Jump to content
Sign in to follow this  
Jumz

Spadki fpsów

Recommended Posts

Jumz

Cześć,

Czy ktoś miał może problem ze znacznymi spadkami FPSów i sobie z tym poradził?

Gram na laptopie Lenovo Thinkpad T580

- Intel Core i7-8550U Processor (8MB Cache, up to 4.00 GHz)
- 16GB DDR4 2400MHz SODIMM
- NVIDIA GeForce MX150 GDDR5 2G
-Samsung 970 EVO 500 GB Internal SSD - NVMe M.2 2280

W związku z tym nie mam jakichś wielkich oczekiwań. Detale zmniejszyłem na medium, ustawiłem wszystko od połowy w dół na off, wszystkie tick boxy na dole również wyłączone.

No i nie byłoby źle, gra chodzi przyzwoicie, mam jakieś 40-50 FPS. Problem natomiast jest taki, że raz na kilka minut FPSy spadają do 6-8 i taki stan trwa jakieś 1,5 minuty. Po tym znowu wracają do 50 i mam znowu jakieś 5 minut normalnej rozgrywki. Potem znowu jest spadek do tych 6-8 i tak w kółko. Praktycznie uniemożliwia to grę, bo czego bym nie robił, ten spadek będzie, nieraz w najmniej spodziewanym momencie, nawet w ciemnym małym pomieszczeniu gdzie w teorii nie powinno być problemu z fpsami. Przed chwilą włączyłem grę i leżałem 15 minut patrząc w kamień i kompletnie nic nie robiąc, piłem sobie herbatę i patrzyłem w ekran; 50 fps przez kilka minut, następnie spadek do 8 i tak w kółko. Nie robiłem kompletnie nic, nie padał deszcz, itp.

Pomyślałbym, że komputer niedomaga, tylko że normalnie gdy nie domaga, nie ma chyba sytuacji, gdzie przez kilka minut chodzę po krzakach, patrzę w dal mapy i to wszystko daje radę się ładować i trzymać 40 fpsów, a tu normalnie daje radę tylko są te dziwne spadki.

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam

Jumz

Okej, spędziłem dziś jakieś 8 godzin na walce z jak się okazało - Windowsem :-)

Problemy ustąpiły po wyłączeniu opcji widocznej na załączonym obrazku.

O ironio, wychodzi na to, że lepiej dla nas gdy Microsoft nie optymalizuje nam rozgrywki ;-)

Bez tytułu.jpg

Jumz

Jednak problem wciąż istnieje

Z tego co zauważyłem, może to być związane z kartą graficzną. Podczas normalnej gry stopień wykorzystania GPU to jakieś 90% i następnie na czas gdy FPSy spadają do 10, użycie wynosi 99-100, po minucie spada na 90% i FPSy znowu wracają do normy na kilka minut...

caleb59

Cierpliwie czekaj na aktualizację silnika Unity do nowej wersji, wiele tego typu problemów powinno wtedy z czasem znikać, oczywiście dodatkowo cały czas trwają prace nad optymalizacją, niebawem w patchu 11.5 również pojawią się odpowiednie poprawki.

Nie ma co ukrywać, że cały proces jest czasochłonny - na chwilę obecną najgorzej działającą lokacją u mnie jest Shoreline, po ostatnim podcaście, gdzie Nikita opowiadał o wzmożonej pracy nad tą lokacją oraz innymi planami związanymi z optymalizacją (ogólne przemodelowanie wszystkich lokacji) moje podejście jest optymistyczne chociaż nie ma się co oszukiwać, że magicznie jedna aktualizacja zlikwiduje wszystkie problemy i trzeba czekać.

Jumz

Okazało się, że to grzejąca się karta graficzna :-(

Będę kombinował z zewnętrzną grafiką i zobaczę jak się sytuacja rozwinie.