Jump to content
Dimitri468

Türk Sunucuları Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Recommended Posts

Dimitri468

Merhabalar,

Uzun süredir Türk sunucularında memnun olunmadığını görüyoruz. Bir çok rapor her gün bizlere iletiliyor. Biz bu konuda elimizden ne geliyorsa hatta daha fazlasını yapıyoruz. Bu konuda müsterih olabilirsiniz. Yapımcılarımıza daha somut bir rapor daha doğrusu sorunun ne aşamada olduğunu daha net görebilecekleri bir konu açalım istedik.

Türkiye sunucuları hakkında görüşlerinizi yazmanızı sizlerden rica ediyoruz.

Keyifli oyunlar!

• Thanks 2
  • Upvote 1

metehan2611

merhaba, Eskişehir'de oturuyorum. Frankfurt sunucusu dan 50 ping Tr sunucusu dan 90-100 ping alıyorum. 50mbit download 10mbit upload hızım var.

iyi çalışmalar geri dönüş aldığınız için teşekkürler.

Edited by metehan2611
  • Like 1
  • Upvote 1

Spartanbrigade

aynı sorun bende de var fiber baglantı tr sunucusu 90-100 sankı rus serverı gıbı. bu arada tr 1 dıye bır sunucumuz vardı sorunsuz calısıyordu ve pıng ı de cok dusuktu, neden sureklı sıkıntı cıkaran ve yuksek pınge sahıp tr2 sunucusu hala aktıf ama sorunsuz tr1 sunucusu neden kapatıldı ?  bence sorunun cozumu cok basıt ama neden bunu goremıyorlar merak edıyorum.

• Like 1
  • Thanks 1

Ckurt

Durum bendede aynı alman sunucu 40 türkiye 100 üstü

Pyrosus

Türk serverı superonline(50mb/sec) kullanıcıları için 90-110 ping arası verirken. ttnet-adsl(16mb/sec) kullanıcılarına 20-30 ping vermektedir.

• Upvote 1

hizlijoe

pingi yüksek olunca bir anlamı yok tr server ının olmasının. memnun degiliz bu durumdan

Umutonium

Kayseride yaşıyorum ve superonline fiber altyapıya sahibim. Türkiye sunucusundaki gecikme değerlerimiz malesef avrupadakilere kıyasla çok üst seviyelerde. Bu olaydan hoşnut olmayan birçok kişi var ve bunu burada dile getirmek istedim. (Sunucu ping değerleri ektedir.)

Adsız.png

BiraPatates

Error checking the launcher update

Error retrieving link to launcher package

Uzak sunucu hata döndürdü: (521) Origin Down.
bu hata sunucu ile alakalı mı?oyuna giriş yapamıyorum.

Renva

Ping yüksek olan arkadaşlar da önce sizi Avrupa ya sonra Türkiyeye iletiyor ve böylelikle ping sayısı yükseliyor.Sadece ufak bir ayar ile bu sorun çözülecektir. Konuyu işin uzmanı arkadaşıma atmak istiyorum. :)

• Upvote 1

SamaelHQ

Ben şahsen 4-5 MS civarında ping alıyorum TR serverından. Eğer @Dimitri468 veya herhangi bir yetkili TR serverının IP adresini bizimle paylaşabilirse biz de topluluk olarak trace route yaparak sonuçlarını paylaşabiliriz. Bu kadar farklı ping değerlerinin görülmesinin sebebi ISP kaynaklı olabilir diye bir düşüncem var.

• Like 1

baynihayet
5 hours ago, Pyrosus said:

Türk serverı superonline(50mb/sec) kullanıcıları için 90-110 ping arası verirken. ttnet-adsl(16mb/sec) kullanıcılarına 20-30 ping vermektedir.

Evet ilginç bir şekilde herkesten şikayet duymama ramen, vodafone fiber ile 20-30 ping görüyorum. Bazı oyunlarda NAT ekliyorduk, acaba çözüm olur mu? Deneyebilen bilgi verirse süper olur.

Spartanbrigade

tmm da tr 2 serverı ISP secıyor olabılır kımıne dusuk kımıne yuksek fakat tr1 serverında herkes ıyı oynuyordu bu nasıl acıklanır kı? ayrıca neden calısan server ıptal edılıp bozuk server tutuluyor bır yetkılı bunu acıklayabılır mı ? bızım zaten ıyı calısan bır serverımız vardı asıl konu bu.

• Like 1

Thundersturk

İstanbul avrupadan bağlanıyorum pingim yüksek olmuyor oynarken ama kopmalar oluyo. Tamamen oyundan atıyor bazen. 

dogizmo

Ttnet fiber kullanıcısı olarak server kalitesinden memnunum.Ancak oyuncu sayısı düşük bu yüzden bekleme süreleri çok uzun olabiliyo.Ayrıca superonline kullanan arkadaşlarım 100 - 110 ping almakta ve bu durumdan rahatsızlar.

memki2g

Yüksek ping sebebini ise bilmiyorum ilk çıktığında çok güzeldi pingimiz 10-20 arası sonra bi anda bozuldu server neden olduğunu da bilmiyorum oyuna ara vermiştim tekrar başladığımda tr de 100 üstü ping almaya başladım bende tekrardan frankfurta geçtim

Manegrahm42

bekleme süreleri bazen uzun sürüyor birde gecikme sorunu var

ColdFear-tr

Ortalama 6 7 ay içinde TR-1 ve TR-2 serverları mevcuttu eskiden bunu göremiyorduk ve Türkiyede oynayan oyuncular otomatik olarak TR-1 e aktarılıyor yurt dışından (yabancı ülkelerden) giren insanlar TR-2 ye aktarılıyordu evet TR-1 de az oyuncu vardı ama Türkiye de ki oyuncular için server çok stabil çalışıyordu ama malesef şuan çalışan server a erişim sağlıyamıyoruz benim için problem değil Frankfurt'ta da oynarım yani sonuçta oyun ama böyle bir hizmeti verilip kaldırılması üzücü umarım EFT ekibi yakın zamanda bunun üzerine düşecektir eğer TR-1 olan serverda playerlar az geliyorsa PMC AI lar koysunlar aynı Lab haritasında ki gibi böylelikle daha zor ama daha keyifli vakit geçirilebilir. Malesef Türkiyede İstanbul gibi bir yerde yaşamama rağmen TR-2 sunucusunda 100+ Ping alıyorum ve oynanmayacak derecede kötü (o kadar kötü değil oynanır ama hiç bir türlü rahatlık yok yani adamları ilk görmemize rağmen bizim gecikmeden dolayı ölmemiz biraz problemli ) yani Tr de oynayacağıma Eu da oynarım

Edited by ColdFear-tr
  • Upvote 1

xxdeadlordxx

Launcher ekranında 5-10 ping göstermesine rahğmen oyun içinde ping devamlı 90-110 arası gidip geliyor.Lag hat safhada.Bir tek şu an stabil gözüken Amsterdam sunucusu bizim için sanırım.Rica ediyoruz düzeltin..!! (NomaD)

Ehli

çok fazla lag oluyor, diğer oyuncular ışınlanıyor, İstanbulda olmama rağmen ping yükselmeleri yaşıyorum. diğer ülkere göre bizim için daha pahalıya gelen, bu kadar para verdiğimiz bir oyunun sorumlularının bence Türkiye serverını biran önce düzeltmesi gerekir.

EceWatson

TR Sunucusu ile bir sıkıntım yok TTNet kullanıcısıyım, aldığım ping 10-60 arası arada arka planda açık olan uygulamalar maksimum 80-90 ping yaratıyor.  Tabi bu durumu bireysel düşünmüyorum yüksek ping alan arkadaşların açıklamalarına katılıyorum ama geçmişe bakıcak olursak  TR sunucusu oynanmaz ve çıkılmaz bir durumdaydı, Lag, oyundan düşmeler, anticheat gibi olaylar ve dahası. Buna da şükür en azından sunucumuz var diyor , girebiliyor , oynayabiliyoruz daha kötü de olabilirdi. Çalışmaya devam Nikita ve Ekibi "Ufukta yeni map var mı? Nikiiitaa.."

Spartanbrigade
2 hours ago, EceWatson said:

TR Sunucusu ile bir sıkıntım yok TTNet kullanıcısıyım, aldığım ping 10-60 arası arada arka planda açık olan uygulamalar maksimum 80-90 ping yaratıyor.  Tabi bu durumu bireysel düşünmüyorum yüksek ping alan arkadaşların açıklamalarına katılıyorum ama geçmişe bakıcak olursak  TR sunucusu oynanmaz ve çıkılmaz bir durumdaydı, Lag, oyundan düşmeler, anticheat gibi olaylar ve dahası. Buna da şükür en azından sunucumuz var diyor , girebiliyor , oynayabiliyoruz daha kötü de olabilirdi. Çalışmaya devam Nikita ve Ekibi "Ufukta yeni map var mı? Nikiiitaa.."

tr1 ve tr2 bırlıkte acıkken sorunlu olan server hep tr 2 ıdı ama ne hıkmetse bozuk olan sunucuyu tutp calısanı kapattılar, sorun da bu zaten

Zeania

Uzun bir süreden beridir Tarkov oynayan birisi olarak, Türk sunucularının bu durumda olmasını görmek gerçekten üzücü. Avrupa sunucularında bile daha iyi bir ping alıyorum. İlk zamanlar Türk sunucuları stabildi ve oldukça rahattı. Update sonrası bozulmaya uğradı. Şu anda labaratuvarda oynamaksa tam bir işkence durumunda. En yakın zamanda sesimizi duymanız dileğiyle. 

eca19

Tr sunucuları boş ve ping yüksek . 

leibstandarteSS

Turkey2 sunucusu varken hiç bir sorun yoktu. fakat 1 aydır tr sunucusunda sorun var. scav yada pmc olarak interchange veya customs a girebiliyorum fakat lobby ne kadar kalabalık olursa olsun factory'e asla girmiyor. ne kadar beklersem bekliyim factory haritasına hiç bir şekilde girmiyor. önceden ise saat kaç olursa olsun çok rahat girebiliyordum. Şu an tr sunucuları çok kötü durumda ve kendimize ait sunucumuz olmasına rağmen 50-60 ping li avrupa serverlarında oynamaya zorlanıyoruz.

Cankiya

laf olsun torba dolsun,sunucular hakkında ne düşündügümüz çokmu umurunuzda,sizde biliyorsunuzki hosting şirketi berbat sabıkalı,böyle bir başlık açacagınıza dürüstçe bir hizmet saglasaydınız serverlerimizden memnunmusunuz diyecektiniz,,tr serverinde oynayamıyoruz kardeşim,bunu size sesli olarak yazılı olarak söyledim,,ayıptır ya,verin şu mazbatamızı diyenlerden olduk,haklıyız paramızı verdik oyun oynamak istiyoruz tr serveri diye yutturmaya çalıştıgınız ayıbın üstünü örtmeye çaılşmanız bile ayıbın taa kendisi,,bir yararı olmayacagını bildigim halde tekrar ediyorum : adam gibi bir hizmet istiyoruz.