Jump to content

Regulamin forum


KarolusP
 Share

Recommended Posts

Witamy na forum Escape from Tarkov!

 

Prosimy o przestrzeganie zasad panujących na forum, w przeciwnym razie możecie wpaść w kłopoty!

 

1. Warunki ogólne

Forum Escape from Tarkov jest dostępne dla każdej osoby zainteresowanej odwiedzinami i/lub rejestracją w celu dalszego użytkowania. Poprzez rejestrację na forum Escape from Tarkov automatycznie zgadzacie się z zasadami przedstawionymi poniżej oraz zobowiązujecie się postępować zgodnie z nimi, w innym wypadku Administracja oraz Moderacja  forum może ograniczyć prawa Waszego konta bądź zablokować je całkowicie.

 

Głównym językiem używanym w anglojęzycznej części forum jest język angielski. Wszystkie wiadomości w innych językach zostaną usunięte. Powyższe ograniczenie umożliwia przejrzystą moderację forum.

 

Pragniemy zwrócić uwagę, iż poza zasadami panującymi na ogólnym forum możecie natknąć się na dodatkowe zasady, które obowiązują tylko w danej sekcji forum. Takie zasady są umieszczane jako tematy przyklejone w górnej części danej sekcji. Prosimy abyście je przeczytali i stosowali się do nich.

 

2. Administracja i Moderacja

Aktualną załogę Administracji i Moderacji możecie zobaczyć w tym miejscu.

 

Administracja i Moderacja tego forum jest odpowiedzialna za utrzymanie funkcjonalności forum poprzez wsparcie techniczne bądź użycie odpowiednich narzędzi dostępnych na forum. Administracja i Moderacja monitoruje czy czynności podejmowane przez innych użytkowników forum są zgodne z panującymi zasadami, w razie konieczności mogą użyć różnego rodzaju blokad nakładanych na użytkowników nieprzestrzegających zasad. Załoga pracuje z materiałami, które już zostały umieszczone przez użytkowników, w związku z powyższym kontrola nie jest w 100% szczelna. Jeżeli zauważycie fakt łamania zasad prosimy o oznaczanie takich postów flagą, w celu przyśpieszenia reakcji naszej załogi.

 

3. Tworzenie wiadomości oraz tematów

Przed stworzeniem wiadomości (posta) bądź nowego tematu do dyskusji, prosimy abyście upewnili się, że są one zgodne z zasadami panującymi na tym forum. Dodatkowo przed założeniem nowego tematu bądź zadaniem pytania w innej formie prosimy abyście sprawdzili, czy dany temat nie został już poruszony przez innego z użytkowników, co ograniczy ilość powielonych wątków w tym samym temacie.

 

4. Wiadomości prywatne

Prywatne wiadomości użytkowników (konwersacje) nie są moderowane przez Administrację forum; jednak zasady panujące na forum dotyczą również wiadomości prywatnych. Macie możliwość oflagowania wiadomości naruszające zasady, w celu zgłoszenia takiego faktu do Administracji.

 

5. Rodzaje wykroczeń

Zasady forum Escape from Tarkov (dotyczące prywatnych wiadomości, tematów, postów oraz profili) surowo zabraniają poniższych czynności:

 

Prowokacje, Trolling, Bluzgi

Jakiekolwiek wiadomości mające na celu tworzenie konfliktów, kontrowersji oraz innych negatywnych odczuć są rozpatrywane jako wykroczenie.

Kara:

-Tylko odczyt- od 1 dnia do 3 tygodni

-Ban- od 1 dnia do 3 tygodni

Przy ponownym wykroczeniu:

-Ban- od 3 tygodni do permanentnej  blokady

 

Przekleństwa, Zamaskowane przekleństwa, Wulgarne wypowiedzi, Obraźliwe eufemizmy, Obraźliwa postawa

Przekleństwa, również te zamaskowane innymi symbolami, wulgaryzmy oraz ogólnie obraźliwe wypowiedzi są surowo zabronione na tym forum. 

Kara:

-Tylko odczyt- od 1 dnia do 3 tygodni

-Ban- od 1 dnia do 3 tygodni

Przy ponownym wykroczeniu:

-Pre-moderacja- od 3 tygodni do 4 miesięcy

-Ban- od 3 tygodni do permanentnej  blokady

 

Pogardliwa postawa bądź bezpośrednie obrażanie związane z rasą i/lub pochodzeniem

Jakiekolwiek próby podżegania do nienawiści na tle rasowym/kulturowym oraz związane z tym obraźliwe wypowiedzi nie będą tolerowane na forum Escape from Tarkov.

Kara:

-Tylko odczyt- od 1 dnia do 3 tygodni

-Ban- od 1 dnia do 3 tygodni

Przy ponownym wykroczeniu:

-Pre-moderacja- od 3 tygodni do 4 miesięcy

-Ban- od 3 tygodni do permanentnej  blokady

 

Spam, Posty niezwiązane z tematem

Tworzenie wielu wiadomości/tematów z taką samą zawartością, tworzenie wiadomości/tematów, które nie mają praktycznego zastosowania, celowe rozdzielanie wiadomości/tematów, które mogłyby być zawarte w jednym, odchodzenie od tematu dyskusji są zabronione. Dla tematów niezwiązanych bezpośrednio z tematyką forum stworzyliśmy sekcję Off-topic.

Kara:

-Tylko odczyt- od 1 dnia do 2 tygodni

-Ban- od 1 dnia do 2 tygodni

Przy ponownym wykroczeniu:

-Pre-moderacja- od 1 tygodnia do 1 miesięca

-Ban- od 3 tygodni do permanentnej  blokady

 

Zamieszczanie linków przekierowujących, linków reklamowych bądź innego rodzaju reklam

Na forum zabrania się zamieszczania materiałów reklamujących inne źródła, serwisy, dobra. Nie dotyczy to stron zrobionych przez fanów, linków do społeczności i innych materiałów stworzonych przez fanów.

Kara:

-Ban- od 2 tygodni do permanentnej  blokady

 

Zamieszczanie w wiadomościach, tematach oraz profilach zdjęć/filmów zawierających materiały szokujące, brutalne czy pornografię

Pomimo faktu, iż nasz projekt jest skierowany do osób pełnoletnich, to forum jest dostępne również dla osób niepełnoletnich w związku z tym zamieszczanie w/w materiałów jest zabronione.

Kara:

-Ban- od 2 tygodni do permanentnej  blokady

 

Nieczytelne formatowanie tekstu w wiadomościach

Forum zabrania tworzenia tekstu, którego nie da się odczytać, bądź utrudnia jego odczytanie (np. pisanie z włączonym caps-lockiem, pisanie bez spacji, pisanie każdego wyrazu w nowym wierszu itp.)

Kara:

-Usunięcie wiadomości bądź tematu po ostrzeżeniu

Przy ponownym wykroczeniu:

-Ban- od 1 dnia do 2 tygodni

 

Tworzenie wielu kont

Tworzenie kilku kont przez jedną osobę w celu np. sztucznego podbijania reputacji jest zabronione.

Kara:

-Permanentna blokada wszystkich alternatywnych kont

-Właściciel alternatywnych kont może otrzymać ostrzeżenie, bana od 1 tygodnia do permanentnej blokady.

 

6. Kary oraz typy kar

Administracja i Moderacja forum informuje, iż popełnienie któregoś z powyższych wykroczeń może zakończyć się jednym z poniższych ograniczeń:

 

Ostrzeżenie

Administracja i Moderacja forum ma prawo upomnieć osobę łamiącą zasady panujące na forum. Takie ostrzeżenie powinno zawierać powód interwencji oraz wskazanie złamanej zasady.

 

Pre-moderacja

Tymczasowa bądź permanentna, oznacza, że każdy post przed zamieszczeniem na forum będzie musiał zostać zaakceptowany przez moderatora.

 

Tylko odczyt

Tymczasowa bądź permanentna blokada na zamieszczanie nowych treści na forum.

 

Ban

Blokada całkowita konta- tymczasowa bądź permanentna

 

7. Wsparcie

Jeśli macie jakieś pytania bądź problemy, to odpowiedzi możecie zaleźć bezpośrednio na forum lub w sekcji najczęściej zadawanych pytań (FAQ), możecie również skontaktować się z Menadżerem Społeczności- Blackb1rd'em.

 

Drodzy użytkownicy oraz przyszli gracze, bardzo Wam dziękujemy za zrozumienie oraz życzymy powodzenia na forum!

TLYY3LIqrf4.jpg

Edited by KarolusP
Link to comment
Share on other sites

Używanie przycisku "Complain" (skarga) w celu zwrócenia uwagi administracji forum

Oznaczanie własnych wiadomości przy użyciu powyższego przycisku (np. oznaczenie jako "Delete" (usuń) bądź "Answer this" (odpowiedz na to) w celu zwrócenia uwagi administracji na daną wiadomość) jest zabronione. Prosimy abyście pamiętali, iż funkcjonalność ta została wprowadzona w celu zgłaszania postów naruszających regulamin forum. Nadużywanie w/w funkcjonalności będzie traktowane jako przewinienie i może zakończyć się otrzymaniem ostrzeżenia.

 

Świadome cytowanie waidomości innych użytkowników

Prosimy również abyście cytowali wiadomości z rozwagą. Często zdarza się, że cytowane wiadomości zawierają kilka zdjęć bądź kilka paragrafów tekstu, a odpowiedź na taką wiadomość zawiera się w jednej linijce. Tego rodzaju wiadomości (cytaty) sprawiają, iż forum staje się nieczytelne i niezbyt przyjemne w użytkowaniu dla innych odwiedzających. Sugerujemy abyście cytowali tylko te części wiadomości, do których odnosi się Wasza odpowiedź. Dziękujemy za zrozumienie.

 

Ograniczenie dziennej liczyby wiadomości dla nowo zarejestrowanych użytkowników

Nowi użytkownicy tego forum mogą utworzyć nie więcej niż 10 nowych wiadomości dziennie, ograniczenie to zostaje zniesione po napisaniu 20 wiadomości- potem nowy użytkownik może pisać bez ograniczeń.

 

Dodatkowe uwagi do Regulaminu Forum

Zamieszczanie linków przekierowujących do innych projektów jest naruszeniem zasad tego forum  i może zakończyć się otrzymaniem ostrzeżenia. Pamiętajcie, że forum to zostało stworzone do dyskusji na temat projektu Escape from Tarkov.

 

Kwestionowanie decyzji podjętych przez administrację, moderację i deweloperów jest zabronione. Jako "kwestionowanie decyzji podjętych przez administrację" należy rozumieć:

 • kwestionowanie otrzymanych "warring points" (punktów ostrzeżenia) bądź publiczne spieranie się o otrzymaną karę;
 • groźby skierowane do moderacji oraz twórców gry.

Wszelkie zażalenia na decyzje podjęte przez moderację należy kierować pod adres: support @ battlestate. com

Moderatorom zabrania się na publicze dyskusje na temat podjętych przez nich działań.

 

Tłumaczenie artykułów

Tłumaczenie artykułów, newsów zamieszczonych przez twórców gry należy do emisariuszy/modów, w celu uniknięcia niepotrzebnego bałaganu prosimy o nie dodawanie własnych tłumaczeń. Powyższe jest podyktowane zaleceniami BSG.

 

Wskrzeszanie starych wiadomości w sekcji "News"

Odkopywanie starych wiadomości w powyższej sekcji jest surowo zabronione! Jest to poważne naruszenie regulaminu forum, które utrudnia poprawne odróżnienie nowych wiadomości od starych (ew. nieaktualnych). Moderacja może podjąć odpowiednie działania wobec osób naruszających w/w zasadę.

Link to comment
Share on other sites

Zasady nadawania nazw Kontom / Postaciom

Regulacje przedstawione poniżej należy stosować do nazw postaci oraz klanów na forum Escape from Tarkov. Jeżeli któraś z nazw naruszy poniższe zasady, to dane konto otrzyma ostrzeżenie oraz domyślną nazwę (np. TarkovCitizen12312352). W przepadku nagminnego powtarzania niepoprawnego nazewnictwa konto może zostać zablokowane.

Uwaga: funkcjonalność zmiany nazw nie została jeszcze wprowadzona, być może zastanie wprowadzona w późniejszym terminie.

Lista możliwych naruszeń zawiera, ale nie ogranicza się do poniższych:

Nazwy kont oraz klanów które:

 • bezpośrednio bądź pośrednio nawiązują do zarejestrowanych praw autorskich,
 • bezpośrednio bądź pośrednio nawiązują do osób publicznych (gwiazd, celebrytów, polityków itp.) chyba, że są to Wasze prawdziwe dane, w takim wypadku bądźcie przygotowani na prośbę przedstawienia Waszego zdjęcia z dowodem osobistym w ręku w celu potwierdzenia Waszej tożsamości,
 • bezpośrednio bądź pośrednio obrażają inną osobę bądź grupę osób lub zawierają przekleństwa,
 • bezpośrednio bądź pośrednio nawiązują do imion bądź ksywek ekipy Battlestate Games,
 • bezpośrednio bądź pośrednio używają wulgaryzmów lub zwrotów powszechnie uważanych za obraźliwe,
 • bezpośrednio bądź pośrednio nawiązują do nielegalnych substancji bądź czynów,
 • bezpośrednio bądź pośrednio nawiązują do czynów agresji bądź czynności seksualnych,
 • są rasistowskie bądź odnoszą się pogardliwie do konkretnej grupy osób,
 • bezpośrednio bądź pośrednio nawiązują do religii i/lub przywódców religii,
 • zawierają jakiekolwiek reklamy (za wyjątkiem społeczności EFT),
 • udających konta administracji forum,
 • zawierające informacje, które naruszają prawo Federacji Rosyjskiej bądź etyczna zachowania.

Administracja forum oraz firma Battlestate Games zastrzegają sobie prawo do decydowania o postępowaniu wobec wątpliwych nazw kont.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
 • Create New...