Jump to content
Damiano

Wstępna lista zmian - aktualizacja 0.10

Recommended Posts

"...niech będzie to przełom."

No właśnie nie będzie żadnego przełomu, przełom będzie dopiero na premierę gry bo obecnie jest zbyt wiele problemów, które generują inne problemy i najgorsze co może być to spodziewać się "przełomów" w obecnym stanie EFT.

Dlaczego? Ano dlatego, że bugi jak to bugi - z grubsza zostanie naprawiona kolejna ich porcja, a jeszcze przed nami zmiana silnika kiedyś w przyszłości na nową wersję, która z kolei na pewno będzie generowała kolejne problemy.

Nie zrozumcie mnie źle - cieszę się z każdej nowej aktualizacji ale na pewno nie będę naiwnie oczekiwał "przełomów" od jakiejkolwiek wersji patcha bo takie coś jest nie możliwe w obecnym stanie gry dlatego wolę studzić emocje niż później czytać: "obiecaliście cuda a wyszło jak zwykle" bo tak będzie na tę chwilę.

Miło jest mieć świadomość, że sporo bugów zostanie wyeliminowanych razem z aktualizacją 0.10 ale z drugiej strony wiadomość, że wprowadzane poprawki generują kolejne problemy nie napawa optymistycznie do 0.10 na dłuższą metę, oczywiście mimo zapewnień będą zapewne jak zwykle ze 2 hotfixy po ukazaniu się 0.10 jak to do tej pory było, co nadal jest opcją na plus bo twórcom zależy na rozwoju tytułu ale moim zdaniem zbyt hucznie hypują swoje aktualizacje jako mega dobre i zbawienne, niech mierzą siły na zamiary.

Spoiler

moim zdaniem zbyt hucznie hypują swoje aktualizacje jako mega dobre i zbawienne, niech mierzą siły na zamiary.

Tak było z antycheatem    coś w stylu   ohhh ahhh   nikt nie ucieknie przed sprawiedliwością 

Prawda jest taka, że ta gra pod względem optymalizacji i błędów nigdy nie będzie dobra, maksymalnie średnia. Mają za mały budżet żeby sprostać tak ambitnej produkcji. 

On 9/10/2018 at 4:50 PM, PrivateLogin said:

Jest jakieś drobne info na temat postępów w naprawianiu przyszłej  aktualizacji ?

Dokladnie, jeszcze aktualizacja 0.10 nie wyszla a juz ja naprawiaja, to chyba powinnismy dostac wersje 0.11 i nowy patch note co zostalo naprawione w wersji 0.10 gry? :begreat::bemaybe:

Edited by MIchalC

Masz Szafir rację ale oni cały czas się proszą o kolejnego lacza :) Tu mimo dobrych intencji sami dokręcają sobie śrubę (nie pierwszy raz). Ja tam ciśnienia nie mam na tą aktualizację ale będę teraz jeszcze bardziej krytycznie patrzył na v 0.10.

Tylko coś mi z tyłu głowy mówi. Chcieliśmy dobrze a wyszło jak zawsze.

• Like 1

@szafir1978  

kto kopie leżącego ?    ja tylko się martwię czy pieniądze nie poszły w błoto na kolejny early acces  , mimo to czekam  niecierpliwie na jakiś rezultat .

tak dodam  żeby devsi nie robili nikomu nadziei ( patch bedzie w tym tyg.  aaa nie to bedzie w nastepnym)  #NikitaByanov  #WyrobimySięZTerminem

1 hour ago, LechuPL said:

Hehe właśnie dali info że patch będzie 18 września. Czyli znowu przełożony...

Źle zrozumiałeś 

On 9/6/2018 at 4:20 PM, Reconic said:

Przepraszamy za opóźnienia, ale aktualizacja 0.10 nie będzie dostępna w tym tygodniu. Zapytacie "Kiedy?" Będziemy pewni w 100% w przyszłym tygodniu, na chwilę obecną powiem, że tak szybko jak to tylko możliwe.

W tym tygodniu miała zostać podana tylko data.

Więc jak już wiadomo, aktualizacja 0.10, planowana jest na wtorek, 18 września.

• Cold 1

19 minutes ago, Reconic said:

Źle zrozumiałeś 

W tym tygodniu miała zostać podana tylko data.

Więc jak już wiadomo, aktualizacja 0.10, planowana jest na wtorek, 18 września.

Brak słów :(

• Upvote 1

Mnie to nie przeszkadza, niech pracują w spokoju i załatają jak najwięcej bugów - oczywiście wszystkich nie wyeliminują ale z reguły im dłuższe oczekiwanie na patcha tym mniej problemów po jego ukazaniu się - nie liczę na cuda ale powinno być na pewno lepiej niż gdyby patch pojawił się dajmy na to dzisiaj.

• Like 1
  • Cold 1

1 hour ago, caleb59 said:

nie liczę na cuda ale powinno być na pewno lepiej niż gdyby patch pojawił się dajmy na to dzisiaj.

Dokładnie. Nie ma co się drzeć i lepiej poczekać niż się spieszyć żeby dotrzymać terminu.

• Like 1
  • Cold 1

Ogólnie nie rozumiem ich planu rozwoju gry, dodają stale nowy kontent w momencie gdy to co jest już dostępne nie jest dopracowane/zoptymalizowane. Powoduje to potem sytuację którą mamy teraz, czyli poprawiają coś a trzy inne rzeczy się sypią.. tym sposobem można w kółko machać łopatą i zasypywać stare dziury tworząc  przy tym nowe.

Zamknąć proces dodawania kontentu, skupić się na ustabilizowaniu tego co jest (a moim zdaniem jest już tego sporo), połączyć dostępne mapy w jedną dużą i dopiero potem dodać kryjówki / kolejne mapy / sprzęt.

@creXe

Polemizowałbym ztym  dodawaniem nowego kontentu :v Od końcówki 2016 do dziś dodali dwie mapy i z 5-6 giwer :v Raczej pracują nad tą grą i sypiącymi się rzeczami (czyli po każdym patchu i po każdym dodanym przedmiocie :D ). 

• Like 1

Tylko trzeba pamiętać, że według BSG to co widzimy nie jest faktycznie grą nad którą pracują ;) Ma się ona diametralnie różnić. Nie jestem w stanie sobie wyobrazić Tarkova diametralnie innego niż to co jest. To jest jakaś kuriozalna sytuacja. Kiedy oni znajdą czas na właściwą grę i ewentualne poprawki ?

Będzie Alfa, Beta part 2 ?

Staryczy im i nam życia na testy ?

Ta gra nie ma szans na wyjście z bety. Z resztą obecny rynek gier tak wygląda. Wieczna beta. 

• Like 2

3 hours ago, creXe said:

Ogólnie nie rozumiem ich planu rozwoju gry, dodają stale nowy kontent w momencie gdy to co jest już dostępne nie jest dopracowane/zoptymalizowane. Powoduje to potem sytuację którą mamy teraz, czyli poprawiają coś a trzy inne rzeczy się sypią.. tym sposobem można w kółko machać łopatą i zasypywać stare dziury tworząc  przy tym nowe.

Zamknąć proces dodawania kontentu, skupić się na ustabilizowaniu tego co jest (a moim zdaniem jest już tego sporo), połączyć dostępne mapy w jedną dużą i dopiero potem dodać kryjówki / kolejne mapy / sprzęt.

Dodawanie nowej zawartości jest rzeczą inną niż naprawianie obecnej. Za każdym razem dodanie nowej zawartości powoduje dodanie nowych błędów i odtworzenie starych, czasami nawet naprawienie jednego błędu powoduje, że na jego miejsce powstaje kilkanaście nowych. Dlatego gry muszą być tworzone przez kilka działów jednocześnie, każdy zajmujący się czym innym, bo naprawianie gry odbywa się ciągle. Skupienie się tylko na całkowitej naprawie spowodowałoby zakończenie prac nad contentem.

• Like 1

Niech lepiej naprawiają system antyczit. To jakaś masakra albo ja mam pecha właśnie po raz kolejny zabiła mnie jakaś menda i nie nie były to desynki etc... Na 5 map 3 były z golasami na czitach

Edited by Adamus78

1 hour ago, Adamus78 said:

Niech lepiej naprawiają system antyczit. To jakaś masakra albo ja mam pecha właśnie po raz kolejny zabiła mnie jakaś menda i nie nie były to desynki etc... Na 5 map 3 były z golasami na czitach

Nie tylko Ciebie też się dziś natknąłem na chiterōe , faktoria na darmowe koleś golas z g17 , poszły dwa magazynkiem i gość przeżył oraz na shortlinie , więc o co com on. Może nowy patch coś zmieni ... Obyy 

Ostateczna lista zmian została już opublikowana. Zawiera ona wszystkie rzeczy, które zostały wymienione w głównym poście. Dodam również, że instalacja aktualizacji planowana jest na 18.09.2018 ( wtorek ). Przepraszamy za spore opóźnienie i dziękujemy za waszą cierpliwość. 

Dodano: 

• dodatkowe ustawienia graficzne za pomocą, których będziecie mogli ograniczyć fps'y w grze i menu 

10 hours ago, Damiano said:

dodatkowe ustawienia graficzne za pomocą, których będziecie mogli ograniczyć fps'y w grze i menu 

Nie czepiam się ale po co ograniczać FPSy więcej znaczy lepiej :D