Buyanov 01/08/2018

Recommended Posts

Damiano

Uciekinierzy !

Chcielibyśmy wam przedstawić nowe Q&A stworzone przez Nikita Buyanov na rosyjskojęzyczny forum. Mam nadzieję, że wszyscy będą usatysfakcjonowani pytaniami zadanymi tutaj i odpowiedziami. 

Specjalne podziękowania należą się Marks Ulman ( moderator oficjalnej grupy na vk.com ) za przekształcenie ścieżki dźwiękowej na format tekstowy jak i również użytkownikowi Artoritet, który opublikował to Q&A.

Q&A:

Q ( pytanie ) : Na początku roku 2018 powiedzieliście, że rozpoczęto proces zmiany silnika Unity na nowszą wersję i macie wsparcie od samych twórców Unity. Czy możesz powiedzieć jak daleko jesteście na ten moment, co już zrobiliście i jakie są zalety nowej wersji Unity ?

A ( odpowiedź ) : Na ten moment nie jesteśmy zbyt aktywni w tym kierunku, przeanalizowaliśmy możliwości. Nowa wersja Unity dostarczy nam wiele interesujących rzeczy, które pozwolą nam ulepszyć naszą grę na wielu płaszczyznach: od optymalizacji aż po uproszczenia w rozwoju gry. Jednakże nie zrobiliśmy jeszcze większych ruchów w tym kierunku, ponieważ na ten moment naszym głównym zadanie jest aktualizacja 0.10. OBT ( otwarte testy beta ) jest tuż za rogiem. Najpierw musimy poradzić sobie z aktualnymi problemami zanim przejdziemy na nowszą wersję silnika Unity.

Q : Czy jest możliwe aby powiązać umiejętności postaci z jej poziomem ( np. na poziomie 10 twój maksymalny poziom siły może wynosić 5 a aby zdobyć 51 poziom siły twoja postać będzie musiał mieć poziom 100 ) ? 

A: Pojawiła się sugestia aby ograniczyć poziom umiejętności względem poziomu postaci.  Jest możliwość zrobienia tego ale na ten moment nie możemy powiedzieć, że zrobimy to na 100 %.

Q: Kiedy możemy spodziewać się wydania nowych książek EFT ? 

A: Nowe książki są już napisane i są aktualnie w fazie redakcyjnej. Następna książka będzie najprawdopodobniej kontynuacją " Predatora " autorstwa Kontorovich. Kiedy ? Postaramy się przyspieszyć jak tylko możemy cały proces ale naszym priorytetem jest gra. 

Q: Sądząc po animacji picia wody, którą pokazaliście ( https://vk.com/@escapefromtarkov-igrovye-materialy-demonstrirovavshiesya-vo-vremya-4-go-podka ) bardzo poważnie traktujecie nowe animacje. Jakie inne animacje macie w planach i kiedy je zobaczymy ? 

A: Tak jak napisałem w ostatnim poście, planujemy dodać animacje korzystania z przedmiotów ale nie mamy pewności kiedy. Jest to ogromna i znacząca funkcja, która wymaga testowania, regulacji i poprawiania a więc może nie pojawić się w następnej aktualizacji. Ogólnie mówiąc wszystko co możesz wykorzystać w grze ( dosłownie wszystko ) będzie miało swoją własną animację. Nawet wazelina. Wszystkie artykuły spożywcze: krakersy, tushonka ( gulasz wołowy ), mleko. Zasadniczo WSZYSTKO. Jest to swoistego rodzaju szaleństwo ale zobaczmy co się stanie. 

Q: Broń w EFT składa się z wielu elementów. Czy całkowita wytrzymałość broni zostanie wyznaczona na podstawie sumy wytrzymałości części, z których się składa ? 

A:  Tak, każda cześć broni będzie miała swoją wytrzymałość, ale zostanie to wprowadzone w przyszłości. 

Q: Gra posiada obecnie kilku handlarzy . Czy planujecie zmienić sposób naprawy sprzętu łącząc nie tylko jakość / cenę z konkretnym sprzedawcą ale również rodzaj sprzętu (  Prapor - naprawia tylko broń, Skier  - oprzyrządowanie, Mechanic - również broń, ale w lepszej jakości i większej cenie, Ragman - oprzyrządowanie, ale w lepszej jakości i większej cenie) ?

A:  Dotyczy to modyfikacji systemu naprawiania. Kiedy będziemy mieć oddzielną naprawę tłumików,  płyt pancernych, innymi słowy kiedy system naprawiania będzie bardziej rozwinięty być może wprowadzimy coś takiego, więc każdy sprzedawca będzie naprawiać sprzęt tylko jednego rodzaju. 

Q: Czy będzie możliwość przekazywania przedmiotów miedzy graczami z ręki do ręki bez wyrzucania rzeczy na ziemię ? To bardzo uprościło by i ułatwiło interakcje między graczami. 

A:  Mamy w planach wprowadzić to w przyszłości. Jest to powiązane z  interakcją miedzy graczami: leczenie innego gracza, przekazywanie rzeczy innej osobie, a więc myślę, że jest to bardzo prawdopodobne.

Q: Powidz nam coś więcej o Pchlim Targu, jak będzie to wygląda ?

A: Pchli targ to system, który pozwoli każdemu graczowi po osiągnięciu konkretnego poziomu wystawić swoje przedmioty na sprzedaż. Możesz więc wystawić dowolne przedmioty, w dowolnej ilości i zarządzać pewnymi przedmiotami, które odkryłeś ( odkryte przedmioty zostaną uwzględnione w kodeksie ). Ilość twoich ofert będzie ograniczona. Będziesz mógł ją zwiększyć zwiększając jednocześnie umiejętność handlu. Każdy gracz będzie miał reputację handlową, za którą będzie otrzymywać pewne bonusy. Co najważniejsze na Pchlim targu będzie dostępna zaawansowana wyszukiwarka, która pomoże odnaleźć pewne przedmioty. Będzie to wygodne katalogowanie wszystkich towarów. Ponad to wszystkie transakcje będą miały wpływ na cenę rynkową przedmiotu a więc ceny staną się dynamiczne, rynek sam się ureguluje. 

Q: Jakie wyzwania napotkaliście podczas naprawy błędów ? Jaki odsetek zgłoszeń okazuje się naprawdę pomocny ? 

A: Jest wiele zgłoszeń błędów a wszyscy je przysyłający to dobrzy ludzie. Dostarczają wiele informacji a naprawienie błędu staje się łatwiejsze. Procent przydatnych raportów jest bardzo wysoki, około 30%. Najtrudniejszą rzeczą przy naprawianiu błędu jest to, że czasami naprawiając nawet mały problem, musimy przerobić połowę gry i jest to bardzo trudne, ale ważne by to zrobić i nie zepsuć innych rzeczy. Również kiedy musimy pilnie coś naprawić, inne priorytety cierpią. 

Q: Czy jest możliwe, aby po wyjściu z raid'u mieć tyle samo punktów życia co pod jego koniec tak samo jak w przypadku pancerzy ?

A: Zdecydowanie jest to funkcja, która nadaje realizmu i utrudnia grę ale nie jest konieczne dodawanie jej na ten moment. 

Q: GIB MOSIN

A: Mamy wszystkie animacje, dźwięki, modele gotowe. Jedyną rzeczą utrudniającą jego wprowadzenie jest niedokończony kod odpowiadający za ładowanie pocisku do broni , a osoba odpowiedzialna za ten kod jest obecnie zajęta ulepszaniem sieci. Ale mamy nadzieję, że wprowadzimy Mosin'a w 0.10, szanse są bardzo wysokie. Najpierw wprowadzimy sam karabin, a następnie dodamy do niego kilka bardzo interesujących modyfikacji.

Q: Sprzedaż i kupowanie rzeczy zajmuje obecnie dużo czasu. Czy będzie jakikolwiek system, który pozwoli na zakup sprzętu za pośrednictwem jakiegoś preset'u?

A: Tak, planujemy to zrobić. Rozumiemy, że kupowanie całego sprzętu i przygotowanie do rajdu to powolny i trudny proces, który zajmuje dużo czasu, dlatego planujemy uwzględnić ustawienia broni i sprzętu, które można kupić.

Q: Co się stało z dubeltówką ? Widzieliśmy ją dawno temu i nadal nie jest w grze. 

A: Ta sama sytuacja, co w przypadku Mosina. Modele i dźwięki są gotowe, kończymy animacje, a ładowanie kuli przez mechanizm nie jest jeszcze skończone. 

Q: Czy są w planach bullpups ? 

A: Tak. Nie jesteśmy pewni, które z nich wejdą do gry, najprawdopodobniej DT MDR, DSR-1, Groza.

Q: Czy będzie kaliber 5,7x28?

A: Tak, na pewno będzie  pistolet  5-7 i p90.

Q: Czy EFT zostanie zaprezentowany w tym roku na Gamescom ?

A: W tym roku postanowiliśmy nie brać udziału w Gamescom, ponieważ chcemy skoncentrować się na łatce 0.10 i przygotować się na OBT. Odwiedziliśmy Gamescom 2 lub 3 razy i będzie lepiej, jeśli skupimy się na rozwoju w tym roku i zaczniemy pokazywać EFT w przyszłym roku.

Q: Czy planujecie optymalizację silnika dźwięku?

A: Jeśli masz na myśli wzmocnienie dźwięku kierunkowego, to tak, absolutnie. Wiele rzeczy związanych z dźwiękiem nie jest ostatecznych i po zmianie na nową wersję Unity poprawimy je.

Q: Kiedy zobaczymy Pchli Targ i aukcję?

A: Pierwsza iteracja Pchlego Targu planowana jest w aktualizacji 0.10. Będzie to w pełni sprawny targ, ale z pewnymi ograniczeniami na początku.

Q: Kiedy zobaczymy więcej zachodnich broni, takich jak SCAR i HK416?

A: Zarówno SCAR, jak i HK416 będą w grze. HK416 jest już wymodelowany, dodatki do niego również, SCAR jest obecnie w fazie tworzenia.

Q: Czy będzie realistyczna fizyka ragdoll?

A: Ragdoll jest w pełni funkcją Unity. W tej chwili naprawiamy takie problemy, jak drżenie ciała i rozciąganie kończyn po trafieniu.

Q: Kiedy możemy się spodziewać ubrań ? Personalizacja dołu i korpusu, którą obiecaliście dawno temu?

A: To są funkcje kosmetyczne. Chcielibyśmy również wprowadzić to szybciej, ale gdy mieliśmy wybrać więcej treści lub więcej poprawek, wybraliśmy poprawki. Chociaż już ukończyliśmy wiele górnych i dolnych części, więc najprawdopodobniej dodamy personalizację w przeciągu dwóch aktualizacji. Innymi słowy, będziesz mógł kupić nowe ubrania na tułów i nowe ubranie na nogi, aby Twoja postać wyglądała na bardziej złą.

Q: Kiedy zobaczymy nowe umiejętności i czy siła zostanie przerobiona i zrównoważona?

A: Niektóre nowe umiejętności  planujemy wprowadzić w wersji 0.10. Ale ponownie koncentrujemy się na poprawkach, a nie na zawartości. Siła najprawdopodobniej zostanie przerobiona.

Q: Czy planujesz dodać trochę urozmaicenia do zachowania Scav'a, dodać losowość (Patrolowanie, przeszukiwanie budynków, rozmowy ze sobą )?

A: Bardzo chcielibyśmy urozmaicić je, aby wyglądały bardziej jak ludzie, ale wymaga to więcej animacji. Ale najpierw musimy rozwiązać główne problemy, a następnie udoskonalimy bossów AI i AI. Animacje patrolowe są już zrobione, więc Scav'y nie będą trzymać broni w swoich twarzach, a zamiast tego obniżą broń. Ale to wymaga jeszcze dużo  pracy.

Q: Czy dodacie HDR?

A: HDR jest domyślnie w grze. Od dłuższego czasu używamy renderowania HDR. Ogólnie rzecz biorąc, planujemy całkowicie przerobić grafikę już niedługo i przeniesiemy ją na nowy poziom. Przy okazji znaleźliśmy wielu zainteresowanych ludzi jeżeli chodzi o ten temat, więc jestem pewien, że wrócimy do grafiki później.

Q: Czy będzie możliwość wspinania się po ścianach i innych przeszkodach?

A: Aby dodać parkour, musimy przeprojektować wszystkie poziomy i lokalizacje. Ale planujemy wprowadzić sklepienie na małych przeszkodach, takich jak ogrodzenia lub murki drogowe. Nie chcemy wprowadzać wspinania się na ściany o wysokości człowieka.

Q: Czy planujesz rozszerzyć przypisywanie klawiszy? Niektórzy gracze są przyzwyczajeni do grania za pomocą klawiszy strzałek i ogólnie tworzą własne układy klawiszy.

A: Tak, przy 0.10 planujemy całkowicie przerobić przypisywanie klawiszy. Na przykład będzie można ustawić przytrzymanie, podwójne naciśnięcie, dowolną kombinacje - wszystko co chce gracz.

Q: Czy planujesz nowy wygląd interfejsu ubezpieczeniowego?

A: Tak, planujemy stworzyć specjalny interfejs użytkownika, w którym zobaczysz wszystkie zwroty z ubezpieczenia, odzyskasz je szybko i prosto. Jest to jedna z tak zwanych "ulepszeń w trybie offline", która obecnie jest dla nas priorytetem. Nie w tej aktualizacji, ale może w następnej po niej.

Q: Czy gracz Scavs będzie mieć swoje własne zadania?

A:  Nasza koncepcja Scavengers obejmuje generowane proceduralnie szybkie zadania poza kontekstem. Zostanie on opracowany dla rozgrywki Scav-boss lub jednego z jego ochroniarzy (będziesz mógł grać jako boss lub ochroniarz), a następnie rozbudujemy go również na zwykłych scavs. Będą to proste zadania: "Znajdź amunicję", "Zabij kogoś i weź swój ekwipunek", "Ulecz się" lub po prostu "ucieknij". Niektóre codzienne rzeczy.

Q: Czy będzie można dostosować twarz, włosy, kolor skóry?

A: EFT będzie oferować wybór gotowych głowic (przy zakładaniu nowego konta i po każdym czyszczeniu). Może dla graczy EoD zrobimy ekskluzywną, fajną głowę.

Q: Kiedy zacznie się OBT i czy będzie on otwarty dla wszystkich czy tylko dla niektórych osób?

A: Pracujemy nad tym. Wiele zależy od poprawki 0.10, która musi drastycznie poprawić stan techniczny gry pod względem wydajności i błędów. Rozumiemy, że opóźniliśmy już OBT, ale zrobiliśmy to tylko po to, aby poprawić jakość - jest to bardzo ważne, szczególnie w grze takiej jak Escape From Tarkov. OBT nie będzie otwarta dla wszystkich, będzie lekko otwarta, tak, zrozum to tak, jak chcesz (śmiech)

Q: Kiedy możemy spodziewać się LMG?

A: Wprowadzimy LMG z Bossem władającym nim.Nie będzie to jednak wkrótce. Nie modelowaliśmy go jeszcze i animacje dla LMG są dość skomplikowane.

Q: Czy będzie możliwość trzymania broni po lewej stronie dla leworęcznych operatorów?

A: Niewielka możliwość. Głównym problemem jest to, że będziemy musieli przerobić wszystkie animacje specjalnie dla leworęcznych operatorów.

Q: Dlaczego nie stworzysz wątku do zbierania pomysłów na questy od społeczności?

A: Dlaczego nie ? -  https://forum.escapefromtarkov.com/topic/78435-suggestions-for-quest/

Q: Jakie funkcje będą miały klany?

A: Nie oczekujcie systemu klanów w najbliższym czasie, ponieważ zanim to zrobimy, musimy zrobić o wiele więcej. Sam system, który planujemy rozwijać w ten sposób: będzie hierarchiczny, będzie przywódca klanu, przedstawiciel handlowy, zastępca, każdy będzie miał własną dziedzinę odpowiedzialności; będzie skrytka klanu, gdzie możesz zmienić oprzyrządowanie; może będzie system zadań dla klanów; ranking

Q: Czy będzie wsparcie dla szerokich monitorów ? 

A: Tak, z czasem

Q: Czy planujesz stworzyć specjalne narzędzia dla społeczności, aby ludzie mogli korzystać z informacji o grze poza grą, tworzyć własne zasoby?

A: Tak, planujemy stworzyć specjalne API, które pozwoli graczom stworzyć własną broń / stat / itp. tabele.

Q: Czy planujecie dodać tryb online, aby grać z przyjaciółmi?

A: Zastanawialiśmy się nad stworzeniem trybu peer-to-peer, w którym grałbyś z przyjaciółmi przeciwko scavsom bez wynoszenia sprzętu.

Q: Czy planujecie zrobić aplikację mobilną, aby odebrać ubezpieczone rzeczy ?

A: Stworzymy oficjalną aplikację, która pozwoli Ci nie tylko czatować, ale także robić takie rzeczy, jak odebrać ubezpieczone rzeczy, odpowiedzieć  na wiadomości, handel itp., To już niedługo.

Q: Czy planujesz ograniczyć pułap pingów jeszcze bardziej, aby uniknąć nadużywania pingów?

A: Może.

Q: Czy planujesz dodać pchnięcie gracza w walce w zwarciu?

A: Na początku planowaliśmy zrobić kopniaka. Jeśli uda nam się zaimplementować poprawnie ragdoll, aby znokautować postacie, zrobimy takie rzeczy.

Q: Czy będzie możliwe kamuflowanie broni?

A: Tak, planujemy dodać możliwość ustawienia kamuflażu za pomocą prostych wzorów.

Q: W jaki sposób zamierzasz wprowadzić kryjówkę gracza?

A: Rozważamy dwie opcje. Bardziej uproszczoną: gdzie przedmioty w skrytce byłyby tylko teksturami nie reprezentującymi tego, co faktycznie masz lub bardziej złożone: przedmioty, które masz w skrytce, będą wyświetlane wizualnie w twojej kryjówce, ale nie w dokładnej ilości.

 

Osobiście od Nikita Buyanov:

W tej chwili mamy dużo pracy do wykonania. Musimy osiągnąć znacznie więcej, w tym rzeczy, które nie są jeszcze w grze, w tym rzeczy, które bardzo Cię zaskoczą. Rozumiemy również, że tobie, społeczność, bardzo zależy  na stanie technicznym gry i pracujemy nad nim, aktualizacja 0.10 zostanie wydana przed końcem sierpnia. Chcemy, abyś czerpał przyjemność z gry i zrozumiał, że to nie jest tylko gra, ale coś więcej. Chcemy, abyś zobaczył i pokochał tę grę, tak jak my, zespół programistów. Dziękuję wszystkim za poświęcony czas. Cześć wszystkim, do zobaczenia.

 

  • Like 5
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...
b38e7c858218a416ef714554dce933a2