Jump to content
Sign in to follow this  
Dimitri468

Eroktic Hakkındaki Bildiri

Recommended Posts

Dimitri468

İzin verirseniz Eroktik ile ilgili durum hakkında yorumlarımızı sunalım.

Sadık oyuncularımızın düşüncelerine karşı sağır olmamızla suçlanmaya yönelik tüm girişimler, yaygaradan başka birşey değildir. Her zamanki gibi, tüm geri bildirimleri izliyoruz ve her şeyi dikkate alıyoruz. Bu durumda, tepki alacağımızı bilmemize ramen sert davranmak zorunda kaldık.

Son zamanlarda Eroktik, tansiyonunu olumsuzlukların üstüne kurmaya karar vermiş ve açık bir şekilde bize düşman olarak konumlarını belirleyen insanları desteklemeye başlamıştır. Eroctic, bir videoda, iki milyon profil bilgisinin sızıntısına yol açtığımız iddiası taşıyan ve bizi beceriksizlikle suçladığı bir video yayınladı. Video, sıralama tabloları(rating list) aracılığıyla profil hakkında temel bilgileri alma işlemini açıklayan başka bir kişinin belgesine dayanıyordu (takma ad, kimlik, derecelendirme istatistikleri). Yine de, kontrolümüzden sonra hiçbir sızıntının yaşanmadığına ikna olduk. Ardından Eroktik, hilecilerin hesabınızı çalabileceği ve sizi hile sebebiyle banlatabileceği söylentilerini yaymaya başladı.Elbette bu da tamamen yanlış bilgiydi.

Eroktic, sonraki eylemlerimizi dikkate almadan bir sonraki videoyu yayınladı ve bu durumu bir gösteri haline getirerek, sızıntı olduğunu kanıtladığını ve tüm oyun profillerinin% 90'ının zaten yasaklandığını iddia ettiği bir video daha yayınladı. Yine, bu videoyu saygısız ve alaycı bir şekilde yaptı. Araştırmamızı gerçekleştirdik ve bu videonun da tam bir yalan olduğuna ikna olduk. Videodaki bilgi kırıntılarına göre hangi profillerin ele geçirildiğini öğrendik.
Yaptığımız hızlı araştırma, videoda gösterilen üç hesabın tüm verilerinin, özellikle de bir yıl önce sızdırılmış bir oyunun veritabanında, internette ücretsiz erişime sahip olduğunu ortaya çıkardı. Parolalar neden işe yaradı? Çünkü çoğu zaman, kullanıcılar birden çok profil için aynı e-postaları ve şifreleri kullanırlar. İnternette bu diğer oyunun sızdırılmış veritabanlarında bulduğumuz hesapların şifrelerini hemen sıfırlayarak önlem aldık. Ayrıca, GERÇEK tehditler söz konusu olduğunda profillerin güvenliğini artırma sürecine başladık.

Bu arada, Eroktic'in eylemleriyle ortaya çıkan olumsuz medya altyapısı, çok sayıda endişeli kullanıcının mesajına ve daha da kötüsü fırsat yakalamaya çalışan kötü niyetli kişilerin spekülasyonlarına sebep oldu. Eroktik’in Youtube kanalındaki videoyla ilgili kararımız, yanlış bilgilendirmeyi ve nefreti engellemek için yapılmak zorundaydı. Dahası - bu kişinin ilk etapta oyunumuzla ilişkilendirilmesini ne daha önce istedik ne de istiyoruz. Onun kasıtlı olarak yıkıcı eylemleri, nasıl göründüğüne bakılmaksızın "yanlızca eleştiri" olarak kabul edilemez. Eroktik, projemize, şirkete ve oyunculara karşı uzun süreli bir olumsuz tutum geçmişine sahip ve attığı son adımlarla da çizgiyi malesef aştı.

Geliştirici ve oyuncular arasındaki ilişkiler daima karşılıklı güven ve saygıya dayanır. Konumumuzu bir kez daha belirtmek istiyoruz -Yalan, provokasyon, korsanlı, yıkıcı davranış vb durumlara her zaman sıfır toleransımız olacaktır.

Sizden, çeşitli kişilerin kışkırtıcı eylemlerine katılmamanızı, istemeyerek yazdıkları her şeye güvenmemenizi rica ediyoruz.

Teşekkürler!

  • Thanks 1
  • Sad 1
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...
b38e7c858218a416ef714554dce933a2