Jump to content
TheWay

Wstępna lista zmian aktualizacji 0.11

Recommended Posts

Dziwne i tak bo na 0.10 tego nie miałem, oczywiście był stuttering jak zwykle co jakiś czas "tu i tam" ale nigdy na taką skalę jak obecnie - jest coś nie tak zdecydowanie.

37 minutes ago, StachPL said:

to  jest kwiestia tego że na offline wszystkie obliczenia robisz sam na swoim pc a na serwerach masz niektóre rzeczy obliczane przez serwer dlatego są lagi a labsy to zamknięta mapa dlatego działa dobrze

Tyle, że u mnie obciążenie GPU i CPU jest na poziomie 50% a ramu zjada mi 7GB na 16... 

Offline zawsze działał lepiej niż online bo odpadały obciążenia po stronie serwera i nie było innych, żywych graczy dlatego cała ta sytuacja jest dziwna ale zapewne kwestia kilku dni i będzie hotfix...

Za to wielkie dzięki za dodanie proporcji ekranu 16:10 - wiele osób się z tego cieszy, w tym ja.

22 hours ago, StachPL said:

to  jest kwiestia tego że na offline wszystkie obliczenia robisz sam na swoim pc a na serwerach masz niektóre rzeczy obliczane przez serwer dlatego są lagi a labsy to zamknięta mapa dlatego działa dobrze

Wpewnym sensie masz racje i sie zgodze, ale skrypt "inteligencji" bootow tak uproscili (mysle tym obcieli nie zoptymalizowali) ze botty juz offline nie zabieraja tyle czasu CPU (to samo online nie zabieraja mocy serwera), raszuja lub ukrywaja sie i tyle by bylo z calego scryptu IQ boota, bardzo dobrze to widac na Factory - mozna samem sie o tym szybko przekonac poparu meczach, zadnego inteligentnego zachowania, tak samo sie zachowuja Rajdersi na mapie Lab, pisalem o tym na Discord u uKappy, dotyczylo to farmienia na tej mapie i ubezpieczen.

Ja niemam problemu z offline z botami lub bez w tej chwili, by tak Online dzialalo to by sie dal nawet adoptowac Nikicie, no ale nadal bede do niego mowic prosze Pana, az sie to nie zmieni.... :begreat:

Edited by MIchalC

3 hours ago, PrivateLogin said:

Te Scavy w tym Laboratorium to jakieś modyfikowane genetycznie są ?    

Tak, maja rozum malpy z karabinem w lapach.... :begreat: (wiz. czytaj)

ps. malpa ma lapy???

Edited by MIchalC

Ja też widzę że te Scavy w tym Labie jakieś przesadzone są. Widzą przez ściany. 2 nie można ich zabić. 3 chodzą bez szelestnie i wogóle ich nie słychać. 

Po dodaniu laboratorium zastanawiam w jakim kierunku EFT zmierza ? Z jednej strony mamy zapowiedzi Bujanowa (swoją drogą nazwisko ma adekwatne do tego co mówi) o zwiększeniu realizmu "przeżycia". Już teraz mamy animacje picia, leczenia. Zapowiedziana kryjówka i leczenie w niej itd. A tu dają kolejną mapę w stylu fabryki. Fabryka i Laboratorium jakoś mi ogólnie nie pasuje do koncepcji EFT. Są to typowe napierdalanki. Na fabryce PVP a w labie idziemy napierdzielać boty. Obecnie po wyjściu Lab wszyscy tam siedzą. Ma to też swoje plusy bo na innych mapach jest stosunkowo spokojnie. Tylko spokój na innych mapach to nuda. Może niech też zwiększą ilość botów na innych mapach ? Coś tam ma niby być. Market fajna sprawa (tak się wydaje) ale ma też swój wielki minus. Zadania są cały czas beznadziejne ale chociaż kiedyś trzeba było sporo poczochrać by coś przynieść z rajdu. A teraz coś potrzeba wchodzę i kupuję. No i mamy symulator allegro :) A dzięki laboratorium dali nam zaplecze allegro. Po wpisach BSG widzę "nerwowe" zapowiedzi by zmienić ten stan. Chcą dać jakieś dniowe zadania, ograniczenia w sprzęcie, nowe zadania związane z przeżyciem itp. Tak na siłę chcą teraz graczy zmusić by grali w EFT jak dawniej. Coś robili na mapach itp. No najlepiej niech w przyszłości dadzą więcej map nastawionych na napierdalanie i wynoszenie łupu z botów. No i czas na optymalizację. Nie wiem czy już naprawili wszystkie problemy na "Szorlajn" np. otwieranie i zamykanie drzwi ale wiedzę, że parę drzwi dołożyli sobie w laboratorium :) Będą mieli co robić z tymi drzwiami latami :) No i jeszcze dochodzi trawa i przejście na nową wersję silnika. Generalnie optymalizacja jak zawsze najwyższy priorytet w BSG ;) Obecnie to widać. Cud, miód, malina. Działa świetnie.

EFT robi się do wszystkiego. A jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego. Mamy napierdalankę połączoną z czochraniem na mapie ( choć to można zlać) z rozbudowanym allegro.

ps. Tak wiem. To beta. Laboratorium ma być w przyszłości mitycznym, trudno dostępnym miejscem. Tak samo trudnym i wymagającym jak obecne zadania :) A człowiek marudził kiedyś, że musiał zbierać tuszonki. Kto teraz będzie na to marudził przy symulatorze allegro ?

Edited by SkyZeWonsem
  • Like 2

On 12/21/2018 at 11:45 PM, TheWay said:

• Teraz nie można podnieść nieśmiertelnika z ciała członka waszej grupy

Nie wiem czy gdzieś to było ogłaszane ale dalej można podnieść nieśmiertelnik członka grupy (nawet po friendlyfire)

On 1/3/2019 at 10:33 AM, SkyZeWonsem said:

Po dodaniu laboratorium zastanawiam w jakim kierunku EFT zmierza ?

Polecam skróty podcastów, dostarczane tam są masy informacji.
np. EFT docelowo ma posiadać 1/2 mapy (Czyli wszystkie istniejące, będą połączone w jedną/dwie duże). Najpierw będzie trzeba przejść coś w rodzaju "Kampanii" (Grając solo lub z ekipą ale bodajże inni gracze też będą się tam pojawiać), żeby odblokować "całą mapę". 
Lab będzie zamkniętą lokacją, ukrytą gdzieś na mapie, więc gracz będzie musiał ją odnaleźć oraz uzyskać "dostęp" poprzez jakiś klucz, prawdopodobne że jakiegoś rodzaju karta magnetyczna.
Pojawią się frakcje, system karmy, różne eventy np. "Tydzień szczura, ilość jedzenie zmniejsza się" w sensie, że przez x czasu dostęp do jakichś dóbr będzie strasznie ograniczony, co będzie zmuszać graczy do korzystania z gorszego ekwipunku/alternatyw.
Oraz zmiana dotycząca przedmiotów i lootowania, czyli nie wszystko będzie od tak łatwe do zdobycia, wspomniana też była możliwa zmiana handlu na handel barterowy.
Także kończąc tą kwestię, to jak wygląda EFT, a jak "ma" wyglądać to dwie różne rzeczy :p.

Obecnie po wyjściu Lab wszyscy tam siedzą.

Tak akurat zawsze się działo z nowymi mapami. Do tego Lab jest mapą gdzie można łatwo zarobić mnóstwo kasy.

Zadania są cały czas beznadziejne

Tutaj powiem to co zawsze mówię na ten temat, nigdy nie powstaną questy w jakiejkolwiek grze, gdzie wykonywanie tego samego po x razy dalej będzie ciekawe. W każdej grze questy są nudne/meh, to jest akurat problem dotyczący questów i tego się nie przeskoczy. Niemożliwym jest też stworzenie +150 questów (bo jakoś tyle ich jest, może trochę mniej) żeby  się wcale nie powtarzały i każdy był "unikalny bez powtarzanych wcześniej mechanik" :D.

symulator allegro

No tutaj też czeka x zmian według mnie, najbardziej liczę na eliminacje osób korzystających z botów/macro. 

Co do reszty i się zgadzam i nie, czas pokaże co nam BSG przyniesie. Głupim bym był gdybym był w 100% przekonany, że "wszystko będzie dobrze" i z tego powodu zakupiłem tylko "bieda edition" bo z doświadczenia wiem, ja kto bywa z Rosyjskimi studiami i obietnicami :D. Aczkolwiek ciągłe, regularne aktualizacje napawają mnie nadzieją, oby tylko się nie okazało to wszystko chwytem "marketingowym" ^^.

6 hours ago, nothing said:

Nie wiem czy gdzieś to było ogłaszane ale dalej można podnieść nieśmiertelnik członka grupy (nawet po friendlyfire)

Tak cały czas można podnosić nieśmiertelniki. Ogólnie nie wiem skąd jest ta informacja w patch note, bo w rosyjskim tej informacji nie widziałem (chyba, że jest na późniejszych stronach).

Polski patch note:

Zmieniono:

Teraz nie można podnieść nieśmiertelnika z ciała członka waszej grupy

Powiększono suwak na niektórych ekranach

Usunięto handlarzy, którzy nie mogą naprawiać przedmiotów z menu naprawy

Balans pancerzy

Zmiany podstawowych cenniektórych przedmiotów

Rosyjski patch note:

Изменено:

На некоторых экранах увеличена ширина скроллбара

В списке выбора торговца для ремонта теперь не отображаются торговцы, которые не занимаются ремонтом

Балансировочные изменения бронежилетов, разгрузок

Изменены базовые цены на некоторые товары

W polskim jest jeden punkt więcej - o nieśmiertelnikach.

Fajnie że info pojawia się na pół godziny przed "pracami technicznymi" :/

Byłem akurat w rajdzie od 40 minut, zrobiłem ostatniego headshot'a ze 130m i po wyjściu z rajdu mam ERROR, jeśli mi tego nie zaliczy to będę bardzo nie zadowolony :(

39 minutes ago, TheWay said:

Rozpoczęte zostały prace techniczne.

Gra będzie niedostępna przez 20-40 minut.

Prace techniczne zostały zakończone.

Guest
This topic is now closed to further replies.

b38e7c858218a416ef714554dce933a2