Jump to content

Czesć Wszystkim :)

NuclearMessiah
 Share

Recommended Posts

3 hours ago, TheWay said:

@junx Nareszcie! :D

Witaj w Tarkov!

tak offtop - za każdym razem zastanawiam się dlaczego nie odmieniasz nazwy miasta? To wynika z jakichś zasad używania języka rosyjskiego (nigdy się nie uczyłem)? Dlaczego w Tarkov a nie w Tarkovie? :)

1 minute ago, TheWay said:

@vinis88 używam tego jako słowa obcego, po polsku, czyli przez transkrypcje odmieniłoby się to jako "Tarkow" czyli "Witaj w Tarkowie", Tarkov wydaj mi się bardziej klimatyczne :)

ok, rozumiem :) chociaż tak jak powiedziałem rosyjski znam tyle co ze starych filmów i jakoś zawsze wydawało mi się, że oni wymawiają takie fajne końcówki "PetersburgJE", "MaskwJE"

@vinis88 ja rosyjski miałem w gimnazjum i nie wspominam tego zbyt przyjemnie :P
Rosjanie chyba by to odmienili na "Witajcie w Tarkovu lub samo Tarkov", ale pewności nie mam jeśli chodzi o Moskwę, to mówią "moskwu".

12 minutes ago, TheWay said:

@vinis88 ja rosyjski miałem w gimnazjum i nie wspominam tego zbyt przyjemnie :P
Rosjanie chyba by to odmienili na "Witajcie w Tarkovu lub samo Tarkov", ale pewności nie mam jeśli chodzi o Moskwę, to mówią "moskwu".

tak btw to nie wiem czy wiesz ale chyba masz błąd w linku na profilu, takovgame.pl 

• Upvote 1

Cześć, posiadam dostęp do alphy od wczoraj i chciałbym zadać Wam kilka pytań jeśli pozwolicie ;) (nie wiem czemu ale nie mogę założyć osobnego tematu). A mianowicie:

1. Jaka jest różnica między Scav Vest, BlackRock, AVS czyli Tactical Rig'ami? Każdy z nich nawet ta podstawowa kamizelka Scava ma tyle samo pojemności co te droższe, czy droższe dodają nam dodatkową ochronę?

2. Stash, czyli pojemność mojego ekwipunku ma rozmiary 10x20 czyli 200 pól, gram od wczoraj a mam już cały ekwipunek wypełniony plecakami, w których są bronie/amunicja/tactical rigi, da się jakoś zwiększyć pojemność naszej skrzyni na ekwipunek?
3. Którym przyciskiem zmieniamy wzór celownika w kolimatorze (np. kropka zamiast krzyżyka) i czy w każdym kolimatorze mamy taki wybór?
4. Jaka jest komenda w konsoli aby pokazana była ilość FPSów? Widziałem, ze niektórzy youtuberzy w górnym rogu mieli pokazane ile mają fpsów i nie był to żaden program tylko komenda z konsoli.

Z góry dzięki za odpowiedzi, jeśli napisałem moje pytania w złym dziale/temacie proszę o przeniesienie ;)

Edited by mikelTS
dodanie 1 podpunktu

@mikelTS

2. Na razie jedynym sposobem na zwiększenie ekwipunku jest upgrade do wyższej wersji gry. Przy czym po zaktualizowaniu swojej wersji aby otrzymać większy ekwipunek trzeba zrobić czyszczenie konta.

3. Nie w każdym kolimatorze jest taka możliwość. Celownik zmienia się kombinacją lewy CTRL + PM

18 hours ago, lukasz83 said:

Najbogatszy pakiet nie jest aż tak drogi panowie :D

Zależy do czego porównujesz :-)

Jak sobie pomyślę, że Ruskie chcą więcej kasy za EFT: EOD niż CD Projekt Red za wszystkie gry z serii Wiedźmin razem wzięte to mi się odechciewa kupna.

Kto to wogóle wymyślił, żeby brać kasę za niedokończony program? Wyobraźcie sobie,  że Microsoft sprzedaje wam pakiet Office, w którym Word działa, ale bez autokorekty, Excel się zawiesza a Powerpoint dopiero jest planowany. Po prostu śmiech na sali. 

Edited by Kmieciu

ja dlatego czekam aż beta wleci na steam. raz że tam mam trochę funduszy, a dwa w becie będzie więcej contentu i będzie wiadomo czy inwestować w to, czy olać, bo hype zrobił swoje wśród ludzi.

21 hours ago, mikelTS said:

Cześć, posiadam dostęp do alphy od wczoraj i chciałbym zadać Wam kilka pytań jeśli pozwolicie ;) (nie wiem czemu ale nie mogę założyć osobnego tematu). A mianowicie:

1. Jaka jest różnica między Scav Vest, BlackRock, AVS czyli Tactical Rig'ami? Każdy z nich nawet ta podstawowa kamizelka Scava ma tyle samo pojemności co te droższe, czy droższe dodają nam dodatkową ochronę?

2. Stash, czyli pojemność mojego ekwipunku ma rozmiary 10x20 czyli 200 pól, gram od wczoraj a mam już cały ekwipunek wypełniony plecakami, w których są bronie/amunicja/tactical rigi, da się jakoś zwiększyć pojemność naszej skrzyni na ekwipunek?
3. Którym przyciskiem zmieniamy wzór celownika w kolimatorze (np. kropka zamiast krzyżyka) i czy w każdym kolimatorze mamy taki wybór?
4. Jaka jest komenda w konsoli aby pokazana była ilość FPSów? Widziałem, ze niektórzy youtuberzy w górnym rogu mieli pokazane ile mają fpsów i nie był to żaden program tylko komenda z konsoli.

Z góry dzięki za odpowiedzi, jeśli napisałem moje pytania w złym dziale/temacie proszę o przeniesienie ;)

ad. 1
Żadna. Niektórzy będą Ci mówić, że AVS pochłania obrażenia - bzdura. Różnica jest tylko w handlu. AVS i Black Rock są droższe

ad. 2
Jak już wyżej pisano: nie da się w tym momencie. Dbaj o porządek, sprzedawaj nieoptrzebny szpej

ad. 3
mam przebindowane na mysz ale sprawdź: alt + prawy przycisk myszy i ctrl + prawy przycisk myszy (ale nie w trakcie celowania)

ad. 4
tylda otwiera konsolę, wpisz komendę: fps 1

1 hour ago, Kmieciu said:

Zależy do czego porównujesz :-)

Jak sobie pomyślę, że Ruskie chcą więcej kasy za EFT: EOD niż CD Projekt Red za wszystkie gry z serii Wiedźmin razem wzięte to mi się odechciewa kupna.

Kto to wogóle wymyślił, żeby brać kasę za niedokończony program? Wyobraźcie sobie,  że Microsoft sprzedaje wam pakiet Office, w którym Word działa, ale bez autokorekty, Excel się zawiesza a Powerpoint dopiero jest planowany. Po prostu śmiech na sali. 

Nie rozumiem Cię :P Twój post brzmi jakbyś był zamrożony przez ostatnie pięć lat i dopiero teraz się obudziłeś. Taka jest idea early acces: nie kupujesz gotowego projektu tylko dofinansowujesz jego tworzenie. W dzisiejszych czasach to jedyna droga dla małych developerów.

Oczywiście nie oznacza to, że taki stan rzeczy mi się podoba. Po prostu przyszło nam żyć i grać w takich czasach. Z drugiej strony nikt nie zmusza nikogo do zakupu.

@Kmieciu Kto to wymyślił? Jest popyt to jest i produkt, to jest całkowicie normalne.

A najdroższa wersja jest to edycja kolekcjonerska, z wieloma dodatkami pokroju Season Pass'a.
Nikt nie mówi: "Idź i kup", tylko jak chcesz, masz na to fundusze, to proszę bardzo, kupuj.

Tak jak napisałem nikt Ci nie każe grać w Alfę czy Betę.
Kup sobie Standard Edition i spokojnie czekaj na premierę gry.

Edited by TheWay

Hello, jestem tu nowy. Czy mógłby ktoś opisać jakiś tutorial jaką wersję kupić, jaka jest najbardziej opłacalna ( dlaczego, po co ... ), która wersja co umożliwia itp itd... mam wiele pytań i nie chcę zaśmiecać forum. Być może jest to gdzieś zebrane w jednym poście, jeśli tak bardzo bym prosił o link. W przypadku "spamu" proszę o usunięcie tego zbędnego wpisu. Jeśli chodzi o wersje SE - Standrad Edition ( 0% )* - 34,99 euro, LBE - Left Behind Edition ( 50% )* - 57,99 euro, PFEE - Prepare for Escape Edition ( 75% )* - 79,99 euro, EODLE - Edge Of Darkness limited edition ( 100% )* - 109,99 euro

- *(XXX) - Chance to enter Alpha testing

Czy do każdych z tych wersji doliczany jest dodatkowo VAT +23% ??? Oczywiście pytam o legalny zakup z Polski ( nie przez Uncle Ben'sa z JUESEJ ) ??? ;)

Chodziło mi bardziej o pomoc w zakupie, co tak naprawdę na tą chwilę jest najbardziej opłacalne. Jeśli za moment wychodzi BETA to czy jest jeszcze sens inwestować w wersję ze 100% dostępem do ALPHY  ?

109,99 Euro + VAT = 135,29 Euro x 4,24 ( kurs z dnia dzisiejszego ) = 573,63 zł brutto

Czy nie lepiej poczekać na wersję za np. 34,99 Euro netto ,która umożliwi granie w wersję beta za np. miesiąc lub dwa ?

Nie mówię czy to dużo czy nie, każdy mierzy swoją miarą...