Jump to content
PugMonk

Dokumenty k příběhu EFT

Recommended Posts

PugMonk

hodně obr.jpg

paper-535983_960_720.thumb.jpg.2f4863bd453572382209d8bc30d056be.jpgmálo obr.jpg

 

 

Edited by PugMonk
  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites
HajDEO

@PugMonk Skvela praca, budem zdielat na nasej FB stranke...pokracuj v dobrej praci, akukolvek pomoc si cenime a verim, ze pride nalezita odmena...

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
PugMonk

Původní obrázky byly v azbuce. Přepsal jsem to ve photoshopu.

Další překlad:

BEZPEČNOSTNÍ RADA RUSKÉ FEDERACE
ODDĚLENÍ PRO ZAHRANIČNÍ ZALEŽITOSTI A STYK
FEDERÁLNÍ BEZPEČNOSTNÍ SLUŽBA

DODATEK 1
15. 11. 2011
311/1
--------------------
Moskva

Ze společné zprávy předsedy vlády Ruské federace.
Sestaveno na základě žádosti ministerstva zahraničních věcí Ruské federace.

PODKLADY K SUBJEKTŮM V PŘÍPADU

CJSC TerraGroup Labs – založeno - Británie, ne-vládní, obchodní společnost, dceřiná společností nadnárodního koncernu TerraGroup. Centrála, kontaktní adresa: Velká Británie, Londýn, New Bridge St. 19.

Oficiální obchodní záměr - vědecký výzkum soudobých biotechnologií pro zemědělský průmysl. Společnost přiznává oficiální vlastnictví, laboratoří a kanceláří v 18 zemích po celém světě (součástí přílohy, dodatek 4).

Celkový počet zaměstnanců firma odhaduje na 15-18 tisíc lidí. Základní kapitál činí 3,3 miliardy USD. Seznam zaměstnanců a osobní profily připojen (dodatek 2). Ruský úřad zahájila svoji činnost 12. dubna 2009, na adrese: Západní federální okruh, Norvinský region, Tarkov, Kuibyshev st, 12A.

Majetek pobočky TerraGroup Labs v Západním federálním okruhu zahrnuje - 18 soukromých rezidencí v zalesněné oblasti Priozersk (seznam adres připojen v dodatku 3), kancelářské budovy v Tarkově, Kuibyshev st. 12A, 2 bytové domy na Parkovaya ST. 26 a 18, předchozí majitel "NefteChimProm". Provozovna # 16 předpokládané využití prostor - výzkum (důvod prodeje objektu se stal předmětem trestního řízení prováděného krajským státního zastupitelství, případ # 28-16-075 a obvinění z korupčních praktik je vedeno jako případ # 31-16-006), dlouhodobé (10 let) pronajímání překladního terminálu v přístavu na Morskaya 4D, dosud neznámé podzemní zařízení.

Vrchní speciální komunikační důstojník plk. А. Е. Surinov

PMC USEC (Private Military Contractors United Security) - ne-vládní vojenská organizace. Obchodní adresa sídla: Bermudské ostr., Hamilton, Elliot St 22. Oficiální druh podnikání (seznam činností) org.: Mezinárodní vyhledávání a kontrakty, vyzvedávání zásilek.
Podnikání společnosti a její aktivity jsou dle ruských zákonů zakázány (Zákona o provozování soukromých vojenských společností na území Ruské federace).

PMC USEC podepsala smlouvu s TerraGroup v roce 2004. Dle smlouvy USEC operátoři zajišťují bezpečnostní servis pro všechny dceřiné společnosti. Seznam činností PMC a profily zaměstnanců (dodatek 6). Společnost je oficiálně zastoupena v 31 zemích po celém světě (přiložen seznam, dodatek 5). Celkový počet zaměstnanců se odhaduje na 7500 lidí, 500 až 1000 z nich působí v Rusku.

PMC BEAR. - ne-vládní vojenská organizace. Obchodní adresa sídla: Cabo Verde-, Praia Quebra Canella St. 4.
Oficiální druh podnikání (seznam činností) org.: Mezinárodní vyhledávání a kontrakty, vyzvedávání zásilek.
Podnikání společnosti a její aktivity jsou dle ruských zákonů zakázány (Zákona o provozování soukromých vojenských společností na území Ruské federace).
Seznam činností PMC a profily zaměstnanců (dodatek 8)
Celkový počet zaměstnanců se odhaduje na 3000 lidí, zhruba 2500 z nich působí v Rusku.
 

Vrchní speciální komunikační důstojník plk. А. Е. Surinov

r1.jpg

r2.jpg

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
WhiteRabbid

Pěkné, jsem rád, že se tu najdou lidi, kteří jsou pro hru nadšení stejně jako já :) kdybych mohl s čímkoliv pomoct dejte vědět :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
PugMonk

OBLASTNÍMU VELITELI POLICE VE MĚSTE TARKOV

POLICEJNÍ PLUKOVNÍK

V. A. Zamyatin.

ZPRÁVA

(Zaznamenáno z výpovědi zástupce velitele z 2. čety 14. pluku OMON, staršího seržanta S. A. Vitebskiy. V tuto chvíli prochází straší seržant léčbou/rehabilitací ve 3. speciální klinice Tarkově).

 

Úřední záznam: Dne 06. 08. 11, v 11:35 hod., byl starší policejní seržant Vitebskiy Sergey Arkadyevich zástupce velitele 2. čety 14. pluku Speciální mobilní policejní jednotky (velitel starší. Lt. Ostrikov I. S.), vyslán k události do ulice Kuibysheva 12A, kam dorazil v 12:15 hod. Žádost zaslána vyšetřovacím výborem městského zastupitelství v Tarkově. Jednání se týkalo zahraniční společnosti známé jako Terra Group Labs a jejich kancelářské budovy.

Na místě jsme se spojili s vyšetřovateli prokuratury, kteří jíž vyšetřování zahájili. A také s dvěma týmy zásahové jednotky FSB. V 12:25 jsme byli posíleni o jednotku 7. pluku OMON pod velením Lt. Prokopenko D. R.

Po poradě s vyššími důstojníky vyšetřovací skupiny, mi předal velitel 2. čety 14. pluku velitel pplk. I. S Ostrikov plán k přípravě týmů FSB RRT pro násilný vstup do budovy. Jelikož soukromá ochranka Terra Group Labs zabránila vyšetřovatelům ve vstupu do budovy. Dle připraveného plánu, bylo rozhodnuto, že druhá četa 14. pluku OMON prorazí cestu a povede útok. 2 FSB RRT pokryje budovu a okamžitě vstoupí dovnitř, zatímco četa 7. pluku OMON zajistí vnější obvod a slouží jako záloha.

Vchod do budovy byl uzavřen ocelovou síť automatické brány. K překonání této překážky byl použit autogen z vybavení FSB. Poté co byly odříznut zámky, vstoupily oba oddíly z 2. čety, s využitím standardní 2/1/2/4 vstupní taktiky, do haly budovy, kde nejdříve museli za použití kladiva vyrazit skleněné dveře. Vedoucí dvojice 2. čety (seržant Livatin a svobodník Bazhnov), vybavena taktickým štítem a pistolí kryla skupinu a téměř okamžitě se dostali pod palbu ze zbraní pěti členů agentury, kteří se kryli za recepčním stolem ve vstupní hale a dále za rohy v chodbě vedoucí k výtahům. Oba OMON bojovníci palbu ze svých zbraní opětovali, ale s ohledem na zranění dolních končetin nebyli schopni dále postupovat.

Já byl nasazen do závěrečného družstva koordinovaného FSB RRT. Do budovy jsme vstupovali jako poslední družstvo, Můj přehled o situaci byl omezený, jelikož mi ve výhledu bránili postavy členů týmu. Ale jak zazněli první výstřely, dal jsem četě povel, aby urychlila průchod úzkým prostorem dveří a okamžitě se všechny tří oddíly rozprostřeli po celém lobby. Mladší Sgt. Nikolajev, který bezprostředně kráčel za vedoucí dvojici, která byla zasažena, pokračoval stále kupředu k chodbě s výtahy, kde podpůrnou palbou držel v šachu tři členy ostrahy. Po vyprázdnění celého zásobníku, se mladší. Sgt. ukryl u zdi a po přebití dále palbou zasypával nepřítele. Druhá dvojice (mladší Sgt. Vodyanov a Khodjiyev) pod kricí palbou dále postupovali halou k recepčnímu stolu, kde se kryli dva členové bezpečnostní agentury. To umožnilo mému čtyřčlennému družstvu (PVTS Smirnov, Degtyarev, Luzhnikov a já) vstoupit do lobby a vytvořit útočnou linii a podpůrnou palbu, ostatním. Zbylí členové obou FSB RRT se rychle přizpůsobili a taktéž zahájili podpůrnou palbu. Poslední dvojice RRT mezitím vyzvedla dva raněné z 2. čety a odnesla je z budovy.

Nepřátelé se ve vstupní hale rozhodně vzdát nechystali. Jejich vzdor byl potlačen koncentrovanou palbou z automatických zbraní 2. čety. Osobně můžu potvrdit dvě těla eliminovaný členů agentury za recepčním stolem v loby. Následně, tým 2. čety 14. pluku OMON (7 osob), doprovázen jedním týmem RRT (9 osob) postupoval dál centrální chodbou vedoucí k výtahům, zatímco druhý RRT tým (14 osob) rozmístil v blízkosti hlavního a nouzového schodiště.

V tuto chvíli byla skupinka tři členů agentury, kterou mladší sgt. Nikolajev držel v šachu, posílena neurčitým počtem můžů, kteří přijeli výtahy (přibližně 5 - 7 osob). Ti byli již také vyzbrojeni automatickými zbraněmi. Koncentrace automatických zbraní v malém prostoru chodby dosáhla kritického bodu. Týmy byly nuceny, se stáhnou zpět do haly. Tři ze členů RRT byli zraněni při přestřelce. Dva z nich později zemřeli.

Po přeskupení a vyzvednutí raněných, použil jeden z týmů flashbangy (omračující granáty) Zarya-2, k potlačení nepřátelského odporu u výtahů a spolu s RRT se znovu pokusili o proražení, pod krycí palbou. Přibližně ve stejnou dobu jsem zaznamenal intenzivní přestřelku v horních patrech, kde operoval druhý RRT tým, který postupoval po hlavním schodišti.


 

Spolu s četou jsem se přesunul podél pravé stěny chodby, tým RRT postupoval současně podél levé zdi. Já a pvt. Smirnov jsme spustili palbu na dva nepřátele, kteří se objevili u vzdálenějšího výtahu oba byli vyzbrojeni automatickými zbraněmi (americké KAC PDW). Oba soupeři utrpěl zranění a spadli zpět do výtahové kabiny. Prolomili jsme linii. Pokračovali jsme dál pod palbou k nepříteli, který stále držel chodbu. Těla ve výtahu ležely nehybně na podlaze. V tom, RRT tým zahájil palbu na cíle, které se objevily na pravé straně chodby. Začala intenzivní přestřelka. Naše cíle byly ukrytý až za rohem chodby, takže jsem gestem přikázal Pvt. Smirnovi, aby postoupil k rohu a vhodil za roh flashbang. Já jsem šel za ním a kryl ho. Zbytek čety mě následoval. Udržovali jsme mezi sebou střední rozestupy.

Najednou se budova zatřásla masivní explozí z ulice. Sklo v lobby se rozsypalo. Za několik okamžiků mladší Sgt. Vodyanov vykřikl:“ Pozor granát.“ Nezaregistroval jsem, kde dopadl. Zkontroloval jsem pohledem Pvt. Smirnova, a otočil jsem se k mladšímu sgt, Vodyanov, který granát zalehl. Exploze odhodila jeho tělo dva metry bokem a já schytal několik střepin.

(Z lékařské zprávy: Na konci operace bylo z těla Sgt Vitebskiyo vyjmuto celkem, 14 malých a středních fragmentů. Život vážně ohrožovali dva fragmenty, které pronikli do pánevní oblasti, dále fragment, který způsobil zranění krku a poranění pravé stehenní tepny.)

Padl jsem na zem a pozoroval jsem jak Pvt. Smirnov v kleče střílí na nepřítele. Snažil jsem se otočit, abych ho mohl krýt, ale ztratil jsem vědomí. Vzpomínám si jen zvuk kulometu, který se začal ozývat v hale.

Závěrem: starší Sgt. Vitebskiy byl převezen z kancelářské budovy na ulici Kuibysheva 12A, na urgentní žádost 7. pluku OMON, do 3. kliniky nemocnice v Tarkově spolu s dalšími členy zásahu, kteří také utrpěli zranění během operace. Tam, sgt Vitebskiy podstoupil nutnou, sedm hodin dlouhou operaci, s dobrým koncem. Zdravotnický personál mu zachránil život a předešel dalšímu poškození zdraví. Právě teď se seržant zotavuje a plánuje návrat do aktivní služby v řadách domácího pluku.

Ocenění: Na žádost staršího. Sgt. Vitebskiy S. A. bylo mladšímu Sgt. Vodyanov I. K. posmrtně uděleno vyznamenaní Hrdiny ruské federace za sebeobětování v akci, kterým zachránil život svým kamarádům na úkor svého vlastní.


 

12. srpna 2011

 

Policie Tarkov důstojník OMON

Starší policejní seržant _________________ (Vitebskiy S.A.)

Tarkov prokurator / vyšetřovatel _________________ (Solovyev D. A.)

1.jpg

2.jpg

3.jpg

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
PugMonk

BEZPEČNOSTNÍ RADA RUSKÉ FEDERACE

ODDĚLENÍ ZAHRANIČNÍCH VĚCÍ

Federální bezpečnostní služba

 

ZPRÁVA

15. listopadu 2011

311 Moskva

 

Ze společné zprávy předsedovi vlády Ruské federace.

Sestaveno na žádost Ministerstva zahraničních věcí Ruské federace.

 

Materiály poskytli:

Vyšetřovací komise regionu FSB oddělení Norvinsk

Vyšetřování komise státního zastupitelství Ruské federace

4. zpravodajské oddělení SVR

 

Případ č. 42150 (FSB), otevřen 14. prosince 2010.

Případ č. 289-00-023 (RF PG) 05. března 2011 otevřen.

Případ č. Ф-11-458Б12 (4 odd. SVR), otevřen 28. srpna 2003.

 

Cíle vyšetřování:

4. odd. SVR - shromažďování údajů o výdělečné činnosti TerraGroup Labs, v souvislosti s úkoly 4. oddělení, k případu č. У-65-5689С13.

FSB - Vyšetřování série exekucí majetku úředníků a prominentních obchodníků v regionu.

Generální prokurátor Ruské federace, na žádost FSB - Vyšetřování činnosti místní pobočky UK (založené společností TerraGroup Labs) a její ruské dceřiné společnosti. Podezření na korupční jednání vládních a regionálních úředníků a dalších zaměstnanců statní správy.

 

Starší speciální komisař Col. A. E. Surinov

 

POTVRZENO

Radou bezpečnosti prezidenta

Dne 14. 11. 2011 гeg. č. 311

 

ÚŘEDNÍ ZÁZNAM

Ředitel FSB pro

Rada bezpečnosti prezidenta dne 29. října 2011

V průběhu jara roku 2009 lobisté společnosti Terra Group vedli několik jednání se zastupiteli samosprávy města Tarkov i se zastupiteli Norvinského regionu severozápadního federálního okresu. O měsíc později, regionální ekonomika obdržela  30.000.000 $, investovaných zaměřené na rozvoj zemědělství. V srpnu 2009, korporátní podjednotka Terra Group, Terra Group Labs, podepsala jako oficiální partner investiční dohodu s zastupiteli regionální samosprávy. V rámci ustanovení této dohody, se krajské a obecní zastupitelstvo zavázalo poskytnout pozemek pro obývací jednotky a připravit podklady k prodeji chemičky č. 16 (Potvrzeno oficiálně uvedenými dohodami. Vyšetřovatele se domnívání, že smlouva měla mnohem více nezveřejněných částí). Kromě toho se úředníkům povedlo úspěšně skryt přítomnost zahraniční PMC (soukromá vojenská společnost) v celé oblasti, stejně jako velkou nedovolenou přepravu vojenského hardwaru (seznam vyjmenovaného vybavení přiložen, dodatek 12).

Vzhledem k výsledkům předběžného šetření provedeného nezávisle Ministerstvem vnitřních věcí, FSB a státním zastupitelstvím, se zaměstnanci TerraGroup Labs měli dopustit několika závažných přestupků proti regionálním činitelů a občanům.

Společným vyšetřováním všech případů bylo zjištěno, že více než často se v souvislosti s protiprávním jednáním objevuje jméno společnosti TerraGroup Labs a jejich zaměstnanců. Působení jakož i jejich přítomnost na území Tarkova, nebyla nikým oprávněným povolena. V souvislosti s tím byly všechny provozní činnosti společnosti TerraGroup Labs pozastaveny dle soudního příkazu ze dne 7. března 2011. Avšak pokusu vyšetřovacího týmů vstoupit do budovy společnosti bylo zabráněno bezpečnostními složkami společnosti. Za tento druh ochrany platila firma, agenty PMC USEC. Na tomto základě bylo zahájeno trestní stíhání, pro nezákonnou aktivitu a přítomnost PMC na federálním území samosprávného subjektu, dále bránění vyšetřování a maření úředního rozhodnutí. Avšak stíhání bylo zastaveno díky práci firemních lobbistů, kteří se odkazovali na podmínky smlouvy s regionální zastupitelstvem. V odvolání napadli rozhodnutí, odůvodněním že mezinárodního práva nepodléhají podmínky jejich smlouvy místní jurisdikci.

Na základě těchto skutečností bylo zahájeno trestní řízení č. 23-89-017, proti regionálnímu zastupitelstvu pro korupční jednání, překročení pravomocí samosprávy, čímž vznikly protiprávně smlouvy s TerraGroup Labs.

5. srpna 2011, obchodní soud vydal příkaz k zdržení majetku všech v Rusku sídlících poboček TerraGroup. Dne 6. srpna 2011 v 10:00 hod. skupiny vyšetřovatelů výboru FSB přijela k centrální kanceláři společnosti vykonat soudní rozhodnutí a zabavit provozní dokumenty. Ve vstupu do budovy bylo však vyšetřovatelům zabráněno. Z toho důvodu byla povolána jednotka OMON (Speciální mobilní policejní jednotky) a zásahová jednota 2. FSB. Pokus o násilný vstup do centrály firmy vládních jednotek se změnil v 45 min trvající přestřelku s firemními bezpečnostními silami. Výsledek toho bylo, 18 zraněných vyšetřovatelů a 21 operativců. Dle očitých svědectví byla dokonce zničena i dvě služební vozidla palbou z granátometu z horních patrech budovy.

Počet obětí jednotky TerraGroup Labs nebyl zjištěn. Budova se zřítila v 13:42 hod. Dle počátečních odhadů, v důsledku na dálku odpálení připravených náloží. Následný požár prakticky znemožnil zajištění jakýchkoli dokumentů či subjektů.

V 14:31 hod., zahlídla posádka lodi Ocean slogger v kotvišti č. 5 (Bay 5) v nákladním přístavu plavidlo vlastněné společností Lindi Kivinje údajné dceřiná společností TerraGroup přes množství proxy serverů v různých zemích. Podle vyšetřovací komise, mohla přítomnost nákladní lodě znamenat jediné. A to extrakci, firemních dokumentů, těl padlých agentů a transport klíčových zaměstnanců TerraGroup Labs mimo oblast dosahu justice.

V 16:43 hod. vyslala Norvinská námořní základna strážní člun spolkové pohraniční stráže č. 318 "Flying" (pod vedením Lt. kapitána A. I. Kozlova), k zadržení lodi Ocena slogger. V okamžiku kontaktu v 17:21 hod., byla loď Ocean slogger již v blízkosti mezinárodních vod a opouštěla tak území Ruské federace. Na příkaz k zastavení nereagovala. Lt. Cpt. Kozlov vydal rozkaz střílet preventivní dávku před příď lodě a následně namířit hlavního dělo člunu na strojovnu prchající lodě. V tuto chvíli, druhý nejvyšší velitel, Lt. D. A. Frolov, který sledoval průběh akce přes satelit navigačního zařízení, oznámil veliteli, že sledovaná loď opustila teritoriální vody. V souladu s mezinárodním právem, posádka strážního člunu 318 "Flying" přestala pronásledovat nákladní loď Ocean slogger.

Dle 2. zpravodajské divize SVR dne 09. 08. 2011 loď Ocean slogger dorazil do dánského přístavu Køge, kde zakotvila v opravnách. V přístavu, dle různých svědectví, opustilo loď kolem 50 až 80 lidí vyjma posádky. Na nábřeží již byly připraveny minibusy Mercedes s tónovanými skly. Podle nepotvrzených zpráv, všichni cestující opustili ten samý den Dánsko. Po 3 dnech, nákladní loď opustila přístav. Jejím cílem měl být přístav Húsavík na Islandu, ale do místa určení nikdy nedoplula. Podle islandského pobřežní stráže, loď vyslala nouzový signál z oblasti na severozápad od Faerských ostrovů, v 23:17 hod. 15. 08. 2011. Signál zmizel v 23:21. Nebyli nalezeni žádní přeživší, ani zbytky lodi.

Dle platného soudní příkazu k zadržení majetku byli společnosti TerraGroup Labs, zabaveny objekty v Tarkově a Norvinském regionu, počínaje 00:01 hod. dne 08. 08. 2011, jednotkami ministerstva vnitra Ruské federace. Všichni klíčoví pracovníci firmy objeveni vyšetřovateli byli zadrženi a propuštěn ve stejný den. Na dále zůstali v domácím vězení a bylo jim zakázáno vycestovat ze země. Z 652 registrovaných pracovníků (s výjimkou rodinných příslušníků) bylo zadrženo pouze 211 osob. Poloha všech ostatních není známa.

Později v průběhu šetření bylo zjištěno, že většina zaměstnanců společnosti byla schována v neoficiálních objektech vybudovaných nebo vybavených TerraGroup Labs v mnoha bývalých vojenských prostorách v regionu. Bezpečnostní služba chránící majetek a zaměstnance firmy, se podílela na mnoha nelegálních aktivitách firmy jako například eliminace svědků, zastrašování vyšetřovatelů a na krycích akcí. K tomuto účelu byly využity jednotky USEC, placené TerraGroup Labs.

Dne 15. 08. 2011, právníci TerraGroup Labs a její mateřské společnosti TerraGroup začali podávat mezinárodní žaloby za škody způsobené na majetku, zdraví a cti zaměstnanců, jakož i porušování práv společnosti a požadovali, aby byl uvolněn majetek společnosti.

Dne 17. 08. 2011, učinilo státní zastupitelství proti-opatření. Vydalo rozhodnutí, ve kterém obvinilo společnost TerraGroup z porušení platných zákonů země, odmítnutí spolupráce s vyšetřovacími orgány a fyzické napadení a vraždy státních úředníků.

Dne 16. 08. 2011, Mezinárodní výbor společenství OSN obdržel dokument od TerraGroup Labs, kterým skupina právníků protestovala proti vládě Ruské federace v souvislosti s krvavým incidentem v hlavní kancelářské budově firmy. Dále zdůrazňovali neoprávněné zatčení a zadržování cestovních pasů zbývající zaměstnanci společnosti. Oprávněný zástupce RF při OSN reagoval podnětem ke svolání nouzového zasedání výboru dne 18. 08.2011. V průběhu vyšetřování, dne 19. 08. 2011 výbor OSN požadoval po ruské vládě, aby předtím než bude rozhodnuto, stáhla ozbrojence z civilních objektů a umožnila vycestování zaměstnanců zahraniční společnosti.

Dne 21. 08. 2011, Rada bezpečnosti OSN rozhodla do oblasti Norvinsk vysadit menší počet svých jednotek (modré přilby), aby se zabránilo možnému krveprolití, iniciovaného z obou stran, případně z třetí strany samozvaných sil, prosazujících vlastní zájmy.

Dne 22. 08. 2011, ruská vláda oznámila, že jednotky ministerstva vnitra opustí své současné pozice, pouze pokud síly OSN převezmou kontrolu, ochranu a dohled nad přítomnými zástupci mezinárodního výboru a vyšetřovateli státního zastupitelství.

Dne 28. 08. 2011 v blízkosti terminálu nákladního přístavu, došlo mezi vojáky ruského ministerstva vnitra k přestřelce s modrými přilbami. Střet byl vyprovokován blíže neidentifikovanou ozbrojenou třetí stranou (frakcí). Obě strany utrpěly ztráty, a situace eskalovala až na hranu udržitelnosti „statutu quo“. Na žádost Rady bezpečnosti OSN, byli do oblasti znovu povoláni vojáci ruské federace a regionální mírové sbory byla posíleny.

Pro nejrychlejší řešení politického patu a prevence globálních důsledků, vláda ruské federace vydala tajný rozkaz (záznam ze zasedání # 412  z 17. 09. 2011), kterým založila na Kapverdách (zapsanou) společnost k vyhledávání a extrakci s názvem B.E.A.R. Společnost byla složená ze záložníků speciálních sil a veteránů ozbrojených sil Ruska a bývalých sovětských zemí.

Následně pobočka Norvinské ne-vládní organizace "Za čistou zemi" uzavřel smlouvu s BEAR, který umožnila jejím operátorům používat všechny prostředky a metody, včetně smrtící síly, k získání tajných informací ohledně TerraGroup Labs z jejich objektů a k získání dokumentů nebo materiálních důkazů o nezákonné a škodlivé činnosti společnosti proti civilnímu obyvatelstvu v regionu a Ruské federaci obecně.

Oficiálně neexistuje žádné propojení mezi úřady ruské federace a PMC BEAR, či nevládní organizací v Norvinsku. Všechny konflikty, vznikající v regionu Norvinsk, kterých se zúčastnili i síly OSN, nebo personál TerraGroup Labs (které vyprovokovali operátoři BEARu) jsou interpretovány ruským ministerstvem zahraničních věcí jako neschopnost mezinárodních vyšetřovatelů a mírových sil zajistit spravedlivé vyšetřování a bezpečnost civilního obyvatelstva.

Jednoty BEAR byly v oblasti vysazeny dne 24. 10. 2011. Od tohoto dne plní úkoly dle kontraktu.

 

Starší speciální komunikační komisař plk. А. Е. Surinov

569bad87bfb6e_doklad_311_15_11_2011_str(1).jpg.97164209d3ad6173a0d04ce3db74b1cc.jpg

b.jpg

c.jpg

doklad_311_15_11_2011_str.jpg.bf50e620f1a31dd9b175191ce5b9637b.jpg

Edited by PugMonk
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
PugMonk

TARKOVSKÝ KURÝR

Záchranáři hledají průmyslové potápěče zmizelé v přístavu.

Podle tiskové agentury Norvinského regionu EMERCOM z Ruska, byli prohlášeni za nezvěstné dva průmyslový potápěči provádějící podvodní opravy u mola č. 3.

Záchranáři uvádí, že kustod zodpovědný za opravy v přístavu volal na tísňovou linku bezprostředně po ztrátě radiového spojení. Navíc, vedoucí manažer potápěčských prací odhadoval, že po ztrátě kontaktu by měli mít potápěči v lahvích kyslík ještě na 30-40 minut.

I přes bleskovou záchrannou akci, nebyli potápěči nalezeni a dalšímu pátrání bránila nízká viditelnost a blížící se noc. O hodinu později, bylo pátrání pod hladinou přerušeno. I přesto se záchranáři ještě tři hodiny pokoušeli prohledávat pobřeží a pobřežní průmyslové objekty, ale neúspěšně.

Další den ráno pátrání pokračovalo, ale šance na nalezení potápěčů živých se rovnala spíše zázraku. Příčinou úmrtí se stala zřejmě souhra tragických okolností.

Přístavní orgány uvedly, že potápěči prováděli svářečské práce na posílení podvodních kovových konstrukcí. Oba byli zkušení profesionálové, kteří měli všechny potřebné dokumenty a certifikáty k výkonu této činnosti. Bylo rovněž zjištěno, že řízení prací bylo plně v souladu se všemi příslušnými bezpečnostními předpisy EU.

Místní vyšetřovací komise uvedla, že poté, co budou potápěči nebo jejich těla objevena, bude provedena kontrola k určení míry odpovědnosti zúčastněných stran.

Jména potápěčů nebyly zveřejněny.

image_2016-12-06_17-28-14.png.93cab6d0a1a99d1d2c42d529f3f1c01d.png

kommercheskij-dajving-1.jpg

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
PugMonk

Úřední záznam o sestřelení neidentifikovaného letadla

Dne 28. listopadu 2014, v 14:43 hod. bylo ATS (řízením letu), jmenovitě Murmanským ACC, oznámeno narušení státní hranice nezjištěným letadlem ze severo-východního směru. Zpráva byla zaslána z velitelství 6. letecké a protiletadlové (AA) armády Západního vojenského okruhu.

V 14:45 hod. Vedoucí leteckého dozoru signalizuje pohotovostní režim. Jako protiopatřením narušení byl vydán rozkaz zachytit vetřelce silou. K tomuto úkolu byli povoláni letci sloužící u 98. leteckého pluk.

V 15:08 hod. neznámé letadlo, se kterým stále nebylo navázáno radiové spojení, překročilo hranice Norvinského zakázaného vzdušného prostoru. O tomto narušení byl okamžitě informován velitele 6. letectva a AA armády západního vojenského okruhu, major General Shelestov G.V.

V 15:10 hod. velení 6. letectva a AA armády Západního vojenského okruhu rozkázalo použít proti narušiteli zbraně a ukončit tak let eliminaci objektu.

Úkol byl přidělen 1489. strážnímu protiletadlovému raketovému pluku 2. divize protivzdušné obrany. Úkolu se chopily dvě čety. První cíl lokalizovala a zaměřila. Druhá četa provedla odpaly čtyř střel, jelikož cíli se povedlo dvěma střelám vyhnout.

V 15:37 bylo potvrzeno zničení cíle. Dle vizuálního pozorování, fragmenty objektu dopadly v okolí města Tarkov.

Přílohy: dešifrovaná komunikace protivzdušných družstev s velitelstvím pluku.

Náčelník generálního štábu

Tikhomirov S.V.

PŘÍLOHA Č. 1

PŘEPIS RADIOVÉ KOMUNIKACE

Legenda: RV – raketové velení, S3 a S4 – čety protivzdušné obrany

Začátek záznamu

RV: Povolení k útoku. Trojka, čtyřka, připravit. Zaměřte cíl azimut dva, dvacet pět stupňů, směr dva, třicet sedm stoupá.

S3: S3 připraveno.

S4: S4 připraveno.

RC: Trojko – zamiřte cíl. Čtyřko - zaměřte cíl.

S4: Čtyřka sleduje cíl.

RV: Rozumím, čtyřko. Trojko?

S3: Cíl nezaměřen.

RV: Čtyřko vzdálenost? Trojko vidíte cíl?

S4: Vzdálenost třicet sedm.

S3: Nemám cíl.

RV: Trojko - nestřílet, zrušte misi. Čtyřko - zničit cíl, palte dvě. Palte!

S4: Vzdálenost dvacet devět. První - odpálena! Vzdálenost dvacet sedm. První - letí, druhá - odpálena! Nastaveno na dvacet pět. Druhá - letí. Příjem.

RV: Vidíme.

S4: Úhybný manévr!

RV: První výbuch. Co se děje?

S4: Vyhnul se!

RV: Kurva?! Čtyřko, vidíte cíl?

S4: Už je ...

RV: Čtyřko, hledejte, sakra! Vidíte ho, nebo ne? Hlášení!

S4: Zaměřování!

RV: Teď v klidu, v klidu sakra. Letí přímo.

S4: Připraven! Vzdálenost - dvanáct!

RV: Palte - dvě, palte!

S4: Vzdálenost - deset. První - odpálena. Vzdálenost - devět. Druhá - start. Vzdálenost sedm, první - letí, druhá – letí.

RV: Leť, leť. Jde to dobře, vidíme to na displeji. Díky bohu! Druhá!

S4: Cíl zničen!

RV: Skvěle kurva, tak... Dobře, dobře... Desítko hlášení. Cíl byl zničen. Odpáleny čtyři střely. Zásah čtyřka. Třetí střela selhala. Jedna, dva - cíl provedl úhybný manévr. Jak mě slyšíte?

Konec záznamu

 

Úřední záznam o sestřelení dvou UAV (dronu) Predator

Dne 28. listopadu 2014, v 17:30 hod., důstojník 333. radarového pluku oznámil detekci dvou neidentifikovaných objektů, typové charakteristiky shodující se s UAV Predator (dron). Jednen z objektů zůstal v neutrálním vzdušném prostoru. Druhý nabral kurz do zakázané zóny nad městem Tarkov.

Velitel 6. letectva a AA armády Západního vojenského okruhu se rozhodl vyčkávat a přikázal sledovat cíl, aby zjistit záměry nepřítele.

Dle očekávání, UAV zamířil na místo havárie zříceného letadla, které bylo toho dne sestřeleno, pravděpodobně za účelem zkoumání.

Po zjištění záměrů nepřítele, velitel vydal rozkaz zničit UAV. Úkol byl přidělen 1489. strážnímu protiletadlovému raketovému pluku 2. divize protivzdušné obrany. Mise byly zapojeny dvě čety. V 17:53 hod. byl cíl zničen.

 

V 18:10 hod. přišlo hlášení o, druhém UAV, které vstoupilo do zóny v nižší letové výšce. Pravděpodobně mělo zastoupit předchozí sestřelený UAV. V 18:15 hod. byl i druhý cíl zničen.

Podle vizuálního pozorování, fragmenty obou UAV spadaly do oblasti havárie sestřeleného letadla.

Přílohy: dešifrovaný přepis rádiové komunikace mezi důstojníkem rádiového pluku, velitelem 6. letectva a protivzdušné obrany armády Západního vojenského okruhu, velitelstvím 1. divize AA a operujícími družstvy.

Náčelník generálního štábu

Tikhomirov S.V./_

 

PŘÍLOHA Č. 1

PŘEPIS RADIOVÉ KOMUNIKACE

Legenda: RD - Radarový důstojník, VAA – Velitelství 1. divize AA, V -  Velitel 6. letectva a protivzdušné obrany armády Západního vojenského okruhu, S1 a S2 – družstva.

Začátek záznamu

 

RD: Cíl azimut dva-dvanáct stupňů. Druhou cíl se vznáší v sektoru třicet pět-g, výška padesát pět.

V: Dozor-1, tady desítka. Jak mě slyšíte?

RD: Desítko, pokračujte.

V: Můžete mi dát charakteristiky cílů?

RD: Drony, zřejmě.

V: Sledujte směr prvního. Patnáctko?

VAA: Desítko, pokračujete.

V: Připravte dvě čety. Střílet jen na můj povel. Dozor-1?

RD: jiho-východ, jih-jih. Směřuje k místu předchozí havárie.

Velitel: Pokračujte.

VAA: Oddíly připraveny.

V: Čekejte. Dozor-1?

RD: Potvrzuji, desítko, letí přesně tam. Blíží se do zóny havárie.

V: Dobře. Ustřelte mu prdel.

RV: Jedničko, dvojko – sejměte ho.

S1: Sleduji cíl.

S2:  Sleduji cíl.

VAA: Rozumím. První četa - zničte cíl, použijte dva.

S1: Vzdálenost pětadvacet. První - odpálena! Vzdálenost dvacet tři. První – letí. Druhá - odpálena! Dvacet jedna. Druhá - letí. První - výbuch, druhá - výbuch. Cíl zničen.

VAA: Rozumím. Potvrzuji.

V: Dobře. Udržujte spojení.

RD: Druhý cíl vstupuje do zóny.

V: Patnáctko, jak mě slyšíte?

VAA: Jděte toho, desítko.

V: Zaměřit a zničit, míří k místu havárie. Dejte jim vědět, že nenajdou ani hovno.

VAA: Rozumím. Jednička, dvojka - zaměřuji. Druhé družstvo použijte dva.

S1: Sleduji cíl.

S2: Sleduji cíl.

VAA: Dvojko - zničte cíl.

S2: Rozumím. Vzdálenost dvacet tři. Jednička - odpálena! Vzdálenost jednadvacet. Jednička - letí, dvojka - odpálena! Vzdálenost osmnáct. Dvojka - letí.

VAA: Střely na cestě. Potvrzuji zásah.

S2: Cíl zničen.

V: Dobře.

Konec záznamu

 

15578057_1635066840120963_581866370354891313_o.jpg

Edited by PugMonk
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
PugMonk

SVĚTLA TARKOVA - Výstřižek z denního tisku

Trestní řízení proti náměstku ministra hospodářství norvinského regionu nebude zahájeno.

Jak jsme již informovali v květnu, prokuratura zahájila vyšetřování platnosti právních rozhodnutí v případech privatizace několika obchodních a průmyslových zón v tarkovském přístavišti. Podle státního zastupitelství, náměstek ministra hospodářství Y.G. Shkurenka osobně podepsal několik dokumentů, kterými převedl místní pozemky bez řádného výběrového řízení, čímž způsobil finanční škodu regionu, přesahující 100 milionů rublů.

Ve stejné době, zvláštní Norvinská regionální vládní komise, zřízená z podnětu guvernéra, rozhodla, že Shkurenko je nevinný a situace kolem pozemků v přístavu je způsobena v důsledkem rozporů legislativních předpisů a nařízení týkajících se privatizaci půdy, které byly způsobeny nedávno uděleným statusem svobodného ekonomické zóny norvinské oblasti.

Nicméně rozhodnutí Komise nemá žádnou právní sílu a je pouze nezávazným stanoviskem, proto by její stanovisko nemělo ovlivnit průběh vyšetřování.

Nejnovější zjištěné informace, týkající se tohoto ostře sledovaného případu, zveřejněné vyšetřujícími orgány, potvrzují, že na základě předložených dokumentů, proběhla privatizace pozemků v plném souladu s platnými legislativními předpisy a prostřednictvím zcela transparentních výběrových řízení. Zákonným vlastníkem sporných pozemků se podle všeho nyní stala TARBank. A všechny její právní nároky jsou dle šetření legální. Předchozí vlastník (město Tarkov) má nyní jedinou možnost chce-li i nadále přístaviště a v něm umístěné zařízení i nadále využívat. A to uzavřít s novým vlastníkem (TARBank) nájemní smouvu.

Na otázku našeho redaktora, kde byly objeveny nové dokumenty a jak to, že se objevily, až nyní kancelář ministerstva zemědělství odpověděla, že smlouvy byly omylem zařazeny do účetních knih minulého čtvrtletí a celá situace je pouze úředním nedorozuměním.

Náměstek ministerstva Shkurenko a stejně tak zástupce TARBank, odmítly cokoli komentovat.

#EscapeFromTarkov

15178088_1626121707682143_2251505703009138693_n.jpg

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
PugMonk

TARKOVSKÝ KURÝR

Zločin

Detektivové z kriminální policie byli včera večer napadeni při své operativní činnosti v jednom z městských obvodů Tarkova. Dva důstojníci byli vážně zraněni.

Z vyšetřování vyplývá, že pracovní skupina CID prováděla šetření k činnostem souvisejících s předchozích trestnou činností.

Kolem dvaadvacáté hodiny agenti dorazili do ulice Cheluskintsev 22, budova 1. V průběhu šetření mezi obyvateli domu, se jeden z rezidentů z bytu č. 142 začal chovat velice podezřele.

Na žádost policistů vstoupit a prozkoumat obydlí, jeho nájemníci náhle zaútočili. V nemocnici skončili 4 policisté z toho dva vážně zranění a dva v bezvědomí.

Jednomu ze zraněných policistů se naštěstí podařilo zavolat zálohu. V souvislosti s blížícími se posilami se útočníci stáhli a zmizeli. Následně bylo zjištěno, že apartmá obývalo nejméně 6 osob, ale ty se po útoku velice ve spěchu z domu vytratily.

V tuto chvíli je případ ve vyšetřování.

Vyšetřovatelé odmítli sdělit jakékoli další podrobnosti k případu. Ale podle důvěrných informací, detektivové zřejmě narazili na úkryt nějaké ilegální ozbrojené skupiny, jak lze soudit z důkazů nalezených v areálu.

Ranění policisté jsou v současné době v nemocnici. Jejich stav je středně vážný, ale podle primáře, jejich životy nejsou v ohrožení.

#EscapeFromTarkov

15111026_1623886227905691_7207723998173049670_o.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
PugMonk

Vybráno z policejních záznamů

Noviny - Světla Tarkova

Dne 15. ledna v ulici Rabochova 5, došlo na opuštěném staveništi k přestřelce mezi dvěma neurčitými skupinami.

Na nahrávkách z bezpečnostního kamerového systémem sousedního skladiště je vidět, jak kolem opuštěných budov staveniště, prochází přibližně okolo osmé hodiny večer muž v tmavém kabátu a sportovní taškou v ruce. Další muž v tmavém saku, přichází o 15 minut později.

Chvíli poté se z klidné budovy ozvaly první výstřely. Celá přestřelka trvala asi půl hodiny.

Policii na místo zavolal hlídač vedlejšího areálu. Ta dorazila na místo pohotově, ale bohužel příliš pozdě, takže ozbrojenci unikli.

Během ohledání místa bylo nalezeno velké množství nábojnic, jakož i stop krve, ale ani zbraně, ani zraněné osoby v budově nebyly.

Vyšetřování je v plném proudu.

______________________________________________________________________________________________

Uniklý úřední záznam od FSB (ruská federální bezpečnostní služba)

Dostali jsme tip, že nájemný vrah vystupující pod přezdívkou Sedoi ("šedovlasý"), dorazil do Tarkova z Kemerova a to už před třemi dny. Zdroj tvrdí, že v žádné osobním kontaktu se Sedoi-em nebyl, ale popisuje ho jako "zkušeného", "nebezpečného" a jeho přítomnost by mohla narušit bezpečnost v oblasti. Ředitelství z Kemerova reagovalo na náš dotaz k identitě, následovně: „ Jsme si vědomi jeho přítomností ve městě, ale doposud se nám nepodařilo jeho pravou totožnost zjistit.“

Podle našeho zdroje, se říká, že Sedoi dorazil do města s cílem neutralizovat určitý objekt, kterého nazýval jako „Rakušan“, který se taktéž objevil v Tarkově před několika dny, ale účel jeho návštěvy je neznámý. Zřejmě, se ale bude také jednat o "čističe", jelikož je najatý zahraničním podnikatelským subjektem.

Proto soudíme, že se dá předpokládat, že včerejší noční přestřelka na staveniště v ul. Rabochaya 5, má přímou souvislost s přítomností těchto dvou osob.

V tuto chvíli díky svědectví nočního hlídače vedlejšího skladiště víme, že asi dvě hodiny po půlnoci vstoupil do budovy na staveništi muž v tmavém kabátu a o 15 minut později, těmi stejnými dveřmi vešel muž v tmavém saku. O chvíli poté, bylo z budovy slyšet 15-20min střelbu. Zasahující policejní jednotce se nepodařilo nikoho zadržet, ale na místě nalezli velké množství pistolový nábojnic a krvavé stopy.

Na základě informací od našeho zdroje předpokládáme, že tento incident byl v podstatě "souboj nájemných vrahů"  Sedoi-e a Rakušana, kteří si vyřizovaly své účty na neutrální půdě.

Na základě tohoto předpokladu, navrhujeme postoupení tohoto spisu dle příslušnosti FSB úřadu pro vyšetřování k dalšímu šetření.

#escapefromtarkov

14572966_1614253695535611_7259135149162164188_n.png

14890392_1614253692202278_7677658987745244638_o.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
PugMonk

Článek z busines magazínu

TARBank a OJSC Polikhim Limited podepsali smlouvu o fúzi.

Společnosti TARBank a OJSC Polikhim Limited podepsaly smlouvu o konsolidaci mrtvých aktiv, čímž dosáhly konečné etapy dohody o fúzi.

Podle obou zástupců stran, byla před nedávnem již podepsána rámcová smlouva a fúze je nyní oficiálně oznámena. Jak již bylo dříve uvedeno, bude se sjednocení subjektů nazývat TBP Holding. Obě strany si ponechávají právo pokračovat nezávisle pod svými vlastními značkami. Podíly ve společném podniku zůstávají rozděleny rovnoměrně, přesně tak jak předtím schválila Výkonná rada TARBank.

Jak jsme již informovali, po bankrotu chemičky č.16 v roce 2010, TARBank převzala dluhy podniku a reorganizovala je pod značkou OJSC Polikhim Limited. To znamená, že probíhající fúze je prakticky jen závěrečná fáze vytvoření jediného subjektu.

Ve výhledu jsou holdingové plány a uspořádání řady dalších převzetí subjektů, přičemž v současné době již probíhají jednání s dotčenými společnostmi.

Podle místopředsedy rady TARBank Petera Lesickeho je TBP holding určen pro zajištění a udržení podpory v rozvoj základního průmyslu v Norvinské oblasti a i v dalších oblastech země.

14633695_1613161462311501_2703178104602466768_o.png

Share this post


Link to post
Share on other sites
PugMonk

nový hráč.jpg

Edited by PugMonk

Share this post


Link to post
Share on other sites
PugMonk

RACHOT V DŽUNGLI.jpg

Edited by PugMonk

Share this post


Link to post
Share on other sites
PugMonk

Rozhovor s ruským regionálním ředitelem Terragroup.

U příležitosti založení místní pobočky TerraGroupLabs v Tarkově, se rozhodl náš časopis udělat rozhovor regionální ředitel společnosti Evgenym Anatolievičem Kovtunem.

SL: Dobrý den, pane Kovtun. Děkuji, že jste souhlasil s tímto rozhovorem. Na začátku bych se chtěl zeptat, jestli byste mohl prosím sdělit něco bližšího o společnosti TerraGroupLabs?

EK: Dobrý den. Ano, jistě. TerraGroupLabs je výzkumná společnost. Zabýváme se výzkumnými a experimentálními úkoly širokého rozsahu. Ale to není ta nejdůležitější činnost. Protože se mimo jiné zabýváme a silně zapojujeme při udělování grantů skupinám nezávislých výzkumníků ve snaze objevit anebo podpořit nadějné projekty.

SL: A co motivovalo tak významnou společnost ve vědecké komunitě otevřít svou pobočku právě v Tarkově?

EK: No, v první řadě - v Rusku. Myslím, že čtenáři vašeho časopisu nepotřebují další vysvětlení vědeckého potenciálu země, takže na tom není nic překvapivého. Tarkov byl zvolen výhradně z důvodu jeho zvláštní ekonomické zóny a výhodami s tím spojenými.

SL: Jak na vás působí, přirovnání "cizího agenta" jako status vaší společnosti v Rusku. Nemůže to způsobit, pochybnosti o čistotě vašich zájmů ve vývoji ruské vědy?

EK: Co tím myslíš?

SL: Mohli by vás podezřívat, že chcete ze země vysát „mozky“ zahraniční lákadlo a slibné projekty, můžou způsobit odliv inteligence ze země.

EK: Je to jen mlácení prázdné slámy. Vidět nepřítele v každé zahraniční společnosti vede k izolaci od jakýchkoli investic. Samozřejmě, že nejen vědecké, ale i obchodní organizace a očekávají adekvátní návratnosti investic a nezáleží na tom, jestli jsme v Rusku nebo ve Spojených státech. Dobrý nápad je jedinečný produkt, nezmizí, pokud ho sdílíte.

SL: V případě sdílení, ano. A když ne?

EK: Já Vám opět, nerozumím…

SL: No, dejme to stranou. Mohl byste vysvětlit vyřizování žádost o grant a udělování grantů? Kdo rozhoduje?

EK: K dispozici je zvláštní komise, která rozhoduje v několika etapách, počínaje regionální úrovni i v případě zvláštního postavení, nebo speciálního financování, celou cestu až do centrály.

SL: Řídí se komise při výběr kandidátů výhradně vědeckými zájmy, nebo, finančním potenciálem projektu?

EK: Čistě vědeckými zájmy, ale projekt musí mít dlouhodobém horizontu potenciál výnosu.

SL: Nicméně je známo, že mezi těmi, kteří dostávají dotace z TerraGroupLabs existují takoví lidé jako rektor univerzity Tarkova, hlavní manažeři některých významných podniků a dokonce i náměstek ministra. Můžete se mi prosím k tomu vyjádřit? Jsou toto vědecké, nebo finanční zájmy vaší firmy?

EK: Naše aktivity jsou legální, transparentní a soustředí se výhradně na rozvoj a propagaci vědy v zemi - to je vše, co jsem chtěl říct. A teď, mě prosím omluvte…

Bohužel, Jevgenij Anatolevich v souvislosti se svým nabitý program musel přerušit rozhovor, takže další otázky, které jsme mu chtěli položit, zůstaly nezodpovězeny.

Závěr si udělejte, milý čtenáři, sami. Toto je cesta vědy.

#escapefromtarkov

14753959_1610179219276392_8839674062742422478_o.png

Share this post


Link to post
Share on other sites
PugMonk

Noviny – SVĚTLA TARKOVA

Jde o bezpečnost nebo obsazení?

Před pár dny naší redakci oslovili zaměstnanci přístaviště Bay5, podle kterých se v přístavu děje něco podezřelého. V průběhu minulého týdne se v areálu objevilo mnoho mobilních kontrolní stanovišť, jejichž ostraha kontroluje totožnost zaměstnanců na pracovištích. Mimo to byly v areálu nainstalovány i bezpečnostní kamery - spolu s nějakým druhem senzorů a dalšími high-tech bezpečnostními a kontrolními prostředky. Zároveň vzrostl i počet zaměstnanců soukromé bezpečnostní agentury Tiger, kteří byli najati před dvěma lety na střežení okolí a se teď potulují všude. Nyní není v přístavišti místa, kde byste ostrahu nepotkali. Zaměstnanci přístavu jim již přezdívají "dozorci".

Proto jsme se rozhodli, osobně podívat na důvody náhlého zesílení bezpečnostních opatření v tarkovském přístavišti. Ale ukázalo se, že o oficiální návštěvu medií nikdo nestojí. Vedení přístavu se nestydělo odpovědět, že žádná opatření přijatá nebyla a dále odmítli komunikovat. A majitel bezpečnostní agentury se úplně vyhnul všem otázkám s vysvětlením, že je příliš zaneprázdněný.

V souvislosti s těmito změnami a událostmi, které jsme zveřejnili v příloze minulý týden, nás přirozeně napadá: Jestli fantastické příběhy, které se šíří mezi dělníky noční směny o několika mužích v černém, kteří vystupovali z nafukovacích člunů v blízkosti terminálu předchozí dvě noci, nejsou pravdivé. Nicméně, tato historka nebyla nikým nikdy potvrzena a většina si myslí, že jde jen vtip, nebo něčí bujnou představivost, podpořenou nadměrným pitím.

Ale neměli bychom se blíže podívat na majitele samotné SBS (soukromá bezpečnostní služby), pana Korbana? Kdo to je Korban? Mimochodem, je také jednatelem společnosti Mortorg, která vlastní jednu čtvrtinu přístavních prostor, stejně jako elektrické rozvody a zařízení, a spravuje jednu třetinu jejího obratu. Kdo ví, možná že se pan Korban pouze rozhodl rozšířit své podnikání tímto směrem?

14409656_1602288936732087_3728296990787940578_o.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
PugMonk

Založení PMC BEAR

 

Výbor pro obranu a bezpečnost Ruské federace

Federální shromáždění ruské federace

Obraný a bezpečnostní výbor

Rady federace

103426, Moskva, B. Dmitrovka Str., Bld. 26

24.července 2012 č. 2467

Zástupci místopředsedy vlády

Ruské federace

L. E. Toporkov

 

Vážený Leonid Yegorovich!

Vzhledem k nekonvenčním povaze této situace, výbor rozhodl, aby se tímto vláda zabývala v rámci interní komunikace.

Při včerejším zasedání výbor vyjádřil znepokojení nad situací v regionu Norvinsk. Pokud však vezmeme v úvahu všechny faktory - zejména ty externí - navrhujeme, nezapojovat oficiální ruské síly, alespoň v této fázi, aby nedošlo k diskreditaci vlády.

V tuto chvíli není od věci, zvážit využití nezávislých "soukromých" regimentů, které oficiálně neoperují pod taktovkou ozbrojených sil ruské federace.

Výbor vyzývá vládu, aby tuto možnost projednat. Také, pokud bude toto řešení přijato, jsme chtěli navrhnout ministerstvu obrany, aby začalo pracovat na řešení týkající se praktických, právních a předběžných otázek.

uctivě,

Předseda výboru, A.V. Ludin

_______________________________

Ministerstvu obrany Ruské federace.

MÍSTOPŘEDSEDA

VLÁDY RUSKÉ FEDERACE

MOSKVA

Souhlasíme s návrhem výboru, Rady federace, pro obranu a bezpečnost, k vypracování projektu pro nové polovojenské jednotky.

__________________________

Ministerstvu obrany Rusku Hlavní personální oddělení

Právnímu oddělení Ministerstva obrany Ruska

Odboru finančního zabezpečení Ministerstva obrany Ruska.

Zajistěte rozvoj projektových návrhů v rámci své oblasti působení a předložte je k seznámení hlavnímu operačnímu ředitelství generálního štábu Ruské federace ozbrojených sil.

Uzávěrka - 15. září, 2012

________________________________________

Hlavní operační ředitelství generálního štábu Ruské federace ozbrojených sil.

Připravte syntézu návrhů, týkajících se projektu a taktéž diskusi zainteresovaných agentur Federální bezpečnostní služby Ruské federace. Výstup předložte Úřadu vlády Ruské federace.

Uzávěrka - 01. 10. 2012

Share this post


Link to post
Share on other sites
PugMonk

Složka člena BEAR PMC

ŽIVOTOPIS

Yaroslav VALERYEVICH Kuznetsov (narozený v roce 1972 v Cherepovets)

V roce 1989 absolvoval střední školu ve městě Cherepovets.
V roce 1990 byl odveden do armády, kde sloužil u výsadkářům.
V roce 1992 byl propuštěn z armády a pracoval jako prodavač v obchodě.
V roce 1993 se ucházel o práci u policie, kam se úspěšně dostal. U policie v nově vzniklé cherepovetské jednotce OMON (pohotovostní jednotka zvláštního určení) získal hodnost mladšího seržanta.
V letech 1995 a 2000 absolvoval se svým družstvem několik cest do Čečenska, kde se účastní bojového nasazení.
V roce 2004, kdy byl už rok ve výslužbě, dostal práci u soukromé bezpečnostní firmy. Ve stejném roce absolvoval s ruskými PMC cestu do Iráku.
V roce 2006 se oženil a vrátil se do služby v jednotce OMON, na pozici instruktora pro boj a taktický výcvik.
V roce 2011 byl propuštěn při reformě policie.

Zápisky z deníku nového rekruta BEAR PMC

25.07.
Tak dobře jsem se snad ještě nikdy nevysral. A pak mě napadlo, začít psát deník. Možná je to věkem... A taky se mi zdá, jako by mě čekalo něco, co by mohlo zajímat příští generace.
No, tak jsem se včera setkal s tím Leuitenatem, se kterým jsem mluvil předtím po telefonu. Popsal mi všechno do detailu, ukázal smlouvu a její dodatky - docela hutný, musím říct.
Takže si balím věci a letím večer do Moskvy. Uvidíme, co bude dál...

26.07.
Celkem roztomilá holka mě čekala na letišti a odvedla do hotelu - moc pěkný hotel – dostal jsem vlastní pokoj, večeři a volno až do následujícího dne – vše bylo tak, jak má být. Přál bych si, aby všechny mise začaly takhle, konečně jsem se jednou cítil jako „Někdo“.
Na večeři, jsem měl možnost poprvé vidět členy našeho budoucí družstva, nebo jak se to bude jmenovat. Vypadá to dobře, některé z nich dokonce znám. Například Snappy Sanya, mariňák, poprvé jsem se s ním setkal v první čečenské misi. Další je Max Pavlov z Arkhangelsku, brigáda rychlého nasazení – stejný místo. Swift (pamatuji si pouze volací znak, musím zjistit jméno), z úderného bojového batalionu, v druhé čečenské válce. Kiryuha Zdor - bojoval ve druhé Čečně, pak tři roky ve francouzských legií, znám ho z Iráku. Jsou tady samozřejmě i někteří mladší kluci, ale neměl jsem možnost s nimi mluvit - žádní hlupáci z ulice, nějakým výcvikem prošli, mnoho z nich určitě prošlo i "střeleckou přípravou".
Ukázalo se, že ne každý měl to štěstí, aby dostal vlastní pokoj, pouze ti starší. Zdá se, že z těch starších udělají důstojníky. Bažanti musí bydlet po čtyřech, ti zkušenější po dvou.

30.07.
Pár z nás přivítaly Kapverdy. Cítím se tady dobře - moře, hory, palmy. Horký, vlhký vzduch, ale příjemný vánek, není to stejný jako v peci v Iráku. Klima je tu spíš jako v Thajsku.
Vozí nás autobusem až ke dveřím, hezky spořádaně a důstojně. Vybral jsem si dobré místečko. Hotel se nezdá být jako ty v Thajsku nebo v Turecku - skromné budovy, žádné píčovinky. Připomíná spíše naše penziony. S největší pravděpodobností, zde ubytovávají i sportovní reprezentace, takže jsme tady téměř jako čestní hosté. Uzavřený soukromý pozemek, plavecký bazén, sportovní hřiště, moře blízko, žádní zaměstnanci s výjimkou místního černého hlídače. Zdá se, že tady budeme žít v klidu a o samotě. Docela dobrý.
Ti, co přijeli před námi, jsou už v bazénu, bastardi. Za chvíli tam skočím taky. Mimochodem, pokoje nám rozdělili stejně jako v Moskvě: velitele skupin, sólo - a to navzdory dvojlůžkovým pokojům – nižší důstojníci dohromady, s mužstvem - čtyři v jedné cimře. Zakladatel a hlavní koordinátor, si nepřeje být se skupinou spojován.
Večeře byla podávána dvěma místními kuchaři, pěkně baculatý černoši. Vypadá to, že kuchaři jsou všude stejní nehledě na jakýkoliv hranice. Restaurace Chow není jako moskevské restaurace, ale dobře, to přežiju. Opravdu dost zvláštně vaří - spoustu mořských plodů, to nemám rád. A známá jídla mají tady zvláštní příchuť, ale jedl jsem i horší.
Do večera dorazila poslední skupina. Všechno je na místě.

Share this post


Link to post
Share on other sites
PugMonk

Deník pozorovalele

NÁKLADNÍ ČLUN
02.06. Naši agenti si všiml pohybu malého konvoje tří vozidel v blízkosti městské zástavby. Dvě vozidla Kamaz a jedno SUV Toyota. Konvoj projížděl v noci (asi okolo 4.h ráno), zapnutá měl pouze parkovací světla. SPZ nečitelné. Směr pohybu - k pobřeží.
04.06. Podle dalších informací, byl cíl konvoje jasný. Tato oblast je velice řídce osídlená, občas sem připlují pouze místní rybáři. Na místě lokalizován starý opuštěný člun, částečně na břehu. V blízkosti patrné, nedávné stopy přesunu nákladu. V tuto chvíli klid.

05.06. Hlášení o výsledcích čtyřiadvacetihodinového pozorování:

V 9:10 hod., slabý hluk generátor z člunu, deset minut na to bylo z vniřku trupu lodi slyšet zvuk vrtačky. Toto trvalo cca půl hodiny. Když zvuk vrtání přestal, objevila se nad lodí anténa dlouhá něco přes půl metru, pak zmizela zpět do trupu lodi.Od té doby, se zvýšila frekvence provozu generátoru a to na patnáct až dvacet minut, každých pět nebo šest hodin.
V 12:25, přijela černá Toyota SUV s nečitelnými SPZ. Jakmile auto dojelo k člunu, ze sedadla spolujezce vystoupila osoba s černými deskami v ruce. Vozidlo pak okamžitě odjelo. Na palubě na rozšířeném můstku se objevil další muž, oba muži zašli společně do podpalubí.
V 12:30 se znovu objevila anténa, tentokrát vyrostla asi o tři až čtyři metry. Skener radiových vln potvrdil přenos šifrovaného signálu. Přenos pokračoval po dobu dvaceti minut, pak se anténa opět zasunula. O deset minut později přijelo opět SUV a muže vyzvedlo. V následujících hodinách pozorování byly zjištěny tři další rádiové přenosy, z nichž každý trval dvacet minut. Žádný pohyb vozidel, nebo lidí již nebyl pozorován.

17353544_1667869756840671_6792969431016588398_n.png

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
PugMonk

Případ NOVAK

13.7. přišla zpráva, že Václav Novak dorazí na letiště Tarkov v 7:30 hod. Podle našich informací od zpravodajců má Novak zastupovat kancelář USEC pro východní Evropu v norvinské oblasti. Letiště bylo nepřetržitě sledováno. Novák dorazil sám. U východu z letiště ho vyzvedlo vozidlo registrované u Terra Group Inc. Následně Novak odjel do hotelu Nika. Vzhledem k situaci žádáme o prodloužení sledování.

 

14.7. v 11:25 hod. přijelo vozidlo registrované u Terra Group Inc k hotelu Nika. V 11:30 hod. Novak opustili hotel a nastoupil do vozidla.

V 11:50 hod. vůz zastavil u budovy místní pobočky kanceláří Terra Group Inc. a Novak vešel dovnitř. Proslýchá se, že Novaka čekalo setkání s osobou jménem Janis Apsitis - Regionální ředitel ruské pobočky Terra Group Inc.

V 16:35 hod. Novak opustil budovu, nasedl do auta a zamířil do restaurace Monarch.

V 20:44 se vrátil do hotelu.

17.7. v 8:25 hod. Novak opustil hotel Nika v přistaveném vozidle odjel směrem k přístavu.

V 9:20 hod. Novákovo auto zastavilo na kontrolním stanovišti administrativní části přístavu a pokračovalo už po pouhých dvou minutách čekání. Což by mohlo znamenat předem dohodnuto schůzku.

V 9:28 hod. auto zastavilo před hlavní budovou Mortorg JSC a Novak vešel dovnitř.

V 10:43 hod. Novak vyšel, nasedl do auta a vrátil se zpět do hotelu. Za předpokladu, že se Novak setkal s mužem jménem Korban, vyžaduje tento případ zvláštní pozornost. Navrhuji ustanovit sledování překladišť provozovaných firmou Mortorg.

Share this post


Link to post
Share on other sites
PugMonk

USEC: Deník pozorovatele - Plavidlo s vybavením

I nadále budeme publikovat články o soukromé vojenské společnosti USEC.

Plavidlo s vybavením

15.08. Dnes v 3:35 hod., připlula z Osla loď s označením Tempo, zakotvila u mola č. 7, které patří Mortorg JSC. Nezpozorovali jsme žádný pohyb osob nebo zboží na břeh nebo ze břehu. S výjimkou mola č. 7, kde se okamžitě, po vplutí lodě do přístavní vodní zóny, objevili tři členové Tiger PSC (SBS - bezpečnostní agentura), kterou vlastnictví Korban. Strážní se snaží být nenápadní, ale i přesto nenechali nikoho se k molu ani přiblížit. Myslím, že to je to ona. Ta loď!

16.08. V 23:45 hod. byla přístavní zóna ve vlastnictví Mortorg JSC uzavřena. A v 1:20 hod. začalo vykládání z plavidla - sedmnáct 20 stop dlouhých kontejnerů bylo přesunuto do skladu, který patří do kontejnerového terminálu JSC č. 5.

V 5:30 hod. přijíždí k vrátnici kontejnerového terminálu č. 5 konvoj šesti nákladních vozidel, vlastněných společnosti Monolit Group a po krátké prohlídce konvoj vjíždí do areálu. Následně, v časovém intervalu od 6:00 do 13:30 hod., kamiony opouští prostor a jeden po druhém se zase vrací. Celkem dvacet jedna nákladů. Sledovat je do jejich cílové stanice nebylo možné, protože zaměstnanci Tiger uzavřeli provoz v přístavišti a na přilehlých přístupových komunikacích.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...
b38e7c858218a416ef714554dce933a2