Jump to content

Nikita Buyanov Soru&Cevap 01/08/2018


Dimitri468

Recommended Posts

Dimitri468

Kaçaklar! 

Nikita Buyanov'un Rusça Forumlarda yaptığı yeni bir Soru-Cevap var, sanırım hepiniz burada sorulan ve cevaplanan sorulardan memnun kalacaksınız!

Özel teşekkür etmek istediklerimiz var, sesin metne dönüştürülmesi için vk.com'daki resmi grubun moderatörü Max Ulman'a ve bu Soru&Cevap'ları yayınlayan bir reddit topluluğu üyesi olan Artoritet'e gidiyor.

İkinize de teşekkürler beyler, harika iş!

 

S: 2018'in başında, Unity'nin en yeni versiyonuna geçiş sürecini başlattığınızı ve Unity geliştiricilerinin kendilerinden destek aldığınızı söylediniz. Şu ana kadar ne kadar uzakta olduğunuzu, neleri tamamladığınızı ve yeni Unity’nin artılarının neler olduğunu açıklayabilir misiniz?

C: Şu anda bu yönde çok aktif değiliz, olasılıkları analiz ettik, yeni Unity, oyunumuzu birçoğundan daha iyi hale getirmemize yardımcı olacak bir sürü yeni ilginç şeyler sağlayabilir perspektifler: optimizasyondan oyun geliştirmeyi basitleştirmeye kadar. Ancak bu yönde henüz büyük bir hamle yapmamıştık, çünkü şu anki görevimiz şu anda teknik yamamız olan 0.10. OBT de köşede olduğu için Unity'nin daha yeni versiyonuna geçmeden önce bunlarla uğraşmamız gerekiyor.

 

S: Karakter özelliklerinin karakter seviyesine bağlı olmasını düşünüyor musunuz? Örneğin, seviye 10'da strenght maksimum seviye 5 kuvvetine sahip olabilirsiniz ve bu, güç seviyesi 51'e ulaşmak için karakter seviyesi 100'e getirmek zorunlu olabilir gibi.

C: Beceri seviyesini karakter seviyesine göre sınırlayan bir öneri vardı. Bu yapılabilir, ancak şu anda ne yönde karar vereceğimizi söylemek mümkün değil. Bu bir  "Evet" değil, "hayır" da değil.

 

S: Yeni EFT kitaplarının ne zaman yayınlanmasını bekleyebiliriz?

C: Yeni kitaplar çoktan yazıldı ve şu anda redaksiyonda. Bir sonraki kitap, büyük olasılıkla Kontorovich tarafından "Predator" un devamı olacaktır. Ne zaman? Bizim ana önceliğimiz oyunun kendisi olmasına rağmen, daha hızlı yapmak için elimizden gelenin en iyisini yapacağız.

 

S: Gösterdiğiniz su içme animasyonuna göre konuşursak (https://vk.com/@escapefromtarkov-igrovye-materialy-demonstrirovavshiesya-vo-vremya-4-go-podka) animasyonları çok ciddiye aldığınız belli oluyor. Başka hangi animasyonlar planlanıyor ve ne zaman?

C: Son yazımda belirttiğim gibi, öğeleri animasyonlar kullanarak eklemeyi planlıyoruz, ancak test, ayarlama ve parlatma gerektiren çok büyük ve etkili bir özellik olduğundan, bir sonraki yamada bulunacağından emin değiliz. Ama genel olarak, oyunda kullanabileceğiniz her şey, kelimenin tam anlamıyla her şey kendi animasyonuna sahip olacak. Vazelin bile. Ve tüm gıda: kraker, tushonka (güveç), süt. Temelde HER ŞEY. Bir çeşit çılgınlık kendimizi sürüklüyoruz ama ne olacağını göreceğiz.

 

S: EFT'deki silahlar birçok parçadan oluşmaktadır. Silahın genel dayanıklılığı, ayrı parçalarının dayanıklılığına bağlı olacak mı?

C: Evet, her silah parçasının kendine özgü dayanıklılığı olacak, ama bu gelecekte olacak.

 

S: Oyunda şu anda birkaç tüccar var. Tamircinin nasıl çalıştığını değiştirmek için, sadece "onarım / fiyat performans değil, aynı zamanda ekipman türlerine göre ayırmayı mı planlıyorsunuz: Prapor sadece silahlar, Skier - Ekipman, Mekanik - silahlar aynı zamanda daha kaliteli ve daha iyi fiyat., Ragman - ekipman ama daha kaliteli ve daha büyük fiyat gibi?

C: Bu, onarım sistemini değiştirmekle ilgili. Susturucuların ve zırh plakalarının ayrı bir şekilde onarılacağı, başka bir deyişle, onarım sisteminin daha gelişmiş olacağı zaman, belki de önerdiğiniz gibi bir şeyler yapacağız, bu nedenle her tüccar sadece tek tip ekipmanı tamir edecektir.

 

S: Oyuncular arası oyuncuların öğeyi yere düşürmeden elden ele transfer etme yeteneği olacak mı? Bu, oyuncu etkileşimini çok fazla hızlandıracak ve basitleştirecektir.

C: Gelecekte bunu planladık. Bu, oyuncular arasındaki etkileşimlere bağlıdır: diğer oyuncuları iyileştirmek, diğer oyunculara öğe vermek vb., Bu durumun daha büyük olasılıkla uygulanacağını düşünüyorum.

 

S: Bize Flea market hakkında daha fazla bilgi verin (Rag Fair), neye benziyordu?

C: Flea Market, her oyuncuya belirli bir seviyeye ulaştığında, eşyalarını satışa sunma imkanı veren bir sistemdir. Bu sayede herhangi bir miktarı herhangi bir tutarda satışa sunabilir ve incelediğiniz belli kalemleri talep edebilirsiniz (incelenen ürünler Codex'e dahil edilecektir). Tekliflerinizin sayısı sınırlıdır, Ticaret yeteneğinizi artırarak bunu artırabilirsiniz. Her oyuncu belirli bonuslar sağlayacak bir ticaret ününe sahip olacak. Ve en önemlisi - Flea market, örneğin, belirli silah modları, cephane vb. Bulmak için yardımcı olacak Gelişmiş Arama (Advanced Search)'e sahip olacak. Tüm malların uygun bir kataloglaması yapılacaktır. Ayrıca, her ticaret işlem gören bir ürünün piyasa fiyatını etkileyecektir, bu yüzden fiyatlar dinamik hale gelecektir, piyasa kendini düzenleyecektir.

 

S: Hata düzeltme sırasında karşılaştığınız zorluklar neler? Gelen hata bildirimlerinin yüzde kaçı gerçekten yardımcı oluyor.

C: Bir sürü hata raporu var ve onları gönderen tüm oyuncular iyi insanlar! Çok fazla bilgi sağlıyorlar ve bir hatayı düzeltmek daha kolay hale geliyor. Yararlı raporların yüzdesi yaklaşık% 30'dur. Bir hatayı düzeltirken en zor olan şey, bazen önemsiz bir sorunu bile düzeltmek, bir oyunun yarısını yeniden yazmamız gerekiyor ve bunu yapmak çok zor ama önemli, bu yüzden başka şeyleri de bozması engellenmiş oluyor. Ayrıca bir şeyi acilen düzeltmemiz gerektiğinde, diğer öncelikler arkamızdan ağlıyor.


S: Raidler sırasındaki sağlık sisteminin, zırhlarda olduğu gibi iyileştirmeye maksimum sınır belirlemek mümkün mü?

C: Kesinlikle sert bir özellik, ancak şu anda uygulamak için gerek yok.

 

S: MOSİNİ VERİN!! :)

C: Tüm animasyonlar, sesler, modeller hazır. Serbest bırakılmasını engelleyen tek şey, mermi ile silah mermisi yüklemek için bitmemiş bir koddur ve bu koddan sorumlu bir kişi şu anda Network iyileştirilmesi ile meşgul. Ancak, Mosin'i 0.10'a dahil etmeyi umuyoruz. Öncelikle tüfeği kendimiz tanıtacağız, sonra bunun için çok ilginç değişiklikler ekleyeceğiz.

 

S: Satış ve satın alma işlemleri şu anda çok zaman alıyor. Herhangi bir çeşit sistem var mı?

C: Evet, bunu geliştirmeyi planlıyoruz. Tüm ekipmanların satın alınmasının ve bir baskın için hazırlanmanın yavaş ve zorlu bir süreç olduğunu anlıyoruz, bu çok zaman alıyor, bu yüzden satın alabileceğiniz silah ve teçhizatın ön ayarlarını eklemeyi planlıyoruz.

 

S: Çift namlulu av tüfeğine ne oldu? Uzun zaman önce gördük ve hala oyunda değil.

C: Mosin ile aynı durum. Modeller ve sesler hazır, biz animasyon bitiriyoruz ve mermi mekanik tarafından mermi yükleme henüz bitmedi.

 

S: Herhangi bir bullpup(şarjörü kabzanın arkasından beslemeli bir silah türü)  planlandı mı?

C: Evet. Hangisinin oyuna gireceğinden emin değiliz, büyük olasılıkla DT MDR, DSR-1, Groza.(Çevirmenin notu: GROZA GELİYOR!)

 

S: 5.7x28 kalibre olacak mı?

C: Evet, kesin olarak 5-7 tabanca ve p90 alacağız.

 

S: EFT bu yıl Gamescom'da sunulacak mı?

C: Bu yıl Gamescom'u geçmeye karar verdik çünkü 0.10 bandında konsantre olmak ve OBT'ye hazırlanmak istiyoruz. Gamescom'u 2 veya 3 kere ziyaret ettik ve bu yıl gelişmeye odaklanıp gelecek yıl EFT'yi göstermeye başlayacaksak atlamak daha iyi olacak diye düşünüyoruz.

 

S: Ses motoru için planlanan optimizasyon var mı?

C: Yön sesini arttırmak istiyorsan, evet, kesinlikle. Sesle ilgili birçok şey henüz kesin değil ve yeni Unity versiyonunu açtıktan sonra bunu geliştireceğiz.

 

S: Flea Market(Kara borsa) ve (Auction) Müzayede ne zaman?

C: Flee Market'in ilk iterasyonu 0.10 olarak planlandı. Tam fonksiyon çalışacak ama ilk başta bazı kısıtlamalar olacak.

 

S: SCAR ve HK416 gibi daha fazla batı silahı ne zaman göreceğiz?

C: Hem SCAR hem de HK416 oyunda olacak. HK416 zaten modellenmiştir, eklentileri de modellendi, SCAR şu anda geliştirme aşamasındadır.

 

S: Gerçekçi ragdoll fiziği olacak mı?

C: Ragdoll tamamen Unity’n’in özelliğidir. Şu anda vuruldukça vücut sallama ve uzama gibi sorunları çözüyoruz.

 

S: Ne zaman elbise bekleyebiliriz? Üst ve alt özelleştirmeyi uzun zaman önce vaad etmiştiniz?

C: Bu kozmetik bir özellik. Daha hızlı bitirmek istiyoruz, ancak daha fazla içerik veya daha fazla düzeltme arasında seçim yaparsak, kesinlikle düzeltmeleri seçerdik. Her ne kadar bir çok üst ve alt parçayı çoktan bitirmiş olsak da, büyük olasılıkla 2. yamada özelleştirme ekleyeceğiz. Diğer bir deyişle, yeni gövde giyim ve yeni bacak giyim eşyalarını satın alabileceksiniz, böylece karakter daha fazla “badass”(çevirmeye gerek yok) görünebilir.

 

S: Yeni beceriler ne zaman göreceğiz ve mukavemet yeniden işlenecek ve yeniden dengelenecek mi?

C: 0.10 ile uygulamayı planladığımız yeni becerilerden bazıları. Yine de, şu anda içerik değil düzeltmelere odaklanıyoruz. Mukavemet büyük olasılıkla yeniden işlenecektir.

 

S: Scav’nın davranışına biraz çeşitlilik katmayı, devriyeler gibi bazı rasgelelikler eklemeyi, binaları aramayı, birbirleriyle sohbet etmeyi vb. Planlıyor musunuz?

C: Çeşitliliğin eklenmesini çok isteriz, böylece idaha insan gibi görüneceklerdir, ancak bu daha fazla animasyon gerektirir. Ama önce ana sorunları düzeltmeliyiz ve sonra AI ve AI BOSS’ları geliştireceğiz. Devriye animasyonu zaten yapıldı, bu yüzden Scav'lar birbirlerinin yüzlerine silah doğrultup durmuyorlar, bunun yerine silahlarını indiriyorlar. Fakat bu daha çok çalışma gerektiriyor.


S: HDR ekleyecek misiniz?

C: HDR oyunda varsayılan olarak mevcut. HDR (High Dynamic Range) görüntü işleme hattını uzun bir süredir kullanıyoruz. Ama genel olarak, grafikleri tamamen yeniden planlamayı düşünüyoruz, yakında değil, ama yeni bir seviyeye taşıyacağız. Bu arada bu konuyla ilgili birçok ilginç insanla karşılaştık, eminim ki daha sonra grafiklere döneceğiz.

 

S: Duvarlara ve diğer engellere tırmanma yeteneği olacak mı?

C: Parkur eklemek için tüm seviyeleri ve yerleri yeniden tasarlamak zorundayız. Ancak, çit veya yol rayları gibi küçük engeller üzerinden atlamayı planlıyoruz. Ama ben şahsen insan boyunda duvarları tırmanmaya sıcak bakmıyorum.

 

S: kısayol tuşlarını genişletmeyi planlıyor musunuz? Bazı oyuncular ok tuşlarını kullanarak oynamak için yada genel olarak kendi kısayol tuşlarının düzenleyebilecek mi?

C: Evet, 0.10 ile kısayolların tamamen yeniden işlenmesini planlıyoruz. Örneğin, bekletme, çifte basma, her türlü kombinasyon, yani oyuncunun istediği her şeyi ayarlamak mümkün olacaktır.

 

S: Sigorta kullanıcı arayüzü için yeni bir tasarım mı planlıyorsunuz?

C: Evet, tüm sigorta gelirlerinizi görebileceğiniz ve hızlı ve basit bir şekilde alabileceğiniz özel bir kullanıcı arayüzü oluşturmayı planlıyoruz. Bu, “Çevrimdışı kalite iyileştirmeleri” olarak adlandırılanlardan biridir ve şu anda bizim için yüksek bir önceliktir. Bu yama değil ama belki de bundan sonraki.

 

S: Oyuncu Scav'lara özel görevler olacak mı?

C: Bizim SCAV(Yağmacı) konseptimiz, bağlam dışında hızlı görevlerin prosedürel olarak oluşturulmasını içerir. Bu Scav-boss oyun veya onun korumaları için geliştirilecektir (Boss veya bodyguard olarak oynayabileceksiniz) ve daha sonra bunu normal scav'larda da genişleteceğiz. Bunlar basit görevler olacak: “Cephane bul”, “Birini öldür ve dişlerini al”, “Kendini iyileştir” veya sadece “haritadan kaç” gibi  Bazı günlük şeyler.

 

S: Yüz özelleştirme olacak mı: saç, yüz, ten rengi?

C: EFT size hazır yüz stilleri (yeni bir hesap başlatırken ve her silme işleminden sonra) seçeneği sunacaktır. Belki de EoD oyuncuları için özel yüz stilleri yapabiliriz.


S: OBT(Açık Beta) ne zaman başlayacak ve herkes için ya da sadece bazı insanlar için açık olacak mı?

C: Üzerinde çalışıyoruz. Bir çok şey, oyunun teknik durumunu performans ve hata açısından büyük ölçüde geliştirmesi gereken 0.10 yamasına bağlıdır. OBT'nin ertelediğinii anlıyoruz, ancak sadece kaliteyi iyileştirmek için ertelendiğinden emin olun - özellikle Escape from Tarkov gibi bir oyunda çok önemli. OBT herkese açık olmayacak, kısım kısım açık olacak, evet, istediğiniz gibi anlayabilirsiniz (gülüşmeler)

 

S: LMG (Light Machine Gun) 'leri ne zaman bekleyebiliriz?

C: Biz bunu ilk olarak bir Boss’a vererek tanıtacağız. Ama yakında değil. Henüz modellemedik ve LMG'ler için animasyonlar oldukça karmaşık.

 

S: Solak operatörler için silahı solda tutma özelliği olacak mı?

C: Hafif bir olasılık. Esas sorun, tüm animasyonları özellikle sol elle kullanan operatörler için tekrar yapmak zorunda olduğumuzdur. (çevirmen yorumu: Bu gelmez beyler)

 

S: Neden topluluktan görevler için fikir toplamak için bir iş bölümü yapmıyorsunuz?

C: Neden olmasın - https://forum.escapefromtarkov.com/topic/78435-suggestions-for-quest/

 

S: Hangi klan özellikleri olacak?

C: Klan sistemini yakında beklemeyin, çünkü biz bunu yapmadan önce çok daha fazla şey yapmak zorundayız. Sistemin kendisi gibi geliştirmeyi planlıyoruz: Hiyerarşik olacak, bir Clan Lideri, Satış Temsilcisi, Vekil olacak, herkes kendi sorumluluk alanına sahip olacak; ekipmanı değiştirebileceğiniz Clan Kasası olacak; belki de klan görev sistemi olacak; değerlendirme.

 

S: Ekstra geniş monitör desteği?

C: Evet, zamanı gelince.

 

S: Toplum için özel araçlar oluşturmayı planlıyorsunuz, böylece insanlar oyun dışında oyun bilgilerini kullanabilir, kendi kaynaklarını oluşturabilirler mi?

C: Evet, oyuncuların kendi silahlarını / statlerini oluşturmalarına izin verecek özel bir API oluşturmayı planlıyoruz. tablolar.S: Arkadaşlarla oynamak için çevrimiçi mod eklemeyi planlıyor musunuz?

C: Ekipmana sahip olmadan arkadaşlarınızla oynayabileceğiniz eşler arası mod yaratma hakkında bir düşüncemiz vardı.

 

S: Sigortanızı almak için bir mobil uygulama yapmayı planlıyor musunuz?

C: Sadece sohbet etmenize izin vermeyecek, ayrıca sigortalarınızı almak, mesajlara cevap vermek, ticaret yapmak vb. Işlevlerine sahip  bir resmi yardımcı uygulaması yapacağız

 

S: Pingi kötüye kullanımdan kaçınmak için ping sınırını daha da artırmayı planlıyor musunuz?

C: Belki.

 

S: Yakın dövüşte  oyuncuyu itmeye yarayan bir  yetenek mi planlıyorsunuz?

C: Başlangıçta tekme atma sistemini planladık. Karakterleri yere yıkmak için doğru bir şekilde ragdoll uyguladığımızda benzer bir işleve sahip olacak.

 

S: Silahı kamufle etmek mümkün mü?

C: Evet, basit desenler ile kamuflaj yapmaya imkan vermeyi planlıyoruz.

 

S: Oyuncu Hideout'u nasıl uygulayacaksınız?

C: Düşündüğümüz iki seçeneğimiz var. Daha basit olanı: eşyaların kasanızda sahip olduğunuz şeyi temsil etmeyen sadece kozmetik dokular olabileceği. Veya daha karmaşık: Stashınızda sahip olduğunuz öğeler, sahip olduğunuz miktarda olmasa da Hideout içinde görsel olarak görüntülenebilir ve kesin olarak gösterilebilir (Çevirmen notu: 20 Tane m4’ün varsa hepsini duvara asamayacaksınız 1 tane temsili gösterecek)

 

Ve kişisel olarak Nikita Buyanov'dan:

Şu anda yapacak çok işimiz var. Oyunda olmayan şeyler de dahil olmak üzere, sizi çok şaşırtacak şeyler de dahil olmak üzere çok daha fazlasını başarmalıyız. Ayrıca, topluluğun, oyunun teknik durumuyla ilgili çok endişe duyduğunu anlıyor ve bunun üzerinde çalışıyoruz. 0.10'un Ağustos ayı sonundan önce yayınlanması planlanıyor. Oyunun sunduğu tüm zevkleri hissetmenizi istiyoruz ve bunun sadece bir oyun değil, daha fazlası olduğunu anlatmaya çalışıyoruz. Bu oyunu geliştirme ekibinin gördüğü gibi görmenizi ve sevmenizi istiyoruz. Zaman ayırdığınız için herkese teşekkürler. Hoşçakalın, görüşürüz.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...