Jump to content

Nikita'dan Genel Bilgilendirme


Dimitri468

Recommended Posts

Dimitri468

Herkeseee Merhabalar!

Herkesi iyi bir modda görmek çok güzel. Şuan stüdyoda neler olup bittiğini sizlere anlatmak istiyorum.

Hepinizin bildiği gibi ağırlıklı olarak düzeltmeler ve optimizasyonlar üzerinde çalışıyoruz.

İşte, üzerinde çalıştığımız temel görevler.

Donmalar ve stutterlar. Performans sorunları

Donma ve stutterlara neden olan birkaç sorunu düzelttik. Ayrıca, dürbünlerde ki optimizasyon sorununu, çimlerin işlenmesi, genel harita optimizasyonları vb. konularda düzeltmeler bitti.

Sunucu performansına neden olan hataları düzeltiyoruz.

D-syncs ve lag sorunlarını azaltmak için. Kapı senkronizasyonları, raidin başlangıcında oluşan laglar, sunucu crashleri bunları mümkün olduğunca düzeltmeye çalışıyoruz.

Dikey ses konumlandırmasını geliştiriliyoruz (Vercital sound)

Şu anda bu yanlış ses sisteminden kurtulmak için bazı değişiliklikler yapmak istiyoruz. Bu ses sahnesini temizleyerek genel konumlandırmayı geliştirecek. Kısacası bundan sonra sıfırdan yeni bir ses sistemi uygulamayı planlıyoruz. Sıfırdan bir ses sistemi geliştiriyoruz.

Penetrasyon Sorunları

Haritalarda zaten cam penetrasyon/sapma sorunları düzeltildi. Bu sorunda el bombalarının camdan geçmeme yani çarpışmamasını engelliyor.

Oynanış ile ilgili bir çok hata düzeltildi

Örneğin: el bombası softlock bugı, el bombası atma bugı, Scav pozisyonları, tonlarca Scav düzeltmeleri yaptık. Aynı şekilde lokasyon düzeltmeleri (collisions, visual sorunları ve spawn sorunları), arayüz düzeltmeleri ve optimizasyon.

Küçük QoL eklemeler ve dengeleme değişiklikleri yapıldı.

Ana odak noktası donma, stutters ve performans sorunlarıdır. Yani, yardım etmek istiyorsanız bu sorunlardan herhangi biriyle karşılaşırsanız bizlere bu sorunları raporlayın. Ayrıcai oyunu adil bir ortamda oynamanız için anticheat'i sürekli olarak güncelliyoruz. Bunu her gün yapıyoruz.

Tabi ki, bazılarımız içerik yapmaya devam ediyor. Şuanda sanat bölümü Rezerv (malzemeleri olan özel bir askeri üs) Rus askeri kuvvetleri tarafından korunan askeri üs üzerinde çalışıyoruz. Bu yerler hakkında daha fazla bilgi olacak ama daha sonra yeni bir cool mechanic uygulayacağız. Labs üzerinde de çalışmalarımız devam ediyor.

Yeni silahlar üzerinde çalışan silah departmanı örneğin P90, yeni karakter animasyonları üzerinde çalışan animasyon departmanı işlerine devam ediyor. Ayırca, 0.12'de silah inşaları özelliği olacak yani depolama ve hızlı silah montajı olacak (Weapon Builds)

En önemli soru Ne zaman? Bu ara güncellemeleri yüklemeye başlamayı planlıyoruz. evet test edilecek birkaç düzeltme güncellemesi olması daha iyi olacağını düşünüyorum. Gelecek hafta mı peki? Büyük ihtimalle.

Tabi ki bir şeyi kaçırıyorum. Önceden söylediklerimi oyuna gelmeyeceğini düşünmeyin. (Hideout)

Sevgiyle kalın, siz en iyisisiniz!
 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...