Jump to content

Odnośnie cheaterów

Damiano
 Share

Recommended Posts

Drodzy uciekinierzy,

Nikita ma dla was wiadomość dotyczącą cheaterów.

Cheaterzy są blokowani natychmiastowo, każdego dnia ( niektórzy z nich później albo w falach dla skumulowania efektu ).

1. Cheaty padają dosyć często ( jeśli spojrzysz na strony twórców cheatów, niektórzy z nich zakończyli wsparcie dla swoich cheatów do EFT ). Niektórzy twórcy cheatów również nie stoją w miejscu - dosyć często i operacyjnie aktualizują cheaty ( do każdej popularnej gry, z każdą popularną ochroną anticheat ). My tworzymy środki zapobiegające oszukiwaniu - oni tworzą środki zapobiegające zapobieganiu oszukiwaniu.
  2. Nieustannie walczymy z cheaterami, obecnie przygotowujemy ważną aktualizację AC. 
  3. W przyszłości planujemy dodać funkcję zgłaszania ( mówiłem to wielokrotnie ). Zgłoszenie nie będzie jedynym powodem bana. Pomoże to głównemu systemowi działać szybciej.
  4. Jeśli nie jesteście zadowoleni z obecnej sytuacji ( chociaż każdego dnia zmienia się ona na lepsze ), proszę, pozwólcie nam rozwijać grę i wszystko dokończyć, w szczególności złożoną ochronę przed cheaterami, która jest adaptacyjny procesem rozwoju. Wróć później i przekonaj się, że ma to dla nas najwyższy priorytet.

Jeśli chcesz pomóc nam ulepszać wykrywania oszustów i chcesz poczuć się lepiej - możesz opublikować klip z oczywistym oszustwem według Ciebie ( z pseudonimem ). Przeprowadzimy śledztwo aby znaleźć i wprowadzić korekty do systemu AC. Zazwyczaj nie jest to przydatne ponieważ cheater z klipu został już zbanowany. Ale mogą przynieść nam więcej pomysłów.

Poniżej znajdziecie temat, w którym to możecie wysyłać nagrania: 

2 hours ago, Damiano said:

Jeśli chcesz pomóc nam ulepszać wykrywania oszustów i chcesz poczuć się lepiej - możesz opublikować klip z oczywistym oszustwem według Ciebie ( z pseudonimem ). Przeprowadzimy śledztwo aby znaleźć i wprowadzić korekty do systemu AC. Zazwyczaj nie jest to przydatne ponieważ cheater z klipu został już zbanowany. Ale mogą przynieść nam więcej pomysłów.

Rozbawił mnie ten wpis. Typowy. Pomóż ale w sumie to my i tak dajemy radę. Jesteśmy zajedwabiści bo i tak już zbanowaliśmy wszystkich cziterów :) To mam poczuć się lepiej czy zgłaszać cziterów ?

• Upvote 2

Dziwnie to brzmi , mówili że ich antycheat wykrywa wszystko i wszystkich , więc po co nagle taki temat ?  czyżby  ?  yuuuuuup

Spoiler

image.png.71c1903e58771ee21cc874fb43ede763.png

Spoiler

image.png.904be53d3932c3539744b15e86c9e9ac.png

Edited by PrivateLogin
  • Upvote 2

• 2 months later...

dzis 8.07.19 znow wysyp cheaterow juz nawet zmiana serwerow niepomaga ,a do tego ludzie przestali chodzic laby to cheaterzy wyszli na inne mapy ,tragedia niemozna normalnie pograc :/ zostaje tylko scav 

• 4 weeks later...

Moze poprostu olejcie ta gre? To BSG zacznie szanowac graczy i zacznie sie cos dzias sensownego w tej grze, teraz zaczyna to umierac powoli, nie ma co liczyc ze 0.12 update cos zmieni, takich niby przelomowych "update" to tu juz bylo wiele.....i nic sie nie zmienilo.

Edited by MIchalC

Cheater'ów na pewno jest sporo, ale chyba nie aż tylu jak można by wywnioskować z reddit'a. W grze, w której nie ma killcama bardzo łatwo posądzić kogoś o oszukiwanie, szczególnie że w Tarkovie zazwyczaj giniesz od jednego strzału w głowę.

• 2 months later...

@headstyle255 To zabiłoby gameplay :) Lepiej jest tak jak jest. Od kiedy wskoczył BE jest niebo a ziemia. Jak jest killcam to nie mają życia snajperzy i grupy ludzi (jak przebiega ktoś przed celownikiem już wiesz że masz więcej niż jednego przeciwnika i ostrzegasz swoich :) )

1 hour ago, Ptachu222 said:

@headstyle255 To zabiłoby gameplay :) Lepiej jest tak jak jest. Od kiedy wskoczył BE jest niebo a ziemia. Jak jest killcam to nie mają życia snajperzy i grupy ludzi (jak przebiega ktoś przed celownikiem już wiesz że masz więcej niż jednego przeciwnika i ostrzegasz swoich :) )

Killcam po zakończeniu całego rajdu. Czas się kończy i później dostajesz powiadomienie itd.

• Like 2

• 1 month later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Dziwna sprawa. Zginąłem na 99,99% od cheatera (ogarniam gre zeby nie było) i próbuję go po nicku wyszukać i ... go nie znajduje ... Maj teraz haxa na zmianę nicka ? być może źle zapamiętałem :)

Ta ale ubierasz się jak dzik dostajesz od typa kulkę z makarowa z ammo za 5 rubli i tracisz wszystko cenny czas tak działać to nie powinno jeżeli gość dostaje ewidentnie bana za cheaty powinien być jakiś zwrot nie wiem jak to wymyśla ale Liczyłbym na jakas rekompensatę 

• Sad 1
  • Upvote 1

• 1 month later...

Jeśli cheaty są w pamięci podręcznej myszki to mogą sobie równie dobrze wróżyć z kryształowej kuli. Są one nie wykrywalne i prawdopodobnie jeszcze długo nie będą. Tylko czynnik ludzki czyli głupota czitera doprowadzająca do złej konfiguracji cheatów a więc widoczności popełnianych przez tą osobę oszustw, może tutaj być dowodem na używanie dodatkowego oprogramowania.
Usuwanie permanentne oszustów jest dla developera nie opłacalne - dla niego to dodatkowa sprzedaż kluczy. 
Rozwiązanie jest proste acz zwyczajnie nie osiągalne przez to co napisałem w poprzednim zdaniu :
- Wysoka cena oraz dobre zabezpieczenie konta przed kradzieżą bardzo ograniczają ilość oszustów
- killcam wewnętrzny dla oceny raportu o oszustwie (nie psujący samej rozgrywki np dla snajperów)
- po otrzymaniu bana blokada na konkretne podzespoły
- budżet na weteranów oceniających demka po raporcie (normalnie zatrudnieni w tym celu ludzie bo jest to żmudna praca)
Nawet e-sportowcy są łapani na oszustwach a developerom jak wspomniałem zwyczajnie się nie opłaca wprowadzić dobrego systemu any-cheat.

Bardziej mnie dziwi, że gra główną postacią jest całkowicie pozbawiona sensu (może poza satysfakcją, że się ubierzesz jak czołg), nawet abstrahując od cziterów. Zanim odpowiednio rozwiniesz swoje zapasy będziesz umierać i zmagać się z uszkodzeniami ciała (o zgrozo co to będzie jak kolejne statystyki dojdą). Czyli o ile nie będziesz leczyć swojej postaci pomiędzy grami i tak musisz czekać. Granie scavem z kolei to przebiegnięcie raptem kilkanaście czasem kilkaset metrów (2 minuty gry) i czysty zysk. Czyli wystarczy grać scavem raz na kilkanaście minut bez żadnego stresu i nerwów bo na co komu te poziomy, tym bardziej że albo Cie zabije oszust albo kamper przed wyjściem ewakuacyjnym.

Jeszcze gdyby wprowadzili tryb czystego PVE (co też odciągnęłoby oszustów), w którym dalej dostajemy expa i możemy zdobywać przedmioty dla tych, którzy są pro pvp bo w pełnym wojennym rynsztunku kampią sobie w najlepsze przy punkcie ewakuacyjnym tylko po to żeby przejść dwa metry zebrać loot i wyjść - to miałoby to jakiś sens. Ja miałbym satysfakcję z gry i pro elo kampero pvp miałby satysfakcję. Tak ta gra to nie jest Call of Duty czy inny shooter zręcznościowy ale w end game efekt jest praktycznie taki sam. Skaczą, tupią biegają jak kretyni lub sobie siedzą w jednym miejscu przed punktem ewakuacyjnym i potrajają zyski.  Ta gra ma cudowne mechaniki i gdybym dostał takie DayZ to bym się chyba zesrał ze szczęścia ale z drugiej strony sama gra nie ma w sobie żadnego celu ani sensu w obecnej postaci. Mapy mają wielkość raczej typowej strzelanki i wymuszają dynamiczne poruszanie się ale niby to jest survival i zbieractwo. Czyli ani nie jedno ani drugie, słowem - kupa.

• 2 months later...

Mam pytanie co robicie z graczami złapanymi na oszukiwaniu ? Usuwacie im konta ? Czy zawieszacie na jakiś czas,  tak jak w Cs ( czasowy ban ) ? Ponieważ po ostatnim "wipe" jest tragedia, już nie da się grać ...  Oni się już nie kryją, a co z tymi co mają trochę oleju w głowie i się maskują ?

Apeluje o pomoc ponieważ lubię tę grę, gram w dużej mierze sam i jest dramat "speedhacy" oraz "aimboty" to już norma. Proszę o odpowiedz a nie usuniecie posta.

• 4 weeks later...
On 10/4/2019 at 9:39 PM, Ptachu222 said:

Wiedze ze myslisz jak dziecko... nie chce cie obrazic albo cos ale wystarczylo by zrobic kill cam po meczu ... ze caly mecz mozesz sobie obejzec

• 1 year later...

W tej grze jest więcej cheaterów niż normalnych graczy. Albo typowy AIM+WH bądź programy usuwające krzaki, trawę i drzewa. Granie w tą żałosną grę to strata czasu oraz pieniędzy, dużo pieniędzy bo tania nie jest. 

On 1/27/2022 at 5:15 PM, BogdanBoner said:

W tej grze jest więcej cheaterów niż normalnych graczy. Albo typowy AIM+WH bądź programy usuwające krzaki, trawę i drzewa. Granie w tą żałosną grę to strata czasu oraz pieniędzy, dużo pieniędzy bo tania nie jest. 

Spróbuj poesperymentować z serwerami. Ustaw jeden, albo dwa i zobacz czy jest różnica. Możesz spróbować wszystkich serwerów z pingiem do 150. Wielu graczy ma wybrane konkretne serwery gdzie gra im się lepiej niż na innych. 

Tutaj znajdziesz wszystkie nowości ze świata Tarkova:

Twitch: https://www.twitch.tv/sqbunny_yt

FB - https://www.facebook.com/yeahbunnyonline

YT -https://www.youtube.com/channel/UCQihwu1_c1b2vC7La9vqFRA

Twitter - https://twitter.com/DiggiDawid

Discord - https://discord.gg/RJJbWxwbyy

• Upvote 1

Stary w to gówno to się nie da grać. Ja nawet dostaje leżąć w rogu mapy i nieruszając się w krzakach, bo akurat miałem misję żeby 5 minut leżeć na dehydracji.... W csa non-steam się lepiej i uczciwiej gra niż w to żałosne gówno.

Edited by BogdanBoner

A jak nie hacki to pro zajebisty system naliczania obrażeń. Ja żeby kogoś zabić musze trafić go 11 razy (9-10 z aminicji BP zazwyczaj nie zabija). Mnie jakoś wszyscy na 1-2 hity robią. Widoczność na każdej mapie zerowa, w czarnobylu takich cyrków pogodowych nie ma. Ja się nie dziwię że ludzie grają na cheatach, lub podmieniają tekstury. Bardziej się wp..... jak kupić tą gręnie da. Poprostu nie da. Kupiłem fallouta76 w dniu premiery za 200zł (gra oficjalnie była niewypałem), gdybym mógł wydać jeszcze raz to co wydałem na tarkova to kupiłbym 2 sztukę fallouta.... Ta gra to niegrywalny szmelc !!!!

Edited by BogdanBoner

4500 godzin ... tak źle nie było od 3 wipów ... ale poważnie teraz praktycznie każda mapa jest w weekend nie grywalna .

W tygodniu tylko te co mają wartościowe looty ,.. nie ma gry podobnej do tarkova ale jak wyjdzie to zapaleńcy po prostu odejdą bo escape from cheaters jest bez sensu a najbardziej denerwuje to że te sku... maja nabite 50+ leveli ... i dalej lataja od 2 miesięcy odpaleni .. najlepsze jest to że doszło do sytuacji że każdy reportuje każdego po śmierci ...

szkoda bo tarkov jest jedyny w swoim rodzaju

• 2 weeks later...

DayZ jest 100 razy lepsze. Kupiłem to i to i gdybym mógł zamienić to wolałbym mieć 2 kopie Dayz niż to gówno w którym nawet od scavów gine na 1 hit po 0.1 sec....

12 hours ago, BogdanBoner said:

DayZ jest 100 razy lepsze. Kupiłem to i to i gdybym mógł zamienić to wolałbym mieć 2 kopie Dayz niż to gówno w którym nawet od scavów gine na 1 hit po 0.1 sec....

Właśnie taki ma być Tarkov ;) Tutaj nie jesteś superbohaterem, który roznosi wszystkich jak chce. Tutaj jesteś częścią łańucha pokarmowego. Raz ty jesz, a raz zjadają Ciebie ;) Każdy z nas przechodził przez etap walki ze scavami i każdy na początku ginął (choć teraz zwykłe scavy nawet w połowie nie są tak mordercze jak kiedyś) ;) EfT nigdy nie będzie grą dla wszystkich ;)