Jump to content
Dimitri468

Sherpa Programı Aktif Edildi

Recommended Posts

Dimitri468

Merhaba Kaçaklar,

Bugün sizlere Sherpa programını anlatacağız. Bu programın işleyişini ve detaylarını paylaşacağız.

Öncelikle Sherpa programı oyuna yeni başlayan veya oyunu bir süre oynayan ancak eğitim hakkında sorun yaşayan oyuncuları hedef alıyor. İlk olarak Sherpa Escape From Tarkov'da eğitimci olarak nitelendirebiliriz. Sherpaların eğitim günleri ve saatleri farklıdır. Aynı şekilde eğitim alanları da farklıdır. Oyuncular tercih yaparken bu unsurları göz önünde bulundurarak yapacaklardır.

Sherpalardan eğitim almak düşündüğünüz kadar zor değildir. 4-5 seçenekli kısa bir formla hızlı bir şekilde Sherpalarımıza talep gönderebilirsiniz. Sherpalar sizlere uygun gördüğünüz eğitimleri verirken açıklayıcı, eğitimci, diksiyon sahibi ve verdiği eğitime tüm noktalarıyla hakim olmalıdır. Sherpalara nasıl talep gönderiyorsanız eğitim sonrası geri bildirim hakkınızı kullanarak Sherpa hakkında görüşlerinizi bildiriyorsunuz.

Bütün Sherpaları listede göremezsiniz. Listede bulunmayan bir çok Sherpa var. Manuel olarak bu listeye eklenemezler tamamen gönderilen taleplere geri dönüş sağlayarak ve başarılı bir eğitim sonucu aldığı geri bildirimler doğrultusunda listede gözükmeye başlarlar. Kısacası bir Sherpa ne kadar başarılı olursa o kadar hızlı ana listede gözükür. Bu da Sherpanın almış olduğu sorumluluğun ne kadar ciddi bir sorumluluk olduğunu gösterir.

Peki Sherpalardan nasıl eğitim alabilirsiniz?

Arzu ettiğiniz dilde Sherpalarımızdan eğitim alabilirsiniz. En önemli özelliği dil özelliği olup sorunlarınızı ana dilinizde ifade eder ve bu dilde eğitimlerinizi alabilirsiniz. Öncelikle SHERPALARA TALEP GÖNDERME  linkine girerek ana sayfadaki Sherpalarımızı görebilir ve Sherpalarımıza eğitim almak için talep gönderebilirsiniz. Sayfanın altında "REQUEST SHERPA" butonuna tıklarsanız burada kısa bir formla karşılaşacaksınız.

Aşağıdaki görselde doldurmanız gereken alanları görüyorsunuz

930373938_Adsz.thumb.png.827133704c8c4815be081a0dd55e5002.png

- En üst kısımda eğitim almak istediğiniz Sherpayı seçebilirsiniz. Burada kendi dilinizi bilmeyen bir Sherpadan eğitim almak istemiyorsanız "ANY" seçenğinde bırakıp altta ki sekmeye inebilirsiniz.

- STYLE sekmesinde size 6 opsiyon sunuyor. Bunlar:
> Assault BEAR
> Assault USEC
> Recon BEAR
> Recon USEC
> Sniper
> Scavenger

Bu seçeneklerden almak istediğiniz eğitim hangi stil üzerine olacaksa ona göre seçmeniz gerekmektedir. Çünkü talep listenizi sonradan değişemezsiniz. Sherpalar unutmayın ki listede neyi okursa ona göre sizleri kabul eder veya reddeder.

- Bu sekmenin ardından iletişim kanalınızı belirlersiniz. Burada 3 seçenek vardır.

> Discord
> TeamSpeak
> Skype

Bunlardan birini seçip bir sonraki sekmeye inebilirsiniz

- Bu sekmeden sonra iletişim hesabınızın ismi gerekiyor. Sizinle hangi iletişim programından ve hangi hesaptan iletişime geçileceğini tamamen doğru yazmanız gerekiyor aksi taktirde eğitim talebiniz kabul görülmeyecektir.

- Beşinci sekmede Raid günü sekmesini göreceksiniz. Burada eğitiminizi hangi gün ve saat aralıklarında almak istediğinizi belirlersiniz. Unutmayın ki Sherpanıza göre uygun olmalı. Şöyle ki, eğer Sherpanızı seçmeyip "ANY" seçeneği ile gönderirseniz arzu ettiğiniz gün ve saat aralığını seçebilirsiniz. Ancak, Sherpanızı seçtiyseniz seçmeden önce Sherpa listesinden kendi gün ve saat aralıklarına göre bir gün ve saat aralığı belirlemeniz gerekmektedir.

- Altıncı sekmede oyun içi isminizi yazacaksınız

- Yedinci sekmede ise açık bir şekilde hangi konuda eğitim almak istiyorsunuz bunu bildirmeniz gerekiyor. Sherpa programı Soru&Cevap programı değildir. Tamamen eğitim ağırlıklı bir programdır. Programa dahil olduğunuzda ve eğitiminiz başladığınızda istediğiniz eğitim programı çerçevesinde eğitim alırsınız.

Bu seçenekleri bitirdikten sonra "SUBMIT" butonuna tıklayarak talebinizi Sherpalarımıza gönderebilirsiniz. Onay geldiğinde size bir bildirim gelecektir. Türkiye'de şuanda sadece ben Sherpa olarak görev alıyorum. En kısa zamanda yeni Türk Sherpalarını aramıza katacağız. Siz değerli oyuncularımızdan isteğimiz yeni başlayan oyuncularımızı lütfen Sherpa programına yöneltin. Escape From Tarkov yeni başlayan oyuncular için karmaşık ve zor bir oyundur. Bunun için en sağlıklı yoldan bilgi verilmesi ve detayların aktarılması için Sherpa programı onlar için en iyi yoldur.

Sherpalarımızdan eğitim almak için lütfen burayı tıklayın

SHERPA HAKKINDA DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN BURAYI TIKLAYIN

bb70b9ae-5c47-4ae8-917f-1ccfa99f0dba.thumb.jpg.40f576e7319b92342ec626c125c6f53f.jpg

• Like 1
  • Thanks 1

00ozzy00

sherpa olmak için talepte bulunduğumu düşünüyorum sanırım o talebin direk oyunculara değilde yönetime gideceğini düşündüğümden ingilizce yazdım ancak asıl amacım türk oyunculara türkçe destek ve yardım sağlamaktı ingilizce seviyem de ortalama derece iyidir B2 seviyesindedir bilginize aktif pc kullanıcısıyım şu an oynadığım As oyun EFT'dir.

• Upvote 1

Mnqs-1

Çok güzel bir uygulama olmuş İndirim günü oyunu ALcağız 2 arkadaş ve direk kayıt olmak istiyoruz,

• Like 1

Hasanars

Selamlar

o halde türkçe bilen bir oyuncudan,sherpa desteği almak için açıklama kısmına türkçe mi yazmak gereklidir,zira ingilizcede problem olmaz ancak işin içine taktiksel cümleler girerse haliyle anlamama ihtimalimiz doğar.

Bir diğer mevzu ise bu sherpa programından bulunan üstad, oyun için online raidde mi bize öğretecek yani loot a açık haritalarda yoksa offline tarzı eğitim için yapılmış bir haritada mı olacak,çünki open haritada yapılacaksa eğitim o halde olası öldürülen kişilerin item loot'u nasıl yapılacak gibi sorular oluyor ve tabi birde sonrasında bu kişi ile yola devam edilebilirmi mesela

j0zeph

Selamlar kardesler, Romania size merhabalar soylior.

Turkcem af edersiniz, cok zamandir konusmadim.

Gorusuruz!

• Thanks 1

Dimitri468
28 minutes ago, Hasanars said:

Selamlar

o halde türkçe bilen bir oyuncudan,sherpa desteği almak için açıklama kısmına türkçe mi yazmak gereklidir,zira ingilizcede problem olmaz ancak işin içine taktiksel cümleler girerse haliyle anlamama ihtimalimiz doğar.

Bir diğer mevzu ise bu sherpa programından bulunan üstad, oyun için online raidde mi bize öğretecek yani loot a açık haritalarda yoksa offline tarzı eğitim için yapılmış bir haritada mı olacak,çünki open haritada yapılacaksa eğitim o halde olası öldürülen kişilerin item loot'u nasıl yapılacak gibi sorular oluyor ve tabi birde sonrasında bu kişi ile yola devam edilebilirmi mesela

Merhabalar Hasanars,

Açıklama kısmına Türkçe yazarsanız Türk Sherpa size eğitim vermek için talebinize cevap verecektir. Yukarıda ki belirttim sanırım okumadınız. Sherpa programına katılır ve eğitim alırsanız size sherpa paketi gönderiliyor. Bu pakette eğitim esnasında kullanacağınız ekipmanlar size veriliyor. Ayrıca, online raidde eğitimlerinizi alıyorsunuz. Kaldı ki bütün eğitimler oyun oynanarak verilmiyor.

Hasanars

tamamdır teşekkür ettim :) yaş 30 malesef gözlerde ufak tefek yıpranma oluyor artık o kısmı kaçırmışım evet şimdi okudum, teşekkür ediyorum ilginize o halde bir başvuru yapıyım bende

Dimitri468
2 hours ago, Hasanars said:

tamamdır teşekkür ettim :) yaş 30 malesef gözlerde ufak tefek yıpranma oluyor artık o kısmı kaçırmışım evet şimdi okudum, teşekkür ediyorum ilginize o halde bir başvuru yapıyım bende

Merhabalar Hasanars,

Estafurullah rica ederim :) 

Cankiya
7 hours ago, Hasanars said:

heh heh  ben 50 yaşındayım ,EFT oynuyorsan göz yanıltması algı zayıflıgına yol açar dikkat et.

SoulC

faydalı bir program, tarkov çok kapsamlı bir oyun belki eğitim çeşitliliği daha da arttırılabilir. 

• Like 1