Jump to content
SolidMemo

EFT'de Korkuları Aşmak

Recommended Posts

SolidMemo

Herkese selamlar!

Bu konuda, 'gear fear' olarak adlandırabileceğimiz, EFT'nin başarıyla uyguladığı atmosfer sebebiyle oluşan PMC oynama korkusunu nasıl yendiğinizi ve & veya varsa bununla ilgili anılarımızı paylaşabiliriz. Tespit ettiğim kadarıyla oyuncuların bu 'hardcore' sisteme biraz mesafeli yaklaşmasının sebebi bu. Tam olarak bir 'deniz çok güzel sen de gel' konusu değil ama belki biraz motivasyon.

NOT: Lütfen bu konuyu oyun hataları, mevcut bug'ların dışında değerlendiriniz.

Benim sanırım korkularımı aştığım nokta oyun içindeki döngüyü sağlamayı öğrendiğim nokta oldu. Scav'den topladığım ekipman ile PMC girip basit bir SKS ile ciddi hasar verebildiğimi öğrendim. Buradaki asıl nokta, ki bence bunu hala aşamadım, vurulmaktan geçiyor. Vurulmanız gerekiyor. Bir süre sonra, vurulunca ateş etmeyi, bir süre sonra da vurulunca doğru yere ateş etmeyi (:D) öğreniyorsunuz. Şanslıyım ki genelde çatışmasız Raid'lerden zevk almayan bir ekip arkadaşım var. Mevcut haberler gösteriyor ki çatışma olayları azalacak, bu durumda bu rehber & anılar başka bir noktaya evrilebilir veya geçmişte kalabilir. Ancak hali hazırdaki durumumuz bu.

Görüş ve fikirlerinizi bekliyorum, iyi kaçışlar!

• Like 1
  • Upvote 2

Dimitri468

Merhabalar,

Öncelikle konu başlığı ile fazlasıyla dikkat çekiyor :) Oyun tarzımız ise tamamen korkudan geçiyor. Oyuncuların büyük bir kısmı gear kaybetmekten daha doğrusu kaybetmek korkusundan Escape From Tarkov'u sağlıklı bir şekilde oynayamıyor. Benimde en başta korkularım arasında gear kaybetmek vardı. Bütün haritayı neredeyse sessizce gezerdim. Ancak, bir süreden sonra bunun böyle olmadığını anladım ve oyun tarzımı buna göre geliştirdim. Mermi yemekten tutun gear korkusuna kadar hepsini geride bıraktım.

Escape From Tarkov oynayan oyuncularımızın ilk yapması gereken şey " gear kaybetmekten korkmamak" olması gerektiğini düşünüyorum. Eğer ki bunu kendimize benimsetebilirsek inanın oyundan daha fazla keyif alacağız ve close combatlara büyük bir özgüven ile gireceğiz ve kazanacağız! 

Teşekkürler! 

• Like 2

ColdFear-tr

Escape from tarkov bence bir oyun değil tamamı ile bi yaşam tarzı (korkular,mutluluklar,üzüntüler) bütün duyguları bir raid de size yaşatabiliyor korkarak oynayarak gear kaybederim ben diye düşünerek bu duyguları yaşamaktan alı koyuyor malesef sizi o adamı vurduğunuzda ki sevinç bir bölgeye girerken ki önde ki arkadaşınızın ölüşü ve herşeyi toplamış tam çıkışa gidiyorken bi pusuya yakalanmak bence ''Escape From Tarkov'' bundan ibaret bunların tatları çok güzel :D